0
UA | RU

Флогензим

(Phlogenzym®)

Склад і форма випуску

таблетки, вкриті оболонкою блістер № 40
таблетки, вкриті оболонкою блістер № 100
таблетки, вкриті оболонкою блістер № 200
1 таблетка містить: бромелаїну 90 мг, трипсину 48 мг, рутину 100 мг;
допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, кислота стеаринова, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, поліетиленгліколь 6000; еудрагіт L 12,5; триетилцитрат; ванілін..
№ UA/2843/01/01 від 30.10.2020
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Протизапальна та протинабрякова дія. Флогензим або ж ферменти, які в ньому містяться, бромелаїн та трипсин, зменшують як набряки запального походження, так і набряки, що супроводжують травму чи операційне втручання. Ферменти допомагають розщеплювати фібрин та інші високомолекулярні речовини та медіатори запалення (як, наприклад, брадикінін), які виникають або проникають з крові в інтерстицій при гострому запаленні. Оскільки порушена мікроциркуляція відновлюється і одночасно поліпшуються реологічні властивості крові, забезпечується транспортування продуктів розпаду кровоносною та лімфатичною системою.

Фібринолітична та тромболітична дія, вплив на реологічні властивості крові. Флогензим або ферменти, які в ньому містяться, активують фібриноліз шляхом активації плазміногену, деполімеризацію та зміни якості фібринової сітки. Вони розчиняють мікротромби і знижують в’язкість крові (покращують реологічні властивості крові та кровообіг). Вони знижують агрегацію тромбоцитів і підвищують гнучкість еритроцитів.

Імуномодулююча дія. Численні експерименти демонструють здатність ферментів, що містяться у Флогензимі, позитивно впливати на функцію деяких імуноцитів (макрофагів, гранулоцитів, NK-клітин, Т-лімфоцитів). Вони підвищують, наприклад, фагоцитарну та цитолітичну активність, індукують виробництво деяких цитокінів (TNFα, IL-1β, IL-6) та радикалів кисню (in vitro, ex vivo).

При нефізіологічно підвищеному рівні деяких цитокінів (наприклад TNFα, TGFβ) ферменти, що містяться у Флогензимі, сприяють зниженню їх рівня та зменшенню вираженості їх побічних ефектів (прозапальні, кахектизуючі, фіброзуючі).

Ферменти, що містяться у Флогензимі, також вибірково впливають на експресію деяких поверхневих адгезійних молекул різних клітин (наприклад CD4, CD44, B7-1).

Патогенні імунокомплекси відіграють ключову роль у багатьох імунопатологічних процесах. Високі концентрації імунокомплексів призводять, крім іншого, до блокування функції фагоцитів. Комбіновані ферментні препарати дозволяють поліпшити кліренс імунокомплексів за рахунок підвищення гідролітичної активності в сироватці крові та стимулювання ефективності фагоцитозу.

У дослідженнях було з’ясовано, що протеїнази усувають циркулюючі, згущені та фіксовані тканинні імунокомплекси, а також пригнічують утворення патогенних імунокомплексів.

Вторинний знеболювальий ефект. Оскільки ферменти, що містяться у Флогензимі, впливають на причинні фактори болю, викликаного гострою запальною реакцією, вони можуть мати знеболювальний ефект. Больові медіатори деградують, знижують онкотичний тиск і напругу тканин, покращуються реологічні властивості крові. Це сприяє поліпшенню кровообігу, транспортуванню токсичних продуктів обміну та покращенню подачі кисню до тканин.

Вищезазначені ефекти протеїназ доповнюють та потенціюють дію рутину. Доведена протизапальна дія лікарського засобу, а також зниження проникності капілярів, що зменшує екстравазацію. Також лікарський засіб використовується як потужний уловлювач вільних радикалів.

Фармакокінетика. Лікарська форма Флогензиму розроблена таким чином, щоб лікарський засіб не розчинявся у шлунковому соку та розчинявся тільки у тонкій кишці. Ферменти, що містяться у Флогензимі, а також інших високомолекулярних речовинах, розсмоктуються у дистальних відділах тонкої кишки. Кінетика окремих ферментів показує, що при повторному введенні їх концентрація підвищується і досягає максимуму через 24–48 год. При продовженні введення досягнуті концентрації підтримуються на попередньому рівні та повертаються до вихідних показників після припинення лікування приблизно через 48 год.

Під час абсорбції ферменти зв’язуються з природними специфічними антипротеїназами, такими як 1-інгібітор протеїнази (α1-антитрипсин), або загальною антипротеїназою типу α2-макроглобуліну, здатною зв’язувати всі класи протеїназ.

У комплексі протеїнази — антипротеїнази ферменти захищені від розпізнавання як гуморальними, так і клітинними компонентами імунної системи, так що їх тривале введення не виявляє їх антигенних або алергенних властивостей. Крім того, вони мають здатність концентруватися в осередках травми та запалення (де їх введення дозволяє підвищена проникність дрібних судин). Тут завдяки різним фізичним та хімічним параметрам частини комплексу розщеплюються і вивільнені протеїнази можуть виявляти свою активність.

Резорбовані ферменти поглинаються клітинами мононуклеарної фагоцитарної системи і виводяться переважно печінкою. Неабсорбовані діючі речовини руйнуються при перетравленні в кишечнику або виводяться з калом.

Показання Флогензим

Флогензим використовується як альтернатива раніше застосовуваним методам при посттравматичних (у тому числі спортивні травми) та післяопераційних (у тому числі після пластичних і реконструктивних операцій) набряках.

Флогензим також застосовується у складі комплексної терапії при:

  • запальних процесах ротової порожнини, верхніх і нижніх дихальних шляхів, урогенітального тракту;
  • ревматичних захворюваннях — таких як ревматизм м’яких тканин, «тенісний лікоть», тендиніт, біль у плечі та передпліччі;
  • запальних дегенеративних захворюваннях суглобів.

Застосування Флогензим

дорослі: рекомендується приймати 6 таблеток на добу (3×2 або 2×3). В особливих випадках (тяжкий перебіг захворювання, початок гострого запалення, посттравматичні та післяопераційні стани, коли потрібна швидка абсорбція набряку, синців та розтягнень), тимчасово можливе застосування до 12 таблеток на добу (3×4 або 4×3).

Таблетки слід приймати натще (тобто принаймні за 30 хв до і хоча б через 2 год після їди), не розжовуючи, запивати великою кількістю рідини (не менше 250 мл).

Діти. Препарат не призначати дітям.

Протипоказання

Флогензим не слід застосовувати у випадку підтвердженої гіперчутливості до діючих речовин або допоміжних речовин.

Препарат не слід застосовувати у пацієнтів із тяжкими вродженими або набутими порушеннями згортання крові (наприклад з гемофілією, тяжкими порушеннями роботи печінки, пацієнтам на діалізі).

Побічна дія

Флогензим зазвичай переноситься добре, навіть при тривалому застосуванні високих доз у більшості випадків негативних ефектів не виявлено. В поодиноких випадках може спостерігатися незначна зміна консистенції, кольору та запаху стулу. Рідкісними побічними ефектами можуть бути головний біль, підвищений апетит та пітливість. При більш високих разових дозах відмічали відчуття важкості у шлунку, здуття живота та іноді нудоту. Цих відчуттів можна уникнути, розділивши загальну дозу лікарського засобу на кілька прийомів. Рідкісні алергічні реакції (шкірний висип) зникають після відміни препарату.

Особливості застосування

іноді при хронічних захворюваннях може спостерігатися погіршення симптомів після початку терапії Флогензимом. У цьому разі препарат відміняти не слід, але варто розглянути тимчасове зниження дози. Перед хірургічним втручанням слід враховувати м’яку фібринолітичну дію продукту.

Цей лікарський засіб не є заміною терапії антибіотиками при інфекційних запаленнях, але він підвищує їх ефективність.

Вуглеводи, що містяться в 1 таблетці, відповідають 4,65 ккал (19,5 кДж).

Якщо у пацієнта встановлено непереносимість деяких цукрів, слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей препарат.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Зважаючи на недостатню кількість даних про застосування лікарського засобу у період вагітності та годування грудьми, лікарський засіб у період вагітності та годування грудьми слід застосовувати лише після ретельного розгляду ризиків для плода або дитини стосовно лікування матері.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Негативні наслідки застосування препарату відсутні.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

небажана взаємодія Флогензиму з іншими супутніми препаратами невідома. Є дані про підвищення рівня антибіотиків та хіміотерапевтичних засобів у крові при одночасному прийомі Флогензиму.

Передозування

навіть при тривалому застосуванні більш високих доз препарату токсичних дій не виявлено, можливе виникнення незначної діареї, що минає після відміни препарату.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °C. Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від світла. Не заморожувати.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 19.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Рекомендовані аналоги Флогензим:

Вобензим
таблетки кишково-розчинні блістер, № 40, 200
Mucos Pharma
Вобензим
таблетки кишково-розчинні банка, № 800
Mucos Pharma
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko