• Кабинет
 • ДІАКОРДИН (DIAKORDIN)

  Санофі-Авентис Украина

  Склад і форма випуску

  ДІАКОРДИН® 60
  таблетки 60 мг блістер, № 50Ціни в аптеках
  Дилтіазему гідрохлорид
  60 мг
  Допоміжні речовини: лактози моногідрат, віск гірський, кремнію діоксид метилований, магнію стеарат.
  № UA/5731/01/01 від 19.07.2016 до 19.07.2021
  B За рецептом
  ДІАКОРДИН® 90 РЕТАРД
  таблетки пролонгованої дії, вкриті оболонкою 90 мг блістер, № 30Ціни в аптеках
  Дилтіазему гідрохлорид
  90 мг
  Допоміжні речовини: лактози моногідрат, віск гірський, кремнію діоксид метилований, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза 15, макрогол 6000, полісорбат 80, заліза оксид жовтий, тальк, симетикону емульсія se4.
  № UA/5731/01/02 від 03.11.2016
  B За рецептом
  ДІАКОРДИН® 120 РЕТАРД
  таблетки пролонгованої дії 120 мг блістер, № 30Ціни в аптеках
  Дилтіазему гідрохлорид
  120 мг
  Допоміжні речовини: лактози моногідрат, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза 15, гідроксипропілметилцелюлоза 100, повідон 25.
  № UA/5731/01/03 від 24.11.2016
  B За рецептом

  Інструкція МОЗ

  ІНСТРУКЦІЯ

  для медичного застосування лікарського засобу

  ДІАКОРДИН® 60

  (DIACORDIN® 60)

  Склад:

  діюча речовина: дилтіазем;

  1 таблетка містить дилтіазему гідрохлориду 60 мг;

  допоміжні речовини: лактози моногідрат, віск гірський, кремнію діоксид метильований, магнію стеарат.

  Лікарська форма.

  Таблетки.

  Основні фізико-хімічні властивості: білі з жовтуватим відтінком пласкі таблетки з розподільчою рискою, діаметром близько 10,5 мм, з характерним запахом допоміжних речовин.

  Фармакотерапевтична група.

  Селективні антагоністи кальцію з переважаючою дією на серце. Похідні бензотіазепіну.

  Код АТХ C08D B01.

  Фармакологічні властивості.

  Фармакодинаміка.

  Дилтіазем застосовують для профілактики нападів стенокардії та зниження артеріального тиску. Препарат зменшує потребу міокарда у кисні і покращує коронарне кровопостачання, що попереджує виникнення нападу стенокардії. Дилтіазем впливає на судини, внаслідок чого знижується артеріальний тиск.

  Механізм дії дилтіазему полягає в обмеженні потрапляння кальцію у клітини міокарда і клітини гладких м’язів судинних стінок, що має наслідком вазодилатацію, яка, у свою чергу, призводить до зменшення периферичного опору судин та зниження артеріального тиску. Цей лікарський засіб не спричиняє рефлекторної тахікардії, зумовленої негативним хронотропним ефектом дилтіазему. Клінічна відповідь досягається за рахунок доз дилтіазему, які викликають мінімальний негативний інотропний ефект або взагалі не викликають такого ефекту. Дилтіазем зменшує потребу міокарда у кисні. Антиангінальний ефект спостерігається вже після прийому початкової дози, тоді як антигіпертензивний ефект проявляється лише після приблизно 2 тижнів безперервного застосування препарату.

  Фармакокінетика.

  Дилтіазем дуже швидко всмоктується у шлунково-кишковому тракті і потрапляє у кров через кілька хвилин після прийому. Максимальна концентрація у плазмі спостерігається через 4,1–7,1 години після прийому. Ступінь зв’язування дилтіазему з білками плазми — від 80 до 85%. Через ефект першого проходження біодоступність таблетки, що містить 60 мг дилтіазему, становить близько 40%.

  Біологічне напіввиведення дилтіазему складається з двох фаз: ранньої (20–30 хвилин) і кінцевої (приблизно 3,5 години). Ефект досягається через 5–7 годин після прийому таблеток і триває 12 годин або довше.

  Дилтіазем значною мірою метаболізується цитохромом Р450 печінки. Два основні циркулюючі метаболіти — N-монодезметилдилтіазем та дезацетилдилтіазем. Дилтіазем виводиться з жовчю (65%) та сечею (35%).

  Клінічні характеристики.

  Показання.

  • Стабільна стенокардія напруження;
  • вазоспастична стенокардія (стенокардія Принцметала);
  • артеріальна гіпертензія — як у монотерапії, так і в комплексі з іншими гіпотензивними засобами.

  ДІАКОРДИН® 60 призначений для лікування дорослих пацієнтів.

  Протипоказання.

  • Гіперчутливість до дилтіазему або до допоміжних речовин, які входять до складу препарату;
  • кардіогенний шок на фоні інфаркту міокарда або серцевої недостатності;
  • тяжка артеріальна гіпотензія (систолічний артеріальний тиск нижче 90 мм рт.ст.);
  • декомпенсована серцева недостатність;
  • гострий інфаркт міокарда з ускладненим перебігом;
  • шлуночкова аритмія та/або екстрасистолія;
  • тріпотіння або фібриляція передсердь при синдромі Вольфа-Паркінсона-Уайта або синдромі Лауна-Ганога-Левіна без імплантованих кардіостимуляторів;
  • порушення провідності у синусо-передсердному вузлі (синдром слабкості синусового вузла);
  • атріовентрикулярна (АВ) блокада другого або третього ступеня, окрім випадків, коли у пацієнта імплантований функціонуючий шлуночковий водій ритму;
  • брадикардія (частота серцевих скорочень менше 55 уд/хв);
  • недостатність лівого шлуночка із застійними легенями;
  • супутнє застосування з інфузією дантролену (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»);
  • застосування у комбінації з івабрадином (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

  Лікарські засоби, одночасне застосування яких протипоказане

  Дантролен (інфузії)

  У тварин, яким одночасно призначали внутрішньовенно верапаміл і дантролен, регулярно спостерігалися летальні випадки фібриляції шлуночків. Таким чином, комбінація блокатора кальцієвих каналів і дантролену є потенційно небезпечною (див. розділ «Протипоказання»).

  Івабрадин

  Одночасне застосування препарату з івабрадином протипоказане, з огляду на ефект додаткового до дії івабрадину зниження частоти серцевих скорочень при застосуванні дилтіазему (див. розділ «Протипоказання»).

  Лікарські засоби, одночасне застосування яких вимагає обережності

  Літій

  Ризик посилення нейротоксичних реакцій, викликаних літієм.

  Похідні нітратів

  Посилення гіпотензивного ефекту та втрата свідомості (адитивні вазодилатаційні ефекти). Пацієнтам, які отримують блокатори кальцієвих каналів, призначати похідні нітратів необхідно лише з поступовим підвищенням дози останніх.

  Теофілін

  Збільшення циркулюючих рівнів теофіліну.

  Альфа-антагоністи

  Збільшення антигіпертензивного ефекту. Одночасне застосування альфа-агоністів може викликати або посилити артеріальну гіпотензію. Комбіноване застосування дилтіазему з альфа-агоністами можливе лише умови ретельного контролю артеріального тиску.

  Аміодарон, дигоксин

  Збільшення ризику брадикардії. При комбінуванні цих препаратів з дилтіаземом необхідно дотримуватися обережності, особливо щодо пацієнтів літноього віку та при призначенні високих доз.

  Галотан та ізофлуран

  Дилтіазем може збільшувати пригнічувальну дію на серце галотану та ізофлурану.

  Солі кальцію (інфузії)

  Внутрішньовенне введення солей кальцію знижує фармакологічну відповідь на застосування дилтіазему.

  Інгібітори ГМГ-КоА-редуктази

  При одночасному застосуванні дилтіазему та інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази, що метаболізуються за допомогою ферменту цитохрому CYP3А4, наприклад симвастатину, аторвастатину, ловастатину та серивастатину, дози останніх потрібно знизити для запобігання розвитку рабдоміолізу та уражень печінки.

  Бета-блокатори

  Ймовірність розвитку порушень серцевого ритму (виражена брадикардія, зупинка синусового вузла), синоатріальних та атріовентрикулярних розладів провідності та серцевої недостатності (синергічний ефект). Така комбінація може використовуватися лише за умови ретельного клінічного та ЕКГ моніторингу, особливо на початку такого лікування.

  Інші протиаритмічні препарати

  Оскільки дилтіазем має протиаритмічні властивості, його одночасне призначення разом із іншими протиаритмічними засобами не рекомендоване (адитивний ризик посилення небажаних явищ з боку серця). Таку комбінацію слід застосовувати лише за умови ретельного клінічного та ЕКГ моніторування.

  Карбамазепін

  Збільшення циркулюючих рівнів карбамазепіну.

  Рекомендується кількісно визначати рівні карбамазепіну в плазмі крові та за необхідності коригувати дозу препарату.

  Рифампіцин

  Ризик зниження рівнів дилтіазему в плазмі крові після початку терапії рифампіцином. За пацієнтом необхідно здійснювати ретельний моніторинг на початку терапії рифампіцином або при його відміні.

  Блокатори H2-рецепторів (циметидин, ранітидин)

  Збільшення концентрацій дилтіазему в плазмі крові. За пацієнтами, які отримують терапію дилтіаземом, необхідно здійснювати ретельний моніторинг на початку терапії блокаторами H2-рецепторів або при їх відміні. Може бути необхідним коригування добової дози дилтіазему.

  Циклоспорин

  Збільшення циркулюючих рівнів циклоспорину. Рекомендується зменшити дозу циклоспорину, моніторувати функцію нирок, кількісно визначати циркулюючі рівні циклоспорину та коригувати дозу під час комбінованої терапії цими препаратами та після її припинення.

  Фенітоїн

  При одночасному застосуванні з фенітоїном дилтіазем може збільшувати концентрацію фенітоїну в плазмі крові. Рекомендується моніторинг концентрації фенітоїну в плазмі крові.

  Ацетилсаліцилати (ацетилсаліцилова кислота [АСК] / ацетилсаліцилат лізину [АСЛ])

  Через підвищений ризик виникнення кровотеч у зв’язку з потенційним адитивним ефектом на агрегацію тромбоцитів одночасне застосування ацетилсаліцилатів (АСК/АСЛ) з дилтіаземом слід здійснювати з обережністю.

  Рентгенконтрастні речовини

  У пацієнтів, які отримують дилтіазем, можуть посилюватися серцево-судинні ефекти внутрішньовенного болюсу іонного рентгенконтрастного середовища, такі як артеріальна гіпотензія. Щодо пацієнтів, які одночасно отримують дилтіазем та іонне рентгенконтрастне середовище, необхідна особлива обережність.

  Загальна інформація, яку слід взяти до уваги

  Через потенціал адитивних ефектів у пацієнтів, які отримують дилтіазем одночасно з іншими засобами з відомим впливом на скоротливість та/або провідність міокарда, необхідно дотримуватися обережності та ретельно титрувати дозу.

  Дилтіазем метаболізується ферментом CYP3A4. Було задокументовано помірне (менш ніж у 2 рази) збільшення концентрацій дилтіазему в плазмі крові у разі його одночасного призначення із більш потужним інгібітором CYP3A4. Грейпфрутовий сік може підвищувати рівні дилтіазему в крові (у 1,2 раза). За пацієнтами, які споживають грейпфрутовий сік, необхідно здійснювати нагляд щодо можливого посилення небажаних ефектів дилтіазему. У разі підозри на наявність такої взаємодії слід уникати споживання грейпфрутового соку.

  Дилтіазем також є інгібітором ізоферменту CYP3A4. Одночасне призначення з іншими субстратами ферменту CYP3A4 може призводити до збільшення концентрацій будь-якого з одночасно застосовуваних препаратів в плазмі крові. Одночасне призначення дилтіазему з індуктором ферменту CYP3A4 може обумовити зниження концентрацій дилтіазему в плазмі крові.

  Дилтіазем може потенціювати зниження скоротливості, провідності й автоматизму міокарда і сприяти розширенню кровоносних судин, зумовленому застосуванням анестетика.

  Бензодіазепіни (мідазолам, триазолам)

  Дилтіазем значущо збільшує концентрацію мідазоламу і триазоламу в плазмі крові та подовжує їхній час напіввиведення. Щодо пацієнтів, які приймають дилтіазем, необхідно дотримуватися особливої обережності при призначенні короткодіючих бензодіазепінів, метаболізм яких опосередкований ферментом CYP3A4.

  Кортикостероїди (метилпреднізолон)

  Інгібування метаболізму метилпреднізолону (CYP3A4) та інгібування P-глікопротеїну. За пацієнтом необхідно здійснювати моніторинг на початку терапії метилпреднізолоном. Може бути необхідним коригування дози метилпреднізолону.

  Статини

  Дилтіазем є інгібітором ферменту CYP3A4. Було показано, що він значущо збільшує AUC деяких статинів. При одночасному застосуванні дилтіазему може збільшуватися ризик розвитку міопатії та рабдоміолізу, обумовлених статинами, які метаболізуються ферментом CYP3A4. За можливості разом із дилтіаземом слід використовувати статини, які не метаболізуються ферментом CYP3A4; у іншому випадку необхідний ретельний моніторинг щодо можливого виникнення ознак та симптомів потенційних токсичних реакцій на статини.

  Особливості застосування.

  За пацієнтами з порушенням функції лівого шлуночка, брадикардією (ризик загострення) або АV-блокадою І ступеня, виявленою на електрокардіограмі (ризик загострення та рідко повної блокади), необхідний ретельний нагляд.

  Анестезіолога слід поінформувати про поточну терапію дилтіаземом у разі необхідності загального знеболення. Блокатори кальцієвих каналів можуть потенціювати пригнічення скоротливості, провідності та автоматичності міокарда, а також дилатацію судин, обумовлені дією анестезуючих засобів.

  У пацієнтів літнього віку та у пацієнтів з нирковою або печінковою недостатністю можливе збільшення концентрації дилтіазему в плазмі крові. Необхідно суворо дотримуватися протипоказань та запобіжних заходів і на початку лікування препаратом здійснювати ретельний моніторинг, особливо за частотою серцевих скорочень.

  Застосування блокаторів кальцієвих каналів, таких як дилтіазем, може асоціюватися зі змінами настрою, в тому числі з виникненням депресії.

  Як і інші блокатори кальцієвих каналів, дилтіазем виявляє пригнічувальний вплив на перистальтику кишечнику. У зв’язку з цим його слід з обережністю застосовувати пацієнтам, які мають ризик виникнення непрохідності кишечнику.

  Пацієнтам з латентним або явним цукровим діабетом необхідний ретельний моніторинг з огляду на можливе збільшення рівнів глюкози в крові.

  Препарат слід застосовувати з обережністю хворим на гостру порфірію.

  Дилтіазем необхідно застосовувати з обережністю пацієнтам з недостатністю лівого передсердя, брадикардією, подовженням інтервалу PQ та стенозом аорти.

  Антагоністи кальцію можуть сприяти зниженню чоловічої фертильності. Це необхідно брати до уваги, якщо у пацієнта, який приймає антагоністи кальцію, діагностується безпліддя неясної етіології. Даний ефект зникає при припиненні терапії.

  Абсорбція дилтіазему може бути знижена у пацієнтів з тривалою діареєю (наприклад, при виразковому коліті чи хворобі Крона).

  Педіатрична популяція

  Безпечність та ефективність дилтіазему для дітей та підлітків (віком до 18 років) не встановлені.

  Цей лікарський засіб містить моногідрат лактози. Пацієнтам із такими рідкісними спадковими порушеннями, як непереносимість галактози, лактазна недостатність або мальабсорбція глюкози-галактози, не слід приймати цей лікарський засіб.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Вагітність

  На сьогодні дані щодо застосування дилтіазему вагітним є дуже обмеженими. Було показано, що дилтіазем виявляє репродуктивну токсичність у деяких видів тварин (щурів, мишей, кролів). У зв’язку з цим дилтіазем не рекомендується застосовувати під час вагітності та жінкам репродуктивного віку, які не використовують ефективні методи контрацепції.

  Годування груддю

  Дилтіазем екскретується з грудним молоком у низьких концентраціях. Необхідно уникати годування груддю під час прийому препарату. Якщо застосування дилтіазему розцінене як необхідне з медичної точки зору, слід припинити годування груддю.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  З огляду на дані, отримані щодо небажаних реакцій, зокрема запаморочення та нудоти, препарат може змінювати здатність керувати автотранспортом та працювати з іншими механізмами. Проте не було проведено жодних досліджень впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами.

  Спосіб застосування та дози.

  Дозу слід підбирати індивідуально для кожного пацієнта.

  Дорослі звичайно приймають по 60 мг дилтіазему 3–4 рази на добу.

  Максимальна добова доза дилтіазему для дорослих становить 360 мг.

  Одночасний прийом препарату з іншими антигіпертензивними засобами може вимагати коригування дози.

  Пацієнти літнього віку, пацієнти з печінковою та/або нирковою дисфункцією.

  Лікування пацієнтів літнього віку або пацієнтів з порушенням функції печінки чи нирок починають із найнижчої можливої дози. Дозу поступово збільшують залежно від терапевтичної відповіді на препарат. Препарат слід із обережністю застосовувати пацієнтам з печінковою та/або нирковою дисфункцією (див. розділ «Особливості застосування»).

  Таблетки потрібно приймати з їжею або натще, ковтаючи їх цілими і запиваючи великою кількістю води.

  Діти.

  Безпечність та ефективність дилтіазему для дітей та підлітків (віком до 18 років) не встановлені, тому застосування препарату дітям та підліткам не рекомендоване (див. розділ «Особливості застосування»).

  Передозування.

  Симптоми.

  Клінічні ефекти гострого передозування можуть включати виражену артеріальну гіпотензію, яка може призводити до колапсу, синусову брадикардію з ізоритмічною дисоціацією або без неї, зупинку синусового вузла, атріовентрикулярні порушення провідності та зупинку серця.

  Лікування.

  Лікування в умовах стаціонару включатиме промивання шлунка та/або осмотичний діурез. Порушення провідності можуть коригуватися шляхом тимчасового встановлення водія ритму. Засоби, які пропонуються для коригування розладів: атропін, вазопресори, інотропні засоби, глюкагон та інфузії кальцію глюконату.

  Дилтіазем не виводиться з організму шляхом діалізу.

  Побічні реакції.

  В наведеній нижче таблиці представлені дані щодо небажаних реакцій при застосуванні дилтіазему відповідно до термінології MedDRA із зазначенням частоти їх виникнення: дуже часто (> 1/10); часто (>1/100 <1/10); нечасто (> 1/1000 <1/100); рідко (>1/10 000 <1/1000); дуже рідко (<1/10 000), включаючи окремі повідомлення, частота невідома (інформація про небажані реакції, зареєстровані у рамках досвіду післяреєстраційного застосування препарату, надходила шляхом спонтанних повідомлень, тому частота цих небажаних реакцій невідома).

  Класи систем органів Частота Небажані реакції
  З боку крові та лімфатичної системи Рідко Лейкопенія, подовження часу кровотечі
  Частота невідома Тромбоцитопенія1
  Метаболічні та аліментарні розлади Частота невідома Гіперглікемія1
  З боку психіки Нечасто Нервозність, безсоння
  Рідко Сплутаність свідомості, амнезія, галюцинації, зміна особистості, порушення смаку і нюху
  Частота невідома Зміни настрою (в тому числі депресія)1
  З боку нервової системи Часто Головний біль, запаморочення
  Рідко Порушення ходи, парестезія, сонливість, тремор
  Частота невідома Екстрапірамідний синдром1
  З боку серця Часто Атріовентрикулярна блокада (I ступеня, блокада ніжки пучка Гіса), посилене серцебиття (пальпітація), синусова брадикардія
  Нечасто Брадикардія
  Дуже рідко Серцева недостатність з набряком легень
  Рідко AV-блокада ІІ-ІІІ ступеня, припинення активності синусового вузла, загострення симптомів стенокардії, артеріальна гіпотензія, тахікардія, аритмія, екстрасистолія, втрата свідомості, припливи
  Частота невідома Синоатріальна блокада1, застійна серцева недостатність1, зупинка синусового вузла1, зупинка серця (асистолія)1
  З боку судин Часто Гіперемія
  Нечасто Ортостатична гіпотензія
  Частота невідома Васкуліт (в тому числі лейкоцитокластичний васкуліт)
  З боку шлунково-кишкового тракту Часто Запор, диспепсія, біль у шлунку, нудота, діарея, сухість у ротовій порожнині і горлі
  Нечасто Блювання
  Рідко Анорексія, збільшення маси тіла, гінгівіт
  Частота невідома Гіперплазія ясен1
  Гепатобіліарні розлади Нечасто Збільшення рівнів печінкових ферментів (АСТ, АЛТ, ЛДГ, лужної фосфатази)
  Частота невідома Гепатит1
  З боку шкіри та підшкірної клітковини Часто Еритема, свербіж
  Рідко Кропив’янка, червоний вовчак, петехія, алергічні реакції шкіри, лімфаденопатія, еозинофілія
  Частота невідома Фоточутливість (в тому числі ліхеноїдний кератоз в ділянках шкіри, відкритих для сонця)1, ангіоневротичний набряк1, висипання1, мультиформна еритема (в тому числі синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз)1, пітливість1, ексфоліативний дерматит1, гострий генералізований екзантематозний пустульоз1, десквамативна еритема з підвищенням температури тіла або без неї1
  З боку репродуктивної системи та молочних залоз Рідко Сексуальні розлади
  Частота невідома Гінекомастія1
  Загальні розлади та реакції в місці введення Дуже часто Набряк нижніх кінцівок
  Часто Загальне нездужання
  Нечасто Слабкість, підвищена втомлюваність, астенія
  З боку органів зору Рідко Амбліопія, подразнення очей
  З боку органів слуху Рідко Шум у вухах
  З боку м’язево-скелетної системи Рідко Біль у кістках і суглобах, міалгія
  З боку респіраторної системи Рідко Задишка, носова кровотеча, застій у носі
  З боку сечовидільної системи Рідко Ніктурія, поліурія
  Результати досліджень Часто Підвищення рівнів креатинфосфокінази (КФК)

  1 Інформація про небажані реакції, зареєстровані у рамках досвіду післяреєстраційного застосування препарату, надходила шляхом спонтанних повідомлень, тому частота цих небажаних реакцій невідома.

  Повідомлення про підозрювані небажані реакції.

  Повідомлення про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу є важливою процедурою. Це дозволяє продовжувати моніторинг співвідношення «ризик/користь» для даного лікарського засобу. Медичні працівники мають повідомляти про усі підозрювані небажані реакції через національну систему повідомлень.

  Термін придатності.

  3 роки.

  Умови зберігання.

  Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

  Упаковка.

  №50 (10х5): по 10 таблеток у блістері, по 5 блістерів у картонній коробці.

  Категорія відпуску.

  За рецептом.

  Виробник.

  ТОВ «Зентіва».

  Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

  У кабеловни 130, 102 37 Прага 10, Долні Мєхолупи, Чеська Республіка.

  Заявник.

  ТОВ «Санофі-Авентіс Україна».

  Місцезнаходження заявника.

  Україна, 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 48–50А.

  ІНСТРУКЦІЯ

  для медичного застосування лікарського засобу

  Склад:

  діюча речовина: дилтіазем;

  1 таблетка містить дилтіазему гідрохлориду 90 мг;

  допоміжні речовини: лактози моногідрат 200, віск гірський, кремнію діоксид метильований, магнію стеарат, полісорбат 80, емульсія симетикону SE4, макрогол 6000, гіпромелоза 2910/15, заліза оксид жовтий (Е 172), тальк.

  Лікарська форма.

  Таблетки, вкриті оболонкою, пролонгованої дії.

  Основні фізико-хімічні властивості: жовто-коричневі двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, діаметром близько 10,6 мм.

  Фармакотерапевтична група.

  Селективні антагоністи кальцію з переважаючою дією на серце. Похідні бензотіазепіну. Код АТХ C08D B01.

  Фармакологічні властивості.

  Фармакодинаміка.

  Механізм дії дилтіазему полягає в обмеженні потрапляння кальцію в клітини міокарда у клітини гладеньких м’язів судинних стінок, що має наслідком вазодилатацію, яка призводить до зменшення периферичного опору судин та зниження артеріального тиску. Цей лікарський засіб не спричиняє рефлекторної тахікардії завдяки негативному хронотропному ефекту дилтіазему. Клінічна відповідь досягається за доз дилтіазему, при яких негативний інотропний ефект мінімальний або відсутній. Дилтіазем зменшує потребу міокарда в кисні. Антиангінальний ефект спостерігається вже після прийому початкової дози, тоді як антигіпертензивний ефект проявляється лише після приблизно 2 тижнів безперервного застосування препарату.

  Фармакокінетика.

  Абсорбція та розподіл

  Дилтіазем дуже швидко всмоктується у шлунково-кишковому тракті і потрапляє у кров через кілька хвилин після прийому. Максимальні концентрації у плазмі крові спостерігаються через 4,1–7,1 години після прийому. Ступінь зв’язування дилтіазему з білками плазми — від 80% до 85%.

  Біотрансформація та елімінація

  Через ефект «першого проходження» біодоступність препарату становить близько 40%. Дилтіазем значною мірою метаболізується цитохромом Р450 печінки. Основний метаболіт — дезацетилдилтіазем — все ще має 1/3 вазодилатаційної активності початкової сполуки, і частина активності препарату зумовлена також N-монодезметилдилтіаземом. Біологічне напіввиведення дилтіазему складається з двох фаз: ранньої (20–30 хвилин) і кінцевої (приблизно 3,5 години). Ефект від таблеток пролонгованої дії починає проявлятися через 5–7 годин після прийому і триває протягом 12 годин або більше. Дилтіазем виводиться у вигляді неактивних метаболітів із жовчю (65%) та сечею (35%). Лише приблизно 3% препарату виводиться у незміненому вигляді.

  Клінічні характеристики.

  Показання.

  • Стабільна стенокардія напруження, вазоспастична стенокардія (стенокардія Принцметала);
  • артеріальна гіпертензія I та II стадії — як у монотерапії, так і в комплексі з іншими гіпотензивними засобами.

  Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до дилтіазему або до допоміжних речовин, які входять до складу препарату.
  • Синдром слабкості синусового вузла, окрім випадків, коли у пацієнта імплантований функціонуючий шлуночковий водій ритму.
  • Атріовентрикулярна (АВ) блокада ІІ або ІІІ ступеня, окрім випадків, коли у пацієнта імплантований функціонуючий шлуночковий водій ритму.
  • Брадикардія (нижче 55 уд/хв).
  • Недостатність лівого шлуночка із застійними легенями.
  • Одночасне застосування дантролену в інфузіях (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).
  • Застосування у комбінації з івабрадином (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

  Лікарські засоби, одночасне застосування яких протипоказане

  Дантролен (інфузії)

  У тварин, яким одночасно призначали внутрішньовенно верапаміл і дантролен, регулярно спостерігалися летальні випадки фібриляції шлуночків. Таким чином, комбінація блокатора кальцієвих каналів і дантролену є потенційно небезпечною (див. розділ «Протипоказання»).

  Івабрадин

  Одночасне застосування препарату з івабрадином протипоказане, враховуючи ефект додаткового до дії івабрадину зниження частоти серцевих скорочень при застосуванні дилтіазему (див. розділ «Протипоказання»).

  Лікарські засоби, одночасне застосування яких вимагає обережності

  Літій

  Ризик посилення нейротоксичних реакцій, спричинених літієм.

  Похідні нітратів

  Посилення гіпотензивних ефектів та зомління (адитивні вазодилатаційні ефекти). В усіх пацієнтів, які отримують блокатори кальцієвих каналів, призначення похідних нітратів має здійснюватися лише з використанням поступового підвищення доз.

  Теофілін

  Збільшення циркулюючих рівнів теофіліну.

  Альфа-антагоністи

  Збільшення антигіпертензивних ефектів. Одночасне застосування альфа-агоністів може спричинити або посилити артеріальну гіпотензію. Комбіноване застосування дилтіазему з альфа-агоністами слід зважувати лише разом із ретельним моніторуванням артеріального тиску.

  Аміодарон, дигоксин

  Збільшення ризику брадикардії. При комбінуванні цих препаратів з дилтіаземом необхідно дотримуватися обережності, особливо для пацієнтів літнього віку та при використанні високих доз.

  Бета-блокатори

  Імовірність розвитку порушень серцевого ритму (виражена брадикардія, зупинка синусового вузла), синоатріальних та атріовентрикулярних розладів провідності та серцевої недостатності (синергічний ефект). Таку комбінацію можна використовувати лише за умови ретельного клінічного та ЕКГ-моніторування, особливо на початку такого лікування.

  Інші протиаритмічні препарати

  Оскільки дилтіазем має протиаритмічні властивості, його одночасне призначення разом із іншими протиаритмічними засобами не рекомендоване (адитивний ризик посилення небажаних явищ з боку серця). Таку комбінацію слід застосовувати лише за умови ретельного клінічного та ЕКГ-моніторування.

  Карбамазепін

  Збільшення циркулюючих рівнів карбамазепіну.

  Рекомендується кількісно визначати рівні карбамазепіну у плазмі крові та при необхідності коригувати дозу препарату.

  Рифампіцин

  Ризик зниження рівнів дилтіазему у плазмі крові після початку терапії рифампіцином. За пацієнтом необхідно здійснювати ретельний моніторинг при початку терапії рифампіцином або при його відміні.

  Блокатори H2-рецепторів (циметидин, ранітидин)

  Збільшення концентрацій дилтіазему у плазмі крові. За пацієнтами, які отримують терапію дилтіаземом, необхідно здійснювати ретельний моніторинг при початку терапії блокаторами

  H2-рецепторів або при їх відміні. Може бути необхідним коригування добової дози дилтіазему.

  Циклоспорин

  Збільшення циркулюючих рівнів циклоспорину. Рекомендується зменшити дозу циклоспорину, моніторувати функцію нирок, кількісно визначати циркулюючі рівні циклоспорину та коригувати дозу під час комбінованої терапії цими препаратами та після її припинення.

  Фенітоїн

  При одночасному застосуванні з фенітоїном дилтіазем може збільшувати концентрацію фенітоїну у плазмі крові. Рекомендується моніторувати концентрації фенітоїну у плазмі крові.

  Ацетилсаліцилати (ацетилсаліцилова кислота [АСК]/ацетилсаліцилат лізину [АСЛ])

  Через підвищений ризик виникнення кровотеч у зв’язку з потенційним адитивним ефектом на агрегацію тромбоцитів одночасне застосування ацетилсаліцилатів (АСК/АСЛ) з дилтіаземом слід здійснювати з обережністю.

  Рентгенконтрастні речовини

  У пацієнтів, які отримують дилтіазем, можуть посилюватися серцево-судинні ефекти внутрішньовенного болюсу іонного рентгеноконтрастного середовища, такі як артеріальна гіпотензія. Для пацієнтів, які одночасно отримують дилтіазем та іонне рентгеноконтрастне середовище, необхідна особлива обережність.

  Загальна інформація, яку слід взяти до уваги

  Через потенціал адитивних ефектів у пацієнтів, які отримують дилтіазем одночасно з іншими засобами з відомим впливом на скоротливість та/або провідність міокарда, необхідно дотримуватися обережності та ретельно титрувати дозу.

  Дилтіазем метаболізується ферментом CYP3A4. Було задокументоване помірне (менш ніж у 2 рази) збільшення концентрацій дилтіазему у плазмі крові у випадках його одночасного призначення із більш потужним інгібітором CYP3A4. Грейпфрутовий сік може підвищувати рівні дилтіазему в крові (у 1,2 раза). За пацієнтами, які споживають грейпфрутовий сік, необхідно здійснювати нагляд щодо можливого посилення небажаних ефектів дилтіазему. У випадку підозри на наявність такої взаємодії слід уникати споживання грейпфрутового соку.

  Дилтіазем також є інгібітором ізоферменту CYP3A4. Одночасне призначення з іншими субстратами ферменту CYP3A4 може призводити до збільшення концентрацій будь-якого з одночасно застосовуваних препаратів у плазмі крові. Одночасне призначення дилтіазему з індуктором ферменту CYP3A4 може зумовити зниження концентрацій дилтіазему у плазмі крові.

  Бензодіазепіни (мідазолам, тріазолам)

  Дилтіазем значно збільшує концентрації мідазоламу і тріазоламу у плазмі крові та подовжує їхній час напіввиведення. Для пацієнтів, які приймають дилтіазем, необхідно дотримуватися особливої обережності при призначенні короткодіючих бензодіазепінів, які метаболізуються за допомогою шляху, опосередкованого ферментом CYP3A4.

  Кортикостероїди (метилпреднізолон)

  Інгібування метаболізму метилпреднізолону (CYP3A4) та інгібування P-глікопротеїну. За пацієнтом необхідно здійснювати моніторинг при початку терапії метилпреднізолоном. Може бути необхідним коригування дози метилпреднізолону.

  Статини

  Дилтіазем є інгібітором ферменту CYP3A4. Було показано, що він значущо збільшує AUC деяких статинів. При одночасному застосуванні дилтіазему може збільшуватися ризик розвитку міопатії та рабдоміолізу, зумовлених статинами, які метаболізуються ферментом CYP3A4. У разі можливості разом із дилтіаземом слід застостовувати статини, які не метаболізуються ферментом CYP3A4; в іншому випадку необхідний ретельний моніторинг щодо можливого виникнення ознак та симптомів потенційних токсичних реакцій на статини.

  Особливості застосування.

  Для пацієнтів з порушенням функції лівого шлуночка, брадикардією (ризик загострення) або АВ-блокадою першого ступеня, виявленою на електрокардіограмі (ризик загострення та, у рідкісних випадках, повної блокади), необхідний ретельний нагляд.

  Перш ніж проводити загальне знеболювання, анестезіолог має бути поінформований про терапію дилтіаземом. Блокатори кальцієвих каналів можуть потенціювати пригнічення скоротливості, провідності та автоматичності міокарда, а також дилатацію судин, обумовлені дією анестезуючих засобів.

  У пацієнтів літнього віку та у пацієнтів з нирковою або печінковою недостатністю може спостерігатися збільшення концентрацій дилтіазему у плазмі крові. Необхідно суворо дотримуватися протипоказань та запобіжних заходів і на початку лікування препаратом здійснювати ретельний моніторинг, особливо за частотою серцевих скорочень.

  Застосування блокаторів кальцієвих каналів, таких як дилтіазем, може асоціюватися зі змінами настрою, в тому числі з виникненням депресії.

  Як і інші блокатори кальцієвих каналів, дилтіазем виявляє пригнічувальний вплив на перистальтику кишечнику. У зв’язку з цим його слід з обережністю застосовувати пацієнтам, які мають ризик виникнення непрохідності кишечнику.

  Неперетравлені залишки таблетованої форми препарату з уповільненим вивільненням діючої речовини можуть виводитися з калом, проте цей факт не має клінічного значення.

  У пацієнтів з латентним або явним цукровим діабетом необхідний ретельний моніторинг з огляду на можливе збільшення рівнів глюкози в крові.

  Педіатрична популяція

  Безпечність та ефективність дилтіазему в дітей та підлітків віком до 18 років не встановлені.

  Цей лікарський засіб містить моногідрат лактози. Пацієнтам із такими рідкісними спадковими порушеннями як непереносимість галактози, лактазна недостатність саамів або мальабсорбція глюкози-галактози не слід приймати цей лікарський засіб.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Вагітність

  На даний час дані щодо застосування дилтіазему у вагітних пацієнток є дуже обмеженими. Було показано, що дилтіазем проявляє репродуктивну токсичність у деяких видів тварин (щурів, мишей, кролів). У зв’язку з цим дилтіазем не рекомендується застосовувати у період вагітності та у жінок репродуктивного віку, які не застосовують ефективні методи контрацепції.

  Годування груддю

  Дилтіазем проникає у грудне молоко у низьких концентраціях. Необхідно уникати годування груддю під час прийому препарату. Якщо застосування дилтіазему розцінене як необхідне з медичної точки зору, слід впровадити альтернативний спосіб годування немовляти.

  Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  З огляду на дані, отримані щодо небажаних реакцій, наприклад щодо виникнення запаморочення та нудоти, препарат може змінювати здатність до керування автотранспортом та роботи з механізмами. Проте не було проведено жодних досліджень з вивчення впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами та працювати з механізмами.

  Спосіб застосування та дози.

  Дозу препарату слід підбирати індивідуально, залежно від відповідної реакції пацієнта. Початкова доза, як правило, становить 90 мг 2 рази на добу, при недостатній ефективності дозу можна збільшити до 180 мг (2 таблетки) 2 рази на добу.

  Максимальна добова доза для дорослих — 360 мг (4 таблетки), розподілена на два прийоми.

  Одночасний прийом препарату з іншими антигіпертензивними засобами може вимагати коригування дози препарату та/або супутнього антигіпертензивного препарату.

  Лікування людей літнього віку та хворих із порушеною функцією печінки або нирок можна розпочинати з введення найнижчої можливої дози, яку поступово збільшують залежно від терапевтичної реакції. Препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам з печінковою та/або нирковою дисфункцією (див. розділ «Особливості застосування»).

  Препарат слід приймати з їжею або натщесерце. Таблетку слід ковтати цілою, запиваючи великою кількістю води.

  Діти.

  Безпечність та ефективність дилтіазему у дітей та підлітків віком до 18 років не встановлені, тому застосування препарату дітям та підліткам не рекомендоване (див. розділ «Особливості застосування»).

  Передозування.

  Симптоми

  Клінічні ефекти гострого передозування можуть включати виражену артеріальну гіпотензію, яка може призводити до колапсу, синусову брадикардію з ізоритмічною дисоціацією або без неї та атріовентрикулярні порушення провідності.

  Лікування

  Лікування в умовах стаціонару включатиме промивання шлунка та/або осмотичний діурез. Порушення провідності можуть коригуватися шляхом тимчасового встановлення водія ритму. Засоби, які пропонуються для коригування розладів: атропін, вазопресори, інотропні засоби, глюкагон та інфузії кальцію глюконату.

  Дилтіазем не виводиться з організму шляхом діалізу.

  Побічні реакції.

  У наведеній нижче таблиці представлені дані щодо небажаних реакцій при застосуванні дилтіазему відповідно до термінології MedDRA із зазначенням частоти їх виникнення: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 до < 1/10), нечасто (≥ 1/1000 до < 1/100), рідко (≥ 1/10000 до < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), частота невідома (неможливо оцінити за доступними даними). У кожній з груп за частотою небажані явища зазначені у порядку зменшення серйозності.

  Категорії «Система-Орган-Клас» за MedDRA Частота Небажана реакція
  З боку крові та лімфатичної системи Частота невідома тромбоцитопенія1
  Метаболічні та аліментарні розлади Частота невідома гіперглікемія1
  З боку психіки Нечасто нервозність, безсоння
  Частота невідома зміни настрою (в тому числі депресія)1
  З боку нервової системи Часто головний біль, запаморочення
  Частота невідома екстрапірамідний синдром1
  З боку серця Часто атріовентрикулярна блокада (I, II, III ступеня, блокада ніжки пучка Гіса),

  посилене серцебиття

  Нечасто брадикардія
  Частота невідома синоатріальна блокада1,

  застійна серцева недостатність1

  З боку судин Часто гіперемія
  Нечасто ортостатична гіпотензія
  Частота невідома васкуліт (у тому числі лейкоцитокластичний васкуліт)1
  З боку шлунково-кишкового тракту Часто запор, диспепсія, біль у шлунку, нудота
  Нечасто блювання
  Рідко сухість у роті
  Частота невідома гіперплазія ясен1
  Гепатобіліарні розлади Нечасто збільшення рівнів печінкових ферментів (АСТ, АЛТ, ЛДГ, лужної фосфатази)
  Частота невідома гепатит1
  З боку шкіри та підшкірної клітковини Часто еритема, свербіж
  Рідко кропив’янка
  Частота невідома фоточутливість (у тому числі ліхеноїдний кератоз у ділянках шкіри, відкритих для сонця)1,

  ангіоневротичний набряк1, висипання1,

  мультиформна еритема (у тому числі синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз)1,

  пітливість1, ексфоліативний дерматит1,

  гострий генералізований екзентематозний пустульоз1,

  десквамативна еритема з підвищенням температури тіла або без неї1

  З боку репродуктивної системи та молочних залоз Частота невідома гінекомастія1
  Загальні розлади та реакції у місці введення Дуже часто набряк нижніх кінцівок
  Часто загальне нездужання

  1 Інформація про небажані реакції, зареєстровані у рамках досвіду післяреєстраційного застосування препарату, надходила шляхом спонтанних повідомлень, тому частота цих небажаних реакцій невідома.

  Термін придатності.

  3 роки.

  Умови зберігання.

  Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

  Упаковка.

  №30 (10х3): по 10 таблеток у блістері, по 3 блістери у картонній коробці.

  Категорія відпуску.

  За рецептом.

  Виробник.

  ТОВ «Зентіва».

  Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

  У кабеловни 130, 102 37 Прага 10, Долні Мєхолупи, Чеська Республіка.

  Заявник.

  ТОВ «Санофі-Авентіс Україна».

  Місцезнаходження заявника.

  Україна, 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 48–50А.

  ІНСТРУКЦІЯ

  для медичного застосування лікарського засобу

  Склад:

  діюча речовина: дилтіазем;

  1 таблетка містить дилтіазему гідрохлориду 120 мг;

  допоміжні речовини: лактози моногідрат, магнію стеарат, гіпромелоза, повідон.

  Лікарська форма.

  Таблетки пролонгованої дії.

  Основні фізико-хімічні властивості: майже білі або жовтуваті таблетки діаметром близько 9 мм.

  Фармакотерапевтична група.

  Селективні антагоністи кальцію з переважаючою дією на серце. Похідні бензотіазепіну. Код АТХ C08D B01.

  Фармакологічні властивості.

  Фармакодинаміка.

  Механізм дії дилтіазему полягає в обмеженні потрапляння кальцію у клітини міокарда і клітини гладеньких м’язів судинних стінок, що має наслідком вазодилатацію, яка призводить до зменшення периферичного опору судин та зниження артеріального тиску. Цей лікарський засіб не спричиняє рефлекторної тахікардії завдяки негативному хронотропному ефекту дилтіазему. Клінічна відповідь досягається за доз дилтіазему, при яких негативний інотропний ефект мінімальний або відсутній. Дилтіазем зменшує потребу міокарда в кисні. Антиангінальний ефект спостерігається вже після прийому початкової дози, тоді як антигіпертензивний ефект проявляється лише після приблизно 2 тижнів безперервного застосування препарату.

  Фармакокінетика.

  Абсорбція та розподіл

  Дилтіазем дуже швидко всмоктується у шлунково-кишковому тракті і потрапляє у кров через кілька хвилин після прийому. Максимальні концентрації у плазмі крові спостерігаються через 4,1–7,1 години після прийому. Ступінь зв’язування дилтіазему з білками плазми — від 80% до 85%.

  Біотрансформація та елімінація

  Через ефект «першого проходження» біодоступність препарату становить близько 40%. Дилтіазем значною мірою метаболізується цитохромом Р450 печінки. Основний метаболіт — дезацетилдилтіазем — все ще має 1/3 вазодилатаційної активності початкової сполуки, і частина активності препарату зумовлена також N-монодезметилдилтіаземом. Біологічне напіввиведення дилтіазему складається з двох фаз: ранньої (20–30 хвилин) і кінцевої (приблизно 3,5 години). Ефект від таблеток пролонгованої дії починає проявлятися через 5–7 годин після прийому і триває протягом 12 годин або більше. Дилтіазем виводиться у вигляді неактивних метаболітів із жовчю (65%) та сечею (35%). Лише приблизно 3% препарату виводиться у незміненому вигляді.

  Клінічні характеристики.

  Показання.

  • Стабільна стенокардія напруження, вазоспастична стенокардія (стенокардія Принцметала);
  • артеріальна гіпертензія I та II стадії — як у монотерапії, так і в комплексі з іншими гіпотензивними засобами.

  Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до дилтіазему або до допоміжних речовин, які входять до складу препарату.
  • Синдром слабкості синусового вузла, окрім випадків, коли у пацієнта імплантований функціонуючий шлуночковий водій ритму.
  • Атріовентрикулярна (АВ) блокада ІІ або ІІІ ступеня, окрім випадків, коли у пацієнта імплантований функціонуючий шлуночковий водій ритму.
  • Брадикардія (нижче 55 уд/хв).
  • Недостатність лівого шлуночка із застійними легенями.
  • Одночасне застосування дантролену в інфузіях (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).
  • Застосування у комбінації з івабрадином (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

  Лікарські засоби, одночасне застосування яких протипоказане

  Дантролен (інфузії)

  У тварин, яким одночасно призначали внутрішньовенно верапаміл і дантролен, регулярно спостерігалися летальні випадки фібриляції шлуночків. Таким чином, комбінація блокатора кальцієвих каналів і дантролену є потенційно небезпечною (див. розділ «Протипоказання»).

  Івабрадин

  Одночасне застосування препарату з івабрадином протипоказане, враховуючи ефект додаткового до дії івабрадину зниження частоти серцевих скорочень при застосуванні дилтіазему (див. розділ «Протипоказання»).

  Лікарські засоби, одночасне застосування яких вимагає обережності

  Літій

  Ризик посилення нейротоксичних реакцій, спричинених літієм.

  Похідні нітратів

  Посилення гіпотензивних ефектів та зомління (адитивні вазодилатаційні ефекти). В усіх пацієнтів, які отримують блокатори кальцієвих каналів, призначення похідних нітратів має здійснюватися лише з використанням поступового підвищення доз.

  Теофілін

  Збільшення циркулюючих рівнів теофіліну.

  Альфа-антагоністи

  Збільшення антигіпертензивних ефектів. Одночасне застосування альфа-агоністів може спричинити або посилити артеріальну гіпотензію. Комбіноване застосування дилтіазему з альфа-агоністами слід зважувати лише разом із ретельним моніторуванням артеріального тиску.

  Аміодарон, дигоксин

  Збільшення ризику брадикардії. При комбінуванні цих препаратів з дилтіаземом необхідно дотримуватися обережності, особливо для пацієнтів літнього віку та при використанні високих доз.

  Бета-блокатори

  Імовірність розвитку порушень серцевого ритму (виражена брадикардія, зупинка синусового вузла), синоатріальних та атріовентрикулярних розладів провідності та серцевої недостатності (синергічний ефект). Таку комбінацію можна використовувати лише за умови ретельного клінічного та ЕКГ-моніторування, особливо на початку такого лікування.

  Інші протиаритмічні препарати

  Оскільки дилтіазем має протиаритмічні властивості, його одночасне призначення разом із іншими протиаритмічними засобами не рекомендоване (адитивний ризик посилення небажаних явищ з боку серця). Таку комбінацію слід застосовувати лише за умови ретельного клінічного та ЕКГ-моніторування.

  Карбамазепін

  Збільшення циркулюючих рівнів карбамазепіну.

  Рекомендується кількісно визначати рівні карбамазепіну у плазмі крові та при необхідності коригувати дозу препарату.

  Рифампіцин

  Ризик зниження рівнів дилтіазему у плазмі крові після початку терапії рифампіцином. За пацієнтом необхідно здійснювати ретельний моніторинг при початку терапії рифампіцином або при його відміні.

  Блокатори H2-рецепторів (циметидин, ранітидин)

  Збільшення концентрацій дилтіазему у плазмі крові. За пацієнтами, які отримують терапію дилтіаземом, необхідно здійснювати ретельний моніторинг при початку терапії блокаторами

  H2-рецепторів або при їх відміні. Може бути необхідним коригування добової дози дилтіазему.

  Циклоспорин

  Збільшення циркулюючих рівнів циклоспорину. Рекомендується зменшити дозу циклоспорину, моніторувати функцію нирок, кількісно визначати циркулюючі рівні циклоспорину та коригувати дозу під час комбінованої терапії цими препаратами та після її припинення.

  Фенітоїн

  При одночасному застосуванні з фенітоїном дилтіазем може збільшувати концентрацію фенітоїну у плазмі крові. Рекомендується моніторувати концентрації фенітоїну у плазмі крові.

  Ацетилсаліцилати (ацетилсаліцилова кислота [АСК]/ацетилсаліцилат лізину [АСЛ])

  Через підвищений ризик виникнення кровотеч у зв’язку з потенційним адитивним ефектом на агрегацію тромбоцитів одночасне застосування ацетилсаліцилатів (АСК/АСЛ) з дилтіаземом слід здійснювати з обережністю.

  Рентгенконтрастні речовини

  У пацієнтів, які отримують дилтіазем, можуть посилюватися серцево-судинні ефекти внутрішньовенного болюсу іонного рентгеноконтрастного середовища, такі як артеріальна гіпотензія. Для пацієнтів, які одночасно отримують дилтіазем та іонне рентгеноконтрастне середовище, необхідна особлива обережність.

  Загальна інформація, яку слід взяти до уваги

  Через потенціал адитивних ефектів у пацієнтів, які отримують дилтіазем одночасно з іншими засобами з відомим впливом на скоротливість та/або провідність міокарда, необхідно дотримуватися обережності та ретельно титрувати дозу.

  Дилтіазем метаболізується ферментом CYP3A4. Було задокументоване помірне (менш ніж у 2 рази) збільшення концентрацій дилтіазему у плазмі крові у випадках його одночасного призначення із більш потужним інгібітором CYP3A4. Грейпфрутовий сік може підвищувати рівні дилтіазему в крові (у 1,2 раза). За пацієнтами, які споживають грейпфрутовий сік, необхідно здійснювати нагляд щодо можливого посилення небажаних ефектів дилтіазему. У випадку підозри на наявність такої взаємодії слід уникати споживання грейпфрутового соку.

  Дилтіазем також є інгібітором ізоферменту CYP3A4. Одночасне призначення з іншими субстратами ферменту CYP3A4 може призводити до збільшення концентрацій будь-якого з одночасно застосовуваних препаратів у плазмі крові. Одночасне призначення дилтіазему з індуктором ферменту CYP3A4 може зумовити зниження концентрацій дилтіазему у плазмі крові.

  Бензодіазепіни (мідазолам, тріазолам)

  Дилтіазем значно збільшує концентрації мідазоламу і тріазоламу у плазмі крові та подовжує їхній час напіввиведення. Для пацієнтів, які приймають дилтіазем, необхідно дотримуватися особливої обережності при призначенні короткодіючих бензодіазепінів, які метаболізуються за допомогою шляху, опосередкованого ферментом CYP3A4.

  Кортикостероїди (метилпреднізолон)

  Інгібування метаболізму метилпреднізолону (CYP3A4) та інгібування P-глікопротеїну. За пацієнтом необхідно здійснювати моніторинг при початку терапії метилпреднізолоном. Може бути необхідним коригування дози метилпреднізолону.

  Статини

  Дилтіазем є інгібітором ферменту CYP3A4. Було показано, що він значущо збільшує AUC деяких статинів. При одночасному застосуванні дилтіазему може збільшуватися ризик розвитку міопатії та рабдоміолізу, зумовлених статинами, які метаболізуються ферментом CYP3A4. У разі можливості разом із дилтіаземом слід застосовувати статини, які не метаболізуються ферментом CYP3A4; в іншому випадку необхідний ретельний моніторинг щодо можливого виникнення ознак та симптомів потенційних токсичних реакцій на статини.

  Особливості застосування.

  Для пацієнтів з порушенням функції лівого шлуночка, брадикардією (ризик загострення) або АВ-блокадою першого ступеня, виявленою на електрокардіограмі (ризик загострення та, у рідкісних випадках, повної блокади), необхідний ретельний нагляд.

  Перш ніж проводити загальне знеболювання, анестезіолог має бути поінформований про терапію дилтіаземом. Блокатори кальцієвих каналів можуть потенціювати пригнічення скоротливості, провідності та автоматичності міокарда, а також дилатацію судин, обумовлені дією анестезуючих засобів.

  У пацієнтів літнього віку та у пацієнтів з нирковою або печінковою недостатністю може спостерігатися збільшення концентрацій дилтіазему у плазмі крові. Необхідно суворо дотримуватися протипоказань та запобіжних заходів і на початку лікування препаратом здійснювати ретельний моніторинг, особливо за частотою серцевих скорочень.

  Застосування блокаторів кальцієвих каналів, таких як дилтіазем, може асоціюватися зі змінами настрою, в тому числі з виникненням депресії.

  Як і інші блокатори кальцієвих каналів, дилтіазем виявляє пригнічувальний вплив на перистальтику кишечнику. У зв’язку з цим його слід з обережністю застосовувати пацієнтам, які мають ризик виникнення непрохідності кишечнику.

  Неперетравлені залишки таблетованої форми препарату з уповільненим вивільненням діючої речовини можуть виводитися з калом, проте цей факт не має клінічного значення.

  У пацієнтів з латентним або явним цукровим діабетом необхідний ретельний моніторинг з огляду на можливе збільшення рівнів глюкози в крові.

  Педіатрична популяція

  Безпечність та ефективність дилтіазему в дітей та підлітків віком до 18 років не встановлені.

  Цей лікарський засіб містить моногідрат лактози. Пацієнтам із такими рідкісними спадковими порушеннями як непереносимість галактози, лактазна недостатність саамів або мальабсорбція глюкози-галактози не слід приймати цей лікарський засіб.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Вагітність

  На даний час дані щодо застосування дилтіазему у вагітних пацієнток є дуже обмеженими. Було показано, що дилтіазем проявляє репродуктивну токсичність у деяких видів тварин (щурів, мишей, кролів). У зв’язку з цим дилтіазем не рекомендується застосовувати у період вагітності та у жінок репродуктивного віку, які не застосовують ефективні методи контрацепції.

  Годування груддю

  Дилтіазем проникає у грудне молоко у низьких концентраціях. Необхідно уникати годування груддю під час прийому препарату. Якщо застосування дилтіазему розцінене як необхідне з медичної точки зору, слід впровадити альтернативний спосіб годування немовляти.

  Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  З огляду на дані, отримані щодо небажаних реакцій, наприклад щодо виникнення запаморочення та нудоти, препарат може змінювати здатність до керування автотранспортом та роботи з механізмами. Проте не було проведено жодних досліджень з вивчення впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами та працювати з механізмами.

  Спосіб застосування та дози.

  Дозу препарату слід підбирати індивідуально, залежно від відповідної реакції пацієнта. Дорослим зазвичай призначають 120 мг (1 таблетка) 2 рази на добу.

  Хворим літнього віку необхідно враховувати можливу підвищену реакцію на препарат.

  Максимальна добова доза для дорослих — 360 мг (3 таблетки).

  Одночасний прийом препарату з іншими антигіпертензивними засобами може вимагати коригування дози препарату та/або супутнього антигіпертензивного препарату.

  Лікування людей літнього віку та хворих із порушеною функцією печінки або нирок можна розпочинати з введення найнижчої можливої дози, яку поступово збільшують залежно від терапевтичної реакції. Слід з обережністю застосовувати пацієнтам з печінковою та/або нирковою дисфункцією (див. розділ «Особливості застосування»).

  Препарат слід приймати з їжею або натщесерце. Таблетку слід ковтати цілою, запиваючи великою кількістю води.

  Діти.

  Безпечність та ефективність дилтіазему у дітей та підлітків віком до 18 років не встановлені, тому застосування препарату дітям та підліткам не рекомендоване (див. розділ «Особливості застосування»).

  Передозування.

  Симптоми

  Клінічні ефекти гострого передозування можуть включати виражену артеріальну гіпотензію, яка може призводити до колапсу, синусову брадикардію з ізоритмічною дисоціацією або без неї та атріовентрикулярні порушення провідності.

  Лікування

  Лікування в умовах стаціонару включатиме промивання шлунка та/або осмотичний діурез. Порушення провідності можуть коригуватися шляхом тимчасового встановлення водія ритму. Засоби, які пропонуються для коригування розладів: атропін, вазопресори, інотропні засоби, глюкагон та інфузії кальцію глюконату.

  Дилтіазем не виводиться з організму шляхом діалізу.

  Побічні реакції.

  У наведеній нижче таблиці представлені дані щодо небажаних реакцій при застосуванні дилтіазему відповідно до термінології MedDRA із зазначенням частоти їх виникнення: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 до < 1/10), нечасто (≥ 1/1000 до < 1/100), рідко (≥ 1/10000 до < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), частота невідома (неможливо оцінити за доступними даними). У кожній з груп за частотою небажані явища зазначені у порядку зменшення серйозності.

  Категорії «Система-Орган-Клас» за MedDRA Частота Небажана реакція
  З боку крові та лімфатичної системи Частота невідома тромбоцитопенія1
  Метаболічні та аліментарні розлади Частота невідома гіперглікемія1
  З боку психіки Нечасто нервозність, безсоння
  Частота невідома зміни настрою (в тому числі депресія)1
  З боку нервової системи Часто головний біль, запаморочення
  Частота невідома екстрапірамідний синдром1
  З боку серця Часто атріовентрикулярна блокада (I, II, III ступеня, блокада ніжки пучка Гіса),

  посилене серцебиття

  Нечасто брадикардія
  Частота невідома синоатріальна блокада1, застійна серцева недостатність1
  З боку судин Часто гіперемія
  Нечасто ортостатична гіпотензія
  Частота невідома васкуліт (у тому числі лейкоцитокластичний васкуліт)1
  З боку шлунково-кишкового тракту Часто запор, диспепсія, біль у шлунку, нудота
  Нечасто блювання
  Рідко сухість у роті
  Частота невідома гіперплазія ясен1
  Гепатобіліарні розлади Нечасто збільшення рівнів печінкових ферментів (АСТ, АЛТ, ЛДГ, лужної фосфатази)
  Частота невідома гепатит1
  З боку шкіри та підшкірної клітковини Часто еритема, свербіж
  Рідко кропив’янка
  Частота невідома фоточутливість (в тому числі ліхеноїдний кератоз в ділянках шкіри, відкритих для сонця)1,

  ангіоневротичний набряк1, висипання1,

  мультиформна еритема (у тому числі синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз)1,

  пітливість1, ексфоліативний дерматит1, гострий генералізований екзентематозний пустульоз1, десквамативна еритема з підвищенням температури тіла або без неї1

  З боку репродуктивної системи та молочних залоз Частота невідома гінекомастія1
  Загальні розлади та реакції у місці введення Дуже часто набряк нижніх кінцівок
  Часто загальне нездужання

  1 Інформація про небажані реакції, зареєстровані у рамках досвіду післяреєстраційного застосування препарату, надходила шляхом спонтанних повідомлень, тому частота цих небажаних реакцій невідома.

  Термін придатності.

  3 роки.

  Умови зберігання.

  Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

  Упаковка.

  №30 (10х3): по 10 таблеток у блістері, по 3 блістери у картонній коробці.

  Категорія відпуску.

  За рецептом.

  Виробник.

  ТОВ «Зентіва».

  Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

  У кабеловни 130, 102 37 Прага 10, Долні Мєхолупи, Чеська Республіка.

  Заявник.

  ТОВ «Санофі-Авентіс Україна».

  Місцезнаходження заявника.

  Україна, 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 48–50А.

  Діагнози, при яких застосовують ДІАКОРДИН

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Ціни на ДІАКОРДИН в містах України

  Вінниця 96.87 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +38043255030381.50 грн./уп.

  Дніпро 94.8 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Дніпро, просп. Героїв, 45Д, тел.: +38056231329181.55 грн./уп.

  Житомир 97.09 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +38041243004585.95 грн./уп.

  Запоріжжя 95.3 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, перехр. Космічна / Чумаченко, 124/1, тел.: +38063030781783.95 грн./уп.

  Івано-Франківск 97.21 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 28А, тел.: +38063460183690.19 грн./уп.

  Київ 106.35 грн./уп.

  «ВІТАМІН» Софіївська Борщагівка, вул. Яблунева, 13Б80.20 грн./уп.

  Кропивницький 96.78 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 9, тел.: +38063034606888.50 грн./уп.

  Луцьк 96.82 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Конякіна, 12Б, тел.: +38033277101385.50 грн./уп.

  Львів 107.66 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Львів, просп. Чорновола В'ячеслава, 43А, тел.: +38032297159990.19 грн./уп.

  Миколаїв 97.16 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Миколаївська, 15, тел.: +38051221407281.95 грн./уп.

  Одеса 100.07 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Глушка Академіка, 22, тел.: +38093504354380.50 грн./уп.

  Полтава 99.28 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Кукоби Анатолія, 18А, тел.: +38073099314985.95 грн./уп.

  Рівне 97.8 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Петлюри, 19, тел.: +38036263449779.50 грн./уп.

  Суми 94.05 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Леваневського, 26, тел.: +38063034607087.50 грн./уп.

  Тернопіль 104.03 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Тернопіль, пл. Героїв Євромайдану, 990.19 грн./уп.

  Ужгород 103.58 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. 8-го Березня, 30, тел.: +38031266206288.50 грн./уп.

  Харків 99.98 грн./уп.

  «СІМЕЙНА АПТЕКА» Харків, вул. Китаєнка, 4, тел.: +38057341608385.22 грн./уп.

  Херсон 96.54 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. 200 років Херсона, 20, тел.: +38055233442180.95 грн./уп.

  Хмельницький 102.64 грн./уп.

  «D.S.» Хмельницький, вул. Курчатова, 1А, тел.: +38080030206085.25 грн./уп.

  Черкаси 91.14 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Нижня Горова, 98, тел.: +38047272104377.50 грн./уп.

  Чернігів 95.17 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернігів, вул. Рокоссовського, 10, тел.: +38063460208390.19 грн./уп.

  Чернівці 94.19 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Чернівці, вул. Університетська, 8, тел.: +38037251693887.50 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko