ІБУПРОФЕН таблетки

Вітаміни

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

табл. в/о 200 мг блістер у пачці, № 10, № 50

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-07-25 р. № 846. Р.п. № UA/8817/01/01

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Склад лікарського засобу

діюча речовина: 1 таблетка містить ібупрофену 200 мг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, магнію стеарат, повідон, опадрай II рожевий 85F34660 (суміш речовин: спирт полівініловий, титану діоксид Е 171, поліетиленгліколь

3350, тальк, кармоїзин Е 122, жовтий захід FCF Е 110).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Таблетки круглої форми, вкриті оболонкою з двоопуклою поверхнею, від світло-рожевого до темно-рожевого кольору. На розламі при розгляданні під лупою видно ядро, оточене одним суцільним шаром.

Назва і місцезнаходження виробника

ПАТ «Вітаміни».

Україна, 20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Ленінської Іскри, 31.

Фармакотерапевтична група

Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби. Похідні пропіонової кислоти.

Код АТС М01А Е01.

Нестероїдний протизапальний засіб, похідний фенілпропіонової кислоти. Чинить виражену протизапальну, аналгезивну та жарознижувальну дії. Механізм дії полягає в інгібуванні синтезу простагландинів — медіаторів болю та запалення. Після застосування ібупрофен швидко абсорбується з травного тракту. Максимальна концентрація активної речовини у плазмі крові досягається через 45 хвилин після прийому, в синовіальній рідині — через 3 години після прийому. Ібупрофен метаболізується у печінці, виводиться нирками у незмінному вигляді та у вигляді метаболітів. Період напіввиведення — майже 2 години.

Показання для застосування

Симптоматична терапія головного та зубного болю, дисменореї, невралгії, болю у спині, суглобах, м'язах, ревматичного болю, а також при симптомах застуди та грипу.

Протипоказання

Підвищена чутливість до ібупрофену або до будь-якого з інших компонентів препарату.

Алергічна реакція (наприклад, бронхіальна астма, риніт, набряк Квінке) після застосування ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів.

Виразкова хвороба шлунка — наявна або в анамнезі (два і більше чітких епізодів загострення виразкової хвороби чи кровотеч).

Кровотеча у верхніх відділах травного тракту або прорив в анамнезі, пов'язані з попереднім лікуванням нестероїдними протизапальними засобами.

Застосування препарату одночасно з нестероїдними протизапальними засобами, включаючи специфічні інгібітори циклооксигенази-2.

Тяжка печінкова, серцева або ниркова недостатність.

ІІІ триместр вагітності.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Слід з обережністю (після консультації з лікарем) розпочинати застосування препарату пацієнтам, у яких спостерігався підвищений артеріальний тиск, затримка виведення рідини та набряки під час лікування нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ).

Прояви побічних ефектів можна зменшити шляхом нетривалого застосування мінімальної ефективної дози, потрібної для лікування симптомів.

Вплив на серцево-судинну та церебро-васкулярну системи

Застосовування ібупрофену, особливо у високих дозах (2400 мг щодня), а також тривале застосування може призвести до незначного підвищення ризику появи артеріальних тромботичних ускладнень (наприклад, інфаркт міокарда або інсульт). Проте відсутній доведений зв’язок між застосуванням низьких доз ібупрофену (наприклад, менше 1200 мг щодня) та підвищенням ризику розвитку інфаркту міокарда.

Бронхоспазм може виникнути у пацієнтів, хворих на бронхіальну астму або з алергічними захворюваннями у даний час або які мали в анамнезі вказівки на бронхоспазм.

Пацієнти літнього віку перебувають під підвищеним ризиком появи серйозних наслідків через побічні ефекти.

Системний червоний вовчак та системні захворювання сполучної тканини — підвищений ризик появи асептичного менінгіту.

Хронічні запальні захворювання кишечнику (виразковий коліт, хвороба Крона) — оскільки ці захворювання можуть загострюватися.

Симптоми підвищення артеріального тиску та/або серцевої недостатності — у зв'язку з тяжким порушенням функції печінки можуть погіршуватися та/або може виникнути затримка рідини.

Симптоми ниркової недостатності у зв'язку з наявністю тяжких порушень функції нирок можуть погіршуватися.

Слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам, які одержують супутню терапію лікарськими засобами, що можуть збільшувати ризик виникнення виразкової хвороби або кровотечі, зокрема пероральні кортикостероїди, антикоагулянти, наприклад, варфарин, селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну або антитромбоцитарні засоби, такі як ацетилсаліцилова кислота. При необхідності слід проводити комбіновану терапію протективними препаратами (наприклад, мізопростолом або інгібіторами протонної помпи), особливо пацієнтам, які потребують тривалого застосування низьких доз ацетилсаліцилової кислоти.

Серйозні шкірні реакції, включаючи ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз, дуже рідко можуть виникати у зв'язку з застосуванням НПЗЗ. Найвищий ризик цих реакцій виникає на початку курсу лікування, причому перші прояви з'являються у більшості випадків упродовж першого місяця лікування.

При тривалому застосуванні знеболювальних засобів у великих дозах може виникнути головний біль, який не можна лікувати шляхом підвищення дози препарату. Тривале та безконтрольне застосування знеболювальних засобів може призвести до хронічного ураження нирок з ризиком виникнення ниркової недостатності (аналгетична нефропатія).

Не зафіксовано достатньо доказів того, що лікарські засоби, які інгібірують синтез циклооксигенази/простагландинів, можуть викликати погіршення репродуктивної функції у жінок через вплив на процес овуляції. Це явище є оборотним при припиненні лікування.

При застосуванні всіх нестероїдних протизапальних засобів була зафіксована кровотеча з травного тракту, виразка або прорив, що можуть призвести до летального наслідку під час курсу лікування, при наявності або відсутності симптомів погіршення чи серйозних серцево-судинних подій в анамнезі.

Пацієнти, у яких спостерігалися шлунково-кишкові розлади, загалом особи літнього віку мають повідомляти про будь-які незвичні абдомінальні симптоми (особливо кровотечу з травного тракту) на початку лікування.

Не рекомендується застосовувати пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози, глюкози або недостатності сахарази-ізомальтази.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Незважаючи на те, що дослідженнями не доведено тератогенної дії ібупрофену у тварин, не рекомендується застосовувати препарат упродовж перших 6 місяців вагітності.

У ІІІ триместрі застосування ібупрофену протипоказано, оскільки існує ризик передчасного закриття артеріальної протоки у плода з можливою стабільною легеневою гіпертензією. Настання пологів може затримуватися, а тривалість пологів збільшується разом зі збільшенням вірогідності появи кровотечі у матері та дитини.

Під час проведення кількох досліджень незначна кількість ібупрофену була виявлена у грудному молоці та не було виявлено негативного впливу ібупрофену на новонароджених.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає у рекомендованих дозах та при дотриманні термінів лікування.

Діти. Не застосовувати дітям з масою тіла до 20 кг та віком до 6 років.

Спосіб застосування та дози

Для перорального застосування. Мінімально ефективну дозу застосовувати протягом нетривалого періоду, потрібного для позбавлення від симптомів болю, не більше 5 діб або 3 діб при симптомах пропасниці. При необхідності застосування препарату більше 5 днів (якщо симптоми не зникають) слід звернутися до лікаря за консультацією.

Препарат призначати дорослим та дітям з масою тіла більше 20 кг (приблизно 6 років). Зазвичай застосовувати з розрахунку від 20 до 30 мг/кг маси тіла на добу. Не перевищувати 30 мг/кг маси тіла на добу.

Дітям з масою тіла від 20 до 30 кг (віком від 6 до 11 років) — 200 мг (1 таблетка), повторна доза при необхідності — через 6 годин, але в будь-якому разі не застосовувати більше 600 мг (3 таблетки) на добу.

Дорослим та дітям з масою тіла більше 30 кг застосовувати по 200–400 мг (1–2 таблетки) кожні 4–6 годин при необхідності. Таблетки необхідно запивати водою. Не застосовувати більше 1200 мг (6 таблеток) протягом 24 годин.

Особам літнього віку не потребується спеціального дозування.

Передозування

Застосування дітям понад 400 мг/кг може викликати появу симптомів інтоксикації. У дорослих ефект дози менш виражений. Період напіввиведення при передозуванні становить 1,5–3 години.

Симптоми інтоксикації — застосування значної кількості нестероїдних протизапальних засобів може викликати нудоту, блювання, біль в епігастральній ділянці або дуже рідко — діарею. Може також виникати шум у вухах, головний біль та кровотеча з травного тракту. При більш тяжкому отруєнні можуть виникати токсичні ураження центральної нервової системи у вигляді сонливості, інколи — нервове збудження та дезорієнтація або кома. Інколи у пацієнтів спостерігаються судоми. При тяжкому отруєнні може виникати метаболічний ацидоз; протромбіновий індекс може бути підвищеним, можливо, внаслідок впливу на фактори згортання крові. Може виникати гостра ниркова недостатність та пошкодження печінки. У хворих на бронхіальну астму може спостерігатися загострення перебігу захворювання.

Лікування може бути симптоматичним та додатковим, а також включати очищення дихальних шляхів та спостереження за серцевими симптомами та показниками життєво важливих функцій до нормалізації стану. Рекомендується пероральне застосування активованого вугілля впродовж 1 години після застосування потенційно токсичної кількості препарату. При частих або тривалих судомах слід приймати діазепам або лоразепам внутрішньовенно. Для лікування бронхіальної астми слід застосовувати бронхолітичні засоби.

Побічні ефекти

Набряк, підвищення артеріального тиску та серцева недостатність відзначалися у комбінації з лікуванням НПЗЗ.

Застосовування ібупрофену (особливо у високих дозах 2400 мг щодня), а також тривале застосування може призвести до незначного підвищення ризику появи артеріальних тромботичних подій (наприклад, інфаркт міокарда або інсульт).

Відзначалися реакції підвищеної чутливості; неспецифічні алергічні реакції, анафілаксія та реактивність з боку дихальних шляхів, наприклад, бронхіальна астма, загострення бронхіальної астми, бронхоспазм, задишка, різні шкірні реакції, наприклад, свербіж, кропив'янка, набряк Квінке, також відзначалися ексфоліативні і бульозні дерматити (включаючи епідермальний некроліз та мультиформну еритему).

Перелік зазначених нижче побічних ефектів пов'язаний з побічними ефектами, що спостерігаються при нетривалому застосуванні ібупрофену у складі препаратів, що відпускаються без рецепта. При тривалому лікуванні хронічних захворювань можуть виникати додаткові побічні ефекти.

  • Загальні розлади: підвищена чутливість у вигляді кропив'янки та свербежу, тяжкі реакції підвищеної чутливості з наступними проявами: набряк обличчя, язика і гортані, задишка, тахікардія, зниження артеріального тиску (анафілаксія, набряк Квінке аж до шоку), гепаторенальний синдром, загострення бронхіальної астми та бронхоспазм.
  • З боку шлунково-кишкового тракту: біль у животі, нудота, печія, виразковий стоматит, диспепсія, діарея, метеоризм, запор та блювання, панкреатит, дуоденіт, езофагіт, виразкова хвороба, перфорація або шлунково-кишкова кровотеча, що можуть у деяких випадках призвести до летального наслідку, особливо в осіб літнього віку, загострення виразкового коліту та хвороба Крона.
  • Неврологічні розлади: головний біль, запаморочення, дратівливість, нервозність, безсоння, психомоторне збудження, тривожність, сонливість, депресія, емоційна нестабільність, судоми, асептичний менінгіт.
  • З боку сечовидільної системи: гостра ниркова недостатність, папілонекроз, особливо при тривалому застосуванні, пов’язаний з підвищеним вмістом сечовини сироватки крові та набряк, гематурія, інтерстиціальний нефрит, нефротичний синдром, олігурія, поліурія, тубулярний некроз, гломерулонефрит, цистит.
  • З боку органів чуття: порушення слуху, зниження слуху, дзвін або шум у вухах, нечіткість зору, зміна сприйняття кольорів, токсична амбліопія.
  • З боку ендокринної системи та метаболізму: зменшення апетиту, сухість слизових оболонок очей та порожнини рота, риніт.
  • З боку гепатобіліарної системи: розлади печінки, гепатит, жовтяниця, гепетонекроз, печінкова недостатність.
  • З боку системи крові та лімфатичної системи: розлади системи кровотворення, апластична анемія, гемолітична анемія, еозинофілія, зниження гематокриту та рівня гемоглобіну, лейкопенія, тромбоцитопенія, панцитопенія, агранулоцитоз. Першими ознаками є висока температура, біль у горлі, виразки у ротовій порожнині, симптоми грипу, тяжка форма виснаження, кровотеча нез’ясованої етіології та синці.
  • З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипання, пурпура, лущення шкіри, алопеція, фото сенсибілізація, тяжкі форми шкірних реакцій, наприклад, поліморфна еритема та епідермальний некроліз.
  • З боку імунної системи: у пацієнтів з аутоімунними порушеннями (а саме — системним червоним вовчаком, системними захворюваннями сполучної тканини) під час лікування ібупрофеном спостерігалися випадки появи симптомів асептичного менінгіту, а саме — ригідності потиличних м’язів, головного болю, нудоти, блювання, високої температури або дезорієнтації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Ібупрофен (як і інші нестероїдні протизапальні засоби) не слід застосовувати у комбінації з:

ацетилсаліциловою кислотою, якщо менша доза ацетилсаліцилової кислоти (не вище 75 мг на добу) не була призначена лікарем, оскільки це може призвести до ризику виникнення побічних ефектів;

іншими нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ) — може призвести до підвищення частоти виникнення побічних ефектів.

З обережністю слід застосовувати ібупрофен у комбінації з:

антигіпертензивними та сечогінними засобами: нестероїдні протизапальні засоби можуть зменшити лікувальний ефект цих препаратів.

Діуретики можуть збільшити ризик виникнення нефротоксичного ефекту.

Антикоагулянтами. Нестероїдні протизапальні засоби можуть збільшити лікувальний ефект таких антикоагулянтів як варфарин.

Антитромбоцитарні та селективні інгібітори серотоніну — можуть підвищувати ризик виникнення шлунково-кишкової кровотечі.

Кортикостероїди можуть підвищити ризик появи небажаних реакцій у травному тракті.

Серцеві глікозиди. Можуть загострювати серцеву недостатність, зменшувати швидкість клубочкової фільтрації та збільшувати рівень глікозидів у плазмі крові.

Циклоспорини. Є деякі дані про можливу взаємодію препаратів, що може призвести до підвищення ризику нефротоксичності.

Міфепристон. Не слід приймати НПЗЗ протягом 8–12 днів після застосування міфепристону, це може призвести до зменшення ефекту дії міфепристону.

Такролімус. Підвищення ризику нефротоксичності.

Літій та метотрексат: існують докази потенційного підвищення рівня літію та метотрексату у плазмі крові.

Зидовудин: існують докази підвищеного ризику появи гемартрозу та гематоми у ВІЛ-інфікованих пацієнтів, які застосовують супутнє лікування зидовудином та ібупрофеном.

Хінолонові антибіотики: одночасне застосування може підвищити ризик виникнення судом.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По10 таблеток у блістері, 1 або 5 блістерів у пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата додавання: 16.06.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ІБУПРОФЕН таблетки в містах України

Вінниця 26.29 грн./уп.

ІБУПРОФЕН табл. в/о 200 мг блістер у пачці № 50, Витамины ..... 26.29 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Вінниця, вул. Антонова, 40А, тел.: +380432605106

Дніпро 24.05 грн./уп.

ІБУПРОФЕН табл. в/о 200 мг блістер у пачці № 50, Витамины ..... 19.56 грн./уп.
«АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпропетровськ, просп. Хмельницького Богдана, 19, тел.: +380962446919

Запоріжжя 26.29 грн./уп.

ІБУПРОФЕН табл. в/о 200 мг блістер у пачці № 50, Витамины ..... 26.29 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Запоріжжя, вул. Європейська, 5А, тел.: +380612287050

Івано-Франківск 26.29 грн./уп.

ІБУПРОФЕН табл. в/о 200 мг блістер у пачці № 50, Витамины ..... 26.29 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Івано-Франківськ, вул. Гаркуши Іллі, 24, тел.: +380675604635

Київ 25.51 грн./уп.

ІБУПРОФЕН табл. в/о 200 мг блістер у пачці № 50, Витамины ..... 21.65 грн./уп.
«ФАРМАЦИЯ» Київ, вул. Антоновича В., 115, тел.: +380445212851

Кропивницький 21.40 грн./уп.

ІБУПРОФЕН табл. в/о 200 мг блістер у пачці № 50, Витамины ..... 21.4 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Полтавська, 58, тел.: +380522374302

Львів 27.17 грн./уп.

ІБУПРОФЕН табл. в/о 200 мг блістер у пачці № 50, Витамины ..... 26.29 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Львів, вул. Удатного, 5, тел.: +380675680684

Миколаїв 26.29 грн./уп.

ІБУПРОФЕН табл. в/о 200 мг блістер у пачці № 50, Витамины ..... 26.29 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Миколаїв, вул. Чкалова, 91А, тел.: +380512769961

Полтава 26.29 грн./уп.

ІБУПРОФЕН табл. в/о 200 мг блістер у пачці № 50, Витамины ..... 26.29 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Полтава, вул. Дмітрієва Миколи, 6Д, тел.: +380532625085

Рівне 26.29 грн./уп.

ІБУПРОФЕН табл. в/о 200 мг блістер у пачці № 50, Витамины ..... 26.29 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Рівне, вул. Князя Володимира, 109Б, тел.: +380362420455

Суми 24.35 грн./уп.

ІБУПРОФЕН табл. в/о 200 мг блістер у пачці № 50, Витамины ..... 24.35 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Суми, вул. Шевченка, 17, тел.: +380542632320

Тернопіль 26.29 грн./уп.

ІБУПРОФЕН табл. в/о 200 мг блістер у пачці № 50, Витамины ..... 26.29 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Тернопіль, вул. Текстильна, 28Ч, тел.: +380352561257

Харків 23.81 грн./уп.

ІБУПРОФЕН табл. в/о 200 мг блістер у пачці № 50, Витамины ..... 20.8 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, просп. Людвіга Свободи, 31, тел.: +380730924586

Херсон 23.70 грн./уп.

ІБУПРОФЕН табл. в/о 200 мг блістер у пачці № 50, Витамины ..... 22.2 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +380552380948

Черкаси 26.29 грн./уп.

ІБУПРОФЕН табл. в/о 200 мг блістер у пачці № 50, Витамины ..... 26.29 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Черкаси, вул. Дашковича Остафія, 19, тел.: +380472590164

Чернівці 26.29 грн./уп.

ІБУПРОФЕН табл. в/о 200 мг блістер у пачці № 50, Витамины ..... 26.29 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Чернівці, вул. Головна, 200, тел.: +380372931378