0
UA | RU

Галоперидол таблетки (Haloperidol tablets)

Gedeon Richter

Склад і форма випуску

Галоперидол-Ріхтер
РечовинаКількість
Галоперидол1,5 мг
Допоміжні речовини: кремнію оксид безводний колоїдний, желатин білий, магнію стеарат, тальк, лактоза, крохмаль.
№ UA/7271/02/01 від 26.04.2018
За рецептом
Галоперидол форте
РечовинаКількість
Галоперидол5 мг
Допоміжні речовини: кремнію оксид безводний колоїдний, желатин білий, магнію стеарат, тальк, лактоза, крохмаль.
№ UA/7271/02/02 від 26.04.2018
За рецептом
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинамічні властивості.

механізм дії. Галоперидол — антипсихотичний препарат з групи бутирофенонів. Він є потужним антагоністом D2-рецепторів, який діє централізовано, та має малий вплив на альфа-1 адренорецептори в рекомендованих дозах, а також на антигістамінергічну або антихолінергічну активність.

Фармакодинамічні ефекти. Галоперидол пригнічує марення та галюцинації, блокуючи дофамінергічну сигнали в мезолімбічній системі. Блокада центральних дофамінових рецепторів впливає на базальні ганглії (нігрострітальну систему). Галоперидол призводить до сильного психомоторного затухання, що пояснює сприятливий ефект при манії та інших станах збудження.

Вплив на базальні ганглії, ймовірно, є причиною небажаних екстрапірамідних рухових розладів (дистонія, акатізія та паркінсонізм).

Антидопамінергічний ефект галоперидолу на лактотропні клітини передньої долі гіпофіза пояснює гіперпролактинемію внаслідок блокування тонічного інгібування секреції пролактину опосередкованим допаміном.

Фармакокінетичні властивості

Поглинання. Середня біодоступність галоперидолу при застосуванні в якості таблетки або перорального розчину становить від 60 до 70%. Cmax галоперидолу в плазмі крові після перорального введення зазвичай досягаються через 2–6 год. Концентрації в плазмі крові показали високу міжіндивідуальну мінливість. Стабільний стан досягається протягом 1-го тижня після початку лікування.

Розподіл. Середнє зв’язування галоперидолу з білками у плазмі крові у дорослих становить від 88 до 92%. Зв’язування з білком плазми крові показує високу мінливість у індивідуумів. Галоперидол швидко поширюється в різні тканини та органи. Галоперидол легко проникає через ГЕБ, плацентарний бар’єр та проникає у грудне молоко.

Біотрансформації. Галоперидол переважно метаболізується в печінці.

Виведення. Термінальний Т½ галоперидолу після перорального введення становить у середньому 24 год (середній діапазон від 15 до 37 год). Відомий кліренс галоперидолу після екстраваскулярного застосування становить 0,9-1,5 л/год/кг та знижується у повільних метаболізаторів CYP2D6. Кліренсу галоперидолу оцінювався на рівні 44% в популяційному фармакокінетичному аналізі у хворих на шизофренію. Після в/в введення галоперидолу 21% дози виводили з калом та 33% з сечею. Менш ніж 3% дози виводиться незмінно в сечі.

Лінійність/нелінійність. Існує лінійна залежність між дозою галоперидолу та концентрацією в плазмі крові.

Показання Галоперидол таблетки

дорослим пацієнтам (старше 18 років)

 • лікування шизофренії та шизоаффективних розладів.
 • лікування гострого марення, коли немедикаментозна терапія не ефективна.
 • лікування середніх та тяжких маніакальних епізодів з біполярним розладом.
 • лікування гострого психомоторного збудження при психотичних розладах або маніакальних епізодах біполярного розладу.
 • лікування стійкої агресії та психотичних симптомів у пацієнтів з помірною та тяжкою деменцією Альцгеймера та судинною деменцією після відмови від немедикаментозної терапії та ризику для себе або інших небезпек.
 • лікування тиків, у т.ч. синдрому Туретта у хворих з важкими порушеннями, після неефективності інших фармакологічних терапій.
 • лікування легкого та помірного захворювання Хантінгтона, якщо інші ЛЗ неефективні або несумісні.

Застосування Галоперидол таблетки

в якості нейролептика для лікування при шизофренії, психоз, манії і гіпоманії та інших порушеннях у пацієнтів з органічними ураженнями головного мозку (в залежності від симптомів).

Гостра фаза

Застосовують в дозі від 2 до 20 мг/добу.

Хронічна фаза

1-3 мг перорально в 3 прийоми. Вона може бути збільшена до 20 мг/добу.

Для купірування психомоторного збудження при наявності розладів мислення або поведінки, таких як агресія, гіперактивність, самоушкодження у розумово відсталих пацієнтів і пацієнтів з органічним ураженням головного мозку, насильницьким або небезпечним імпульсивною поведінкою, синдромом Жиля де ла Туретта з важкими тиками, неприборканою гикавкою.

Гостра фаза

Помірна симптоматика: 1,5-3 мг 2 або 3 рази на добу.

Важка симптоматика/резистентні пацієнти: 3-5 мг 2 або 3 рази на добу.

Хронічна фаза

0,5-1 мг перорально 3 рази на добу. Дозу можна підвищити до 2-3 мг 3 рази на добу.

Після досягнення задовільного контролю симптомів дозу поступово знижують до мінімальної ефективної підтримуючої дози (5–10 мг/добу Уникати занадто швидкого зниження дози.

Занепокоєння і збудження у пацієнтів похилого віку

Лікування слід починати з половини початкової дози для дорослих. У разі необхідності слід далі титрувати дозу до досягнення ефекту.

Протипоказання

 • підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якої з допоміжних речовин.
 • коматозні стани.
 • депресія ЦНС.
 • хвороба Паркінсона.
 • деменція з тільцями Леві.
 • прогресивний над’ядерний параліч.
 • відоме подовження інтервалу QTc або вродженого синдрому Long QT.
 • недавній гострий ІМ.
 • декомпенсована серцева недостатність.
 • анамнестично відомі шлуночкові аритмії або torsades de pointes.
 • некорегуєма гіпокаліємія.
 • одночасне лікування ЛЗ, що подовжують інтервал QT.

Побічна дія

на початку прийому можливі підвищена стомлюваність та судоми. Після тривалого прийому часто з’являються паркінсоноподібні симптоми — м’язова ригідність або неспокій та тремор. Ці рухові порушення (тардивна дискінезія) особливо поширені у жінок похилого віку.

Грипоподібні захворювання, гостра лихоманка без інфекції, тахікардія та сильне потовиділення, а також м’язова ригідність, тремор, симптоми злоякісного нейролептичного синдрому. Для цих симптомів рекомендується негайна медична допомога, інакше існує небезпека для життя.

Особливості застосування

підвищення смертності у літніх пацієнтів з психозом, асоційованим з деменцією. За даними FDA, антипсихотичні лікарські засоби підвищують смертність у літніх пацієнтів при лікуванні психозу на фоні деменції.

Пізня дискінезія. Як і в разі інших антипсихотичних засобів, прийом галоперидолу асоційований з розвитком пізньої дискінезії — синдрому, який характеризується мимовільними рухами. Ризик розвитку пізньої дискінезії вище у літніх пацієнтів.

Дистонічні екстрапірамідні порушення найбільш часті у дітей та молодих людей, а також на початку лікування.

Серцево-судинні ефекти. Випадки раптової смерті, пролонгація інтервалу QT та torsades de pointes були зареєстровані у пацієнтів, які отримували галоперидол. Слід проявляти обережність при лікуванні хворих, які мають фактори схильності до подовження інтервалу QT та регулярно проводити контроль ЕКГ, формули крові, оцінювати рівень печінкових ферментів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

підсилює ефект антигіпертензивних препаратів, опіоїдних анальгетиків, антидепресантів, барбітуратів, алкоголю, послаблює ефекти непрямих антикоагулянтів. Гальмує метаболізм трициклічних антидепресантів та збільшує токсичність. При тривалому застосуванні карбамазепіну рівень галоперидолу в плазмі крові падає (необхідно підвищити дозу). У поєднанні з літієм може викликати синдром, подібний енцефалопатії.

Передозування

симптоми та ознаки. Прояви передозування галоперидолу виникають від посилення відомих фармакологічних ефектів та побічних ефектів. Найбільш очевидними симптомами є важкі екстрапірамідні реакції, гіпотензія та седативний ефект. Екстрапірамідна реакція характеризується ригідністю м’язів та генералізованим або локальним тремором. Також можлива АГ.

У крайніх випадках можлива кома, що супроводжується пригніченням дихання та гіпотонією, яка може бути досить тяжкою та викликати шокоподібний стан. Ризик шлуночкової аритмії у поєднанні з пролонгацією QTc, також повинен бути врахований.

Лікування. Не існує специфічного антидоту. Лікування симптоматичне. Ефективність активованого вугілля не доведена. Діаліз не рекомендується, оскільки можна видалити лише дуже невеликі кількості галоперидолу.

Умови зберігання

при температурі не вище 30 °C.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 22.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Галоперидол таблетки

Біполярний афективний розлад, поточний епізод манії з психотичними симптомами МКХ F31.2
Гострий поліморфний психотичний розлад з симптомами шизофренії МКХ F23.1
Інший тип шизофренії МКХ F20.8
Комбінування вокалізму і множинних моторних тиків МКХ F95.2
Органічний маревний (шизофреноподібний) розлад МКХ F06.2
Параноїдальний розвиток особистості МКХ F60.0
Параноїдна шизофренія МКХ F20.0
Переважно компульсивна дія (нав'язливі ритуали) МКХ F42.1
Хронічний маревний розлад неуточнений МКХ F22.9
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko