0
UA | RU

Атма® (Atma®)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Natrium sulfuricum D610 мл/100 мл
Dulkamara D610 мл/100 мл
Arsenicum album D1210 мл/100 мл
Tartarus emeticus D1210 мл/100 мл
Sambucus nigra D110 мл/100 мл
Допоміжні речовини: етанол 43%, вода очищена.
№ UA/8301/01/01 від 21.03.2018
РечовинаКількість
Sambucus nigra D110 мл/100 мл
Natrium sulfuricum D610 мл/100 мл
Dulkamara D610 мл/100 мл
Arsenicum album D1210 мл/100 мл
Tartarus emeticus D1210 мл/100 мл
№ UA/8301/01/01 від 21.03.2018
таблетки блістер № 12
таблетки блістер № 36
РечовинаКількість
Sambucus nigra D135,7 мг
Natrium sulfuricum D637,2 мг
Solanum dulcamara D637,2 мг
Arsenicum album D1237,2 мг
Tartarus emeticus D1237,2 мг

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Препарат чинить системну лікувальну дію, зумовлену поєднанням та взаємним підсиленням активних компонентів. Чинить бронхолітичну, муколітичну, протизапальну, імуномодулювальну та протиалергічну дію.

Препарат усуває спазм та знижує реактивність бронхів, зменшує задишку, дозволяє скоротити частоту та інтенсивність нападів задишки. Покращує кількісні (об’єм продукування) та якісні (фізико-хімічні) характеристики мокротиння, сприяє розрідженню та ефективнішому відходженню густого слизу. Відновлює роботу миготливого епітелію бронхів.

Протизапальна дія препарату запобігає ураженню бронхів та легень вільними радикалами та протеазами, захищає легеневий кровообіг від дії медіаторів запалення.

Зменшує запальну інфільтрацію та набряк слизової оболонки, запобігає склеротичним змінам у бронхах та легенях. Покращує системний імунітет, нормалізує функціональний стан клітинної ланки та показники гуморального імунітету (рівень IgE та ЦІК), а також знижує антигенну стимуляцію. Сприяє стабілізації мембран гладких клітин, зменшує еозинофілію.

Лікарський засіб застосовується в комплексному лікуванні БА. Підсилює бронхолітичну дію інгаляційних кортикостероїдів та β2-агоністів, дозволяє скоротити прийом або дози цих препаратів базової терапії. При лікуванні бронхіту, у тому числі обструктивного, препарат зменшує вираженість бронхообструктивного синдрому, покращує динаміку клінічних (у тому числі аускультативних симптомів, показників функції зовнішнього дихання, дані пікфлоуметрії) та суб’єктивних проявів. При лікуванні хронічного бронхіту препарат полегшує відкашлювання, покращує дихання, загальний стан та якість життя, запобігає розвитку незворотних змін у бронхах та легенях. Забезпечує усунення астенічного симптомокомплексу гіпоксичного та інфекційного генезу. Стимулює індивідуальні компенсаторні можливості організму, підвищує неспецифічну реактивність організму до інфекцій. Покращує психометричні параметри якості життя хворих.

Показання Атма

краплі оральні. Гострий та хронічний бронхіт, у тому числі з обструктивним синдромом. У комплексній терапії БА.

Таблетки. Кашель інфекційного, алергічного або змішаного походження. Гострий та хронічний бронхіт, у тому числі з обструктивним синдромом. У комплексній терапії БА. Кашель курця.

Застосування Атма

краплі оральні:

  • дорослі та діти віком від 12 років — по 10 крапель препарату, розведених у невеликій кількості води;
  • діти віком від 2 до 12 років — по 5 крапель препарату, розведених у невеликій кількості води.

Приймати 3 рази на добу.

На початку лікування та при загостренні захворювання з метою прискорення одужання рекомендується приймати препарат кожні ½–1 год до 8 разів на добу до покращення стану, але не більше 3 діб, після чого застосовувати 3 рази на добу.

Для досягнення максимального ефекту препарат Атма® рекомендується застосовувати у проміжках між прийомами їжі (за 30 хв до або через 1 год після прийому їжі), потримавши препарат деякий час у роті перед проковтуванням.

Якщо вираженість симптомів збільшується чи не настає покращання стану після 7 днів лікування, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Рекомендований курс лікування. Гострий бронхіт — 2–4 тиж. Хронічний бронхіт — 4 тиж, хронічний обструктивний бронхіт, БА — 2–3 міс.

Тривалість лікування визначає лікар залежно від стану пацієнта та перебігу захворювання.

Таблетки. Спосіб застосування та дози. Дорослі та діти віком від 12 років — по 1 таблетці; діти віком 5–12 років — по ½ таблетки.

Приймати препарат 2 рази на добу.

Для прискорення одужання на початку лікування, а також у випадках, що потребують швидкого усунення симптомів, можливий прийом препарату кожні ½–1 год до покращання стану, але не більше 4 разів на добу, після чого приймати 2 рази на добу.

У разі необхідності дітям віком до 5 років слід застосовувати препарат Атма у формі крапель.

Для досягнення максимального ефекту препарат Атма® рекомендується приймати між прийомами їжі (за 30 хв до або через 1 год після прийому їжі). Таблетку рекомендується тримати у роті до повного розчинення.

Курс лікування. Гострий бронхіт — 2–4 тиж. Хронічний необструктивний бронхіт — 4 тиж, профілактичний курс — 2–3 тиж 2 рази на рік.

Хронічний обструктивний бронхіт, БА, кашель курця — 2–3 міс, профілактичний курс — 1,5–2 міс 2–3 рази на рік.

Протипоказання

підвищена чутливість до будь-якої діючої або допоміжної речовини препарату.

Побічна дія

у виняткових випадках в осіб із гіперчутливістю на будь-який компонент препарату можливе виникнення алергічних реакцій.

Особливості застосування

Атма®, краплі оральні, не слід застосовувати пацієнтам з алкогольною залежністю, оскільки в одній дозі препарату (5–10 крапель) міститься 8–160 мг спирту.

Вміст спирту слід враховувати також при застосуванні препарату вагітним, жінкам, які годують грудьми, дітям та пацієнтам з високим ризиком розвитку захворювань печінки та нападів епілепсії.

При дихальній недостатності, підвищенні температури тіла, появі кров’янистої або гнійної мокроти необхідно проконсультуватися з лікарем.

Якщо, незважаючи на лікування, симптоми захворювання зберігаються більше 7 днів або погіршується самопочуття, рекомендовано терміново проконсультуватися з лікарем.

На початку лікування препаратом можуть тимчасово загострюватися наявні симптоми захворювання (первинна реакція). Така реакція зазвичай не є шкідливою. Якщо симптоми не зникають, застосування препарату потрібно припинити. Після зникнення первинної реакції лікарський засіб можна застосовувати знову. При повторному загостренні симптомів застосування лікарського засобу слід припинити.

Довготривале лікування гомеопатичними лікарськими засобами має контролювати лікар із досвідом застосування гомеопатичних препаратів, оскільки можуть виникнути симптоми, які не вказані в інструкції для медичного застосування.

Оскільки Атма® містить рослинні та інші природні компоненти, при зберіганні може спостерігатися незначна зміна смаку, прозорості або кольору розчину, що не призводить до зниження якості та ефективності препарату.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Дані щодо застосування лікарського засобу у період вагітності або годування грудьми відсутні. Доказів будь-якого ризику прийому препарату у період вагітності або годування грудьми немає.

Застосовувати препарат у період вагітності або годування грудьми рекомендується з обережністю і лише у випадках, якщо, на думку лікаря, очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для плода/дитини.

Дані щодо впливу препарату на репродуктивну функцію відсутні.

Діти. Застосування лікарського засобу у дітей віком до 2 років не рекомендується через недостатню кількість даних. У дітей віком від 2 до 5 років препарат застосовується у формі крапель за рекомендацією лікаря.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Лікарський засіб не впливає або чинить зовсім незначний вплив на здатність керувати транспортними засобами або іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

на цей час немає інформації щодо взаємодії препарату з іншими лікарськими засобами.

Нездоровий спосіб життя, вживання стимуляторів, неправильне харчування можуть негативно впливати на ефективність гомеопатичних лікарських засобів.

Передозування

випадки передозування невідомі.

Умови зберігання

краплі оральні. У щільно закритому флаконі в оригінальній картонній упаковці при температурі не вище 30 °С.

Таблетки. В оригінальній картонній упаковці при температурі не вище 30 °С.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 19.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Атма

Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Гострий алергічний бронхіт МКХ J20.9
Гострий трахеїт МКХ J04.1
Інша емфізема МКХ J43.8
Ларинготрахеїт МКХ J04.2
Неалергічна астма МКХ J45.1
Хронічна обструктивна легенева хвороба неуточнена МКХ J44.9
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko