Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Тебокан

(Tebokan)
Виробник:

Склад і форма випуску

Можна сплатити ліки карткою підтримка
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. У ході фармакологічних досліджень було доведено, що стандартизований екстракт гінкго дволопатевого (EGb 761®), який міститься в Тебокані, підвищує переносимість гіпоксії, особливо в тканинах головного мозку; інгібує розвиток і прискорює регресію набряку головного мозку, спричиненого травмою або отруєнням; зменшує набряк сітківки ока й ушкодження рогівки; інгібує пов’язане з віком зменшення дії мускаринових холінергічних рецепторів і α2-адренергічних рецепторів, а також збільшення споживання холіну в гіпокампі; покращує пам’ять і здатність до навчання; поліпшує компенсацію порушень рівноваги; збільшує кровотік, особливо в ділянці мікроциркуляції; покращує реологічні характеристики крові; інактивує токсичні кисневі радикали (завдяки флавоноїдам); виявляє антагонізм (завдяки гінкголідам) до чинника активації тромбоцитів і чинить нейрозахисну дію (завдяки гінкголідам А і В, білобаліду).

Фармакокінетика. Мозкова біодоступність стандартизованого екстракту гінкго дволопатевого (EGb 761®), який міститься в препараті Тебокан, у людей продемонстрована за допомогою фармако-ЕЕГ на основі залежної від дози дії на електричну активність головного мозку. Після перорального прийому 80 мг стандартизованого екстракту гінкго терпенлактони ― гінкголід А, гінкголід В і білобалід виявили у людей абсолютну біодоступність, яка становила 98% для гінкголіду А, 79% ― для гінкголіду В і 72% ― для білобаліду. Cmax в плазмі крові становила 15 нг/мл для гінкголіду А, 4 нг/мл ― для гінкголіду В і близько 12 нг/мл ― для білобаліду. Т½ ― 3,9 год (гінкголід А), 7 год (гінкголід В) і 3,2 год (білобалід). Зв’язування з білками плазми крові становить 43% для гінкголіду  А, 47% ― для гінкголіду В і 67% ― для білобаліду. Препарат виводиться нирками.

Показання Тебокан

для лікування когнітивних розладів внаслідок порушення функцій головного мозку, у тому числі первинна дегенеративна деменція, судинна деменція та змішані форми, з такими основними симптомами: порушення пам’яті, зниження уваги, депресивний настрій, запаморочення, шум у вухах і головний біль;

для збільшення відстані, яку пацієнт може подолати без болю в рамках фізіотерапевтичних процедур, а саме при прогулянкових тренуваннях при порушеннях артеріального периферичного кровообігу II ступеня за Фонтейном (болючі судоми, переміжна кульгавість, парестезії нижніх кінцівок тощо);

запаморочення, шум у вухах судинного та інволюційного походження.

Застосування Тебокан

при деменції слід приймати по 1 таблетці (відповідно 120 мг екстракту гінкго) 2 рази на добу.

При порушенні артеріального периферичного кровообігу та для збільшення відстані, яку пацієнт може подолати без болю, ― по 1 таблетці 1‒2 рази на добу.

У разі запаморочення, шуму у вухах судинного та інволюційного походження приймати по 1 таблетці 1‒2 рази на добу.

Таблетки, вкриті оболонкою, приймають внутрішньо, не розжовуючи, з невеликою кількістю рідини вранці та ввечері (2 рази на добу). Прийом таблеток не залежить від прийому їжі.

При деменції тривалість лікування залежить від тяжкості симптомів і повинна становити не менше 8 тиж. Після 3 міс лікування потрібно перевірити, чи виправдане подальше лікування.

При порушенні артеріального периферичного кровообігу мінімальний період лікування становить 6 тиж.

При запамороченні після 6‒8 тиж лікування, як правило, подальшого полегшення симптомів не очікується.

При шумі у вухах тривалість лікування повинна становити не менше ніж 12 тиж. Якщо поліпшення не настає через 6  міс, подальшого зменшення вираженості симптомів не очікується.

Протипоказання

підвищена чутливість до екстракту гінкго дволопатевого або будь-якого з компонентів препарату.

Побічна дія

у поодиноких випадках можуть спостерігатися розлади з боку ШКТ, головний біль або алергічні реакції шкіри, а саме: почервоніння, набряки, свербіж.

Після довготривалого лікування препаратами гінкго в окремих випадках спостерігалися кровотечі, причинний зв’язок яких з прийомом цих препаратів не доведений.

Особливості застосування

перед початком лікування Тебоканом потрібно з’ясувати, чи не є патологічні симптоми, які спостерігаються, наслідком основного захворювання, яке потребує специфічного лікування.

Якщо запаморочення і шум у вухах виникають часто, завжди слід звертатися до лікаря. У разі раптового ослаблення або втрати слуху потрібно негайно проконсультуватися з лікарем.

Не виключено, що прийом препаратів з екстрактом гінкго провокує судомні напади у пацієнтів з епілепсією. Причинно-наслідковий зв’язок явища з прийомом препарату не встановлений.

Оскільки цей лікарський засіб містить лактозу, він протипоказаний пацієнтам із вродженою галактоземією, синдромом мальабсорбції глюкози або галактози або дефіцитом лактази.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Досвід застосування в періоди вагітності і годування грудьми відсутній. Лікар повинен ретельно оцінити співвідношення користі й ризику при призначенні препарату в ці періоди. Невідомо, чи виділяються компоненти екстракту в грудне молоко.

Діти. Препарат не рекомендований дітям.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не повідомлялося.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

не можна виключити взаємодії з лікарськими засобами, що пригнічують згортання крові. У ході плацебо-контрольованого подвійного сліпого дослідження тривалістю 7 днів за участю 50 добровольців взаємодії EGb 761® (денна доза 240 мг) з ацетилсаліциловою кислотою (денна доза 500 мг) не виявлено.

Передозування

про випадки передозування невідомо.

Умови зберігання

не потребує особливих умов зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 19.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Рекомендовані аналоги Тебокан:

Мемоплант
таблетки, вкриті оболонкою 40 мг, № 20
Швабе
Мемоплант Форте
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 80 мг, № 20
Швабе
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko