0
UA | RU

Іммунал®

(Immunal)
Виробник:

Склад і форма випуску

Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Іммунал® — рослинний лікарський засіб. Таблетки містять сік, одержаний зі свіжозібраних квітучих частин рослини ехінацеї пурпурної. Ехінацея містить біологічно активні речовини, що стимулюють неспецифічну імунну систему, посилюючи захисні сили організму. Основними активними інгредієнтами ехінацеї пурпурної є похідні кофейної кислоти (цикорієва кислота та її ефіри), алкаміди та полісахариди, що виявляють імуностимулюючу активність. Неспецифічна імунна стимуляція виявляється в основному у підвищенні фагоцитарної активності гранулоцитів і макрофагів. Підвищується вивільнення цитокінів, які стимулюють інші клітини імунної системи. Встановлена також противірусна активність ехінацеї пурпурної відносно вірусів грипу та герпесу.

У зв’язку з імуностимулюючою активністю ехінацеї пурпурної у людини підвищується опірність до інфекцій дихальної системи.

Показання Іммунал

нетривала профілактика та лікування застуди.

Застосування Іммунал

діти віком 4–6 років: 1 таблетка 2 рази на добу після консультації з лікарем.

Діти віком 6–12 років: 1 таблетка 3 рази на добу після консультації з лікарем.

Дорослі, у тому числі пацієнти літнього віку, діти віком від 12 років: 1 таблетка 3–4 рази на добу.

Таблетки слід приймати незалежно від прийому їжі з достатньою кількістю води (1 склянка).

Для профілактики і лікування препарат не рекомендується приймати більше 10 днів. Повторне застосування препарату можливе не раніше ніж через 14 днів.

Лікування слід розпочинати при перших ознаках захворювання.

Необхідно проконсультуватися з лікарем, якщо симптоми захворювання не зникають протягом 10 днів і більше.

Протипоказання

підвищена чутливість до ехінацеї, інших рослин родини складноцвітих Asteraceae (ромашка, арніка, календула, деревій) або будь-якого іншого компонента препарату.

Прогресуючі системні захворювання (наприклад туберкульоз, саркоїдоз); аутоімунні захворювання (наприклад колагенози, розсіяний склероз); імунодефіцитні стани (наприклад ВІЛ-інфекція, СНІД); імуносупресії (наприклад цитостатична терапія при онкологічних захворюваннях, трансплантація органів або кісткового мозку в анамнезі); хвороби системи крові (наприклад агранулоцитоз, лейкемія).

Пацієнти зі спадковою схильністю до алергічних реакцій (наприклад кропив’янка, атопічний дерматит, БА).

Побічна дія

частоту побічних реакцій не можна визначити на основі наявних даних. Нижчезазначені побічні реакції можуть виникати в окремих випадках.

З боку імунної системи: реакції підвищеної чутливості (наприклад свербіж, шкірний висип, гіперемія шкіри, набряк обличчя); синдром Стівенса — Джонсона; ангіоневротичний набряк шкіри; набряк Квінке; анафілактичний шок. Препарати, що містять ехінацею, можуть викликати алергічні реакції у пацієнтів зі спадковою схильністю до алергії.

Були окремі повідомлення про вплив на перебіг аутоімунних захворювань (дисемінований енцефаломієліт, вузлова еритема, імунотромбоцитопенія, синдром Еванса і синдром Шегрена з порушенням тубулярної функції нирок).

Нечасто можливі запаморочення, артеріальна гіпотензія, нудота, блювання, діарея.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: бронхоспазм з обструкцією та БА може виникати на фоні реакцій підвищеної чутливості.

З боку системи крові та лімфатичної системи: при тривалому застосуванні (більше 8 тиж) може виникнути лейкопенія.

З боку ШКТ: були повідомлення про гастроінтестинальні розлади, включаючи нудоту, блювання, діарею, біль у животі.

З боку нервової системи: були повідомлення про збудження, порушення сну.

Особливості застосування

не перевищувати рекомендовані дози.

Препарат не рекомендується застосовувати у дітей віком до 4 років. Досвід застосування препарату у дітей віком 4–12  років обмежений, тому перед призначенням рекомендується консультація лікаря.

Якщо під час лікування симптоми не зникають більше 10 днів, посилюються або підвищується температура тіла, слід негайно звернутися до лікаря. Якщо респіраторні захворювання мають часті рецидиви і довготривалі симптоми, що проявляються утрудненим диханням, лихоманкою, гнійною або кров’яною мокротою, необхідно обов’язково звернутися до лікаря.

У пацієнтів з атопічними захворюваннями та спадковою схильністю до алергії існує ризик виникнення анафілактичних реакцій. Таким пацієнтам перед початком застосування препарату слід проконсультуватися з лікарем.

Препарат містить лактозу, тому пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати Іммунал.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Досвід застосування препарату у період вагітності або годування груддю обмежений, тому не слід застосовувати Іммунал у цей період, за винятком спеціального призначення лікарем.

Обмежені дані (кілька сотень вагітних) вказують на відсутність несприятливого впливу ехінацеї на вагітність або здоров’я плода/новонародженої дитини. Дані щодо імунної системи новонародженої дитини відсутні. На сьогодні жодних інших відповідних епідеміологічних досліджень не проводилося, дані щодо впливу Іммуналу на фертильність відсутні.

Діти. Препарат застосовують у дітей віком від 4 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі іншими механізмами. Спеціальні дослідження щодо впливу ехінацеї на здатність керувати транспортними засобами або іншими механізмами не проводилися, але при застосуванні препарату можливе виникнення запаморочення, що слід враховувати при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

взаємодія з іншими лікарськими засобами невідома. Не рекомендується застосовувати Іммунал одночасно з імуносупресивними препаратами (циклоспорин, метотрексат).

Передозування

про випадки передозування не повідомлялося. Можливий більш виражений прояв побічних ефектів.

Симптоми: нудота, блювання, діарея, запори, порушення з боку ШКТ, розлади сну, підвищена збудливість нервової системи.

У разі передозування показані симптоматична терапія, промивання шлунка, ентеросорбенти.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °C. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Дата додавання: 05.11.2021 р.
© Компендіум 2021

Діагнози, при яких застосовують Іммунал

Інші уточнені форми нетоксичного зобу МКХ E04.8
Ліпоматоз МКХ E88.2
Оперізуючий лишай без ускладнень МКХ B02.9
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko