Все работающие аптеки Украины
Можно оплатить лекарства картой підтримка
0

У Києві відкрився перший в Україні освітній кабінет для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями

8 грудня в Києві відкрився перший в Україні кабінет для освіти та консультацій пацієнтів, який знаходиться в поліклініці ННЦ «Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска». Його мета — дати пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями надійну і перевірену освітню інформацію про їхні захворювання.

Ідея проєкту виникла як відповідь на результати останніх наукових досліджень1, що доводять зв’язок між дотриманням пацієнтом рекомендацій лікаря та запобігання життєво небезпечних ускладнень серцево-судинних захворювань (ССЗ) та зменшення ризику смертності від них.

Такі проєкти уже реалізовані у США і мають доведену ефективність. Результати дослідження2 показали, що після відвідання такого кабінету прихильність до лікування у пацієнтів зростала на 16%. У той же час, у пацієнтів спостерігали покращення контролю тиску і діабету, а також зниження ризику повторної госпіталізації з приводу серцевої недостатності на 44%.

Не зважаючи на те, що під час візиту до лікаря пацієнт отримує необхідну інформацію про призначене лікування, корекцію способу життя та необхідність регулярного вимірювання показників, часто у пацієнта залишаються питання. В кабінеті пацієнти зможуть отримати більше інформації про серцево-судинні захворювання, зміну способу життя, подивитися навчальні відео про те, як правильно вимірювати тиск, пульс та навчитися це робити правильно на практиці за допомогою медичного працівника.

Кабінет в Інституті розрахований на пацієнтів поліклініки та стаціонарного відділення і спрямований насамперед на українців з такими захворюваннями як гіпертензія, ішемічна хвороба серця. Це найпоширеніші захворювання серцево-судинної системи в Україні і в світі. Зокрема, протягом останніх 15 років ССЗ залишаються причиною смерті № 1 у всьому світі, забираючи життя понад 17,9 млн пацієнтів щороку3. В Україні ж лише за перше півріччя 2020 року від ССЗ померло майже 200 тисяч українців4.

Кабінет для пацієнтів — це перший в Україні освітній проєкт Асоціації кардіологів України за інформаційної підтримки фармацевтичної компанії Servier, створений з урахуванням рекомендацій Європейського товариства кардіологів5 щодо покращення прихильності пацієнтів до лікування. – Наразі, пацієнти можуть безкоштовно відвідати кабінет під час свого лікування в Інституті. Згодом в межах цього проєкту планується відкриття таких кабінетів у найбільших лікарнях України.

«Відкриття кабінету — це наша соціальна місія і важливий крок на шляху навчання пацієнтів, поліпшення прихильності до лікування та ефективності терапії», — коментує Директор ННЦ «Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска» Володимир Коваленко.

Крім освітньої складової, кабінет передбачає присутність медичного працівника, який може відповісти на питання, показати, як правильно вимірювати тиск, або ж допомогти встановити на телефон спеціальні мобільні додатки6 — «Мій контроль тиску» і «Стенокардія під контролем». Згадані кардіологічні мобільні додатки допомагають контролювати показники артеріального тиску в домашніх умовах, відстежувати напади стенокардії і, за необхідності, направляти результати лікарю для консультації, щоб він оцінив стан здоров’я пацієнта дистанційно. Тобто це сучасний дистанційний моніторинг пацієнтів та забезпечення взаємодії лікар-пацієнт. Дослідження демонструють, що використання таких додатків позитивно впливає на прихильність і контроль АТ. Зокрема, 51% пацієнтів досягли артеріального тиску <130/80 мм рт.ст. у порівнянні з 31% у контрольній групі7.

Специализированное мобильное приложение
для поиска информации о лекарственных препаратах
Наведите камеру на QR-код, чтобы скачать
На нашем сайте используются файлы cookies для большего удобства использования и улучшения работы сайта. Продолжая, вы соглашаетесь с использованием cookies.
Developed by Maxim Levchenko