Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Панангін форте

(Panangin forte)
Виробник:

Склад і форма випуску

Можна сплатити ліки карткою підтримка
Класифікація

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Іони калію і магнію — це важливі внутрішньоклітинні катіони, що відіграють істотну роль в роботі ряду ферментів, у процесі звʼязування макромолекул із субцелюлярними елементами і в механізмі мʼязового скорочення на молекулярному рівні. Співвідношення поза- і внутрішньоклітинної концентрації іонів калію, кальцію, натрію і магнію впливає на скоротливу здатність міокарда. Аспартат як ендогенна речовина є підходящим переносником іонів, має виражений афінітет до клітин, його солі піддаються дисоціації лише незначною мірою. Внаслідок цього іони проникають у внутрішньоклітинний простір у вигляді комплексних сполук. Магнію аспартат та калію аспартат покращують метаболізм міокарда. Недостатній вміст калію і магнію в організмі підвищує ризик розвитку артеріальної гіпертензії, атеросклеротичного ураження коронарних судин, порушень ритму серця, патології міокарда.

Фармакокінетика

Магній. Загальний запас іонів магнію в організмі людини з масою тіла 70 кг становить в середньому 24 г (1000 ммоль); більше 60% магнію припадає на кісткову тканину і близько 40% — на скелетні мʼязи та інші тканини. Близько 1% загального запасу іонів магнію в організмі знаходиться в позаклітинній рідині, переважно в сироватці крові. У здорових дорослих людей вміст магнію в сироватці крові перебуває в діапазоні 0,7–1,10 ммоль/л.

Рекомендована норма споживання магнію з їжею для чоловіків становить 350 мг/добу, для жінок — 280 мг/добу. Потреба в магнії зростає під час вагітності та грудного вигодовування.

Магній абсорбується зі ШКТ шляхом активного транспорту. Основним регулятором балансу магнію в організмі є нирки. 3–5% іонізованого магнію виводиться нирками.

Збільшення об’єму сечі (наприклад при терапії високоефективними петльовими діуретиками) призводить до збільшення екскреції іонізованого магнію. Якщо абсорбція магнію в тонкому кишечнику знижується, подальша гіпомагніємія призводить до зменшення його екскреції (<0,5 ммоль/добу).

Калій. Загальний запас іонів калію в організмі людини з масою тіла 70 кг становить у середньому 140 г (3570 ммоль). Він дещо менший у жінок, ніж у чоловіків, і незначною мірою знижується з віком. 2% загального запасу іонів калію в організмі знаходиться поза клітинами, а решта 98% — всередині клітин.

Оптимальна норма споживання калію з їжею становить 3–4 г (75–100 ммоль) на добу. Основний шлях виведення калію — нирковий (близько 90% калію виводиться нирками щодня). Решта 10% виводяться через ШКТ. Таким чином, нирки відповідають за довгостроковий гомеостаз калію, а також за вміст калію в сироватці крові. У короткостроковій перспективі вміст калію в крові також регулюється обміном калію між внутрішньоклітинним і позаклітинним простором.

Показання Панангін форте

додаткова терапія при хронічних захворюваннях серця (при серцевій недостатності, у постінфарктний період) та порушеннях ритму серця (насамперед при шлуночкових аритміях), за рекомендацією лікаря.

Додаткова терапія при лікуванні препаратами наперстянки, за рекомендацією лікаря.

Як доповнення до дієти для підвищення рівнів магнію і калію в організмі.

Застосування Панангін форте

дозування

Дорослі. Рекомендована добова доза становить 1 таблетку 3 рази на добу.

Максимальна добова доза становить 1 таблетку 3 рази на добу.

Курс лікування визначає лікар.

Спосіб застосування. Для внутрішнього застосування.

Шлунковий сік може знижувати ефективність препарату, тому рекомендується приймати препарат Панангін Форте після їди.

Діти. Безпека і ефективність застосування препарату Панангін Форте, таблеток, вкритих плівковою оболонкою, у дітей і підлітків не встановлені. Не рекомендується застосування препарату цій групі пацієнтів.

Протипоказання

підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Гостра або хронічна ниркова недостатність.

Хвороба Аддісона.

Атріовентрикулярна блокада III ступеня.

Кардіогенний шок (АТ <90 мм рт.ст.).

Побічна дія

з боку ШКТ: при застосуванні високих доз препарату можливе збільшення частоти випорожнень.

За деякими даними, можуть виникати нудота, блювання і біль в животі.

Особливості застосування

Панангін Форте як препарат, що містить калій і магній, необхідно з обережністю застосовувати у пацієнтів з міастенією гравіс; при станах, що можуть призводити до гіперкаліємії, таких як зниження функції нирок, гостра дегідратація, поширене пошкодження тканин, зокрема при тяжких опіках. У цієї категорії пацієнтів рекомендується регулярно досліджувати концентрацію електролітів у сироватці крові.

Панангін Форте, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, не слід призначати пацієнтам з гастродуоденальними виразками або обструкцією.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Дотепер немає даних про будь-який шкідливий вплив при застосуванні препарату Панангін Форте у цієї категорії пацієнтів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або з іншими механізмами. Панангін Форте не впливає на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

дослідження взаємодії лікарських засобів, що містять калію аспарагінат і магнію аспарагінат, не проводилися. За даними наукової літератури, калій і магній можуть вступати у взаємодію з деякими лікарськими засобами. Одночасне застосування з калійзберігаючими діуретиками, інгібіторами АПФ, блокаторами β-адренорецепторів, циклоспорином, гепарином, НПЗП може призвести до гіперкаліємії.

Тетрацикліни, які застосовують внутрішньо, солі заліза і натрію фторид гальмують всмоктування калію аспарагінату і магнію аспарагінату зі ШКТ. Необхідний інтервал не менше 3 год між прийомом вищезазначених лікарських засобів і препарату Панангін Форте.

Передозування

інформація про передозування препаратами, що містять калію аспарагінат і магнію аспарагінат, відсутня, навіть при прийомі високих доз.

З огляду на здатність нирок виводити з організму велику кількість калію, підвищення дози препарату може призвести до гіперкаліємії, тільки якщо це повʼязано з гострим або вираженим порушенням виведення калію.

Терапевтичний індекс магнію широкий, і за відсутності ниркової недостатності тяжкі побічні ефекти вкрай рідкісні.

Згідно з науковими даними, застосування препаратів магнію перорально може викликати незначні побічні ефекти, такі як діарея.

Високі дози препарату Панангін Форте можуть спричинити збільшення частоти випорожнень через вміст магнію.

Симптоми гіперкаліємії: загальна слабкість, парестезії, брадикардія, параліч. Надзвичайно висока концентрація калію в плазмі може призвести до смерті від пригнічення серцевої діяльності, аритмії або зупинки серця.

Симптоми гіпермагніємії: нудота, блювання, сонливість, гіпотензія, брадикардія, слабкість, невиразна мова, двоїння в очах. При дуже високих плазмових концентраціях магнію може розвинутися гіпорефлексія, параліч м’язів, зупинка дихання і зупинка серця.

Лікування. У разі передозування слід відмінити препарат і у разі необхідності провести симптоматичне лікування (кальцію хлорид в/в, діаліз за потреби).

Умови зберігання

при температурі не вище 30 ºС в оригінальній упаковці.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують Панангін форте

Вторинна гіпертензія неуточнена МКХ I15.9
Гіпертензивна [гіпертонічна] хвороба з переважним ураженням серця без (застійної) серцевої недостатності МКХ I11.9
Гіпертонічна хвороба (ГБ) з ураженням серця і серцевою недостатністю (СН) МКХ I11.0
Дифузний нетоксичний зоб МКХ E04.0
Інші кардіоміопатії МКХ I42.8
Ішемічна хвороба серця (ІХС) постінфарктна (перенесений в минулому інфаркт міокарда) МКХ I25.2
Ішемічна хвороба серця з гіпертонічною хворобою (ІХС з ГХ) МКХ I25.9
Передчасна деполяризація передсердь МКХ I49.1
Пролапс мітрального клапану МКХ I34.1
Розсіяний склероз МКХ G35
Ураження нюхового нерва МКХ G52.0
Хвороба серця МКХ I51.9
Ювенільна артеріальна гіпертензія МКХ I10
Дата додавання: 19.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Рекомендовані аналоги Панангін форте:

Панангін
таблетки, вкриті плівковою оболонкою флакон, № 50
Gedeon Richter
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko