0
UA | RU

Регідрон

(Rehydron)
Виробник:

Склад і форма випуску

Класифікація

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Розчин препарату Регідрон слід застосовувати для компенсації втрати електролітів і рідини при діареї та блюванні. Глюкоза сприяє абсорбції солей, цитрати допомагають відкоригувати баланс при метаболічному ацидозі. Осмолярність розчину препарату Регідрон становить 235‒255 мОсм/л, рH слабколужна — 8,2.

Розчин препарату Регідрон містить (на 1 л):

Натрію хлорид 59,9 ммоль
Калію хлорид 33,5 ммоль
Натрію цитрат 9,9 ммоль
Глюкоза 55,5 ммоль
Na+ 89,5 ммоль
K+ 33,5 ммоль
Cl 93,4 ммоль
Цитрат-іони 9,9 ммоль

Порівняно зі стандартними р-нами для пероральної регідратації, рекомендованими ВООЗ, осмолярність препарату Регідрон дещо нижча (доведено, що р–ни для регідратації зі зниженою осмолярністю є більш ефективними), а вміст калію — вищий (для прискорення відновлення рівня калію).

Фармакокінетика. Фармакокінетика води, електролітів і глюкози, що входять до складу препарату Регідрон, відповідають природній фармакокінетиці цих речовин в організмі.

Показання Регідрон

відновлення водно-електролітної рівноваги, корекція ацидозу при гострій діареї легкого та помірного ступеня дегідратації (наприклад втрата 3‒9% маси тіла у дітей), при теплових ураженнях, що супроводжуються порушенням водно-електролітного обміну.

З профілактичною метою: при теплових та фізичних навантаженнях, що призводять до інтенсивного потовиділення.

Застосування Регідрон

порошок з 1 пакетика препарату Регідрон розчинити в 1 л кип’яченої, охолодженої до кімнатної температури води. У розчин не можна додавати ніяких інших компонентів, щоб не порушити дію препарату. Розчин приймати перорально або вводити під наглядом лікаря через назогастральний зонд.

Перед початком лікування у пацієнта необхідно виміряти масу тіла для визначення її зменшення та ступеня зневоднення.

Необхідно уникати жирної їжі та їжі з високим вмістом простих цукрів.

Терапію препаратом Регідрон необхідно розпочинати після початку діареї.

Готовий розчин слід приймати невеликими ковтками після кожного рідкого випорожнення. За 6‒10 год доза розчину препарату Регідрон може становити 30‒60 мл/кг маси тіла. Зазвичай приймати препарат необхідно не довше ніж 3‒4 дні, застосування препарату необхідно припинити після закінчення діареї. У разі нудоти або блювання доцільно приймати охолоджений розчин невеликими повторювальними дозами.

Регідратація: для корекції дегідратації препарат необхідно приймати протягом перших 6‒10 год у кількості, що вдвічі перевищує втрату маси тіла при діареї, тобто якщо втрати становлять 400 г, кількість препарату становить 800 мл. Протягом терапії препаратом Регідрон немає потреби в застосуванні інших рідин.

Подальше застосування: якщо діарея продовжується, після корекції дегідратації протягом наступних 24 год можливий прийом препарату Регідрон та інших рідин згідно з даними таблиці:

Маса тіла (кг) Загальна кількість рідини (мл) Регідрон (мл) Вода (мл) Інші рідини (мл)
5 830 350 210 270
6 1000 420 250 330
7 1050 440 260 350
8 1100 460 280 360
9 1150 480 290 380
10 1200 500 300 400
12 1300 540 320 440
14 1400 580 350 470
16 1500 620 370 510
18 1600 660 400 540
20 1700 700 420 580
25 1800 750 450 600
30 1900 800 480 620
40 2100 900 540 660
50 2300 1000 600 700
70 2700 1200 720 780

Діти. Регідрон можна застосовувати у дітей. Немає обмежень щодо віку, з якого дітям можна застосовувати даний лікарський засіб.

Протипоказання

підвищена чутливість до компонентів препарату, тяжка дегідратація, гемодинамічний шок, нестримне блювання, втрата свідомості, непрохідність кишечнику, ілеус.

Побічна дія

при дотриманні рекомендованих доз розвиток побічних реакцій малоймовірний. Потенційно можливий розвиток алергічних реакцій. У пацієнтів з нормальною функцією нирок ризик виникнення гіпернатріємії або гіпергідратації при застосуванні препарату Регідрон є низьким. Можливе виникнення блювання, що свідчить про надто швидке введення лікарського засобу.

Особливості застосування

тяжка дегідратація (втрата маси тіла понад 9% у дітей, анурія) має бути пролікована в першу чергу із застосуванням в/в препаратів для регідратації. Після цього Регідрон може бути призначений для продовження терапії.

Рекомендовані дози препарату не слід перевищувати, якщо потреба пацієнта в додатковому введенні електролітів не підтверджена лабораторними дослідженнями.

Лікарський засіб застосовувати перорально, використовуючи для його розчинення воду. Вміст 1 пакета препарату Регідрон слід розчиняти в 1 л води. У розчин не можна додавати цукор. Прийом їжі можливий одразу після регідратації. При блюванні слід зачекати 10 хв і дати випити розчин повільно, невеликими ковтками.

При перевищенні дози у пацієнта може розвинутися гіпернатріємія.

Пацієнти, у яких дегідратація розвинулася на тлі ниркової недостатності, цукрового діабету або інших хронічних захворювань, що порушують кислотно-лужний, електролітний або вуглеводний баланс, вимагають ретельного моніторингу при проведенні терапії препаратом Регідрон та можуть потребувати госпіталізації.

Слід проявляти обережність при лікуванні препаратом Регідрон пацієнтів із захворюваннями печінки, хворим, які перебувають на дієті з обмеженим вмістом натрію або калію. Діарея може істотно вплинути на баланс рідини і глюкози у пацієнтів з цукровим діабетом, нирковою недостатністю або деякими іншими хронічними захворюваннями. Тому поки симптоми діареї зберігаються, такі пацієнти потребують більш ретельного моніторингу з лабораторними оцінками та госпітальною дегідратаційною терапією на базі лікарні.

Регідрон застосовувати з обережністю в разі ниркової недостатності в період олігурії або анурії, у разі парентеральної регідратаційної терапії.

Не слід застосовувати препарат у дітей віком до 6 міс без консультації з лікарем.

У немовлят гостра діарея може спричинити зневоднення та електролітні розлади, що призводить до швидкого погіршання стану пацієнта. Про всі випадки діареї та дегідратації у немовлят необхідно якнайшвидше інформувати лікаря.

Ситуації під час застосування препарату Регідрон, що потребують втручання лікаря:

· змінився психічний стан пацієнта (дратівливість, апатія, летаргія);

· у пацієнта виникає сповільнення мовлення, з’являється сонливість, він швидко виснажується та не відповідає на запитання;

· постійне блювання;

· температура піднімається вище 39 °С;

· припиняється виділення сечі;

· виникають рідкі кров’янисті випорожнення;

· діарея триває більше 2 днів;

· сильний біль у животі;

· діарея раптово припиняється, з’являється сильний біль;

· лікування вдома неуспішне або неможливе.

Регідрон містить калій, натрій, що необхідно брати до уваги при застосуванні розчину у пацієнтів з порушенням функції нирок, які перебувають на дієті з контролем вживання калію або натрію.

Оскільки препарат містить глюкозу, пацієнти з такими рідкісними спадковими захворюваннями, як порушення мальабсорбції глюкози-галактози, не повинні приймати цей препарат.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат дозволений до застосування в рекомендованих дозах у період вагітності або годування груддю. Годування груддю можна продовжувати стільки, скільки необхідно, навіть протягом пероральної регідратації, або його можна продовжити одразу після регідратації.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

інформації про взаємодію препарату Регідрон з іншими препаратами не існує. рН розчину препарату слабколужна, тому може впливати на лікарські препарати, всмоктування яких залежить від рH вмісту кишечнику. Також абсорбція лікарських засобів може бути змінена при діареї, головним чином тих препаратів, що абсорбуються в тонкому або товстому кишечнику, або при їх кишково-печінковій циркуляції.

Передозування

при введенні дуже великої кількості або дуже концентрованого розчину препарату Регідрон можливе виникнення гіпернатріємії. У пацієнтів зі зниженою функцією нирок можливе виникнення метаболічного алкалозу та гіперкаліємії. Симптоми гіпернатріємії включають слабкість, нейром’язове збудження, сонливість, сплутаність свідомості, кому, іноді навіть зупинку дихання. Метаболічний алкалоз може проявлятися у зниженні вентиляції легенів, нейром’язовому збудженні й тетанічних судомах.

У разі сильного передозування з вираженими наслідками введення препарату Регідрон потрібно припинити. Необхідна консультація лікаря. Корекція балансу електролітів і рідини має проводитися на підставі даних лабораторних досліджень.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °C. Готовий розчин зберігати в холодильнику при температурі 2‒8 °C протягом 24 год.

Дата додавання: 17.11.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Регідрон

Алкогольна інтоксикація легкого ступеня МКХ Y91.0
Блювання вагітних легке або помірне МКХ O21.0
Вірусна інфекція МКХ B34.9
Гастрит МКХ K29.7
Гастроентероколіт МКХ A09.9
Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Диспепсія (порушення травлення) МКХ K30
Ентеровірусна інфекція МКХ B34.1
Інші бактеріальні харчові отруєння МКХ A05.8
Інші уточнені хвороби органів травлення МКХ K92.8
Нудота і блювання МКХ R11
Токсична дія етанолу МКХ T51.0

Рекомендовані аналоги Регідрон:

Іоніка
порошок для орального розчину пакетик 4.4 г, № 5, 20
Euro Lifecare
Ре-Соль
порошок для орального розчину 18,9 г пакет, № 10
Здоров'я
Регідрон Оптім
порошок для орального розчину пакет 10.7 г, № 20
Orion Corporation
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko