Архив

Описание активного вещества:


РОЗЧИН АЛЬБУМІНУ 10% (SOLUTIO ALBUMINI 10%)

СПК обласна

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

ІНСТРУКЦІЯ про застосування медичного імунобіологічного препарату 

Загальна характеристика

міжнародна непатентована назва: albumin;

основні властивості: плазмозамінний засіб, що отримують шляхом фракціонування плазми людини. Прозора в’язка рідина від жовтуватого до світло-коричневого кольору, допускається зеленуватий відтінок.

Якісний та кількісний склад

Назва інгредієнта Вміст на 1 літр
діючі речовини:

альбумінова фракція плазми крові людини

90,0- 110,0 г
допоміжні речовини:

натрій каприловокислий

натрію хлорид

вода для ін’єкцій

2,8–3,2 г

4,0–4,2 г

до 1 літру

Форма випуску

Розчин.

Код АТС В05А А01. Кровозамінники і білкові фракції плазми крові. Альбумін.

Імунологічні і біологічні властивості

Альбумін — білкова фракція плазми крові людини. При внутрішньовенному введенні реципієнту альбумін підтримує онкотичний тиск у циркулюючій крові, швидко підвищує артеріальний тиск, сприяє надходженню тканинної рідини у кров’яне русло та її збереженню, бере участь в обмінних процесах між тканинами та кров’ю, є джерелом білкового живлення організму.

Показання для застосування

Препарат призначають при травматичному та операційному шоках, опіках, які супроводжуються дегідратацією та концентруванням крові, при гіпопротеїнемії та гіпоальбумінемії різного походження (нефротичний синдром, цироз печінки, довготривалі септичні та гнійні процеси тощо). Застосування розчину альбуміну рекомендується також при хворобах шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба, пухлини, зменшення прохідності шлунково-кишкового анастомозу), при гострому панкреатиті, операціях з екстракорпоральним кровообігом.

Спосіб застосування і дози

розчин альбуміну 10%: вводять внутрішньовенно, краплинно (швидкість не вище 50–60 крап./хв.), а при шокових станах з метою швидкого підвищення артеріального тиску — струменевим методом в дозі 250 — 500 мл. Дозу встановлюють індивідуально. Разова доза залежить від стану хворого і може бути обмежена 100 мл, за необхідністю доза може бути збільшена до 300 мл.

В педіатричній практиці дозу препарату встановлюють індивідуально, з урахуванням показань, клінічного стану, ваги тіла, концентрації розчинів альбуміну. Дозування розраховують в мілілітрах на кілограм ваги тіла дитини (не більш 3 мл на кг маси тіла дитини).

В похилому віці слід уникати застосування концентрованих (20%) розчинів і швидкого введення 5 та 10% розчину альбуміну, оскільки це може привести до перевантаження серцево-судинної системи.

В осіб з важкими порушеннями діяльності серцево-судинної системи лікарський засіб застосовують з обережністю внаслідок можливого виникнення гострої серцевої недостатності.

Побічна дія

Під час введення розчинів альбуміну спостерігається:

  • короткочасне підвищення температури тіла;
  • біль у попереку;
  • кропив’янка, ангіоневротичний набряк, еритематозний висип;
  • гіпотензивні реакції під час швидкого внутрішньовенного введення розчину;
  • анафілактоїдна реакція та анафілактичний шок при гіперчутливості до розчинів альбуміну;
  • при введенні надмірної кількості може виникнути гостра серцева недостатність, порушення роботи легень та нирок.

Протипоказання

Тромбози, гіпертонія, внутрішні кровотечі, підвищена чутливість до білкових препаратів крові, важка серцева недостатність.

Особливості застосування

Застосовують тільки в умовах стаціонару.

Перед використанням розчин слід витримати при кімнатній температурі. Препарат необхідно вводити одразу після відкриття пляшки при суворому дотриманні правил асептики.

Використовують виключно прозорий розчин. Перед використанням необхідно уважно переглянути препарат на наявність змін кольору, зависі, помутніння, включень осаду. У разі виявлення змін застосування заборонено. Препарат вважається придатним до застосування при умовах збереження герметичності і закоркування, відсутності на пляшках тріщин, збереження етикетки. Результати візуального огляду і дані етикетки (найменування препарату, підприємство — виробник, номер серії) реєструється в медичній картці стаціонарного хворого.

При виникненні алергічних або анафілактичних реакцій слід негайно припинити введення препарату і почати відповідне лікування. При проведенні інфузії препарату необхідно забезпечити ретельний контроль параметрів кровообігу, у тому числі AT, ЧСС, діурезу.

При перших ознаках симптомів перевантаження серцево-судинної системи слід негайно припинити введення препарату і встановити постійний контроль параметрів кровообігу. Проводять симптоматичну терапію з урахуванням клінічного стану пацієнта. Специфічні антидоти відсутні.

Умови зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 2 до 8 °С.

Транспортування

Всіма видами критого транспорту при температурі від 2 до 8 °С.

Термін придатності

3 роки.

Пакування

Розчин альбуміну 10% в пляшках по 50 мл, 100 мл; по 1 пляшці разом з інструкцією про застосування в картонній коробці.

Виробник

Комунальний заклад «Рівненська обласна станція переливання крові», Україна.

Адреса

33014, м. Рівне, вул. С. Бандери, 31, тел. (0362)23 33 82, e-mail: <rivneospk@gmail.com>.

Дата додавання: 18.04.2019 р.

Developed by Maxim Levchenko