Київ
ПАНАНГІН ФОРТЕ

Панангін форте (Panangin forte)

Ціни в Київ
від 381,60 грн
В 826 аптеках
Знайти в аптеках
Характеристики
Форма випуску
Таблетки, вкриті плівковою оболонкою
Умови продажу
Без рецепта
Кількість штук в упаковці
60 шт.
Реєстрація
UA/18351/01/01 від 30.09.2020
Панангін форте інструкція із застосування
Склад

Допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, повідон К-30, крохмаль картопляний, магнію стеарат, тальк, крохмаль кукурудзяний.
Плівкова оболонка: макрогол 6000, титану діоксид (Е171), основний сополімер бутильованого метакрилату (Еудрагіт Е), тальк.

Магнію аспарагінат - 280 мг

Калію аспарагінат - 316 мг

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Іони калію і магнію — це важливі внутрішньоклітинні катіони, що відіграють істотну роль в роботі ряду ферментів, у процесі звʼязування макромолекул із субцелюлярними елементами і в механізмі мʼязового скорочення на молекулярному рівні. Співвідношення поза- і внутрішньоклітинної концентрації іонів калію, кальцію, натрію і магнію впливає на скоротливу здатність міокарда. Аспартат як ендогенна речовина є підходящим переносником іонів, має виражений афінітет до клітин, його солі піддаються дисоціації лише незначною мірою. Внаслідок цього іони проникають у внутрішньоклітинний простір у вигляді комплексних сполук. Магнію аспартат та калію аспартат покращують метаболізм міокарда. Недостатній вміст калію і магнію в організмі підвищує ризик розвитку артеріальної гіпертензії, атеросклеротичного ураження коронарних судин, порушень ритму серця, патології міокарда.
Фармакокінетика
Магній. Загальний запас іонів магнію в організмі людини з масою тіла 70 кг становить в середньому 24 г (1000 ммоль); більше 60% магнію припадає на кісткову тканину і близько 40% — на скелетні мʼязи та інші тканини. Близько 1% загального запасу іонів магнію в організмі знаходиться в позаклітинній рідині, переважно в сироватці крові. У здорових дорослих людей вміст магнію в сироватці крові перебуває в діапазоні 0,7–1,10 ммоль/л.
Рекомендована норма споживання магнію з їжею для чоловіків становить 350 мг/добу, для жінок — 280 мг/добу. Потреба в магнії зростає під час вагітності та грудного вигодовування.
Магній абсорбується зі ШКТ шляхом активного транспорту. Основним регулятором балансу магнію в організмі є нирки. 3–5% іонізованого магнію виводиться нирками.
Збільшення об’єму сечі (наприклад при терапії високоефективними петльовими діуретиками) призводить до збільшення екскреції іонізованого магнію. Якщо абсорбція магнію в тонкому кишечнику знижується, подальша гіпомагніємія призводить до зменшення його екскреції (<0,5 ммоль/добу).
Калій. Загальний запас іонів калію в організмі людини з масою тіла 70 кг становить у середньому 140 г (3570 ммоль). Він дещо менший у жінок, ніж у чоловіків, і незначною мірою знижується з віком. 2% загального запасу іонів калію в організмі знаходиться поза клітинами, а решта 98% — всередині клітин.
Оптимальна норма споживання калію з їжею становить 3–4 г (75–100 ммоль) на добу. Основний шлях виведення калію — нирковий (близько 90% калію виводиться нирками щодня). Решта 10% виводяться через ШКТ. Таким чином, нирки відповідають за довгостроковий гомеостаз калію, а також за вміст калію в плазмі крові. У короткостроковій перспективі вміст калію в крові також регулюється обміном калію між внутрішньоклітинним і позаклітинним простором.

Показання

– додаткова терапія при хронічних захворюваннях серця (при серцевій недостатності, у постінфарктний період) та порушеннях ритму серця (насамперед при шлуночкових аритміях), за рекомендацією лікаря.
– Додаткова терапія при лікуванні препаратами наперстянки, за рекомендацією лікаря.
– Як доповнення до дієти для підвищення рівнів магнію і калію в організмі.

Застосування

дозування
Дорослі. Рекомендована добова доза становить 1 таблетку 3 рази на добу.
Максимальна добова доза становить 1 таблетку 3 рази на добу.
Курс лікування визначає лікар.
Спосіб застосування. Для внутрішнього застосування.
Шлунковий сік може знижувати ефективність препарату, тому рекомендується приймати препарат Панангін Форте після їди.
Діти. Безпека і ефективність застосування препарату Панангін Форте, таблеток, вкритих плівковою оболонкою, у дітей і підлітків не встановлені. Не рекомендується застосування препарату цій групі пацієнтів.

Протипоказання

– підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.
– Гостра або хронічна ниркова недостатність.
– Хвороба Аддісона.
– AV-блокада III ступеня.
– Кардіогенний шок (АТ <90 мм рт.ст.).

Побічна дія

з боку ШКТ: при застосуванні високих доз препарату можливе збільшення частоти випорожнень.
За деякими даними, можуть виникати нудота, блювання і біль в животі.

Особливості застосування

Панангін Форте як препарат, що містить калій і магній, необхідно з обережністю застосовувати у пацієнтів з міастенією гравіс; при станах, що можуть призводити до гіперкаліємії, таких як зниження функції нирок, гостра дегідратація, поширене пошкодження тканин, зокрема при тяжких опіках. У цієї категорії пацієнтів рекомендується регулярно досліджувати концентрацію електролітів у плазмі крові.
Панангін Форте, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, не слід призначати пацієнтам з гастродуоденальними виразками або обструкцією.
Застосування у період вагітності або годування груддю. Дотепер немає даних про будь-який шкідливий вплив при застосуванні препарату Панангін Форте у цієї категорії пацієнтів.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або з іншими механізмами. Панангін Форте не впливає на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

дослідження взаємодії лікарських засобів, що містять калію аспарагінат і магнію аспарагінат, не проводилися. За даними наукової літератури, калій і магній можуть вступати у взаємодію з деякими лікарськими засобами. Одночасне застосування з калійзберігаючими діуретиками, інгібіторами АПФ, блокаторами β-адренорецепторів, циклоспорином, гепарином, НПЗП може призвести до гіперкаліємії.
Тетрацикліни, які застосовують внутрішньо, солі заліза і натрію фторид гальмують всмоктування калію аспарагінату і магнію аспарагінату зі ШКТ. Необхідний інтервал не менше 3 год між прийомом вищезазначених лікарських засобів і препарату Панангін Форте.

Передозування

інформація про передозування препаратами, що містять калію аспарагінат і магнію аспарагінат, відсутня, навіть при прийомі високих доз.
З огляду на здатність нирок виводити з організму велику кількість калію, підвищення дози препарату може призвести до гіперкаліємії, тільки якщо це повʼязано з гострим або вираженим порушенням виведення калію.
Терапевтичний індекс магнію широкий, і за відсутності ниркової недостатності тяжкі побічні ефекти вкрай рідкісні.
Згідно з науковими даними, застосування препаратів магнію перорально може викликати незначні побічні ефекти, такі як діарея.
Високі дози препарату Панангін Форте можуть спричинити збільшення частоти випорожнень через вміст магнію.
Симптоми гіперкаліємії: загальна слабкість, парестезії, брадикардія, параліч. Надзвичайно висока концентрація калію в плазмі може призвести до смерті від пригнічення серцевої діяльності, аритмії або зупинки серця.
Симптоми гіпермагніємії: нудота, блювання, сонливість, гіпотензія, брадикардія, слабкість, невиразна мова, двоїння в очах. При дуже високих плазмових концентраціях магнію може розвинутися гіпорефлексія, параліч м’язів, зупинка дихання і зупинка серця.
Лікування. У разі передозування слід відмінити препарат і у разі необхідності провести симптоматичне лікування (кальцію хлорид в/в, діаліз за потреби).

Умови зберігання

при температурі не вище 30 °С в оригінальній упаковці.
Зберігати в недоступному для дітей місці.