БРОМГЕКСИН 4 БЕРЛІН-ХЕМІ

Berlin-Chemie AG

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл, з мірною ложкою, №  1

Бромгексину гідрохлорид 4 мг/5 мл

Допоміжні речовини: пропіленгліколь, сорбіт (e 420), хлористоводнева кислота розведена 0,1 н. (3,5%), концентрат ароматичної речовини з запахом абрикосу, вода очищена.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 100 мл, з мірною ложкою, №  1

Бромгексину гідрохлорид 4 мг/5 мл

№ UA/9663/02/01 від 18.12.2015 до 18.12.2020Без рецептуB

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

діюча речовина: 1 мл розчину орального містить бромгексину гідрохлориду 0,8 мг; 1 мірна ложка по 5 мл містить бромгексину гідрохлориду 4 мг;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, сорбіт (Е 420), хлористоводнева кислота розведена 0,1 н. (3,5%), концентрат ароматичної речовини з запахом абрикосу, вода очищена.

Лікарська форма

Розчин оральний.

Прозора, безбарвна, злегка в'язка рідина із запахом абрикоса.

Назва і місцезнаходження виробника

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (МЕНАРІНІ ГРУП).

Глінікер Вег 125, 12489 Берлін, Німеччина.

Фармакотерапевтична група

Муколітичні засоби.

Код АТС R 05C B02.

Бромгексин — синтетична речовина, похідна вазицину, біологічно активної речовини рослинного походження. Він чинить секретолітичну та секретомоторну дію у бронхах та збільшує частку серозного бронхіального секрету. Вважається, що просування мокротиння стимулюється за рахунок зменшення її в'язкості та активації миготливого епітелію. Після застосування бромгексину збільшується концентрація у мокротинні таких антибіотиків як амоксицилін, еритроміцин, окситетрациклін. Після перорального застосування бромгексин практично повністю всмоктується, при цьому період напіввиведення становить приблизно 0,4 години. Після перорального застосування Тmax (час досягнення максимальної концентрації препарату в крові) становить 1 годину. Пресистемному метаболізму піддається приблизно 80% речовини, при цьому утворюються біологічно активні метаболіти. Зв'язування з білками плазми становить 99%. Кінцевий період напіввиведення становить 16 годин. Бромгексин проникає через плаценту, в ліквор та материнське молоко. Бромгексин виводиться переважно нирками у вигляді метаболітів, що утворюються в печінці. Через високе зв'язування з білками плазми, значного об'єму розподілу та повільного перерозподілу з тканин у кров суттєвий вплив діалізу та форсованого діурезу на виведення маловірогідний. При тяжких ураженнях печінки вірогідне зниження кліренсу основної речовини. При тяжкій нирковій недостатності не виключається збільшення періоду напіввиведення метаболітів бромгексину. У шлунку при фізіологічних умовах можливе нітрозування бромгексину.

Показання для застосування

Секретолітична терапія при гострих та хронічних захворюваннях бронхів та легень, що супроводжуються порушенням утворення і пересування мокротиння.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючої речовини та до будь-якої допоміжної речовини. Виразка шлунка або дванадцятипалої кишки. Період годування груддю. Вроджена спадкова непереносимість фруктози.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Дуже рідко на фоні застосування бромгексину мають місце тяжкі шкірні реакції, наприклад, синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла. При появі змін на шкірі та слизових оболонках слід негайно звернутися до лікаря, а застосування бромгексину припинити.

При порушенні бронхіальної моторики, що супроводжується утворенням великої кількості бронхіального секрету (злоякісний синдром війок) бромгексин слід застосовувати з особливою обережністю через можливий застій секрету.

При порушенні функції нирок або тяжких захворюваннях печінки бромгексин слід застосовувати з особливою обережністю (у зменшених дозах або зі збільшеними інтервалами часу між застосуванням).

При тяжкій нирковій недостатності вірогідна кумуляція метаболітів бромгексину, що утворюються в печінці, тому може знадобитися коригування дози або збільшення часу інтервалів між застосуванням.

Рекомендується періодичний контроль функції печінки, особливо при тривалому застосуванні.

Пропіленгліколь, що входить до складу препарату, може викликати у дітей симптоми, що нагадують такі як при вживанні алкоголю, тому дітям віком до 2 років бромгексин слід застосовувати тільки під наглядом лікаря.

Бромгесин 4 Берлін-Хемі не показаний хворим із непереносимістю фруктози.

Калорійність становить 2,6 ккал на 1 г сорбіту. 1 мірна ложка (5 мл препарату) містить 2 г сорбіту, що дорівнює 0,5 г фруктози і відповідає приблизно 0,17 хлібної одиниці (ХО).

Сорбіт може чинити легкий послаблюючий ефект.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю. До цього часу бромгексин при вагітності у клінічній практиці не застосовувався, тому його слід призначати після ретельної оцінки співвідношення очікуваної користі та можливого ризику. Під час годування груддю застосування бромгексину протипоказано через те, що він проникає у грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Даних немає.

Діти. Препарат застосовується дітям. Дітям віком до 2 років застосовують тільки за призначенням та під контролем лікаря.

Спосіб застосування та дози

Діти віком до 6 років.

1 мірна ложка 3 рази на добу, що відповідає 12 мг бромгексину гідрохлориду на добу. Немовлятам та дітям віком до 2 років препарат призначають тільки за призначенням та контролем лікаря.

Діти віком від 6 до 14 років та хворі з масою тіла менше 50 кг.

2 мірні ложки 3 рази на добу, що відповідає 24 мг бромгексину гідрохлориду на добу.

Дорослі та діти віком старше 14 років.

2–4 мірні ложки 3 рази на добу, що відповідає 24–48 мг бромгексину гідрохлориду на добу.

Під час застосування бромгексину рекомендується вживати достатню кількість рідини.

Тривалість лікування залежить від показань і перебігу захворювання та встановлюється в індивідуальному порядку.

Не слід застосовувати препарат більше 4–5 діб без консультації лікаря.

При порушенні функції нирок або тяжких захворювань печінки препарат застосовується тільки за рекомендацією лікаря та після ретельної оцінки співвідношення можливої користі та можливого ризику від його застосування, при цьому можуть знадобитися збільшення інтервалів прийому препарату та зменшення його дози.

Передозування

Небезпечні випадки передозування у людини до цього часу не відомі. Було повідомлення, в якому у 4 з 25 випадків застосування підвищених доз бромгексину спостерігалося блювання, а у 3 дітей раннього віку — порушення свідомості, атаксія, диплопія, легкий метаболічний ацидоз та часте дихання. При застосуванні до 40 мг бромгексину у дітей раннього віку симптомів не спостерігалося навіть без проведення деконтамінації.

Лікування. При значному передозуванні слід проводити моніторинг серцево-судинної системи та, у разі необхідності, призначити симптоматичну терапію. Через низьку токсичність бромгексину інвазивні заходи щодо зменшення всмоктування або прискорення виведення, як правило, не проводяться. Крім цього, базуючись на даних з фармакокінетики, а саме — через високий ступінь зв'язування з білками плазми, великого об'єму розподілу та повільний зворотний розподіл бромгексину з тканин у кров, не слід очікувати прискорення виведення препарату при гемодіалізі або форсованому діурезі. Оскільки у дітей віком старше 2 років навіть після застосування препарату у великих дозах можливі лише легкі симптоми, при застосуванні дози до 80 мг (наприклад, 100 мл препарату Бромгексин 4 Берлін-Хемі) деконтамінацію можна не проводити; для дітей молодше 2 років допустима межа дорівнює 60 мг бромгексину гідрохлориду (6 мг/кг маси тіла).

Побічні ефекти

Частота явищ визначається таким чином: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100 до <1/10), іноді (≥1/1000 до <1/100), рідко (≥1/10000 до <1/1000), дуже рідко (<1/10000), невідомо: за наявними даними частоту встановити неможливо.

Порушення з боку імунної системи.

Іноді: пропасниця, озноб, реакції гіперчутливості (свербіж, тимчасові еритематозні або уртикарні висипання, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, розлади дихання).

Дуже рідко: анафілактичні реакції, у тому числі анафілактичний шок.

Травний тракт.

Іноді: нудота, біль у шлунку, блювання, понос. Дуже рідко: загострення виразки шлунка або кишечнику, що існували раніше.

Порушення з боку шкіри.

Дуже рідко: тяжкі шкірні реакції, наприклад, синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла.

Інші. Іноді: запаморочення, головний біль, минуще підвищення показника АСТ у сироватці крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Комбіноване застосування бромгексину та протикашльових засобів може спричинити небезпечний застій секрету через пригнічення кашльового рефлексу, тому таку комбінацію слід застосовувати з особливою обережністю.

При одночасному застосуванні бромгексину та препаратів, що подразнюють травний тракт, можливе взаємне посилення подразнюючої дії на слизову оболонку шлунка.

Термін придатності

3 роки. Після розкриття флакона — 3 місяці.

Умови зберігання

Спеціальні умови зберігання не вимагаються. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

Флакон із коричневого скла, по 60 мл або по 100 мл; 1 флакон і мірна ложка у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата додавання: 22.01.2019 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на БРОМГЕКСИН 4 БЕРЛІН-ХЕМІ в містах України

Вінниця 55 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 48.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Пирогова, 17, тел.: +380432562322

Дніпро 58.43 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 47.25 грн./уп.
«» Дніпропетровськ, ж/м Тополь-3, 51

Житомир 51.6 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 47.39 грн./уп.
«САНІТАС» Житомир, вул. Київська, 52, тел.: +380412463046

Запоріжжя 53.15 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 49.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 3, тел.: +380612772929

Івано-Франківск 57.01 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 50.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 1, тел.: +380342730623

Київ 53.81 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 47.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Ревуцького, 12/1, тел.: +380442905303

Кропивницький 53.37 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 49.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Попова Космонавта, 20В, тел.: +380522273425

Луцьк 50.82 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 49.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 56.22 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 46.5 грн./уп.
«ПУЛЬС» Львів, вул. Садова, 2А, тел.: +380322453431

Миколаїв 59.02 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 51.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Південна, 39, тел.: +380512223196

Одеса 55.2 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 50.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Глушка Академіка, 22, тел.: +380935043543

Полтава 55.73 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 49.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Чураївни, 3/2, тел.: +380631867589

Рівне 60.73 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 51.05 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Рівне, вул. Князя Володимира, 109Б, тел.: +380362420455

Суми 54.64 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 48.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 12, тел.: +380542635055

Тернопіль 57.98 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 49.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 45Б

Ужгород 62.29 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 48.3 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. 8-го Березня, 30, тел.: +380312662062

Харків 57.22 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 48.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Пісочин, вул. Квартальная, 14, тел.: +380577422380

Херсон 50.96 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 50.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +380552380948

Хмельницький 51.95 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 50.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, просп. Мира, 66, тел.: +380382612411

Черкаси 52.34 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 49.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Чигиринська, 11/1

Чернігів 56 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 50.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +380462942019

Чернівці 56.61 грн./уп.

р-н орал. 4 мг/5 мл фл. 60 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 50.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +380372514777