0
UA | RU

Люголь (Lugol)

різних виробників

Склад і форма випуску

ЛЮГОЛЯ РОЗЧИН
Віола
№ UA/8047/01/01 від 04.10.2017
ДЕЗМП
РечовинаКількість
Йод1 г/100 мл
Калій йодид2 г/100 мл
Гліцерол94 г/100 мл
ООО "ДКП "Фармацевтическая фабрика"
РечовинаКількість
Йод1 %
Калій йодид2 %
Допоміжні речовини: гліцерол, вода.
№ UA/8547/01/01 від 11.01.2018
ООО "ДКП "Фармацевтическая фабрика"
РечовинаКількість
Йод1 %
Калій йодид2 %
Допоміжні речовини: гліцерол, вода.
№ UA/8547/01/01 від 11.01.2018
ЛЮГОЛЯ РОЗЧИН З ГЛІЦЕРИНОМ
Тернофарм
РечовинаКількість
Йод1 %
Калій йодид2 %
Допоміжні речовини: гліцерол, вода.
№ UA/0343/01/01 від 23.10.2018
Фітофарм
РечовинаКількість
Йод1 %
Калій йодид2 %
Допоміжні речовини: гліцерол, вода.
№ UA/8255/01/01 від 16.05.2018
Класифікація
Лікарські засоби

Актуальна інформація

Люголя розчин являє собою р-н йоду у водному р-ні калію йодиду (Фармацевтична енциклопедія), у який додано гліцерин — компонент, що забезпечує в’язкість розчину. Це препарат для зовнішнього застосування з вираженою протимікробною дією щодо грампозитивної та грамнегативної мікрофлори (інструкція МОЗ України).

Показання до застосування Люголя розчину

Одним з основних способів застосування Люголя розчину є нанесення його на піднебінні мигдалики при лікуванні хронічного тонзиліту. Зазвичай лікування передбачає комплекс заходів, який включає також гіпосенсибілізацію, вітамінотерапію, застосування пробіотиків та ін. (Забиров Р.А., 2008). Для досягнення більш вираженого лікувального ефекту Люголя розчин вводять у лакуни мигдаликів методом ультрафонофорезу (Лукань Н.В., 2010).

Описано досвід застосування Люголя розчину для полоскання порожнини рота в комплексній терапії лептотрихозу — псевдомікозу, збудником якого є анаеробна грамнегативна бактерія Leptotrichia (Флейшер Г.М., 2014).

Антисептичні властивості Люголя розчину використовуються при перев’язках — препаратом обробляють краї рани (Прохоров Н.А., 2010).

Застосування Люголя розчину в діагностичних заходах

Люголя розчин широко застосовується в гінекологічній практиці для діагностики захворювань шийки матки та інших відділів геніталій. При кольпоскопії після обробки 3% оцтовою кислотою слизова оболонка зафарбовується розчином Люголя. Застосування 2% Люголя розчину називається пробою Шиллера (Рогожина И.Е., 2017). Вогнища атипового епітелію при цьому не фарбуються, тому добре виявляються візуально на тлі незміненої слизової оболонки, так що чутливість візуальної діагностики при кольпоскопії вважається еквівалентною цитологічному методу. При інтраепітеліальній патології шийки матки високого ступеня чутливість (80–83%) досягає за специфічності в межах 64–87% (Андосова Л.Д., 2011). У 1933 р. цей метод вперше застосував Shiller для діагностики раку шийки матки, а з 1971 р. G. Brodmerkel став використовувати його для діагностики патології стравоходу (Поддубный Б.К., 2003).

Люголя розчин в концентрації 2,5% (Ушаева Л.А., 2009) у поєднанні з розчином метиленового синього застосовується для ендоскопічної подвійної хромоскопії стравоходу — він дозволяє оцінити поширеність патологічного процесу при стравоході Баррета і обрати фрагменти слизової оболонки для біопсії (Морошек А.А., 2009). Стравохід Баррета — ураження епітелію стравоходу (кишкова метаплазія епітелію), яке розвивається при частому рефлюксі шлункового вмісту в стравохід та ускладнює такі захворювання, як гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) і грижа стравохідного отвору діафрагми (ГСОД). Стравохід Баррета є облігатним передраком і після декількох років персистенції (10–15 років) може прогресувати в аденокарциному (Бурмистров М.В., 2010), так що необхідні не тільки своєчасна діагностика захворювання, але й достовірний метод контролю в процесі лікування. Люголя розчин є вітальним абсорбційним барвником і забарвлює глікогенвмісні клітини плаского незроговілого епітелію в темно-коричневий колір (Давыдов М.И., 2003). Забарвлення слизової оболонки стравоходу виконується шляхом зрошення невеликою кількістю (кілька мілілітрів) Люголя розчину через ендоскопічний катетер (Мошко Ю.А., 2012): при цьому йод, що міститься в препараті, забарвлює нормальну слизову оболонку, а незабарвленими залишаються ділянки дисплазії, запальні зміни, пухлини, а також рубці.

При гастроскопії також застосовується модифікована реакція Розанова, яка являє собою спосіб виявлення дуоденогастрального рефлюксу. Люголя розчин 1% вводиться в порожнину шлунка через катетер на поверхню шлункового вмісту. Якщо при цьому в шлунку наявні жовчні кислоти, навколо краплі розчину виявляється забарвлене кільце (Самигуллин М.Ф., 2008).

Люголя розчин застосовується і в лабораторній діагностиці: ним фарбують мазок калу при підозрі на лямбліоз/гіардіаз (Корниенко О.О., 2014).

Люголя розчин застосовується в стоматологічній практиці. Ним фарбують зубний наліт під час навчання дітей правильному чищенню зубів (Намханов В.В., 2018). Окрім того, Люголя розчин 2% застосовується для виявлення вогнищ лейкоплакії слизової оболонки порожнини рота. Осередок лейкоплакії при цьому виглядає йодонегативним, оскільки патологічно змінені епітеліальні клітини не містять глікогену (Андрианова И.И., 2013).

Інші сфери застосування Люголя розчину

В інструкції МОЗ України зазначено, що Люголя розчин — це препарат для зовнішнього застосування, однак в літературі описані методики застосування препарату всередину. Зокрема, це відбувається для блокади щитовидної залози (в дозі 5 крапель Люголя розчину 3 р/добу). Перед проведенням сцинтиграфії, наприклад для діагностики морфофункціональних змін міокарда при ІХС. Необхідним компонентом цієї діагностичної процедури є в/в введення радіофармпрепарату 1231-метайод-бензилгуанідину, який містить радіоактивний йод (Атабеков Т.А., 2018). Також Люголя розчин можна розглядати як альтернативу таблетованому натрію йодиду для пригнічення вивільнення тиреоїдних гормонів з щитоподібної залози під час підготовки до операції при хворобі Грейвса (резекція щитовидної залози або тиреоїдектомія) у разі, якщо у пацієнта відзначається непереносимість тиреостатичних препаратів (Muller A.F., 2008). Встановлено (Мануйлова Ю.А., 2016), що застосування Люголя розчину сприяє зниженню швидкості тиреоїдного кровотоку і таким чином зменшує інтраопераційну крововтрату. Для кращого засвоєння рекомендується приймати Люголя розчин в молоці (Гостимский О.В., 2007).

Люголя розчин: висновки

Люголя розчин широко застосовується не тільки як місцевий антисептичний засіб, а й як вітальний барвник в різних методах неінвазивної діагностики новоутворень слизових оболонок.

Інструкція МОЗ

ЛЮГОЛЯ РОЗЧИН розчин для зовнішнього застосування, Віола ПрАТ (Україна, Запоріжжя)

Склад

 діючі речовини: йод, калію йодид;

100 г розчину містять йоду 1 г, калію йодиду 2 г;

допоміжні речовини: гліцерин, вода очищена.

Лікарська форма.

Розчин для зовнішнього застосування.

Прозора сиропоподібна рідина червоно-бурого кольору із запахом йоду.

Назва і місцезнаходження виробника.

ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».

Украіна, 69063, м. Запоріжжя, вул. Кірова, 75.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики. Код АТС R02А А20.

Люголя розчин з гліцерином чинить бактерицидну дію за рахунок вмісту в ньому вільного йоду. Препарат чинить протимікробну дію на грампозитивні та грамнегативні бактерії, у тому числі на стрептококи, стафілококи, кишкову паличку, клебсієли, вульгарний протей.

Показання для застосування

Запальні захворювання слизових оболонок глотки та гортані: ларингіт, тонзиліт, фарингіт.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гіперфункпія щитовидної залози; декомпенсована серцева, ниркова або печінкова недостатність; дослідження або терапія радіоактивним йодом (за 2 тижні перед та після дослідження або терапії).

Належні заходи безпеки при застосуванні

Препарат не призначений для прийому внутрішньо. Не слід вдихати та/або проковтувати препарат.

З обережністю застосовувати при ларингіті через можливість ларингоспазму; при туберкульозі, геморагічних діатезах.

Не допускати потрапляння препарату в очі.

Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу, це може зашкодити здоров’ю.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не досліджувалася.

Діти.

Препарат застосовувати дітям віком від 5 років.

Спосіб застосування та дози

Для зовнішнього застосування!

Тампоном, змоченим препаратом, змащувати уражені слизові оболонки глотки та гортані 3-4 рази на день.

Тривалість курсу лікування залежить від перебігу захворювання та його тяжкості.

Передозування

Можлива поява йодизму (нежить, кропив’янка, набряк Квінке, сльозотеча, слиновиділення, висипи на шкірі, м’язова слабкість, загальмованість).

Лікування. Негайне припинення застосування препарату та симптоматична терапія.

Побічні ефекти

При тривалому застосуванні можуть з’явитися явища йодизму (нежить, кропив’янка, набряк Квінке, сльозотеча, слинотеча, висипи на шкірі, м’язова слабкість, загальмованість), реакції гіперчутливості.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не застосовувати одночасно з розчином перекису водню та іншими дезінфікуючими засобами.

Термін придатності

3 роки.

Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 градусів у захищеному від світла місці. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 25 г у флаконах. По 1 флакону у пачці або без пачки.

Категорія відпуску

Без рецепта.

ЛЮГОЛЯ РОЗЧИН розчин для зовнішнього застосування, ДЕЗМП ДП (Україна, Київ)

Склад

діючі речовини: 100 г препарату містять: 1,0 г йоду, 2,0 г калію йодиду, 94,0 г гліцерину;

допоміжна речовина: вода очищена.

Лікарська форма

Розчин для зовнішнього застосування.

Основні фізико-хімічні властивості:

Прозора, сиропоподібна рідина червонувато-бурого кольору, із характерним запахом йоду.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики.

Код АТХ R02А А20.

Фармакологічні властивості

Люголя розчин з гліцерином чинить бактерицидну дію за рахунок вмісту в ньому вільного йоду. Препарат чинить протимікробну дію на грампозитивні та грамнегативні бактерії, у тому числі на стрептококи, стафілококи, кишкову паличку, клебсієли, вульгарний протей.

Клінічні характеристики

Показання

Запальні захворювання слизових оболонок глотки та гортані: ларингіт, тонзиліт, фарингіт.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Тяжкі захворювання печінки та нирок. Виражена гіперфункція щитовидної залози, некомпенсована серцева, ниркова або печінкова недостатність; дослідження або терапія радіоактивним йодом (за 2 тижні перед та після дослідження або терапії).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не застосовувати одночасно з розчином перекису водню та іншими дезінфікуючими засобами.

Особливості застосування

Не допускати потрапляння препарату в очі. Препарат не призначений для прийому внутрішньо. Не слід вдихати та/або проковтувати препарат.

Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу, це може зашкодити здоров’ю.

З обережністю застосовувати препарат при ларингіті через можлиість ларингоспазму, при туберкульозі, геморагічних діатезах.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Для зовнішнього застосування!

Тампоном, змоченим препаратом, змащують уражені слизові оболонки глотки та гортані 3–4 рази на добу.

Тривалість курсу лікування залежить від перебігу захворювання та його тяжкості.

Діти.

Не рекомендується застосовувати дітям віком до 5 років.

Передозування

Можлива поява йодизму (нежить, кропив’янка, набряк Квінке, сльозотеча, слиновиділення, висипання на шкірі, м’язова слабкість, загальмованість).

Лікування. Негайне припинення застосування препарату та симптоматична терапія.

Побічні реакції

При тривалому застосуванні можуть з’явитися явища йодизму (нежить, кропив’янка, набряк Квінке, сльозотеча, слинотеча, висипання на шкірі, м’язова слабкість, загальмованість).

Термін придатності

3 роки.

Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 25 г у флаконах.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Державне підприємство “Експериментальний завод медичних препаратів Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії Національної академії наук України”.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, м. Київ, вул. Зрошувальна, 15-а.

ЛЮГОЛЯ РОЗЧИН розчин, Житомирська ФФ ТОВ (Україна, Станишівка)

Склад

діючі речовини: йод, калію йодид;

1 г розчину містить йоду 10 мг, калію йодиду 20 мг;

допоміжні речовини: гліцерин, вода очищена.

Лікарська форма

Розчин.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора сиропоподібна рідина червонувато-бурого кольору із запахом йоду.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики. Код АТХ R02А A20.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Люголя розчин чинить бактерицидну дію за рахунок вмісту в ньому вільного йоду. Препарат чинить протимікробну дію на грампозитивні та грамнегативні бактерії, у тому числі на стрептококи, стафілококи, кишкову паличку, клебсієли, вульгарний протей.

Клінічні характеристики

Показання

Запальні захворювання слизових оболонок глотки та гортані: ларингіт, тонзиліт, фарингіт.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Тяжкі захворювання печінки та нирок, виражена гіперфункція щитовидної залози, декомпенсована серцева, ниркова або печінкова недостатність; дослідження або терапія радіоактивним йодом (за 2 тижні перед та після дослідження або терапії).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

.

Не застосовувати одночасно з розчином перекису водню та іншими дезінфікуючими засобами.

Особливості застосування.

Препарат не призначений для прийому внутрішньо. Не слід вдихати та/або проковтувати препарат. Не допускати потрапляння препарату в очі. З обережністю застосовувати при ларингіті через можливість ларингоспазму; при туберкульозі, геморагічних діатезах.

Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу — це може зашкодити здоров’ю.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Протипоказано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не виявлена.

Спосіб застосування та дози

Для зовнішнього застосування!

Тампоном, змоченим у препараті, змащувати уражені слизові оболонки глотки та гортані 3–4 рази на добу.

Тривалість курсу лікування залежить від перебігу захворювання та його тяжкості.

Діти.

Не застосовувати дітям до 5 років.

Передозування

Можлива поява йодизму (нежить, кропив’янка, набряк Квінке, сльозотеча, слиновиділення, висипання, м’язова слабкість, загальмованість).

Лікування. Негайне припинення застосування препарату та симптоматична терапія.

Побічні реакції

При тривалому застосуванні можуть з’явитися явища йодизму (нежить, кропив’янка, набряк Квінке, сльозотеча, слинотеча, висипи на шкірі, м’язова слабкість, загальмованість).

Термін придатності

3 роки.

Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 ºС у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 25 г у флаконах або по 25 г у флаконі в пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 12430, Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Станишівка, вул. Корольова, б. 4.

ЛЮГОЛЯ РОЗЧИН З ГЛІЦЕРИНОМ розчин для зовнішнього застосування, Тернофарм ТОВ (Україна, Тернопіль)

Склад

діючі речовини: йод, калію йодид;

1 г розчину містить йоду 10 мг, калію йодиду 20 мг;

допоміжні речовини: вода очищена, гліцерин.

Лікарська форма

Розчин оромукозний.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, сиропоподібна рідина червоно-бурого кольору з запахом йоду.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики. Код АТХ R02А A20.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. «Люголя розчин з гліцерином» чинить бактерицидну дію за рахунок вмісту у ньому вільного йоду. Лікарський засіб чинить протимікробну дію на грампозитивні та грамнегативні бактерії, у тому числі на стрептококи, стафілококи, кишкову паличку, клебсієли, вульгарний протей.

Фармакокінетика. Не вивчалась.

Клінічні характеристики

Показання

Запальні захворювання слизових оболонок глотки та гортані: ларингіт, тонзиліт, фарингіт.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Тяжкі захворювання печінки та нирок, виражена гіперфункція щитовидної залози, декомпенсована серцева, ниркова або печінкова недостатність; дослідження або терапія радіоактивним йодом (за 2 тижні перед та після дослідження або терапії).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не застосовувати одночасно з розчином перекису водню та іншими дезінфекційними засобами.

Особливості застосування.

Лікарський засіб не призначений для прийому внутрішньо. Не слід вдихати та/або проковтувати препарат. Не допускати потрапляння препарату в очі. З обережністю застосовувати при ларингіті через можливість ларингоспазму; при туберкульозі, геморагічних діатезах.

Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу — це може зашкодити здоров’ю.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Для зовнішнього застосування!

Тампоном, змоченим препаратом, змащувати уражені слизові оболонки глотки та гортані 3−4 рази на день.

Тривалість курсу лікування залежить від перебігу захворювання та його тяжкості.

Діти.

Не рекомендується застосовувати дітям віком до 5 років.

Передозування

Можлива поява йодизму (нежить, кропив’янка, набряк Квінке, сльозотеча, слиновиділення, висипи на шкірі, м’язова слабкість, загальмованість).

Лікування. Негайне припинення застосування лікарського засобу та симптоматична терапія.

Побічні реакції

При тривалому застосуванні можуть з’явитися явища йодизму (нежить, кропив’янка, набряк Квінке, сльозотеча, слинотеча, висипи на шкірі, м’язова слабкість, загальмованість).

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 25 г у флаконах у пачці з картону або без пачки.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник/заявник

ТОВ «Тернофарм».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності/місцезнаходження заявника

ТОВ «Тернофарм».

Україна, 46010, м. Тернопіль, вул. Фабрична, 4.

Тел./факс: (0352) 521–444, www.ternopharm.com.ua

ЛЮГОЛЯ РОЗЧИН З ГЛІЦЕРИНОМ розчин для ротової порожнини, Фітофарм ПрАТ (Україна, Бахмут)

Склад

діючі речовини: йод, калію йодид, гліцерин;

1 г розчину містить: йоду — 0,01 г, калію йодиду — 0,02 г, гліцерину в перерахуванні на 100% — 0,83 г;

допоміжні речовини: вода очищена.

Лікарська форма

Розчин для ротової порожнини.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора сиропоподібна рідина червоно-бурого кольору із запахом йоду.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики.

Код АТХ R02А А20.

Фармакологічні властивості

Люголя розчин з гліцерином чинить бактерицидну дію за рахунок вмісту в ньому вільного йоду. Препарат чинить протимікробну дію на грампозитивні та грамнегативні бактерії, у тому числі на стрептококи, стафілококи, кишкову паличку, клебсієли, вульгарний протей.

Клінічні характеристики

Показання

Запальні захворювання слизових оболонок глотки та гортані: ларингіт, тонзиліт, фарингіт.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Тяжкі захворювання печінки та нирок, виражена гіперфункція щитовидної залози, некомпенсована серцева, ниркова або печінкова недостатність; дослідження або терапія радіоактивним йодом (за 2 тижні до та після дослідження або терапії).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодій

Не застосовувати одночасно з розчином перекису водню та іншими дезінфікуючими засобами.

Особливості застосування

Препарат не призначений для прийому внутрішньо. Не слід вдихати та/або проковтувати препарат. Не допускати потрапляння препарату в очі. З обережністю застосовувати при ларингіті через можливість ларингоспазму, при туберкульозі, геморагічних діатезах.

Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу — це може зашкодити здоров’ю.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Для зовнішнього застосування!

Тампоном, змоченим препаратом, змащувати уражені слизові оболонки глотки та гортані 3–4 рази на день.

Тривалість курсу лікування залежить від перебігу захворювання та його тяжкості.

Пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем, якщо симптоми захворювання не зникли під час застосування лікарського засобу або спостерігаються побічні реакції, не зазначені в інструкції для медичного застосування лікарського засобу.

Діти.

Не рекомендується застосовувати дітям віком до 5 років.

Передозування

Можливі прояви йодизму: нежить, кропив’янка, набряк Квінке, сльозотеча, слиновиділення, висипи на шкірі, м’язова слабкість, загальмованість.

Лікування. Негайне припинення застосування препарату та симптоматична терапія.

Побічні реакції

При тривалому застосуванны можуть з’явитися явища йодизму (нежить, кропив’янка, набряк Квінке, сльозотеча, слиновиділення, висипи на шкірі, м’язова слабкість, загальмованість).

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковц, при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 25 г у флаконах.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПРАТ «ФІТОФАРМ».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 84500, Донецька обл., м. Бахмут, вул. Сибірцева, 2.

Заявник

ПРАТ «ФІТОФАРМ».

Місцезнаходження заявника

Україна, 02152, м. Київ, проспект Павла Тичини, будинок 1В, офіс А 504.

Дата останнього перегляду

Дата додавання: 14.09.2021 р.
© Компендіум 2019

Діагнози, при яких застосовують Люголь

Гострий фарингіт, спричинений іншими уточненими збудниками МКХ J02.8
Гострий фаринготонзиліт МКХ J03.9
Інші помутніння склоподібного тіла МКХ H43.3
Тиреотоксикоз з дифузним зобом МКХ E05.0
Хронічний фарингіт МКХ J31.2

Рекомендовані аналоги Люголь:

препарати, що застосовуються у разі захворювань горла
препарати, що застосовуються у разі захворювань горла
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko