0
UA | RU

БЕНФОГАМА® 300 (BENFOGAMMA® 300)

Склад і форма випуску

таблетки, вкриті плівковою оболонкою 300 мг блістер № 30
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 300 мг блістер № 60
РечовинаКількість
Бенфотіамін300 мг
Допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, повідон (К30), тальк, гліцериди парціальні високоланцюгові, опадрі білий (07F28588): гіпромелоза, тальк, титану діоксид (Е171), поліетиленгліколь, сахарин натрію..
№ UA/11334/01/01 від 04.07.2016 до 04.07.2021
За рецептом
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Вітамін B1 є основною активною речовиною. Жиророзчинний попередник бенфотіамін в організмі перетворюється на біологічно активний тіамін пірофосфат. Тіамін пірофосфат відіграє активну роль у важливих функціях обміну вуглеводнів. Під час перетворення пірувату на ацетил CoA та транскетолази в пентозофосфатному циклі тіамін пірофосфат діє як кофермент. Крім того, він бере участь у перетворенні α-кетоглутарату на сукциніл CoA в циклі лимонної кислоти. Під час обміну речовин існує взаємодія з рештою вітамінів комплексу B. Крім того, кокарбоксилаза — це кофермент піруватдегідрогенази, який відіграє ключову роль в окиснювальному розкладанні глюкози. Оскільки енергія в нервових клітинах продукується переважно завдяки окиснювальному розкладанню глюкози, для функціонування нервів необхідне постачання відповідної кількості тіаміну. У разі підвищення рівня глюкози збільшується і потреба в тіаміні. Недостатня кількість кокарбоксилази у крові призводить до накопичення в крові й тканинах проміжних продуктів розпаду, таких як піруват, лактат і кетоглутарат, на наявність яких дуже болісно реагують м’язи, міокард і ЦНС. Бенфотіамін зменшує накопичення цих токсичних речовин.

Вимірювання в еритроцитах активності ферментів, залежних від тіаміндифосфату, наприклад транскетолази, та рівня їхньої здатності до активації (коефіцієнт активації — α-транскетолаза) є придатними для визначення статусу вітаміну В1. Концентрація транскетолази у плазмі крові становить 2–4 мкг на 100 мл.

Фармакокінетика. Після перорального застосування бенфотіаміну відбувається дефосфорилювання до S-бензоїл тіаміну за допомогою фосфатаз у кишечнику. S-бензоїл тіаміну є жиророзчинним, тому він має високий ступінь проникності. S-бензоїл тіаміну абсорбується без будь-якої значної трансформації тіаміну.

На противагу тіаміну, для бенфотіаміну не характерна кінетика насичення. Бенфотіамін має значно вищу біодоступність, ніж водорозчинні похідні тіаміну. Крім того, бенфотіамін затримується в тканинах на більш тривалий період.

Показання БЕНФОГАМА 300

– лікування полінейропатії та кардіоваскулярних порушень, спричинених дефіцитом вітаміну В1;

– клінічно підтверджена недостатність вітаміну В1 або незбалансоване харчування (наприклад бері-бері), парентеральне живлення упродовж тривалого періоду часу, «нульова» дієта, гемодіаліз, порушення всмоктування поживних речовин), підвищена потреба у вітаміні В1 (наприклад у період вагітності або годування грудьми);

– хронічний алкоголізм (алкогольна кардіоміопатія, енцефалопатія Верніке, синдром Корсакова).

Застосування БЕНФОГАМА 300

застосовувати внутрішньо, таблетку приймати цілою, запиваючи достатньою кількістю рідини. Для лікування недостатності вітаміну В1 приймають по 1 таблетці на добу.

При лікуванні полінейропатії рекомендована доза становить 1 таблетка на добу протягом 3 тиж. Подальше лікування лікар призначає відповідно до отриманого терапевтичного ефекту.

Протипоказання

підвищена чутливість до компонентів препарату.

Прийом протипоказаний при алергічних реакціях на вітамін В1.

Побічна дія

частота виникнення побічних реакцій: дуже часто (>1/10), часто (>1/100, <1/10), нечасто (>1/1000, <1/100), рідко (>1/10 000, <1/1000), дуже рідко (<1/10 000), включаючи окремі повідомлення.

З боку імунної системи: дуже рідко — реакції гіперчутливості, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, алергічні реакції (кропив’янка, екзантема); свербіж, почервоніння.

З боку ШКТ: нудота, блювання, біль у животі, діарея.

Інші: запаморочення, головний біль, тахікардія.

Особливості застосування

пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази або з порушенням всмоктування глюкози та галактози не слід приймати цей препарат.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. У зв’язку з відсутністю достатнього досвіду застосування препарату в період вагітності, його слід приймати лише в разі лабораторно підтвердженої недостатності вітаміну В1.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Немає ніяких застережень щодо призначення препарату водіям транспортних засобів та особам, які працюють з механізмами. Але слід враховувати, що можуть з’явиться побічні реакції, такі як запаморочення, головний біль та інші (див. ПОБІЧНІ РЕАКЦІЇ), які знижують швидкість реакції.

Діти. Ефективність і безпека застосування препарату у дітей не встановлені, тому не слід призначати препарат цій віковій категорії пацієнтів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

бенфотіамін несумісний з окиснювальними і відновними сполуками: хлоридом ртуті, йодидом, карбонатом, ацетатом, таніновою кислотою, залізо-амоній-цитратом, а також з фенобарбіталом натрію, рибофлавіном, бензилпеніциліном, 5-фторурацилом, глюкозою і метабісульфітом, оскільки інактивується за їх наявності. Мідь прискорює розпад бенфотіаміну; крім того, тіамін втрачає свою дію при збільшенні значень рН (більше 3).

Антациди знижують всмоктування тіаміну. Петльові діуретики (наприклад фуросемід), що гальмують канальцеву реабсорбцію, під час довготривалої терапії можуть спричинити підвищення екскреції тіаміну і таким чином знизити його рівень.

Передозування

при передозуванні відбувається посилення симптомів побічної дії препарату.

Високі дози вітаміну В1 виявляють курареподібний ефект. При довготривалому застосуванні вітаміну В1 у дозі понад 2 г/добу були зафіксовані невропатії з атаксією і розлади чутливості, церебральні судоми зі змінами на ЕЕГ, а також в окремих випадках — гіпохромна анемія і себорейний дерматит.

Лікування: промивання шлунка, застосування активованого вугілля, симптоматична терапія.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 12.06.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують БЕНФОГАМА 300

Алкогольна поліневропатія МКХ G62.1
Діабетична ретинопатія МКХ H36.0
Діабетична хайропатія (Синдром діабетичної руки) МКХ G63.2
Інші розлади периферичної нервової системи (парестезії) МКХ G64
Інші форми цукрового діабету з неврологічними ускладненнями МКХ E13.4
Цукровий діабет 2-го типу (ІНЦД) з неврологічними ускладненнями МКХ E11.4
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko