Київ

ЛІПОЄВА КИСЛОТА (ACIDUM LIPOICUM)

Знятий з продажу
Аналоги
Характеристики
Виробник
Біостимулятор
Форма випуску
Розчин для ін'єкцій
Умови продажу
За рецептом
Дозування
0,5 %
Кількість штук в упаковці
10 шт.
Ліпоєва кислота інструкція із застосування
Склад

діюча речовина: thioctic acid;

1 мл розчину містить 5 мг кислоти ліпоєвої

допоміжні речовини: етилендіамін, динатрієва сіль етилендіамінтетраоцтової кислоти, натрію хлорид, вода для ін'єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група

Різні речовини, що впливають на травну систему та метаболізм. Код АТС А16А Х01.

Показання

У складі комплексної терапії коронарного атеросклерозу, захворювань печінки (хронічні гепатити різної етіології, цироз печінки), діабетичної полінейропатії, (запалення периферичних нервів унаслідок підвищеного рівня цукру в крові), алкогольної полінейропатії, різних інтоксикацій (отруєнь), отруєння солями важких металів.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Застосовувати препарат у період вагітності та лактації протипоказано. Необхідна обережність при призначенні препарату хворим із гіперацидним гастритом, виразковою хворобою шлунку та 12-палої кишки.

Спосіб застосування та дози

Ліпоєву кислоту вводять внутрішньом'язово по 2 — 4 мл 0,5% розчину (0,01 — 0,02 г) 1 раз на добу. Середня тривалість курсу лікування становить 20 — 30 днів. При необхідності курс лікування повторюють після місячної перерви. Дітям 2 — 7 років — одноразово до 2 мл, 7 — 12 років — до 4 мл одноразово.

Побічні реакції

При швидкому внутрішньом'язовому застосуванні — минуще підвищення внутрішньочерепного тиску, апное, судоми, диплопія, петехіальні висипання, гіпокоагуляція, анафілактичний шок, короткочасна затримка або утруднення дихання, точкові крововиливи у шкіру та слизисті, при введенні вищих доз — нудота, блювання, головний біль. Диспепсичні явища (розлади травлення), алергічні дерматити (шкірні алергічні реакції). При появі вищевказаних симптомів препарат відміняють.

Передозування

Внаслідок випадкового або навмисного (суїцидального) застосуванні ліпоєвої кислоти у дозі 10–40 г разом з алкоголем спостерігалися серйозні ознаки інтоксикації з летальним кінцем. Клінічні прояви інтоксикації виявлялися у вигляді психомоторного порушення або запаморочення з наступними генералізованими судомами та розвитком лактат-ацидозу. Як наслідки інтоксикації ліпоєвою кислотою є гіпоглікемія, шок, рабдоміоліз, гемоліз, дисеміноване внутрішньосудинне коагулювання, пригнічення кісткового мозку і органна недостатність.

При гострому отруєнні ліпоєвою кислотою показана негайна госпіталізація з проведенням загальнотерапевтичних заходів детоксикації організму (штучне дихання, блювання, промивання шлунка, активоване вугілля та ін.). Для лікування генералізованих судом, лактат-ацидозу та інших наслідків інтоксикації треба керуватися засобами сучасної інтенсивної терапії та симптоматичного підходу для прискорення виведення кислоти ліпоєвої.

Застосовувати у період вагітності або годування груддю. На період лікування слід припинити грудне годування.

Діти.Дітям до 7 років — одноразово до 2 мл, старше 7 років — до 4 мл одноразово.

Особливості застосування

Систематичне вживання алкоголю є істотним чинником ризику для появи і розвитку клінічної картини невропатії і може спотворити успіх лікування кислотою ліпоєвою. Тому пацієнтам рекомендується утримуватися від алкоголю. Це стосується також періодів між курсами лікування препаратом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Під час лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом і заняттями іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат може знизити ефективність циспластину. Ліпоєва кислота може зв'язувати метали, тому її не варто призначати з препаратами, що містять метали, наприклад, препаратами заліза, магнію, молочними продуктами, оскільки вони містять кальцій. Оскільки препарат може посилювати гіпоглікемічний ефект інсуліну або пероральних протидіабетичних засобів, рекомендується регулярний контроль цукру, особливо на початку терапії.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Кислота ліпоєва відноситься до лікарських засобів, які регулюють метаболічні процеси (за характером біохімічного впливу близька до вітамінів групи В). Є коферментом, який бере участь в окисному декарбоксилюванні піровиноградної кислоти та α-кетокислот; має важливе значення для процесів утворення енергії. Кислота ліпоєва бере участь у регуляції ліпідного та вуглеводного обмінів, має ліпотропний ефект, впливає на обмін холестерину, покращує функції печінки, виявляє детоксикуючу дію при отруєннях солями важких металів і при інших екзо- та ендотоксикозах.

Фармакокінетика. Препарат швидко всмоктується в організмі. Завдяки швидкому розподілу по тканинах, період напіврозпаду кислоти ліпоєвої в плазмі становить приблизно 25 хвилин. Максимальна концентрація у плазмі на рівні 4 мкг/мл відзначається через 15–20 хвилин. Препарат виводиться переважно нирками на 80–90% у формі метаболітів і лише незначна частина у вигляді незміненої речовини — з сечею. Біотрансформація препарату відбувається переважно за рахунок окисного скорочення бічних ланцюжків (бета-окислення) або за допомогою метилювання відповідних тіолів.

Фармацевтичні характеристики

основні фізико-хімічні властивості:прозора, жовтуватого кольору рідина.

Несумісність.

Несумісний з розчинами Рінгера та глюкозою, з'єднаннями (у тому числі їх розчинами), що реагують з дисульфідними та SH- групами або алкоголем.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей та захищеному від світла місці, при температурі 15–250С.

Упаковка

В ампулах по 2 мл № 10 у коробках.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Одеське виробниче хіміко-фармацевтичне підприємство “Біостимулятор” у формі товариства з обмеженою відповідальністю.

Місцезнаходження

Україна, 65006, м. Одеса, Хаджибейська дорога, 2.