ІЗОФЛУРАН, ЮСП рідина для інгаляцій

МЕДЕК КОРПОРЕЙШН

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

рідина д/інг. 99,9 % фл. 100 мл, у карт. коробці, № 1

рідина д/інг. 99,9 % фл. 250 мл, у карт. коробці, № 1

Затверджено МОЗ Украiни від 2018-01-26 р. № 147. Р.п. № UA/16573/01/01

Дорослі

Вік

Середня концентрація у 100 % кисні

Середня концентрація з 75 % N20

26±4

роки

1,18%

0,56 %

44±7

років

1,15 %

0,50 %

64±5

років

1,05%

0,37 %

Діти

Недоношені немовлята <32 тижнів гестаційного віку

1,28%

Новонароджені

немовлята 32-37 тижнів гестаційного віку

1,41

%

0-1

місяці

1,60% 

1-6

місяців

1,87%

6-12 місяців

1,80%

1-5

років

1,60%

Премедикація.

Вибір препарату для премедикації здійснюють відповідно до потреб пацієнта. Депресивну дію ІЗОФЛУРАНУ, ЮСП на систему дихання потрібно взяти до уваги. Антихолінергічні засоби (наприклад атропін, глікопіролат) можуть бути використані на розсуд анестезіолога для досягнення зниження секреції в ротовій порожнині, але вони можуть посилювати слабкі ефекти ІЗОФЛУРАНУ, ЮСП щодо збільшення частоти серцевих скорочень.

Індукція.

Оскільки ІЗОФЛУРАН, ЮСП має помірну силу індукції анестезії його введенню, як правило, повинно передувати застосування барбітуратів короткої дії або іншого препарату для індукції, що вводиться внутрішньовенно, у тому числі й для запобігання кашлю. Виділення слини і кашель може спричинити ускладнення при індукції ІЗОФЛУРАНОМ, ЮСП у маленьких дітей. Крім того, можна вводити ІЗОФЛУРАН, ЮСП з киснем або з сумішшю кисню з закисом азоту.

Рекомендується починати індукцію ІЗОФЛУРАНОМ, ЮСП при концентрації 0,5%.

Концентрації 1,5 — 3%, як правило, спричиняють хірургічну стадію анестезії за 7 — 10 хвилин. Артеріальний тиск знижується під час індукції, але це може компенсуватися хірургічними маніпуляціями.

Підтримання.

Достатній рівень анестезії для операції із застосовуванням ІЗОФЛУРАНУ, ЮСП підтримується в концентрації від 1% до 2,5% в суміші кисню/70% закису азоту. Додаткове збільшення концентрації інспірації ІЗОФЛУРАНУ, ЮСП (від 0,5% до 1%) може бути необхідне при більш низьких рівнях концентрації закису азоту або коли ІЗОФЛУРАН, ЮСП застосовується один або з повітряно-кисневою сумішшю.

Під час підтримки анестезії залежно від глибини анестезії артеріальний тиск знижується.

Тобто артеріальний тиск знаходиться в зворотній залежності від концентрації ІЗОФЛУРАНУ, ЮСП. За умови, що немає ніяких інших ускладнюючих факторів, це може бути пов’язано з периферичною вазодилатацією. Серцевий ритм залишається стабільним.

Надмірне падіння артеріального тиску може бути пов'язано з глибиною анестезії, і за таких умов, це може бути скориговано шляхом зменшення інспірованої концентрації ІЗОФЛУРАНУ, ЮСП. Індукування артеріальної гіпотензії можна досягти шляхом штучної вентиляції пацієнтів ІЗОФЛУРАНОМ, ЮСП 2,5 — 4%. Попереднє застосування клонідину значно знижує потребу в ІЗОФЛУРАНІ, ЮСП для підтримки індукованої гіпотензії.

Відновлення.

Концентрація ІЗОФЛУРАНУ, ЮСП може бути знижена до 0,5% на початку закриття операційної рани, а потім до 0% в кінці операції, за умови, що анестезіолог переконався, що ефект будь-якого препарату, що пригнічує нервову систему минув і пацієнт більше не перебуває під їх впливом.

Після припинення подачі ІЗОФЛУРАНУ, ЮСП пацієнта потрібно деякий час вентилювати киснем 100% до повного відновлення свідомості. Відновлення після анестезії наступає швидко.

Діти.

Препарат застосовують у педіатричній практиці, але у зв'язку з виникненням кашлю, пригніченням дихання та зниженням сатурації, збільшенням секреції та ризиком виникнення ларингоспазма, застосування ІЗОФЛУРАНУ, ЮСП дітям не рекомендовано.

Слід проявляти обережність при призначенні ІЗОФЛУРАНУ, ЮСП дітям віком до 2 років через обмежений досвід застосування препарату цій віковій групі пацієнтів. 

Передозування.

Передозування ізфолураном призводить до значного пригнічення дихання і до помітного зниження артеріального тиску, при чому останнього — переважно за рахунок периферичної вазодилатації, а не прямої депресії міокарда. Якщо виявиться факт передозування, слід негайно припинити введення препарату, забезпечити прохідність дихальних шляхів і провести допоміжну або штучну вентиляцію легень киснем.

Побічні реакції.

Побічні реакції, що виникають при застосуванні ІЗОФЛУРАНУ, ЮСП, аналогічні тим, які спостерігаються при застосуванні інших галогеновмісних анестетиків: артеріальна гіпотензія, пригнічення дихання, аритмія.

Інші незначні побічні ефекти, що виникають при застосуванні ІЗОФЛУРАНУ, ЮСП — це збільшення рівня лейкоцитів в крові (навіть за відсутності хірургічного стресу), а також озноб, нудота і блювання, кишкова непрохідність, делірій в післяопераційному періоді. Ці побічні ефекти спостерігаються у такої ж кількості пацієнтів, як і при застосуванні інших анестетиків.

Спостерігались брадикардія, геморагії, зміна настрою, карбоксигемоглобінемія, рабдоміоліз.

Описані рідкісні випадки бронхоспазму.

Описані рідкісні випадки легкої, середньої та тяжкої (у деяких випадках з летальним наслідком) післяопераційної печінкової дисфункції, у тому числі жовтяниці, гепатиту і некрозу печінки.

Спостерігались злоякісна гіпертермія, гіперкаліємія, підвищений рівень креатинкінази, міоглобінурія, анафілактичні реакції, гіперчутливість, порушення функції печінки, зупинка серця, брадикардія, тахікардія.

Описані випадки пролонгації інтервалу QT зі шлуночковою тахікардією типу «пірует» (у деяких випадках з летальним наслідком).

Діти

Застосування інгаляційних анестетиків рідко було пов'язано з підвищенням рівня калію в сироватці крові, що призводило до серцевої аритмії і летального наслідку, у педіатричних хворих в післяопераційному періоді.

Під час індукції анестезії слиновиділення і трахеобронхіальна секреція можуть збільшуватися, що може бути причиною ларингоспазму.

Термін придатності.

5 років.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі від 15 °С до 30 °С в оригінальній упаковці.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 100 мл або 250 мл препарату у флаконі. По 1 флакону в картонній упаковці.

Категорія відпуску.

Тільки в умовах стаціонару.

Виробник.

Галокарбон Продактс Корп. / Halocarbon Products Corp.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

1100 Діттмен Корт, Північна Аугуста, Південна Кароліна (SC) 29841, Сполучені Штати Америки (США) /1100 Dittman Court, North Augusta, South Carolina (SC) 29841, United States (USA).

Дата додавання: 17.07.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій