МЕТОНАТ р-н для ін’єкцій

Фармацевтична компанія "Салютаріс"

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 5 мл, №  10

3-(2,2,2-триметилгидразиний) пропионата дигидрат 100 мг/мл

№ UA/11449/01/01 від 04.05.2016 до 04.05.2021За рецептомB

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2016-05-04 р. № 406. Р.п. № UA/11449/01/01

Склад

діюча речовина: метонат (3-(2,2,2-триметилгідразиній) пропіонату дигідрат;

5 мл розчину (1 ампула) містять 500 мг (3-(2,2,2-триметилгідразинію) пропіонату дигідрату;

допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група

Кардіологічні препарати.

Код АТС С01Е В17.

Клінічні характеристики

Показання

У складі комплексної терапії ішемічної хвороби серця (стенокардія, інфаркт міокарда, хронічна серцева недостатність і дисгормональна кардіоміопатія); для лікування гострих і хронічних порушень кровопостачання мозку (мозкові інсульти і хронічна недостатність мозкового кровообігу); при гемофтальмі і крововиливі у сітківку різної етіології (діабетичної, гіпертонічної); при зниженні працездатності, фізичному перевантаженні; для усунення абстинентного синдрому при хронічному алкоголізмі (у комбінації зі специфічною терапією алкоголізму).

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату, підвищення внутрішньочереп­ного тиску (при порушенні венозного відтоку, внутрішньочерепних пухлинах). Вагітність, період годування груддю.

Дитячий вік.

Спосіб застосування та дози

Призначають дорослим внутрішньовенно та парабульбарно.

Серцево-судинні захворювання і порушення мозкового кровообігу. У складі комплексної терапії добова доза при внутрішньовенному введенні становить 5–10 мл розчину (0,5 — 1 г відповідно), застосовують всю дозу зразу або розділяють її на 2 прийоми. Курс лікування — 4–6 тижнів.

Порушення мозкового кровообігу. Гостра фаза — по 0,5 г на день внутрішньовенно протягом 10 днів. Потім переходять на пероральні форми метонату. Загальний курс лікування — 4–6 тижнів.

Хронічні порушення — приймають пероральну лікарську форму.

Можливі повторні курси, зазвичай 2–3 рази на рік.

Судинна патологія і дистрофічні захворювання сітківки ока. Парабульбарно по 0,5 мл Метонату протягом 10 днів.

Розумові і фізичні перенавантаження. Застосовують по 0,5 г внутрішньовенно 1 раз на день. Курс лікування -10–14 днів. За необхідності лікування повторюють через 2–3 тижні.

Хронічний алкоголізм. Внутрішньовенно по 0,5 г 2 рази на день. Курс лікування — 7–10 днів.

Побічні реакції

У поодиноких випадках — свербіж, почервоніння, висипання, диспептичні явища, набряк, тахікардія, збудження, зміна артеріального тиску.

Передозування

Можливі раптові зміни артеріального тиску. Терапія симптоматична.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Протипоказано.

Діти.

Немає достатніх даних щодо застосування Метонату для лікування дітей.

Особливості застосування.З обережністю застосовують при хронічних захворюваннях печінки і нирок. Через можливий розвиток стимулювального ефекту рекомендується застосовувати Метонат у першій половині дня. Метонат не є препаратом першого ряду при гострому коронарному синдромі.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Протипоказання або обмеження щодо застосування препарату особами, які займаються потенційно небезпечними видами діяльності, не встановлено, але слід враховувати можливість розвитку збуджуючого ефекту.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Препарат можна комбінувати з антиангінальними засобами, антикоагулянтами й антиагрегантами, антиаритмічними засобами, серцевими глікозидами, діуретичними засобами та бронхолітичними препаратами.

Метонат може потенціювати дію нітрогліцерину, ніфедипіну, β-адреноблокаторів, антигіпертензивних засобів і периферичних вазодилататорів.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Метонат — структурний аналог у-бутиробетаїну, попередника карнітину. Препарат, пригнічуючи активність у-бутиробетаінгідроксилази, знижує біосинтез карнітину і транспорт довголанцюгових жирних кислот крізь мембрани клітин, перешкоджає накопиченню в клітинах активованих форм неокиснених жирних кислот — похідних ацилкарнітину А, таким чином попереджуючи їх несприятливу дію.

Метонат відновлює рівновагу процесів доставки кисню і його споживання в клітинах; попереджує порушення транспорту АТФ, одночасно з цим активує гліколіз, що відбувається без додаткового споживання кисню. Таким чином, препарат позитивно впливає на дистрофічно змінені судини сітківки і на клітинний імунітет.

У результаті зниження концентрації карнітину посилено синтезується у-бутиробетаїн, якому притаманні судинорозширювальні властивості.

Препарат має виражену кардіопротекторну дію. При серцевій недостатності він поліпшує скорочувальну здатність міокарда, збільшує толерантність до фізичного навантаження. При стабільній стенокардії II і III функціонального класу підвищує фізичну працездатність хворих і знижує частоту нападів стенокардії.

При гострих і хронічних ішемічних порушеннях мозкового кровообігу Метонат поліпшує циркуляцію крові в осередку ішемії, сприяючи перерозподілу мозкового кровотоку на користь ішемізованої ділянки.

Метонату властива також тонізуюча дія на ЦНС, він усуває функціональні порушення соматичної і вегетативної нервової системи, у тому числі при абстинентному синдромі у хворих на хронічний алкоголізм.

Фармакокінетика. Біодоступність препарату дорівнює 100%. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається відразу ж після введення. Період напіввиведення становить 3–6 годин.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина.

Несумісність. Розчин Метонату не слід змішувати в одному шприці з іншими препаратами.

Термін придатності

4 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С в недоступному для дітей місці.

Не заморожувати.

Упаковка

По 5 мл в ампулах, № 10 у пачках картонних.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПАТ «Лубнифарм».

Місцезнаходження

Україна, Полтавська обл., 37500, м. Лубни, вул. Петровського, 16.

або

Виробник

ПрАТ «Лекхім-Харків».

Місцезнаходження

Україна, 61115, Харківська обл., м. Харків, вул. 17-Партз’їзду, 36.

Дата додавання: 03.01.2019 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій