0
UA | RU

БІМАТОПРОСТ (BIMATOPROST)

Виробник:
Опис активної речовини

Лікарські препарати які містять активну речовину БІМАТОПРОСТ

протиглаукомні препарати і міотичні засоби
протиглаукомні препарати і міотичні засоби
протиглаукомні препарати і міотичні засоби
протиглаукомні препарати і міотичні засоби
протиглаукомні препарати і міотичні засоби

Фармакологічні властивості

Біматопрост знижує внутрішньоочний тиск у людей за рахунок збільшення відтоку водянистої вологи через трабекулярну мережу і збільшення увеосклерального відтоку.

Зниження внутрішньоочного тиску починається приблизно через 4 год після першого введення і максимальний ефект досягається приблизно через 8-12 год. Ефект триває протягом, щонайменше, 24 год. Біматопрост є потужним офтальмологічним засобом для зниження внутрішньоочного тиску. Являє собою синтетичний простамід, структурно пов’язаний з простагландином F2a (PGF2a), який не діє через відомі рецептори простагландину. Біматопрост селективно імітує ефекти недавно відкритих біосинтезованих речовин — простамідів. Однак структура рецепторів простаміду поки не ідентифікована. За даними клінічних досліджень, не відзначалося значимого впливу біматопросту на ЧСС і АТ.

Показання БІМАТОПРОСТ

зниження підвищеного внутрішньоочного тиску при відкритокутовій глаукомі та офтальмогіпертензіі у дорослих (в якості монотерапії або в поєднанні з блокаторами β-адренорецепторів).

Застосування БІМАТОПРОСТ

застосовують у дорослих, по 1 краплі 0,01% розчину в уражене око (очі) 1 раз на добу ввечері.

Доза не повинна перевищувати 1 введення 1 раз на добу, так як більш часте застосування препарату може зменшити вираженість ефекту зниження підвищеного внутрішньоочного тиску.

Протипоказання

підвищена чутливість до біматопрост.

Побічна дія

з боку нервової системи — головний біль;

з боку органу зору — гіперемія кон’юнктиви, крапчастий кератит, подразнення слизової оболонки ока, свербіж, збільшення вій, астенопія, порушення зору, порушення функції кон’юнктиви, набряк кон’юнктиви, гіперпігментація райдужної оболонки, випадання вій або брів;

з боку травного тракту — нудота;

з боку шкіри та її похідних — почервоніння повік, свербіж повік, гіперпігментація шкіри, гіпертрихоз, сухість шкіри, утворення кірки на краю століття, набряк повік, свербіж;

загальні порушення та зміни в місці введення — роздратування в місці введення;

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

дослідження взаємодії біматопросту з іншими лікарськими препаратами не проводилося. Лікарської взаємодії у людей не очікується, оскільки системні концентрації біматопрост є надзвичайно низькими (<0,2 мг/мл) після застосування розчину біматопрост в дозі 0,3 мг/мл в формі очних крапель.

Доклінічні дослідження свідчать, що біматопрост біотрансформується в організмі за допомогою будь-якого з численних ферментів і шляхів метаболізму і не впливає на печінкові ферменти, що беруть участь у метаболізмі лікарських препаратів.

В ході клінічних досліджень розчин біматопрост в формі очних крапель застосовували одночасно з декількома різними офтальмологічними блокаторами β-адренорецепторів (тимолол 0,5%) без ознак взаємодії.

Передозування

про випадки передозування біматопрост не повідомлялося. При місцевому застосуванні біматопрост в формі очних крапель передозування малоймовірне.

У разі передозування потрібно підтримуюча і симптоматична терапія.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko