0
UA | RU

БЕНДАМУСТИН

(BENDAMUSTINE)
Опис активної речовини

Лікарські препарати які містять активну речовину БЕНДАМУСТИН

Бендамусвіста
порошок для приготування концентрату д/п розчину д/інф 25 мг флакон у картонній коробці, № 1
Містрал Кепітал Менеджмент
Бендамусвіста
порошок для приготування концентрату д/п розчину д/інф 100 мг флакон у картонній коробці, № 1
Містрал Кепітал Менеджмент
Бендамустин-Віста
порошок для приготування концентрату для розчину для інфузій 25 мг флакон, № 1
Містрал Кепітал Менеджмент
Бендамустин-Віста
порошок для приготування концентрату для розчину для інфузій 100 мг флакон, № 1
Містрал Кепітал Менеджмент
Бентеро
ліофілізат для розчину для ін'єкцій 25 мг флакон, № 1
Hetero Labs
Бентеро
ліофілізат для розчину для ін'єкцій 100 мг флакон, № 1
Hetero Labs
Рибомустин
порошок для приготування концентрату для розчину для інфузій 25 мг флакон 55 мг, № 1, 5, 10, 20
Astellas Pharma Europe
Рибомустин
порошок для приготування концентрату для розчину для інфузій 100 мг флакон 220 мг, № 1, 5
Astellas Pharma Europe

Фармакологічні властивості

біфункціональна алкілуюча активність; антинеопластичний та цитотоксичний ефект пов’язаний з утворенням перехресних зшивок молекул одноланцюгової і дволанцюгової ДНК внаслідок алкілування, в результаті цього порушується матрична функція ДНК та її синтез; володіє додатковими антиметаболічними властивостями (ефектом пуринового аналога); не демонструє або демонструє незначною мірою перехресну резистентність в людських пухлинних клітинних лініях з різними механізмами стійкості, це частково пояснюється взаємодією з ДНК, яке, порівняно з іншими алкіліруючими засобами, триває довше (була виявлена тільки часткова перехресна резистентність з іншими алкіліруючими ЛЗ, такими як циклофосфамід, кармустин або цисплатин); не існує повної перехресної резистентності з антрациклінами або алкілатами.

Показання БЕНДАМУСТИН

терапія першої лінії розповсюджених стадій індолентних неходжкінських лімфом в складі комбінованої терапевтичної схеми, лікування множинної мієломи ІІ ст. з прогресуванням або ІІІ ст. (за класифікацією Д’юрі-Сальмона) у комбінації з преднізоном, хр. лімфоцитарна лейкемія.

Застосування БЕНДАМУСТИН

як засіб монотерапії або у складі комбінованих схем в різних дозах і режимах; неходжкінська лімфома — схема «ВОР»: бендамустин в/в в дозі 60 мг/м2 у вигляді 30-хв. інфузії щодня з 1-го по 5-й день, вінкристин в/в у дозі 2 мг в 1-й день, преднізон в/в в дозі 100 мг/м2 щодня з 1-го по 5-й день; курс терапії повторюють ч/з 3 тижні; множинна мієлома — схема «ВР»: бендамустин в/в в дозі 120-150 мг/м2 у вигляді 60-хв. інфузії в 1-й і 2-й день, преднізон в/в або p/os в дозі 60 мг/м2 щодня з 1-го по 4-й день; курс повторюють ч/з 4 тижні; хр. лімфоцитарна лейкемія — бендамустин в/в в дозі 70 — 100 мг/м2 у вигляді 30-хв. інфузії в 1-й і 2-й день; курс повторюють ч/з 4 тижні.

Протипоказання

гіперчутливість до препарату та/або манітолу, вагітність, передбачення вагітності, годування груддю, помірна та тяжка печінкова недостатність, жовтяниця, тяжке пригнічення кісткового мозку і виражені зміни кількості формених елементів крові, хірургічне втручання менш, ніж за 30 днів до початку лікування, інфекції, особливо ті, що супроводжуються лейкопенією (ризик генералізації інфекції), дитячий вік (через відсутність даних).

Побічна дія

інфекції; лейкопенія, зниження рівня гемоглобіну, тромбоцитопенія; анемія, кровотечі; реакції гіперчутливості (алергійний дерматит, кропив’янка); анафілактична р- ції/шок; підвищення активності АлАТ/АсАТ, лужної фосфатази, білірубіну; тахікардія, аритмія; нудота, блювання, діарея, запор; запалення слизових оболонок, гарячка, посилення болю; сепсис; гемоліз; сонливість, афонія; порушення смаку, парестезія, периферична сенсорна нейропатія, антихолінергічний с-ром, неврологічні розлади, атаксія, енцефаліт, с-м розпаду пухлини; випіт у порожнину перикарда, ІМ, г. судинна недостатність, флебіт; легенева дисфункція; фіброз легень, атипова пневмонія; ДН; геморагічний езофагіт, шлунково-кишкова кровотеча; алопеція; еритема, дерматит, свербіж, макулопапульозні висипання, гіпергідроз; безпліддя; аменорея; поліорганна недостатність.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko