0
UA | RU

СЕРТОБЕК (SERTOBEK)

World Medicine

Склад і форма випуску

1 шприц (2 мл) містить натрію гіалуронату 30 мг.
Допоміжні речовини: натрію хлорид; вода для ін’єкцій..

Характеристика

медичний виріб Сертобек — стерильний, апірогенний, в’язкий буферний водний розчин фракції натрієвої солі гіалуронової кислоти високого ступеня очищення з молекулярною масою до 2 400 000 Да. Застосовується для внутрішньосуглобового введення в синовіальний простір у пацієнтів з різним ступенем остеоартриту або остеоартрозу. Може бути використаний для терапії колінних або будь-яких інших синовіальних суглобів. Фактично є аналогом синовіальної рідини людини. Гіалуронова кислота — необхідний компонент екстрацелюлярного матриксу, міститься у високих концентраціях у складі суглобового хряща та синовіальної рідини. Ендогенна гіалуронова кислота забезпечує в’язкість та еластичність синовіальної рідини, а також необхідна для формування протеогліканів у суглобовому хрящі.

При остеоартрозі відзначають дефіцит і якісні зміни гіалуронової кислоти у складі синовіальної рідини та хряща. Внутрішньосуглобове введення гіалуронової кислоти на тлі дегенеративних змін поверхні синовіального хряща і патології синовіальної рідини сприяє поліпшенню функціонального стану суглоба.

При застосуванні Сертобеку відзначається поліпшення клінічного перебігу остеоартрозу протягом 6 міс з моменту початку лікування, а також протизапальний й аналгезивний ефект.

Показання СЕРТОБЕК

Сертобек:

  • біль та обмежена рухливість, спричинена дегенеративно-дистрофічними та травматичними змінами колінного, тазостегнового та інших синовіальних суглобів;
  • остеоартроз різного ступеня тяжкості;
  • тимчасове заміщення та поповнення синовіальної рідини;
  • у якості допоміжного заходу при ортопедичній хірургії;
  • після артроскопії.

Рекомендації по використанню

Сертобек призначений лише для внутрішньосуглобового введення.

Ін’єкції проводить тільки лікар в асептичних умовах.

Готовий шприц слід витягти з упаковки, зняти захисний ковпачок, після чого прикріпити стерильну голку та зафіксувати легким обертанням. Перед введенням слід видалити пухирці повітря, якщо вони наявні.

Вміст одного наповненого шприца (30 мг/2 мл) слід вводити внутрішньосуглобово, 1 раз на тиждень протягом 3 тиж поспіль. Можливе одночасне лікування декількох суглобів. Введення розчину в порожнину суглоба необхідно припинити, якщо під час ін’єкції виник біль. Невикористаний до кінця розчин не зберігається. Для одного й того ж суглоба повторний курс лікування можна проводити не раніше ніж через 6 міс.

Протипоказання

підвищена чутливість до будь-якого з компонентів Сертобека; інфекція або пошкодження шкірного покриву в ділянці ін’єкцій; інфекційні захворювання суглобів; венозний або лімфатичний стаз з боку ураженого суглоба.

Побічна дія

у пацієнтів, які використовують Сертобек, можливе виникнення місцевих симптомів, таких як біль, жар, почервоніння та набряк. Ці симптоми мають транзиторний характер та зазвичай зникають протягом 72 год. При виникненні вказаних симптомів рекомендується розвантажити уражений суглоб та прикласти лід.

Відмічені окремі випадки алергічних (свербіж, висипання, кропив’янка) та анафілактичних реакцій.

Особливості застосування

протягом перших 2 діб після проведення процедури рекомендується не перевантажувати суглоб, особливо слід уникати тривалої активності. При отриманні аспіраційної рідини перед введенням Сертобек слід провести відповідні дослідження для виключення бактеріальної етіології артриту.

Не слід застосовувати медичний виріб з пошкодженою або відкритою упаковкою.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Використання Сертобек у період вагітності та годування груддю й у дітей не рекомендується у зв’язку з недостатністю даних про клінічні дослідження із застосуванням натрію гіалуронату у даної групи пацієнтів.

Сертобек не впливає на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Сертобек не слід використовувати одночасно з іншими внутрішньосуглобовими ін’єкціями через відсутність значного досвіду та з дезінфікуючими засобами, що містять солі четвертинного амонію, оскільки гіалуронова кислота осідає за наявності цих речовин.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці. Не заморожувати.

Дата додавання: 01.10.2021 р.
© Компендіум 2019
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko