КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ таблетки

Червона зірка

Состав и форма выпуска

таблетки 500 мг блістер, № 10Ціни в аптеках
№ UA/8474/01/01 від 04.04.2018
C

Інструкція МОЗ

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Склад:

діюча речовина: кальцію глюконат;

1 таблетка містить кальцію глюконат 500 мг (0,5 г);

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, тальк, кальцію стеарат.

Лікарська форма.

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору з плоскою поверхнею, рискою та фаскою.

Фармакотерапевтична група.

Мінеральні добавки. Препарати кальцію. Кальцію глюконат. Код АТХ А12А А03.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Іони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, скороченні гладких та поперечно-смугастих м’язів, функціонуванні серцевого м’яза, процесах згортання крові; вони необхідні для формування кісткової тканини, нормального функціонування інших систем та органів. Кальцію глюконат зменшує проникність судин, запобігає розвитку запальних реакцій, підвищує стійкість організму до інфекцій, чинить протиалергічну та кровоспинну дію.

Фармакокінетика.

Не вивчалася.

Клінічні характеристики.

Показання.

Захворювання, що супроводжуються гіпокальціємією, підвищенням проникності клітинних мембран, порушенням проведення нервових імпульсів у м’язовій тканині.

Гіпопаратиреоз (латентна тетанія, остеопороз), порушення обміну вітаміну D (рахіт, спазмофілія, остеомаляція), гіперфосфатемія у хворих із хронічною нирковою недостатністю.

Підвищена потреба у кальції (період інтенсивного росту дітей та підлітків, вагітність або період годування груддю), недостатній вміст Са2+ у їжі, порушення його обміну у постменопаузному періоді, переломи кісток.

Посилене виведення Са2+ (тривалий постільний режим, хронічна діарея, гіпокальціємія при тривалому застосуванні діуретиків, протиепілептичних лікарських засобів, глюкокортикостероїдів). У комплексній терапії: кровотечі різної етіології; алергічні захворювання (сироваткова хвороба, кропив’янка, пропасний синдром, сверблячі дерматози, ангіоневротичний набряк); бронхіальна астма, дистрофічні аліментарні набряки, легеневий туберкульоз, еклампсія, паренхіматозний гепатит, токсичні ураження печінки, нефрит.

Отруєння солями магнію, щавлевою кислотою, розчинними солями фтористої кислоти (при взаємодії з кальцію глюконатом утворюються нерозчинні та нетоксичні кальцію оксалат та кальцію фторид).

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату, гіперкальціємія (концентрація кальцію у крові понад 12 мг% = 6 мЕкв/л), виражена гіперкальціурія, гіперкоагуляція, підвищене згортання крові, схильність до тромбоутворення, виражений атеросклероз, тяжка ниркова недостатність, нефроуролітіаз (кальцієвий), саркоїдоз, застосування препаратів наперстянки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Препарат уповільнює абсорбцію естрамустину, етидронату та інших біфосфонатів, фенітоїну, хінолонів, антибіотиків тетрациклінового ряду, пероральних препаратів заліза і препаратів фтору (інтервал між їх застосуванням і застосуванням кальцію глюконату має бути не менше 3 годин). При одночасному застосуванні з вітаміном D або його похідними підвищується всмоктуваність кальцію. При одночасному застосуванні з серцевими глікозидами може підвищуватися аритмогенна дія останніх. При сумісному застосуванні з тіазидними діуретиками може посилюватися ризик розвитку гіперкальціємії. Препарат може знижувати ефект кальцитоніну при гіперкальціємії, біодоступність фенітоїну, ефект блокаторів кальцієвих каналів. При одночасному застосуванні з хінідином можливе уповільнення внутрішньошлуночкової провідності і підвищення токсичності хінідину. Холестеринамін, глюкокортикостероїди і деякі види їжі (шпинат, ревінь, висівки, зернові) зменшують всмоктування кальцію з шлунково-кишкового тракту.

Препарат утворює нерозчинні або малорозчинні солі з карбонатами, саліцилатами, сульфатами.

Особливості застосування.

Пацієнтам з помірною гіперкальціурією, що перевищує 300 мг (7,5 ммоль на добу), нерізко вираженими порушеннями функції нирок, сечокам’яною хворобою в анамнезі глюконат кальцію застосовувати з обережністю, контролюючи рівень екскреції кальцію з сечею. При необхідності слід зменшити дозу препарату або відмінити його. Хворим зі схильністю до утворення конкрементів у сечовивідних шляхах під час лікування рекомендується збільшити об’єм споживаної рідини.

При застосуванні пацієнтам, які одержують серцеві глікозиди і/або діуретики, а також при тривалому лікуванні слід контролювати концентрацію кальцію і креатиніну у крові. У випадку підвищення їх концентрації слід зменшити дозу препарату або тимчасово припинити його застосування. У зв’язку з тим, що вітамін D3 підвищує абсорбцію кальцію з травного тракту, щоб уникнути передозування кальцію, необхідно враховувати надходження вітаміну D3 і кальцію з інших джерел. Тому при лікуванні препаратом слід уникати застосування високих доз вітаміну D або його похідних, якщо тільки для цього немає особливих показань.

Слід дотримуватись інтервалу не менше 3 годин між прийомом препарату і препаратів для перорального застосування: естрамустину, етидронату та інших біфосфонатів, фенітоїну, хінолонів, антибіотиків тетрациклінового ряду, пероральних препаратів заліза і препаратів фтору.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосування препарату допустиме з урахуванням співвідношення користь для жінки/ризик для плода (дитини), яке визначає лікар. При прийомі препаратів кальцію у період годування груддю можливе його проникнення у грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози.

Приймати перед їдою. Перед застосуванням таблетку подрібнити. Приймати, запиваючи невеликою кількістю води. Разові дози: дорослі та діти віком від 14 років — 1–3 г (2–6 таблеток), діти віком 3–4 роки — по 1 г (2 таблетки), 5–6 років — по 1–1,5 г (2–3 таблетки), 7–9 років — по 1,5–2 г (3–4 таблетки), від 10 до 14 років — по 2–3 г (4–6 таблеток), приймати 2–3 рази на добу. Доза для людей літнього віку не має перевищувати 2 г (4 таблетки) на добу. Тривалість лікування лікар визначає індивідуально залежно від перебігу захворювання та стану хворого.

Діти.

Не застосовувати дітям віком до 3 років.

Передозування.

При тривалому застосуванні у високих дозах можлива гіперкальціємія з відкладенням солей кальцію в організмі, можливі диспепсичні явища. Імовірність розвитку гіперкальціємії підвищується при одночасному лікуванні високими дозами вітаміну D або його похідними.

Симптоми гіперкальціємії: сонливість, слабкість, підвищена втомлюваність, анорексія, біль у животі, блювання, нудота, запор, полідипсія, поліурія, дратівливість, депресія, дегідратація, можливі порушення серцевого ритму, міалгія, артралгія, підвищення артеріального тиску.

Лікування: відміна препарату; у тяжких випадках — парентерально кальцитонін у дозі 5–10 МО/кг маси тіла на добу, розведених у 500 мл 0,9% розчину натрію хлориду (внутрішньовенно краплинно протягом 6 годин), або внутрішньовенно струминно повільно 2–4 рази на добу.

Побічні реакції.

Зазвичай препарат переноситься добре, але іноді можливе виникнення алергічних реакцій та інших порушень:

з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, діарея, біль у животі, запор; при тривалому застосуванні у високих дозах — утворення кальцієвих конкрементів у кишечнику;

з боку серцево-судинної системи: брадикардія;

з боку обміну речовин: гіперкальціємія, гіперкальціурія;

з боку сечовидільної системи: порушення функції нирок (почастішання сечовипускання, набряки нижніх кінцівок).

Зазначені явища швидко зникають після зменшення дози або відміни препарату.

Термін придатності.

5 років.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістерах.

По 10 таблеток у блістері; по 1 або 10 блістерів у пачці з картону.

Категорія відпуску.

Без рецепта №10, №10х1.

За рецептом — № 100 (10х10).

Виробник.

ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

61010, Україна, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.

Діагнози, при яких застосовують КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ таблетки

Дата додавання: 08.07.2020 р.
© Компендиум 2019
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko