Овастат (Ovastat)

Склад і форма випуску

порошок для розчину для інфузій 5000 мг флакон, № 1Ціни в аптеках
Треосульфан
5000 мг
№ UA/17696/01/02 від 10.12.2019 до 31.03.2022
За рецептом

Інструкція

Коротка характеристика лікарського засобу

(інформація про фармацевтичний препарат)

Назва лікарського засобу.

Овастат (Ovastat) 1 000 мг, порошок для розчину для інфузій;

Овастат (Ovastat) 5000 мг, порошок для розчину для інфузій

Якісний і кількісний склад.

1 ін’єкційний флакон з порошком для приготування інфузійного розчину містить 1000 мг або 5000 мг треосульфану.

Овастат 1000 мг: кожний ін’єкційний флакон містить 1000 мг треосульфану для розведення в 20 мл розчинного засобу.

Овастат 5000 мг: кожний ін’єкційний флакон містить 5000 мг треосульфану для розведення в 100 мл розчинного засобу.

Форма випуску.

Порошок для розчину для інфузій.

Фармацевтичні дані.

Перелік допоміжних речовин

Окрім активної речовини треосульфану препарат Овастат 1000/5000 мг не містить ніяких допоміжних речовин.

Фармакологічні властивості.

Фармакотерапевтична група.

Антинеопластичні засоби (алкілуючі засоби)Код АТС: 01 АВ 02.

В лабораторних умовах при фізіологічних обставинах (pH = 7,4; температура тіла 37°С) треосульфан неферментативним шляхом змінюється на моноепоксид, а потім на диепоксид (диепоксибутан), щоразу із часом напіврозпаду 2,2 години.

Утворені епоксиди вступають в реакцію з нуклеофільними центрами ДНК і за допомогою вторинних біологічних механізмів відповідають за протипухлинну активність препарату. Важливо, що в живому організмі виникаючий спочатку моноепоксид вже може алкілувати нуклеофільний центр ДНК. Таким чином, завдяки хімічній реакції зв’язок із цим центром формується ще до того, як буде здійснено друге епоксидування.

Фармакокінетичні властивості.

Після внутрішньовенного введення треосульфан активно розподіляється по організму. Виведення з організму слідує за кінетикою першого порядку із часом напіврозпаду (t1/28) 88 хв. Біля 22% субстанції виводиться із сечею у  незмінному вигляді протягом 22 годин, приблизно 90% від них вже протягом перших 6-ти годин після введення препарату.

Клінічні показання.

Показання до застосування. 

Препарат Овастат 1000 (5000) мг, як монозасіб або в комбінації з іншими ефективними протипухлинними субстанціями, показаний для паліативної терапії епітеліальної карциноми яєчників у 11-IV стадіях захворювання за класифікацією Міжнародної федерації акушерства і гінекології (FIGO).

У всіх інших випадках треосульфан слід поєднувати з цисплатином.

Протипоказання.

  • Підвищена індивідуальна чутливість до активної речовини або до однієї з названих у підпункті допоміжних речовин.
  • Існуюча важка депресія кісткового мозку.
  • Період годування груддю.

Спосіб застосування.

Овастат 1000 (5000) мг застосовується як внутрішньовенне вливання.

Овастат 1000 (5000) мг сумісний з фізіологічним розчином та розчином глюкози 5%.

При використанні треосульфану, як і інших цитотоксичних субстанцій, необхідно дотримуватися відповідних запобіжних заходів.

Тривалість застосування

Як правило, при виявленні пухлини (наявності відклику) проводиться 6 курсів терапії. Якщо реакція хвороби відсутня, захворювання прогресує та/або з’являються неприпустимі побочні ефекти, застосування препарату Овастат 1000 (5000) мг необхідно відмінити.

Дозування та спосіб застосування.

Овастат 1000 (5000) мг може застосовуватися тільки лікарями, які мають досвід лікування пухлинних захворювань.

Дозування

Якщо не призначено інакше, для монотерапії пацієнток, які не пройшли попередню хіміотерапію, використовується доза 8 г треосульфану на 1 м2 площі поверхні тіла. Треосульфан застосовується як короткочасне вливання (15-30 хвилин).

Терапевтичні курси повинні повторюватися із часовим інтервалом у 3-4 тижні.

У пацієнтів з факторами ризику (попереднє лікування мієлосупресивними медикаментами, попередня променева терапія, обмежений резерв кісткового мозку з іншої причини, погіршений загальний стан) початкова доза треосульфану не повинна перевищувати 6 г/м² площі поверхні тіла.

У комбінованій терапії з цисплатином застосовується доза треосульфану, яка становить 5 г/м² площі поверхні тіла, яка вводиться у вигляді короткочасного вливання з інтервалом 3-4 тижні.

Зміна дози

Якщо після застосування теросульфану показник лейкоцитів став менше 1000/мкл, а показник тромбоцитів менше 25.000/мкл, наступну дозу треосульфану потрібно зменшити на 1 г/м² площі поверхні тіла.

Якщо на 3-му тижні застосування треосульфану показники лейкоцитів не перевищили 3500/мкл, а значення тромбоцитів не перевищили 100.000/мкл, то до здійснення наступної інфузії потрібно зробити паузу в один тиждень. Якщо і після цього показники не стали такими, доза треосульфана зменшується до 6 г/м² площі поверхні тіла для монотерапії і до 3 г/м2 площі поверхні тіла для терапії у поєднанні з цисплатином.

Якщо після прийому треосульфану кількість лейкоцитів не стали нижче 3500/мкл, а кількість тромбоцитів не стали нижче 100.000/мкл, під час наступного терапевтичного курсу можна підвищити дозу треосульфану на 1 г/м² площі поверхні тіла.

Особливі застереження та запобіжні заходи для використання препарату.

Мієлосупресія та контроль загального аналізу крові

Побічна дія при якій необхідно лімітувати дозу треосульфану — обмеження функції кісткового мозку, яка, зазвичай, після відміни медикаменту знов приходить в норму. Така дія проявляється через зменшення кількості білих кров’яних клітин (лейкоцитів) та кров’яних пластинок (тромбоцитів), а також у зниженні показнику кров’яного пігменту (гемоглобіну).

Так як порушення функції кісткового мозку відбуваються з поступовим наростанням, то починаючи з 3-го курсу терапії, через короткі часові інтервали необхідно контролювати гемограму. Це особливо важливо робити при комбінуванні з іншими формами лікування, які послаблюють кістковий мозок, такі як, наприклад, променева терапія. Як правило, через 28 днів показники білих кров’яних клітин (лейкоцитів) та кров’яних пластинок (тромбоцитів) знов поверталися до своїх початкових значень.

Геморагічний цистит

Через можливість виникнення геморагічного циститу пацієнтам рекомендується протягом 24 годин після інфузії збільшити споживання рідини.

Щеплення живими вакцинами

Цитостатична терапія може збільшити ризик системної інфекції після щеплення живими вакцинами. З цієї причини, пацієнти, які лікуються треосульфаном, не повинні отримувати щеплення живими вакцинами.

Екстравазація

При інфузії треосульфана потрібно слідкувати за бездоганною технікою її виконання, тому що проникнення розчину треосульфану в оточуючі тканини може привести до болісних запальних реакцій в них. Уразі, якщо екстравазати все ж виникли, необхідно негайно припинити введення препарату і рештку дози ввести в іншу вену.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та сумісність з іншими речовинами.

В одної пацієнтки одночасний прийом треосульфану послабив дію ібупрофену/хлороквіну.

Період вагітності та годування груддю.

Жінки дітородного віку під час лікування та протягом трьох місяців після лікування повинні застосовувати надійні засоби контрацепції.

Вагітність

Наукові дослідження щодо репродуктивної токсичності препарату не проводилися.

Поки не існує досвіду застосування препарату Овастат у період вагітності. Однак, так як при прийомі треосульфану не виключається завдання шкоди плоду, Овастат під час вагітності застосовувати не можна, навіть якщо на підставі клінічного стану жінки потребується лікування Овастатом.

Якщо вагітність наступає під час або після лікування, жінці необхідно повідомити про необхідність медико-генетичної консультації.

Годування груддю

Про те, чи може треосульфан-або його метаболіти потрапляти в молоко матері, не відомо. Ризик для новонародженої дитини виключити не можна. В період грудного вигодовування Овастат протипоказаний

Фертильність

Дані щодо впливу препарату Овастат на репродуктивну функцію людини відсутні.

Вплив на керування транспортними засобами та управління механізмами.

Дослідження щодо впливу препарату Овастат на керування автомобільним транспортом чи на управління механізмами машин не проводилися. Проте нудота і блювання, які виникають внаслідок прийому препарату, можуть несприятливо впливати на керування автомобільним транспортом чи на управління механізмами.

Передозування.

Не дивлячись на те, що ще відсутній досвід із передозуванням треосульфану, можуть виникнути нудота, блювота та гастрит. Тривале лікування або лікування високими дозами може привести до депресії кісткового мозку, яка іноді може бути необоротною. В таких випадках необхідно припинити застосування препарату і провести переливання крові або систематичне лікування. Спеціальний антидот відсутній.

Побічні реакції.

Побічна реакція, яка потребує зменшення дози препарату — це, як правило, виникнення зворотної мієолсупресії. За основу взяті наступні категорії частоти виникнення побічних дій:

дуже часто (>1/10),

часто (від 1/100 до <1/10),

нечасто (від 1/1.000 до <1/100),
 
рідко (від 1/10.000 до <1/1.000),
 
дуже рідко (<1/10.000),
 
невідомо  (на підставі існуючих даних частоту виникнення побічних реакцій визначити не вдасться).
 
 
Інфекційні та паразитарні захворювання Часто: інфекції (грибкові, вірусні, бактеріальні)
Доброякісні, злоякісні та неспецифічні новоутворення (включаючи кісти та поліпи) Нечасто: терапіє-асоційовані вторинні злоякісні пухлини (гостра не лімфатична лейкемія, мієлома, мієлопроліферативні захворювання, мієлодиспластичний синдром)
Хвороби крові та лімфатичної системи

Дуже часто: мієлосупресія (нейтропенія, тромбоцитопенія, анемія)

Дуже рідко: панцитопенія

Захворювання імунної системи Рідко: алергічні реакції
Ендокринні захворювання Дуже рідко: хвороба Адіссона
Порушення метаболізму та травлення Дуже рідко: гіпоглікемія
Захворювання нервової системи Дуже рідко: парестезії
Серцево-судинні захворювання Дуже рідко: кардіоміопатія

Захворювання дихальних шляхів, органів грудної клітини та середостіння

Дуже рідко: алергічний альвеоліт, пневмонія, фіброз легень

Захворювання шлунково-кишкового тракту

Дуже часто: блювота, нудота

Нечасто: стоматит

Захворювання печінки та жовчовивідних шляхів

Дуже рідко: жовтуха, підвищені показники функції печінки
Захворювання шкіри та підшкірної сполучної тканини

Дуже часто: алопеція, пігментація шкір бронзового кольору

Дуже рідко: еритема, кропивниця, склеродермія, псоріаз

Захворювання нирок та сечовивідних шляхів Дуже рідко: геморагічний цистит
Загальні захворювання та скарги на болі в місці введення препарату Дуже рідко: симптоми псевдо-грипу, болісні запальні реакції в тканинах (у випадку екстравазату)

 

Повідомлення щодо непередбачуваної побічної реакції

 
Дуже важливим є повідомлення про побічні ефекти препарату вже після його реєстрації. Це дозволяє постійно контролювати співвідношення користі та ризику від застосування лікарського засобу. Представники медичних професій повинні повідомляти про будь-який випадок підозри на побічну дію у Федеральний інститут ліків і медичної продукції, відділ фармацевтичного нагляду, Курт-Георг-Кісінгер-Аллее, 3, 53175 Бонн, Німеччина. Інтернет-сторінка: www.bfarm.de

Дані доклінічної безпеки.

Гостра токсичність

 
Показник LD;0 серед мишей становить 3360 мг треосульфану на 1кг ваги тіла при пероральному застосуванні та >2500 мг на 1кг ваги тіла при внутрішньовенному застосуванні.

Серед щурів летальна доза треосульфану становить 2575 мг треосульфану на 1кг ваги тіла при пероральному застосуванні та 2860 мг треосульфану на 1кг ваги тіла при введенні у кров.

Підгостра токсичність

При дозуванні, що визиває підгостру токсичність, у мавп виникали ураження кровотворної системи (56-111 мг/кг/день), а при підвищенні дози (222-445 мг/кг/день) додавалася ще і діарея, втрата апетиту та значна втрата маси тіла.

Хронічна токсичність

Застосування треосульфану понад 7 місяців на щурах привело до зменшення сперміогенезу у тварин чоловічої статі та порушення циклу у тварин жіночої статі. Інші органи змін не виявляли.

Онкогенний та мутагенний потенціал

На фоні тривалої терапії треосульфаном серед пацієнтів у 1,4% випадків спостерігалася гостра не лімфатична лейкемія.

Як і інші цитостатичні засоби з алкілуючими властивостями треосульфан також має мутагенний потенціал. З цієї причини, пацієнти статевозрілого віку повинні під час лікування треосульфаном користуватися протизаплідними засобами.

Репродуктивна токсичність

Властивості треосульфану, які негативно впливають на репродуктивну функцію, в дослідах на тваринах не вивчалися. При дослідженні хронічної токсичності на щурах виявлено затримку процесу сперміогенезу, а також недостатній синтез фолікул та жовтого тіла.

Строк придатності.

В оригінальній упаковці:

 6 років.

Після закінчення строку придатності лікарський препарат використовувати не можна.

Готовий розчин в оригінальному ін’єкційному флаконі

Розбавлений водою для ін’єкцій готовий розчин зберігає стабільні хімічні та фізичні властивості при кімнатній температурі протягом 4 днів.

При цьому слід враховувати мікробіологічні аспекти.

Інфузійний розчин після розбавлення

Готовий розчин, який розбавлений 0,9%-ним фізіологічним розчином або 5%-ним розчином глюкози, зберігає стабільні хімічні та фізичні властивості при кімнатній температурі протягом 4 днів у скляній ємності, в ПВХ- або ПЕ-мішечках.

Якщо протягом цього часу розчини не були використані, їх необхідно утилізувати.

При цьому слід враховувати мікробіологічні аспекти.

Особливі заходи безпеки під час зберігання

Не зберігати при температурах понад 25°С.

Вид і вміст ємності

Овастат 1000 мг:

Оригінальна фірмова упаковка, 1 ін’єкційний флакон.

Оригінальна фірмова упаковка, 1×5 ін’єкційних флаконів.

Оригінальна фірмова упаковка, 5×1 ін’єкційний флакон.

Овастат 5000 мг:

Оригінальна фірмова упаковка, 1 ін’єкційний флакон.

Оригінальна фірмова упаковка, 1×5 ін’єкційних флаконів.

Оригінальна фірмова упаковка, 5×1 ін’єкційний флакон.

Може статися так, що ще не всі розміри упаковок випущені в обіг.

Обмеження для продажу.

Відпускається тільки за рецептом.

Несумісність з іншими речовинами.

Цей лікарський засіб не можна змішувати з іншими препаратами та розчинними речовинами, окрім тих, що зазначені в підпункті.

Особливі заходи по утилізації та інші вказівки щодо використання.

Не використаний лікарський засіб або його побічні продукти слід знищувати відповідно до діючих національних вимог.

Власник реєстраційного посвідчення.

Медак

Гезельшафт фюр клініше Шпеціальпрепарате мбХТеатерштр., 6

22880 Ведель

Тел.:+49 (0)4103 8006-01

Факс: +49 (0)4103 8006-100

Реєстраційні номери.

1135.00.01

1135.01.01

Дата додавання: 13.06.2020 р.
© Компендиум 2020
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko