ГІДАЗЕПАМ IC® таблетки (GIDAZEPAM IC tablets)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки 0,05 г блістер, №  10

Гідазепам 0.05 г

Допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний, кальцію стеарат, повідон.

№  UA/8579/01/01 з 04.04.2018За рецептомBD

таблетки сублінгвальні 0,02 г блістер, №  20

Гідазепам 0.02 г

№  UA/8579/01/02 з 04.04.2018За рецептомBD

таблетки сублінгвальні 0,05 г блістер, №  10

Гідазепам 0.05 г

№  UA/8579/02/01 з 27.04.2018За рецептомBD

таблетки 0,02 г блістер, №  10, №  20

№  UA/8579/02/02 з 27.04.2018За рецептомBD

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

Гідазепам IC «денний» анксіолітичний засіб бензодіазепінового ряду (похідне 1,4-бензодіазепіну).

Фармакологічна дія — анксіолітична.

Гідазепам взаємодіє з бензодіазепіновими рецепторами, підвищує чутливість ГАМК-рецепторів до медіатора, посилює гальмівний вплив ГАМК в ЦНС. Зменшує збудливість підкіркових структур головного мозку, гальмує полісинаптичні спинальні рефлекси. Знижує емоційну напругу, послаблює тривогу, страх, занепокоєння. Володіє активуючим ефектом, вегетостабілізуючими властивостями, слабовираженним міорелаксуючою та снодійною дією. Практично не впливає на продуктивну симптоматику психотичного генезу (гострі маревні, галюцинаторні, афективні розлади), рідко спостерігається зменшення афективної напруженості. Є дані про позитивний вплив на серцево-судинну систему хворих з неврологічним станом та у здорових людей у стресових ситуаціях.

ПОКАЗАННЯ

невротичні та неврозоподібні стани, що супроводжуються тривогою, страхом, дратівливістю, емоційною лабільністю, безсонням; психопатія; вегетативна лабільність (в т.ч. діенцефальна патологія); мігрень, логоневроз.

У наркології: абстинентний алкогольний синдром, алкоголізм (комплексне лікування). Підтримуюча терапія в період ремісії у хворих на алкоголізм.

ЗАСТОСУВАННЯ

всередину (не розжовуючи) по 20-50 мг 3 рази на добу, при необхідності дозу підвищуюють до 200 мг/добу до отримання клінічного ефекту.

Курсова доза — 100 мг/добу. При застосуванні більш високих добових доз (150-200 мг) можливе підвищенння сонливісті в день та м’язова слабкость.

Лікування станів з астенічними, депресивними, фобічними та іпохондричними розладами — по 60-120 мг/добу.

Середня добова доза препарату для лікування невротичних, неврозоподібних, психопатичних, психопатоподібних станів — по 60-200 мг; при мігрені — 40-60 мг.

Купірування алкогольної абстиненції: початкова доза — 50 мг, середня добова доза — 150 мг. Максимальна добова доза при алкогольної абстиненції — 500 мг. Тривалість курсу терапії — від декількох днів до 1-4 міс.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість, міастенія, захворювання печінки (вірусний гепатит, цироз), хронічна ниркова недостатність.

ПОБІЧНА ДІЯ

сонливість, млявість, хиткість ходи, міастенія, зниження швидкості реакції та уваги, порушення короткочасної пам’яті, диспепсичні явища, дисменорея, зниження лібідо та потенції, алергічні реакції, медикаментозна залежність, звикання.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

обмежити застосування гідазепаму у пацієнтів з відкритокутовою глаукомою, хронічною нирковою та/або печінковою недостатністю, алкогольним ураженням печінки.

Період вагітності та годування груддю препарат не застосовують.

Діти. Застосування протипоказано.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами. На період лікування необхідно утримуватися від діяльності, що потребує підвищеної уваги та швидкої реакції.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

гідазепам підсилює вплив алкоголю на ЦНС, снодійних ЛЗ, нейролептиків, наркотичних анальгетиків.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

можливі слідуючі симптоми: сонливості, млявості, запаморочення, нудота, атаксії, алергічних реакцій. У цих випадках необхідно знизити дозу препарату або відмінити його.

Терапія симптоматична.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °C.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 06.07.2019 р. Версія для друку