СЕДАВІТ® р-н оральний

Галичфарм

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

р-н орал. фл. скляний 100 мл, в пачці, № 1

Комплекс екстрактів рослин 94 мл/100 мл
Піридоксину гідрохлорид 0.06 г/100 мл
Нікотинамід 0.3 г/100 мл

Допоміжні речовини: сорбітол, спирт етиловий.

№  UA/8992/01/01 від 21.06.2018Без рецептуC

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2018-06-21 р. № 1192. Р.п. № UA/8992/01/01

Склад лікарського засобу

1 мл лікарського засобу містить:

діючі речовини: Седавіт® екстракт рідкий (Extractum sedaviti fluidum) (екстрагент — етанол 35% об/об) (1:4,5) із суміші ЛРС: валеріани кореневища з коренями (Valerianae Rhizoma cum Radicibus), глоду плоди (Crataegi fructus), звіробою траву (Hyperici herba), м’яти перцевої листя (Menthae piperitae folium), хмелю шишки (Lupuli flos) — 0,94 мл; піридоксину гідрохлорид (Вітамін В6) — 0,6 мг; Нікотинамід (Вітамін РР) — 3 мг.

допоміжні речовини: сорбіт (Е 420).

Лікарська форма

Розчин оральний.

Рідина від світло-коричневого до коричневого кольору. При зберіганні допускається утворення незначного осаду.

Назва і місцезнаходження виробника

АТ «Галичфарм».

Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8.

Фармакотерапевтична група

Снодійні та седативні препарати.

Код АТС N05C М.

Дія препарату обумовлена властивостями компонентів, які входять до його складу. Біологічно активні речовини екстрактів лікарських рослин позитивно впливають на функціонування нервової системи і мають переважно седативну, анксіолітичну дію, усувають відчуття страху та напруження.

Показання для застосування

Стан постійного психічного напруження (синдром менеджера); неврастенія і неврастенічні реакції, що супроводжуються роздратованістю, тривожністю, страхом, втомою, неуважністю, порушенням пам’яті, психічним виснаженням; нейроциркуляторна дистонія за гіпертензивним та кардіальним типом; астенічний синдром (форма гіперстенічна); артеріальна гіпертензія I стадії; безсоння (легкі форми); сверблячі дерматози (екзема, кропив’янка); головний біль, зумовлений нервовим напруженням; мігрень; як симптоматичний засіб при клімактеричному синдромі і легких формах дисменореї; а також для лікування симптомів, що виникають при захворюваннях щитовидної залози та цукровому діабеті (крім декомпенсованого цукрового діабету).

Протипоказання.

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, депресія та стани, що супроводжуються пригніченням діяльності центральної нервової системи, бронхіальна астма, спазмофілія, виражена артеріальна гіпотензія, брадикардія, міастенія, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, ішемічна хвороба серця, захворювання печінки, гіперурикемія, подагра, декомпенсований цукровий діабет, сечокам’яна хвороба Належні заходи безпеки при застосуванні

До складу препарату входить сорбіт. Пацієнтам з рідкісною спадковою несприйнятливістю фруктози або глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід приймати даний препарат.

Під час застосування препаратів пацієнти, особливо зі світлою шкірою, мають уникати тривалого впливу ультрафіолетового випромінювання (сонячних ванн, солярію, діатермії).

У пацієнтів зі шлунково-стравохідним рефлюксом (печією) можливе посилення печії

З обережністю застосовувати препарат пацієнтам з перепадами артеріального тиску та цукровим діабетом. Необхідно контролювати артеріальний тиск та рівень глюкози в крові.

Не застосовувати з алкоголем.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не слід застосовувати препарат у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. При застосуванні препарату слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Діти. Безпека та ефективність препарату Седавіт® для дітей віком до 12 років не встановлена, тому препарат можна застосовувати дітям віком від 12 років Спосіб застосування та дози

Дорослим та дітям віком від 12 років препарат призначати 3 рази на добу по 5 мл. При необхідності разову дозу збільшувати до 10 мл. У випадку появи небажаних реакцій з боку нервової системи (сонливість, запаморочення) призначати по 2,5 мл вранці і в день та 5 мл на ніч. Інтервал між прийомами — 8 годин. Препарат можна застосовувати одноразово по 5–10 мл за 20–30 хв перед можливим емоційним навантаженням. Препарат приймати нерозведеним або разом з напоями (чай, сік). У випадку появи нудоти препарат необхідно приймати під час їди.

Тривалість лікування залежить від форми та вираженості симптомів захворювання, характеру супутньої терапії, досягнутого ефекту лікування та визначається лікарем.

Передозування

Симптоми: посилення побічних ефектів; відчуття пригніченості і сонливості. Пізніше ці симптоми можуть супроводжуватися нудотою, м’язовою слабкістю, відчуттям оніміння, болями у суглобах і відчуттям важкості у шлунку, парестезії. Також можуть проявлятися симптоми передозування нікотинаміду (тахікардія, головний біль, запаморочення, судоми, тремор, нудота, блювання, діарея, пітливість, кашель, шкірні висипання, артеріальна гіпотензія).

Лікування: відміна препарату. Симптоматична терапія, яку визначає лікар.

Побічні ефекти.

У поодиноких випадках можуть проявлятися наступні небажані ефекти Алергічні реакції, включаючи гіперемію, висипання, свербіж, набряки, кропив’янку, анафілактичні реакції, включаючи анафілактичний шок З боку центральної та периферичної нервової системи: сонливість, втомлюваність, запаморочення, пригнічений емоційний стан, збудження, головний біль, парестезія, слабкість, зниження працездатності З боку травного тракту: нудота, біль та спазми у животі, блювання, печія, збільшення шлункової секреції, порушення функцій кишечнику (діарея, запор) З боку серцево-судинної системи: брадикардія, зниження артеріального тиску, тахікардія, аритмія

З боку шкіри: фотосенсибілізація у чутливих людей, дерматит, сухість шкіри.

З боку опорно-рухового апарату: оніміння кінцівок, м’язова слабкість

З боку обміну речовин: при тривалому застосуванні у високих дозах — зниження толерантності до глюкози.

Відхилення біохімічних показників від норми: підвищення рівня аспартатамінотрансферази (АСТ), лактатдегідрогенази (ЛДГ), лужної фосфатази, глюкози в крові, гіперурикемія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат посилює дію речовин, що чинять седативний вплив на центральну нервову систему, а також алкоголю. Можливе взаємне послаблення дії леводопи і піридоксину гідрохлориду

Одночасне застосування циклосерину, гідролазину, ізоніазиду, пеніциламіну та пероральних контрацептивів викликає підвищену потребу у піридоксині.

Звіробій перфорований може спричинити індукцію ізоферментів 3А4, 1А2 та 2С9 цитохрому Р450, що може спричинити зниження дії інших препаратів, які одночасно приймаються та матаболізуються цими ізоферментами. У зв’язку з цим не рекомендовано одночасне застосування препарату з:

  • індинавіром або іншими антиретровірусними препаратами;
  • циклоспорином, дигоксином, теофіліном, іринотеканом, такролімусом, гіполіпідемічними засобами (симвостатин), фексофенадином, трициклічними антидепресантами (амітриптиліном, нортриптиліном), протиепілептичними засобами (карбамазепіном, фенобарбіталом, фенітоїном), селективними інгібіторами зворотного нейронального захоплення серотоніну (циталопрамом, флувоксаміном, сертраліном, пароксетином), буспірином, а також триптанами (суматриптаном, наратриптаном, золмітриптаном) та гіпотензивними (блокаторами кальцієвих каналів);
  • варфарином та іншими антикоагулянтами — похідними кумарину;
  • пероральними контрацептивами (через зниження ефективності протизаплідних засобів з виникненням нерегулярних кровотеч не виключається настання небажаної вагітності).

Не рекомендується застосовувати з серцевими глікозидами.

Діуретики — при комбінованому застосуванні з піридоксином посилюється дія діуретиків.

Снодійні та седативні засоби — при комбінованому застосуванні з піридоксином знижується снодійний ефект.

Протипаркінсонічні засоби — при комбінованому застосуванні з піридоксином зменшується ефективність засобів для лікування хвороби Паркінсона.

Кортикостероїди — при комбінованому застосуванні з піридоксином зменшується кількість вітаміну В6 в організмі.

При одночасному застосуванні нікотинової кислоти з антитромботичними засобами або ацетилсаліциловою кислотою можливий ризик розвитку кровотечі.

Застосування з гіпотензивними засобами призводить до посилення артеріальної гіпотензії.

Застосування з гіполіпідемічними засобами підвищує ризик розвитку токсичних ефектів препарату, зі спазмолітиками — посилюється ефект спазмолітиків.

Одночасне застосування з метилдопою призводить до значного зниження артеріального тиску, з пробенецидом — зниження ефекту пробенециду.

Можливе посилення фотосенсибілізуючої дії інших лікарських засобів, які мають фотосенсибілізуючий ефект (наприклад, сульфаніламіди, антибіотики групи тетрацикліну та фторхінолони).

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 100 мл у флаконі або банці; по 1 флакону або банці у пачці; по 200 мл у флаконі, по 1 флакону у пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата додавання: 21.11.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на СЕДАВІТ® р-н оральний в містах України

Вінниця 62.2 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 51.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Волошкова, 9, тел.: +380432271549

Дніпро 65.07 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 50.88 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Дніпропетровськ, вул. Курчатова Академіка, 10А

Житомир 58.38 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 51.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Шевченка Тараса, 12

Запоріжжя 63.33 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 49.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Синенка Сергія, 77А, тел.: +380612207306

Івано-Франківск 63.94 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 52.11 грн./уп.
«ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ» Івано-Франківськ, вул. Мазепи Гетьмана, 1

Київ 67.82 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 43.2 грн./уп.
«ЖОЛДІФАРМ» Київ, вул. Калнишевського Петра, 7, тел.: +380954018073

Кропивницький 61.49 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 51.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Тельнова Євгена, 2, тел.: +380522371019

Луцьк 60.96 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 51.65 грн./уп.
«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, просп. Волі, 66А, тел.: +380503789674

Львів 67.48 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 49.25 грн./уп.
«АПТЕКА ЗІ» Львів, вул. Драгана, 1, тел.: +380326931729

Миколаїв 63.75 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 54.8 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Миколаївська, 15/4, тел.: +380512214072

Одеса 61.2 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 51.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, бульв. італьїанський, 11

Полтава 63.77 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 52.1 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Великотирнівська, 39А, тел.: +380631867581

Рівне 60.98 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 51.1 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Петлюри, 19, тел.: +380362634497

Суми 59.77 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 51.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, просп. Лушпи Михайла, 22, тел.: +380542604070

Тернопіль 64.64 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 53 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 45Б

Ужгород 66.48 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 60.25 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, вул. Яроцька, 2, тел.: +380312615758

Харків 64.93 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 44.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Пісочин, вул. Квартальная, 14, тел.: +380577422380

Херсон 61.53 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 53.5 грн./уп.
«ВІО-ФАРМ» Олешки, вул. Гвардійська, 17, тел.: +380554221350

Хмельницький 64.36 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 51.08 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Пілотська, 1, тел.: +380503433346

Черкаси 61.09 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 49.21 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24/3

Чернігів 62.7 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 51.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Шевченка, 22, тел.: +380462230396

Чернівці 64.63 грн./уп.

СЕДАВІТ® р-н орал. фл. скляний 100 мл № 1, Галичфарм ..... 51.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Шевченка Тараса, 5, тел.: +380372523600