0
UA | RU

Від природи до доказової медицини

Клімактеричні розлади?

Клімадинон® (BNO 1055)

  • усуває припливи і пітливість1
  • поліпшує психоемоційний стан1
  • не містить гормонів2

Клімадинон® / Клімадинон® Уно (Klimadynon® / Klimadynon® Uno)

Склад і форма випуску

Клімадинон®
РечовинаКількість
Экстракт з корневища циміцифуги сухий20 мг
Допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний, магнію стеарат, кальцію гідрофосфат дигідрат, тальк, титану діоксид (е171), заліза оксид жовтий (е172), заліза оксид червоний (е 172), макрогол 6000, амонійно-метакрилатний сополимер.
Екстракт кореневища циміцифуги сухий............. 20 мг
Допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; крохмаль картопляний; магнію стеарат; кальцію гідрофосфат дигідрат; тальк, титану діоксид (Е171); заліза оксид жовтий (Е172); заліза оксид червоний (Е172); макрогол 6000; амонійно-метакрилатний сополімер..
№ UA/5021/01/01 від 14.05.2021
РечовинаКількість
Екстракт кореневища циміцифуги рідкий (1:5)12 г/100 г
Допоміжні речовини: сахарин натрію дигідрат, олія м'яти перцевої, спирт етиловий 38%, вода очищена.
№ UA/5021/02/01 від 21.09.2021
Клімадинон® Уно
таблетки, вкриті оболонкою № 30
таблетки, вкриті оболонкою № 90
РечовинаКількість
Сухий екстракт (4,5-8,5:1) корневища цимицифуги32,5 мг
Допоміжні речовини: целлюлоза порошкоподібна, кремнію діоксид колоїдний безводний, лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, кальцію гідрофосфат дигідрат, натрію крохмальгліколят (тип а), гіпромеллоза, макрогол 4000, титана диоксид (е 171), заліза оксид червоний (е 172), заліза оксид гідрат жовтий (е 172).
Сухий екстракт (4,5-8,5:1) кореневища циміцифуги.. 32,5 мг
Допоміжні речовини: целюлоза порошкоподібна, кремнію діоксид колоїдний безводний, лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, кальцію гідрофосфат дигідрат, натрію крохмальгліколят (тип А), гіпромелоза, макрогол 4000, титану діоксид (Е171), заліза (III) оксид червоний (Е172), заліза оксиду гідрат жовтий (Е172)..

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Рослинний лікарський засіб для лікування преклімактеричних та клімактеричних розладів. Екстракт циміцифуги позитивно впливає на нейровегетативну систему та знижує рівень психоемоційних розладів у клімактеричний період. Застосування препарату сприяє послабленню або повному зникненню симптомів недуги у преклімактеричний та клімактеричний періоди, у тому числі таких як припливи та рясне потовиділення.

Фармакокінетика. Дані відсутні.

Показання Клімадинон / Клімадинон Уно

нейровегетативні розлади в період менопаузи (припливи, підвищене потовиділення, порушення сну, підвищена дратівливість, перепади настрою, апатія).

Застосування Клімадинон / Клімадинон Уно

Клімадинон таблетки. Якщо лікар не призначив інакше, жінкам у період менопаузи приймати по 1 таблетці 2 рази на добу (вранці та ввечері).

Таблетки слід ковтати не розжовуючи і запивати достатньою кількістю рідини. Не слід приймати подвійну дозу, якщо пацієнтка пропустила 1 прийом.

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально. Якщо симптоми не зникають під час лікування, слід звернутися до лікаря.

Не слід застосовувати препарат понад 6 міс без консультації лікаря.

Клімадинон краплі оральні. Якщо лікар не призначив інакше, жінкам у період менопаузи приймати по 30 крапель 2 рази на добу (зранку та ввечері). Краплі приймати, як правило, у нерозведеному вигляді або з цукром. Перед застосуванням збовтати.

У процесі зберігання можливе помутніння або випадіння осаду, яке не впливає на ефективність препарату.

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально. Якщо симптоми не зникають під час лікування, слід звернутися до лікаря.

Не слід застосовувати препарат більше 6 міс без консультації лікаря.

Клімадинон Уно. Якщо лікар не призначив інше, жінкам у період менопаузи препарат приймати по 1 таблетці 1 раз на добу, бажано в один і той самий час (ввечері).

Таблетки слід ковтати, не розжовуючи, і запивати достатньою кількістю рідини.

Не слід приймати подвійну дозу, якщо пацієнт пропустив 1 прийом. Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально. Курс може становити 3–6 міс.

Якщо симптоми не зникають під час лікування, слід звернутися до лікаря. Не слід застосовувати препарат більше 6 міс без консультації лікаря.

Протипоказання

індивідуальна підвищена чутливість до діючої речовини або інших компонентів препарату. Естрогенозалежні пухлини.

Побічна дія

при застосуванні препаратів, які містять циміцифугу, спостерігалися випадки шлунково-кишкових розладів (у тому числі диспептичні розлади, діарея, нудота, блювання), алергічні реакції (включаючи шкірний висип, свербіж, кропив’янку), набряк обличчя та периферичні набряки. Із застосуванням препаратів, що містять циміцифугу, пов’язують гепатотоксичні реакції (включаючи гепатит, жовтяницю, порушення лабораторних показників функції печінки). Були повідомлення про відчуття напруження у грудних залозах і менструальноподібні кровотечі.

У разі виникнення будь-яких побічних реакцій слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.

Особливості застосування

хворим із порушеннями функцій печінки в анамнезі слід приймати препарат з обережністю. При появі ознак ураження печінки (підвищена втомлюваність, втрата апетиту, пожовтіння шкіри та очей або сильний біль у верхній частині живота з нудотою та блюванням або темна сеча) слід припинити застосування препарату та терміново звернутися до лікаря.

При порушенні або поновленні менструацій, а також у разі тривалих менструацій або інших скарг, що виникають під час лікування, необхідно звернутися до лікаря для перегляду схеми лікування.

Жінкам репродуктивного віку необхідно застосовувати ефективні протизаплідні засоби.

Не слід застосовувати препарат без консультації лікаря, якщо пацієнтка вже приймає жіночі статеві гормони (естрогени).

Якщо під час прийому препарату вираженість симптомів збільшується, необхідно звернутися до лікаря.

Клімадинон таблетки. Препарат містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати препарат.

Примітка для хворих на цукровий діабет. 1 таблетка містить у середньому 0,01 хлібної одиниці (ХО).

Клімадинон краплі оральні. Препарат містить 38% (об./об.) етанолу. Препарат не слід приймати пацієнтам з алкоголізмом, а також пацієнтам, які завершили лікування від цієї патології. Вміст алкоголю у препараті необхідно враховувати при застосуванні пацієнтам з високим ризиком, наприклад із захворюванням печінки, епілепсією, захворюванням головного мозку.

Примітка для хворих на цукровий діабет. Разова доза препарату не містить будь-якої кількості хлібних одиниць.

Клімадинон Уно. Примітка для хворих на цукровий діабет. 1 таблетка містить у середньому 0,01 ХО.

Період вагітності та годування грудьми. Безпека циміцифуги в період вагітності або годування груддю не встановлена, тому не слід застосовувати препарат у цей період.

Діти. Препарат не застосовують у дітей.

Вплив на здатність керування транспортними засобами або роботу з іншими механізмами. У рекомендованих дозах препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами або іншими механізмами, але слід мати на увазі, що Клімадинон краплі оральні містять етанол.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

при одночасному прийомі естрогенів препарат може посилити їхню дію (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ).

Передозування

випадки передозування препарату невідомі. При прийомі доз, що перевищують рекомендовані, слід повідомити про це лікаря для прийняття необхідних заходів. У разі передозування необхідно проводити симптоматичну терапію.

Умови зберігання

Клімадинон таблетки. В оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці.

Клімадинон краплі оральні. Для захисту від світла в оригінальній упаковці при температурі не вище 25  °С у недоступному для дітей місці. Після першого відкриття флакона препарат придатний для застосування протягом 6 міс.

Клімадинон Уно. Для захисту від світла в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 14.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Клімадинон / Клімадинон Уно

Атрофічний цервіцит МКХ N95.2
Залозиста гіперплазія ендометрія МКХ N85.0
Інші уточнені форми нерегулярних менструацій МКХ N92.5
Менопауза і клімактеричний стан у жінок (клімакс) МКХ N95.1
Постменопаузальна кровотеча МКХ N95.0
Стани, пов'язані з штучно викликаною менопаузою МКХ N95.3
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko