• Кабинет
 • Архив

  Рекомендовані аналоги :

  Описание активного вещества:


  ЕЛЕУТЕРОКОКУ ЕКСТРАКТ екстракт

  Агрофірма "Ян"

  Склад і форма випуску

  екстракт рідкий 50 мл флакон, № 1Ціни в аптеках
  Екстракт елеутерококу рідкий
  50 мл
  № UA/0031/01/01 від 02.04.2015 до 02.04.2020
  C

  Інструкція

  ЕЛЕУТЕРОКОКУ ЕКСТРАКТ

  (ELEUTHEROCOCCI EXTRACTUM)

  ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

  Затверджено МОЗ Украiни від 2015-04-02 р. № 199. Р.п. № UA/0031/01/01

  Склад:

  діюча речовина: 1 флакон містить екстракту кореневищ з коренями елеутерококу (Radices Eleutherococci) (1:1) (екстрагент етанол 40%) – 50 мл;

  допоміжні речовини: крім екстрагенту, відсутні.

  Лікарська форма

  Екстракт рідкий, спиртовий.

  Основні фізико-хімічні властивості: рідина темно-коричневого кольору, запах своєрідний специфічний. При зберіганні можливе утворення осаду.

  Фармакотерапевтична група

  Тонізуючі засоби.

  Код АТХ А13А.

  Фармакологічні властивості

  До складу кореневищ з коренями елеутерококу входять елеутерозиди A, B, B1, С, D, E, F і G, похідні кумарину, флавоноїди, ефірна олія, рослинний віск, смоли, крохмаль. Завдяки присутності елеутерозидів препарат підвищує фізичну та розумову працездатність, стійкість до несприятливих факторів навколишнього середовища, підвищує гостроту зору, покращує обмін речовин, стимулює серцево-судинну систему, послаблює стресові реакції, має деяку стимулюючу гонадотропну та гіпоглікемічну дію.

  Клінічні характеристики

  Показання. Фізична та розумова перевтома, неврастенії і психостенії, функціональне виснаження центральної нервової системи, яке супроводжується зниженням працездатності; дратівливістю і безсонням. Вегето-неврози, післяопераційний період; у поєднанні з іншими засобами – при гострій та хронічній променевій хворобі.

  Протипоказання.Гіперчутливість до компонентів препарату, гіпертермічний синдром, артеріальна гіпертензія, підвищена збудливість, епілепсія, гострі інфекційні захворювання, інфаркт міокарда, аритмії, безсоння, вегето-судинна дистонія.

  Взаємодія з лікарськими засобами та інші види взаємодій.Екстракт елеутерококу може потенціювати дію засобів, які стимулюють центральну нервову систему, аналептиків, гіпоглікемічних засобів, є фізіологічним антагоністом засобів, що пригнічують центральну нервову систему ( у т.ч. барбітуратів, транквілізаторів, протиепілептичних засобів).

  Особливості застосування

  При тривалому зберіганні препарату допускається випадання осаду, тому перед застосуванням препарату флакон необхідно кілька разів збовтати. При застосуванні препарату необхідно контролювати артеріальний тиск. При прийомі препарату у другій половині дня можливе безсоння. Препарат малотоксичний, добре переноситься, у тому числі особами літнього віку і дітьми.

  Застосування у період вагітності або годування груддю. Оскільки препарат містить етанол, його не можна призначати вагітним та жінкам, які годують груддю.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Препарат містить етанол 40%, тому під час застосування препарату слід дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом або роботі з потенційно-небезпечними механізмами.

  Спосіб застосування та дози.

  Перед застосуванням збовтати. Препарат застосовувати внутрішньо за 30 хвилин до їди у першу половину дня (тобто до 15 годин).

  Дорослим приймати по 20–30 крапель 1 раз на добу, дітям віком від 12 років призначати з розрахунку 1 крапля на 1 рік життя дитини, попередньо розвівши невеликою кількістю води, 1 раз на добу.

  Курс лікування становить 25–30 днів; у разі необхідності — повторювати через 1–2 тижні.

  Діти. Не рекомендується застосовувати препарат дітям віком до 12 років, оскільки він містить етанол 40%. Дітям віком від 12 років застосовувати за призначенням лікаря.

  Передозування.

  Можливе підвищення артеріального тиску, порушення ритму серця, підвищена збудливість, порушення сну, порушення з боку травного тракту, знижується працездатність. У таких випадках слід негайно припинити застосування препарату та провести симптоматичну терапію.

  Побічні реакції.

  Препарат зазвичай переноситься добре, проте у пацієнтів з гіперчутливістю до його компонентів можливий розвиток алергічних реакцій (почервоніння шкіри, висипання, свербіж).

  З боку центральної нервової системи: головний біль, збудження, порушення сну, дратівливість, тривожний стан, зниження працездатності.

  З боку серцево-судинної системи: тахікардія, підвищення артеріального тиску.

  Тривале застосування (більше 2 місяців) може спричинити спазм м’язів, порушення з боку травного тракту.

  Термін придатності.

  4 роки.

  Препарат не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

  Умови зберігання

  Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

  Упаковка

  По 50 мл у флаконах.

  Категорія відпуску

  Без рецепта.

  Виробник

  Дочірнє підприємство «Агрофірма «Ян» приватного підприємства «ЯН».

  Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

  13643, Україна, Житомирська обл., Ружинський район, с. Немиринці, вул. Леніна, 41.

  Дата додавання: 13.11.2019 р.
  © Компендиум 2019
  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko