0
UA | RU

БІСАКОДИЛ (BISACODYLUM)

Виробник:
Опис активної речовини

Склад і форма випуску

CAS №: 603-50-9 C22H19NO4

USPDDN, HSDB, RTECS: 4,4′-(2-піридилметилен)дифенол диацетат (ефір).
HSDB, RTECS: (4,4′-диацетоксидифеніл)(2-піридил)метан; або 2-(4,4′-диацетоксифенілметил)піридин; або фенол, 4,4′-(2-піридинілметилен)біс-, диацетат (ефір).

Mm = 361,4 Да. Білий або білий зі злегка жовтуватим відтінком кристалічний порошок, практично нерозчинний у воді. Точка плавлення — 133,5 °C; log P (октанол-вода) = 3,37.

Лікарські препарати які містять активну речовину БІСАКОДИЛ

Фармакологічні властивості

проносна; стимулює перистальтику товстої кишки шляхом подразнюючої дії на слизову оболонку або прямої стимуляції нервових закінчень у підслизовому та слизовому нервових сплетіннях; надає послаблювальний ефект, який проявляється розм’якшенням або розрідженням калових мас; механізм проносної дії зумовлений збільшенням проникнення води в порожнину кишечнику та зменшенням її абсорбції, а також прискоренням перистальтики кишечнику; при прийомі вдень проносна дія настає зазвичай через 6-10 год, при прийомі перед сном ‒ через 8-12 год.

Показання БІСАКОДИЛ

короткотривале симптоматичне лікування запорів різної етіології: звичні та хр. запори у лежачих хворих і пацієнтів літнього віку, перед діагностичними процедурами, хірургічними та акушерськими втручаннями, а також у перед- та післяопераційний період; клінічна необхідність полегшення дефекації при геморої, анальних фістулах та тріщинах.

Застосування БІСАКОДИЛ

внутрішньо препарат приймають перед сном, незалежно від часу вживання їжі; для короткочасного лікування запорів, клінічної необхідності полегшення дефекації при геморої, анальних фістулах та тріщинах: дорослі та діти віком від 10 років: 1-2 табл. (5-10 мг) 1 р/добу; діти віком від 4 до 10 років: 1 табл. (5 мг) 1 р/добу; для підготовки до діагностичних процедур і перед оперативними втручаннями (під наглядом лікаря): дорослі та діти віком від 10 років: 2-4 табл. (10-20 мг) одноразово ввечері; діти віком від 4 до 10 років: 1 табл. (5 мг) ввечері; не рекомендується застосовувати препарат більше 8-10 діб, щоденне застосування препарату небажане; у лікарській формі супозиторії: лише дорослим рекомендовано 1 супозиторій (10 мг) 1 р/добу, вранці; не рекомендується застосовувати препарат більше 7 діб.

Протипоказання

підвищена чутливість до бісакодилу та/або до будь-якої допоміжної речовини препарату; г. проктит, г. геморой, спастичний запор, кишкова непрохідність; кровотеча зі ШКТ, маткові кровотечі; с-м г. живота; перитоніт, апендицит та інші запальні процеси в черевній порожнині, защемлена грижа; біль у животі, нудота та блювання невідомої етіології, коліт; тяжка дегідратація; порушення водно-електролітного балансу.

Побічна дія

анафілактичні реакції (у тому числі ангіоневротичний набряк); спастичний біль у животі; абдомінальні коліки; метеоризм; нудота; діарея з домішками крові, яка може призвести до зневоднення організму та порушення електролітного балансу; блювання; абдомінальний дискомфорт; атонія кишечнику, коліт; запаморочення, синкопе (в тому числі дефекаційне); гіпокаліємія; слабкість м’язів, судоми, артеріальна гіпотензія, ортостатична гіпотензія; синкопе.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko