ТОБРОСОПТ®

Варшавский ФЗ Польфа АО

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

крап. оч. 3 мг/мл фл.-крап. п/е з контр. розкр. 5 мл, №  1

Тобраміцин 3 мг/мл

№ UA/13493/01/01 від 26.02.2014 до 26.02.2019За рецептомB

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

Склад:

 

діюча речовина: тобраміцин;

1 мл розчину містить тобраміцину 3 мг;

допоміжні речовини: кислота борна, натрію сульфат безводний, натрію хлорид, бензалконію хлориду розчин, вода очищена.

Лікарська форма.

Краплі очні, розчин.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвна, прозора рідина.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що застосовуються в офтальмології. Протимікробні засоби. Антибіотики. Koд ATХ S01A A12.

Фармакологічні властивості.

 

Фармакодинаміка.

Тобраміцин є швидкодіючим бактерицидним антибіотиком з групи аміноглікозидів. Його головна дія спрямована на бактеріальні клітини, пригнічуючи комплекс поліпептидів та синтез у рибосомах.

Резистентність до тобраміцину виникає шляхом кількох різних механізмів, включаючи (1) зміни рибосомальних субодиниць у бактеріальній клітині; (2) порушення транспортування тобраміцину до клітини, та (3) інактивацію тобраміцину групою аденілюючих, фосфорилюючих та ацетилюючих ферментів. Генетична інформація щодо продукування інактивуючих ферментів може переноситися у хромосомах або плазмідах бактерій. Можливе виникнення перехресної резистентності до інших аміноглікозидів.

Нижченаведені граничні значення та спектр активності in vitro базуються на системному застосуванні. Ці значення можуть бути непридатними при застосуванні лікарського засобу місцево в око, оскільки при місцевому застосуванні досягаються більші концентрації, та місцеві фізичні/хімічні умови можуть впливати на активність препарату у місці введення. Відповідно до Європейського комітету з визначення чутливості до антибіотиків (EUCAST), для тобраміцину визначені наступні граничні значення:

Enterobacteriaceae S ≤ 2 мг/л, R > 4 мг/л,

Pseudomonas spp. S ≤ 4 мг/л, R > 4 мг/л,

Acinetobacter spp. S ≤ 4 мг/л, R > 4 мг/л,

Staphylococcus spp. S ≤ 1 мг/л, R > 1 мг/л,

Невидоспецифічні S ≤ 2 мг/л, R > 4 мг/л.

Інформація, наведена нижче, надає приблизні дані щодо того, чи будуть мікроорганізми чутливими до тобраміцину у складі препарату Тобросопт®. В інструкції наведені тільки ті види бактерій, що зазвичай спричиняють зовнішні інфекції ока, такі як кон’юнктивіт.

Розповсюдженість набутої резистентності може змінюватися географічно та у часі для відповідних видів мікроорганізмів, тому бажано мати місцеву інформацію щодо резистентності мікроорганізмів, особливо при лікуванні тяжких інфекцій. При необхідності слід звернутися за порадою до спеціаліста, якщо місцева розповсюдженість резистентності є такою, що активність тобраміцину, принаймні проти деяких видів інфекцій, є сумнівною.

Чутливі види

Аеробні грампозитивні мікроорганізми: Bacillus megaterium, Bacillus pumilus, Corynebacterium accolens, Corynebacterium bovis, Corynebacterium macginleyi, Corynebacterium pseudodiphtheriticum, Kocuria kristinae, Staphylococcus aureus (чутливі до метициліну), Staphylococcus haemolyticus (чутливі до метициліну).

Аеробні грамнегативні мікроорганізми: Acinetobacter junii, Acinetobacter ursingii, Citrobacter koseri, Escherichia coli, Klebsiella oxytoca, Klebsiella pneumoniae, Moraxella catarrhalis, Moraxella oslonensis, Morganella morganii, Neisseria perflava, Proteus mirabilis, Pseudomonas aeruginosa, Serratia liquifaciens.

Умовно резистентні види

Acinetobacter baumanii, Bacillus cereus, Bacillus thuringiensis, Kocuria rhizophila, Staphylococcus aureus (стійкі до метициліну), Staphylococcus epidermidis, Staphylococcus haemolyticus (стійкі до метициліну)*, Staphylococcus, інші коагулазо-негативні види, Serratia marcescens.

Резистентні мікроорганізми

Аеробні грампозитивні мікроорганізми: Enterococci faecalis, Streptococcus mitis, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus sanguis.

Аеробні грамнегативні мікроорганізми: Chryseobacterium indologenes, Haemophilus influenzae, Stenotrophomonas maltophilia.

Анаеробні мікроорганізми: Propionibacterium acnes.

* резистентність становить більше 50%.

Доклінічні дані щодо безпеки

Дані щодо системної токсичності є добре вивченими. Системний вплив тобраміцину при токсичних дозах, які набагато перевищують дозу при місцевому застосуванні в око, може бути пов’язаний із нефротоксичністю та ототоксичністю.

Дослідження тобраміцину in vitro та in vivo мутагенної дії не виявили.

Тобраміцин проникає крізь плаценту у кровообіг плода та навколоплідні води. Дослідження на тваринах при системному застосуванні вагітними тваринами великих доз тобраміцину під час органогенезу виявили ниркову токсичність та ототоксичність плода. Інші дослідження, які були проведені на щурах та кролях із застосуванням тобраміцину у дозах вище 100 мг/кг/добу при парентеральному введенні (> 400 разів за максимальну клінічну дозу), не виявили жодних випадків порушення фертильності або шкідливого впливу на плід.

Не було проведено будь-яких досліджень для оцінки канцерогенної дії тобраміцину.

Діти

Понад 600 дітей взяли участь у 10 клінічних дослідженнях із застосуванням очних крапель, або мазей що містять тобраміцин для лікування бактеріальних кон’юнктивітів, блефаритів або блефарокон’юнктивітів. Ці пацієнти були віком від 1 до 18 років. У цілому профіль безпеки у дітей був такий же, як і в дорослих пацієнтів. Не рекомендується призначати препарат дітям віком до 1 року через недостатність даних.

Фармакокінетика.

Системна експозиція тобраміцину після місцевого офтальмологічного застосування очних крапель Тобросопт® низька. Рівні концентрації тобраміцину у плазмі крові не піддавалися кількісному визначенню у 9 з 12 пацієнтів, які застосовували офтальмологічну суспензію, що містила тобраміцину 0,3% та дексаметазону 0,1% у кожне око 4 рази на добу протягом двох послідовних днів. Найвищий визначений рівень становив 0,25 мкг/мл, що у 8 разів нижче, ніж концентрація 2 мкг/мл, яка, як відомо, знаходиться нижче межі ризику виникнення нефротоксичності.

Тобраміцин швидко та екстенсивно екскретується у сечу шляхом гломерулярної фільтрації, головним чином у незміненому стані. Період напіввиведення з плазми крові приблизно становить 2 години з кліренсом 0,04 л/год/кг та об’ємом розподілу 0,26 л/кг. Зв’язування білка плазми крові з тобраміцином є незначним, менше 10%. Біодоступність при пероральному застосуванні тобраміцину низька (

Клінічні характеристики.

 

Показання.

 

Лікування зовнішніх інфекцій ока та прилеглих тканин, викликаних чутливими до тобраміцину патогенними мікроорганізмами.

Протипоказання.

 

Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якого з компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

 

При одночасному застосуванні місцевих кортикостероїдів та тобраміцину в концентрації 3 мг/мл можливе маскування клінічних ознак бактеріальної, грибкової або вірусної інфекцій та пригнічення реакції підвищеної чутливості.

Існують повідомлення про взаємодію з іншими лікарськими засобами після системного застосування тобраміцину. Однак системна абсорбція тобраміцину після місцевого застосування настільки низька, що ризик будь-якої взаємодії є мінімальним.

У разі одночасного місцевого застосування декількох офтальмологічних препаратів необхідно дотримувати інтервал не менше 10–15 хвилин між введенням лікарських засобів.

Очні мазі слід застосовувати останніми.

Особливості застосування.

 

Препарат призначений тільки для зовнішнього офтальмологічного застосування — закапувати у кон’юнктивальний мішок. Не призначено для ін’єкцій та перорального застосування.

У деяких пацієнтів може з’явитися чутливість до аміноглікозидів, що застосовуються місцево. У разі виникнення підвищеної чутливості під час лікування даним препаратом слід припинити його застосування.

Може виникнути перехресна підвищена чутливість до інших аміноглікозидів; також слід прийняти до уваги, що пацієнти, які стають чутливими до тобраміцину, що застосовується місцево в око, також можуть стати чутливими до інших аміноглікозидів місцевої та/або системної дії.

Серйозні побічні реакції, включаючи нейротоксичність, ототоксичність та нефротоксичність, виникали у пацієнтів, яким призначали тобраміцин у вигляді системної терапії. Рекомендується бути обережними при супутньому застосуванні тобраміцину з системними аміноглікозидами (див. розділ «Побічні реакції»).

Як і при застосуванні інших антибіотиків, тривале застосування препарату Тобросопт® може призвести до надмірного росту нечутливих мікроорганізмів, включаючи гриби. При виникненні суперінфекції має бути призначена відповідна терапія.

Не рекомендується застосовувати контактні лінзи під час лікування інфекційних захворювань очей.

Бензалконію хлорид, що міститься в препараті, може викликати подразнення очей і зміну кольору контактних лінз. Слід уникати контакту з м’якими контактними лінзами. У випадку, якщо пацієнтам дозволяється застосовувати контактні лінзи, їх слід проінформувати про те, що перед застосуванням препарату Тобросопт® необхідно зняти контактні лінзи та зачекати 15 хвилин після закапування, перш ніж знову одягнути контактні лінзи.

Щоб попередити забруднення края крапельниці та розчину, необхідно дотримуватися обережності і не торкатися повік, прилеглих ділянок або інших поверхонь краєм флакона-крапельниці.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Репродуктивна функція

Досліджень з оцінки впливу препарату Тобросопт® на репродуктивну функцію людини при місцевому застосуванні не проводили.

Вагітність

Даних щодо застосування тобраміцину місцево в око вагітним жінкам немає або вони дуже обмежені.

Дослідження на тваринах продемонстрували токсичний вплив на репродуктивну функцію. Тобросопт® не рекомендується застосовувати у період вагітності.

Період лактації

Невідомо, чи проникає тобраміцин у грудне молоко після місцевого застосування. При системному застосуванні тобраміцин проникає у грудне молоко. Не можна виключати ризик для дитини, яку годують груддю. Слід розглянути можливість тимчасового припинення годування груддю на час застосування препарату Тобросопт® або припинити/утриматися від терапії препаратом, зважаючи на потенційну користь від годування груддю для дитини та на користь від застосування препарату для матері.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Впливу на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами під час застосування препарату Тобросопт® немає або він зовсім незначний. Як і у випадку застосування інших офтальмологічних препаратів для місцевого застосування, тимчасове затуманення зору або інші порушення зору можуть впливати на здатність керувати автотранспортом або механізмами. Якщо затуманення зору виникає під час закапування, пацієнту необхідно зачекати, поки зір проясниться, перш ніж керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

 

Як і при застосуванні інших антибіотиків, необхідно здійснювати відповідний моніторинг чутливості бактерій до препарату.

Застосування дітям, підліткам та дорослим, включаючи людей літнього віку

При легкому та середньої тяжкості перебігу захворювання закапувати по 1–2 краплі у кон’юнктивальний мішок (-ки) ураженого ока (очей) кожні 4 години.

При тяжкому перебігу захворювання закапувати по 1–2 краплі у кон’юнктивальний мішок (-ки) ураженого ока (очей) кожну годину до поліпшення стану; частоту застосування препарату слід поступово зменшувати до повного припинення.

У разі супутньої терапії із застосуванням інших місцевих офтальмологічних препаратів слід дотримуватися інтервалу 10–15 хвилин між їх застосуванням.

Пацієнти з порушенням функцій печінки або/та нирок

Відсутні дані досліджень застосування препарату Тобросопт® для цієї категорії пацієнтів. Однак через низьку системну абсорбцію тобраміцину при місцевому застосуванні препарату немає необхідності у коригуванні дози.

Призначений виключно для місцевого застосування — введення в кон’юнктивальний мішок.

Не слід торкатися до наконечника крапельного дозатора, оскільки це може забруднити вміст флакона.

Зазвичай лікування триває 7–10 днів.

Після інстиляції рекомендується обережне закриття повік або нососльозова оклюзія − це знижує системну абсорбцію ліків, введених в око, що зменшує вірогідність виникнення системних побічних ефектів.

Діти.

Тобросопт застосовувати дітям віком від 1 року з таким же дозуванням, як і у дорослих. Однак інформація щодо застосування препарату у педіатрії обмежена (див. розділ «Фармакодинаміка»). Безпека і ефективність у дітей віком до 1 року не встановлені.

Передозування.

 

Будь-якого токсичного впливу у випадку передозування при місцевому застосуванні препарату, а також при випадковому ковтанні вмісту 1 флакона, зважаючи на характеристики цього препарату, не очікується.

Клінічні прояви передозування препарату нагадують побічні ефекти, що спостерігаються в деяких пацієнтів: крапковий кератит, гіперемія, підвищена сльозотеча, набряк, свербіж вік.

У разі передозування препаратом при місцевому застосуванні вимити надлишок препарату з ока (очей) теплою водою.

Побічні реакції.

 

Найчастішими побічними реакціями, пов’язаними із застосуванням препарату, є гіперемія очей та відчуття дискомфорту з боку очей.

Побічні ефекти були класифіковані наступним чином: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100, < 1/10), нечасто (≥ 1/1000, < 1/100), поодинокі (≥ 1/10000, < 1/1000), рідкісні (< 1/10000).

У межах кожної групи побічні ефекти представлені в порядку зменшення їх ступеня тяжкості.

Система класифікації органів Побічні реакції, відповідно до MedDRA
З боку імунної системи Нечасто: підвищена чутливість.
З боку нервової системи Нечасто: головний біль.
З боку органів зору Часто: відчуття дискомфорту в очах, гіперемія очей.

Нечасто: кератит, абразія рогівки, кон’юнктивальні порушення, погіршення зору, затуманення зору, еритема повік, набряк кон’юнктиви, набряк повік, біль в очах, сухість очей, виділення з очей, свербіж очей, підвищена сльозотеча.

З боку шкіри та підшкірної тканини Нечасто: кропив’янка, дерматит, мадароз, лейкодерма, свербіж, сухість шкіри.

У період постмаркетингового нагляду були виявлені наступні додаткові побічні реакції. Виходячи з існуючих даних, неможливо оцінити частоту їх виникнення.

Система класифікації органів Побічні реакції відповідно до MedDRA
З боку органів зору Очна алергія, подразнення очей, свербіж повік.
З боку шкіри та підшкірної тканини Висипання, еритема.

Опис деяких побічних реакцій

  • У деяких пацієнтів може виникнути чутливість до аміноглікозидів, що застосовуються місцево (див. розділ «Особливості застосування»).
  • У пацієнтів, яким призначали тобраміцин у вигляді системної терапії, виникали серйозні побічні реакції, включаючи нейротоксичність, ототоксичність і нефротоксичність. Однак, після місцевого застосування тобраміцину в око про ці реакції не повідомлялося (див. розділ «Особливості застосування»).

Несумісність.

Не стосується.

Термін придатності.

2 роки.

Після першого розкриття флакона лікарський засіб слід використати протягом 4 тижнів.

Умови зберігання.

 

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 С°. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

 

По 5 мл розчину у безбарвному поліетиленовому флаконі-крапeльниці з контролем першого розкриття, та загвинчуючим пристроєм білого кольору; по одному флакону в картонній коробці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

 

Варшавський фармацевтичний завод Польфа АТ

Warsaw Pharmaceutical Works Polfa SA

Місцезнаходження.

 

вул. Kaрольковa 22/24, 01–207 Варшава, Польща

22/24 Karolkowa Str., 01–207 Warsaw, Poland

Дата додавання: 16.01.2019 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ТОБРОСОПТ® в містах України

Вінниця 71.33 грн./уп.

крап. оч. 3 мг/мл фл.-крап. п/е з контр. розкр. 5 мл № 1, Варшавский ФЗ Польфа АО ..... 69.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, шосе Хмельницьке, 88, тел.: +380432511253

Дніпро 71.45 грн./уп.

крап. оч. 3 мг/мл фл.-крап. п/е з контр. розкр. 5 мл № 1, Варшавский ФЗ Польфа АО ..... 70.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, просп. Героїв, 37, тел.: +380567137505

Житомир 71.03 грн./уп.

крап. оч. 3 мг/мл фл.-крап. п/е з контр. розкр. 5 мл № 1, Варшавский ФЗ Польфа АО ..... 68.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380412430045

Запоріжжя 70.39 грн./уп.

крап. оч. 3 мг/мл фл.-крап. п/е з контр. розкр. 5 мл № 1, Варшавский ФЗ Польфа АО ..... 68.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 3, тел.: +380612772929

Київ 71.73 грн./уп.

крап. оч. 3 мг/мл фл.-крап. п/е з контр. розкр. 5 мл № 1, Варшавский ФЗ Польфа АО ..... 68.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Ревуцького, 12/1, тел.: +380442905303

Луцьк 71.28 грн./уп.

крап. оч. 3 мг/мл фл.-крап. п/е з контр. розкр. 5 мл № 1, Варшавский ФЗ Польфа АО ..... 69.96 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 70.2 грн./уп.

крап. оч. 3 мг/мл фл.-крап. п/е з контр. розкр. 5 мл № 1, Варшавский ФЗ Польфа АО ..... 69.96 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Симоненка Василя, 7, тел.: +380322340971

Миколаїв 70.95 грн./уп.

крап. оч. 3 мг/мл фл.-крап. п/е з контр. розкр. 5 мл № 1, Варшавский ФЗ Польфа АО ..... 70.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Миколаївська, 15/4, тел.: +380512214072

Одеса 71.22 грн./уп.

крап. оч. 3 мг/мл фл.-крап. п/е з контр. розкр. 5 мл № 1, Варшавский ФЗ Польфа АО ..... 71.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Тіниста, 9/11, тел.: +380482632330

Рівне 71.86 грн./уп.

крап. оч. 3 мг/мл фл.-крап. п/е з контр. розкр. 5 мл № 1, Варшавский ФЗ Польфа АО ..... 70.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Петлюри, 19, тел.: +380362634497

Харків 69.98 грн./уп.

крап. оч. 3 мг/мл фл.-крап. п/е з контр. розкр. 5 мл № 1, Варшавский ФЗ Польфа АО ..... 69.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Отакара Яроша, 21, тел.: +380577730479

Херсон 71.95 грн./уп.

крап. оч. 3 мг/мл фл.-крап. п/е з контр. розкр. 5 мл № 1, Варшавский ФЗ Польфа АО ..... 71.96 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +380552380948

Хмельницький 71.47 грн./уп.

крап. оч. 3 мг/мл фл.-крап. п/е з контр. розкр. 5 мл № 1, Варшавский ФЗ Польфа АО ..... 71.96 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +380382650845

Чернівці 71.45 грн./уп.

крап. оч. 3 мг/мл фл.-крап. п/е з контр. розкр. 5 мл № 1, Варшавский ФЗ Польфа АО ..... 70.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Шевченка Тараса, 5, тел.: +380372523600