0
UA | RU

ПРОТЕКОН® (PROTECHON)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Глюкозаміну сульфат500 мг
Хондроїтину сульфат натрію400 мг
№ UA/3347/01/01 від 27.12.2019
таблетки, вкриті оболонкою контейнер № 60
таблетки, вкриті оболонкою контейнер № 120
РечовинаКількість
Глюкозаміну сульфат500 мг
Хондроїтину сульфат натрію400 мг
№ UA/3347/01/01 від 27.12.2019
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Глюкозамін є субстратом побудови суглобного хряща та стимулює регенерацію хрящової тканини. Глюкозаміноглікани і протеоглікани є часткою складної матриці, з якої складається хрящ.

Глюкозамін входить до складу ендогенних глюкозаміногліканів хрящової тканини та стимулює продукування протеогліканів і збільшує поглинання сульфату суглобним хрящем. Таким чином, глюкозамін поповнює ендогенний дефіцит глюкозаміну. Бере участь у біосинтезі протеогліканів і гіалуронової кислоти, чим протидіє прогресуванню дегенеративних процесів у суглобах, хребті і навколишніх м’яких тканинах. Стимулює утворення хондроїтинсірчаної кислоти, нормалізує відкладення кальцію в кістковій тканині, сприяє відновленню функцій суглобів та зникненню больового синдрому.

Хондроїтин є високомолекулярним мукополісахаридом, що проявляє хондропротекторну, протизапальну та анальгезивну дію. Також стимулює регенерацію хрящової тканини та впливає на фосфорно-кальцієвий обмін у ній. Хондроїтин уповільнює резорбцію кісткової тканини і знижує втрати кальцію, уповільнює процеси дегенерації хрящової тканини. Перешкоджає стисненню сполучної тканини і «змащує» суглобні поверхні, нормалізує продукування суглобної рідини.

Фармакокінетика. При пероральному застосуванні глюкозамін швидко та повністю всмоктується у ШКТ, біодоступність становить 25–26%. Близько 90% глюкозаміну, що надійшов до організму пероральним шляхом, у вигляді солі глюкозаміну всмоктується з тонкої кишки і звідти через портальний кровообіг надходить до печінки. Метаболізується в печінці з утворенням сечовини, води та вуглекислого газу. Близько 30% прийнятої дози тривалий час персистує у сполучній тканині. Виділяється головним чином нирками та в зовсім незначній кількості — кишечником.

При пероральному застосуванні біодоступність хондроїтину становить 13–15%. Сmах досягається через 3–4 год, у синовіальній рідині — через 4–5 год (після одноразового застосування). Накопичується здебільшого у хрящовій тканині (Сmах у суглобовому хрящі досягається через 48 год); синовіальна оболонка не є перешкодою для його проникнення в порожнину суглоба. Виділяється нирками протягом 24 год.

Показання ПРОТЕКОН

дегенеративно-дистофічні захворювання суглобів і хребта; первинний та вторинний остеоартроз, остеохондроз, плечолопатковий періартрит; переломи (для прискорення утворення кісткової мозолі).

Застосування ПРОТЕКОН

препарат застосовувати у дорослих протягом перших 3 тиж у дозі 1 таблетка 3 рази на добу, у подальшому — 1 таблетка 2 рази на добу. Тривалість лікування становить 2–3 міс. Курс слід повторювати 2–3 рази на рік.

Протипоказання

підвищена чутливість до діючих речовин або до інших компонентів препарату; схильність до кровотеч; тромбофлебіт; цукровий діабет; недостатність функції нирок/печінки у стадії декомпенсації.

Не застосовувати у пацієнтів з підвищеною чутливістю (алергією) до морепродуктів.

Побічна дія

з боку нервової системи: запаморочення, сонливість, головний біль, безсоння, відчуття втомлюваності, слабкість, розлади зору.

З боку серцево-судинної системи: екстрасистоли (за даними літератури).

З боку ШКТ: біль в епігастральній ділянці помірної чи середньої тяжкості, метеоризм, діарея, запор, нудота, блювання, диспепсія.

З боку імунної системи, шкіри та підшкірної клітковини: реакції гіперчутливості, у тому числі висипання, свербіж, еритема, кропив’янка, ангіоневротичний набряк; дерматит, екзема, випадіння волосся.

Інші: набряки.

Усі прояви помірні та минають після відміни препарату.

Особливості застосування

при застосуванні не слід перевищувати рекомендованих доз.

За необхідності препарат можна застосовувати у складі комбінованої терапії з ГКС та НПЗП.

Пацієнтам з цукровим діабетом доцільно частіше контролювати рівень глюкози в крові, особливо на початку лікування. Препарат застосовувати з обережністю у хворих на БА, оскільки можливе погіршення симптомів захворювання. Слід здійснювати моніторинг стану таких пацієнтів та попередити їх про можливість ускладнень.

1 таблетка містить 3,978 ммоль (91,47 мг натрію). Це повинні взяти до уваги пацієнти, які дотримуються дієти з контрольованим вживанням натрію (з низьким вмістом натрію/солі).

Наявність у складі олії рицинової (касторової) може спричинити розлад шлунка та діарею.

До складу допоміжних речовин входить барвник тартразин (Е102), який може спричиняти гіперчутливість та алергічні реакції.

Препарат застосовувати з обережністю у хворих з порушеннями функції печінки та/або нирок.

Застосування у період вагітності чи годування грудьми. Безпека та ефективність застосування не встановлені, тому препарат не слід застосовувати в період вагітності чи годування грудьми. За необхідності застосування препарату слід припинити годування грудьми.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Досліджень щодо впливу препарату на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами не проводилося. У разі появи під час застосування препарату сонливості, втомлюваності, запаморочення та/чи порушень зору слід утриматися від керування транспортними засобами або роботи з іншими механізмами.

Діти. Безпека та ефективність застосування не встановлені, тому препарат не слід застосовувати у дітей.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

при одночасному застосуванні препарату з іншими лікарськими засобами можливі такі взаємодії:

з непрямими антикоагулянтами, антиагрегантами, фібринолітиками — можливе посилення дії останніх; при одночасному застосуванні слід контролювати показники згортання крові;

з НПЗП, ГКС — зниження потреби в них, а також у знеболювальних засобах.

з препаратами групи тетрациклінів — збільшення абсорбції останніх;

з пеніцилінами, хлорамфеніколом — зменшення абсорбції останніх.

Ефективність лікування препаратом підвищується при збагаченні дієти вітамінами А, С та солями марганцю, магнію, міді, цинку і селену.

Передозування

випадки передозування не описані. Можливе посилення проявів побічних реакцій. У разі появи симптомів передозування рекомендується симптоматична терапія.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці за температури не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 01.10.2021 р.
© Компендіум 2021

Діагнози, при яких застосовують ПРОТЕКОН

Артроз МКХ M19.9
Вивих в ліктьовому суглобі МКХ S53.1
Вивих плечового суглоба МКХ S43.0
Запалі груди МКХ Q67.6
Інші вторинні коксартрози МКХ M16.7
Інші вторинні коксартрози двобічні МКХ M16.6
Інші посттравматичні артрози першого запястно-п'ясткового суглоба МКХ M18.3
Інші посттравматичні коксартрози МКХ M16.5
Коксит МКХ M16.9
Остеохондроз шийного відділу хребта МКХ M42.1
Первинний гонартроз двобічний МКХ M17.0
Первинний коксартроз двобічний МКХ M16.0
Перелом іншої (их) кістки (їй) зап'ястка МКХ S62.1
Посттравматичний артроз інших суглобів МКХ M19.1
Юнацький ідіопатичний сколіоз МКХ M41.1
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko