АБАКАВІР (ABACAVIRUM)

Опис активної речовини

Фармакологічні властивості

противірусна дія; потужний інгібітор ВІЛ-1 і ВІЛ-2, включаючи ВІЛ-1 ізоляти зі зниженою чутливістю до зидовудіну, ламівудину, залцитабіну, диданозину або невірапіну; у клітині перетворюється на активний метаболіт карбовіру трифосфат, головним механізмом дії якого є гальмування зворотної транскриптази ВІЛ, у результаті чого порушується необхідний зв’язок у ланцюжку вірусної ДНК та зупиняється її реплікація.

Показання АБАКАВІР

ВІЛ-інфекції у дітей та дорослих (у складі комбінованої терапії).

Застосування АБАКАВІР

перед початком лікування потрібно провести скринінг на носійство HLA B*5701 алелі у будь-якого ВІЛ-інфікованого пацієнта незалежно від його расової приналежності. Застосовувати абакавір носіями HLA B*5701 алелі не можна; незалежно від прийому їжі; дорослі та підлітки, маса тіла яких становить не менше 25 кг: рекомендовано — 600 мг/добу (або 300 мг 2 р/добу); діти з масою тіла від 20 до 25 кг — 150 мг вранці та 300 мг ввечері або 450 мг 1 р/добу; діти з масою тіла від 14 до 20 кг — 150 мг 2 р/добу або 300 мг 1 р/добу; діти з масою тіла до 25 кг — рекомендовано приймати у формі р-ну для p/os застосування; р-н для p/os застосування — дорослі та діти з масою тіла понад 25 кг — 300 мг (15мл) 2 р/добу або 600 мг (30 мл) 1 р/добу; діти від 3 міс та до 1 року: рекомендована доза — 8 мг/кг маси тіла 2 р/добу або 16 мг/кг 1 р/добу; МДД до 600 мг (30 мл)/добу, діти віком до 3 місяців: досвід застосування обмежений.

Протипоказання

гіперчутливість до препарату; помірна або тяжка печінкова недостатність.

Побічна дія

реакції гіперчутливості; нудота, блювання, діарея, біль у черевній порожнині, виразки у роті; задишка, кашель, біль у горлі, дистрес-с-м у дорослих, ДН; пропасниця, стомленість, погане самопочуття, набряк, лімфаденопатія, гіпотензія, кон’юнктивіт, анафілаксія; головний біль, парастезії; лімфопенія; підвищення рівня функціональних печінкових тестів, печінкова недостатність; міалгія, поодинокі випадки міолізу, артралгія, підвищення рівня креатинінфосфокінази; збільшення рівня креатиніну, ниркова недостатність. Реакції гіперчутливості, що у поодиноких випадках закінчувались летально (поліорганна симптоматика).

geoapteka.ua

Лікарські препарати які містять активну речовину АБАКАВІР

АБАКАВІР
Майлан Лаб.
противірусні засоби прямої дії
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko