0
UA | RU

Ауробін (Aurobin)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Преднізолону капронат2 мг/г
Лідокаїн20 мг/г
Декспантенол20 мг/г
Допоміжні речовини: полісорбат 60, триклозан, метилпарабен (Е218), спирт цетиловий, гліцерин, пропіленгліколь, поліетиленгліколю стеарат, олія мінеральна, диметикон, тригліцериди середнього ланцюга, кислота стеаринова, вода очищена..
№ UA/7268/01/01 від 29.11.2017
За рецептом
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Ауробін − комбінований препарат, до складу якого входять в оптимальному співвідношенні речовини, ефективні при лікуванні запальних процесів і болю періанальної ділянки.

Преднізолону капронат є негалогенізованим ГКС із місцевим протизапальним ефектом. Він знижує проникність судин, підвищує тонус стінок судин, зменшує вираженість симптомів запалення.

Лідокаїн за короткий час усуває біль і відчуття печіння.

Декспантенол сприяє регенерації ураженого епітелію та слизових оболонок.

Фармакокінетика. Фармакокінетичні дослідження з маззю не проводилися. Активні речовини препарату чинять в основному місцеву дію. Локально застосований преднізолон може всмоктуватися і спричиняти системну дію. Преднізолон швидко розподіляється в усі тканини організму. Міцно зв’язується з білками плазми крові. Преднізолон швидко проникає крізь плаценту, виділяється у грудне молоко. Виводиться із сечею у вигляді кон’югатів.

Лідокаїн добре всмоктується у слизовій оболонці й ураженій шкірі. Міцно зв’язується з білками плазми крові. Т½ лідокаїну з плазми крові — 1–2 год. Метаболізується в печінці. Порушення функції нирок не впливає на виведення вихідної речовини, проте може призводити до накопичення його активного метаболіту. Лідокаїн проходить крізь плаценту і ГЕБ та проникає у грудне молоко.

Показання Ауробін

процеси, що супроводжуються запаленням періанальної ділянки: свербіж, екзема і дерматит періанальної ділянки, геморой, тріщини заднього проходу.

Застосування Ауробін

тільки для зовнішнього застосування.

Слід уникати застосування мазі протягом тривалого часу і на великій ділянці шкіри незалежно від віку пацієнта.

Застосування під оклюзійну пов’язку не рекомендується.

Дорослі та пацієнти літнього віку. Тонкий шар мазі наносять на уражену ділянку 2–4 рази на добу. При зменшенні вираженості прояву симптомів мазь слід застосовувати рідше. Тривалість лікування не повинна перевищувати 5–7 днів.

Діти. Дітям віком від 1 року можна застосовувати препарат тільки у виняткових випадках, в мінімальній дозі, що забезпечує досягнення терапевтичного ефекту і не частіше 2 разів на добу. Тривалість лікування дітей не повинна перевищувати 5 днів.

Протипоказання

підвищена чутливість (алергія) до однієї з діючих речовин препарату або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Підвищена чутливість до інших місцевих анестетиків амідного типу (наприклад бупівакаїн, етидокаїн, мепівакаїн та прилокаїн).

Лікування очей або періокулярної ділянки.

Первинні бактеріальні, вірусні або грибкові ураження шкіри, включаючи простий герпес.

Рожеві вугри на обличчі, звичайні вугри, періоральний дерматит або пелюшкові висипання, туберкульоз шкіри, шкірні прояви сифілісу, сухість, лущення шкіри.

Одночасне лікування лідокаїном у зв’язку з іншими показаннями.

Пухлини шкіри.

Синдром Кушинга.

Період вакцинації.

Дитячий вік до 1 року.

І триместр вагітності.

Побічна дія

місцеве лікування ГКС може викликати місцеві небажані явища.

При тривалому місцевому застосуванні або нанесенні на великі ділянки шкіри можливе пригнічення функції кори надниркових залоз. Це особливо часто трапляється при застосуванні мазі дітям або під оклюзійними пов’язками. Катаболізм білків може призвести до негативного азотистого балансу.

Системна абсорбція великої кількості лідокаїну після місцевого застосування може призвести до стимуляції та/чи пригнічення ЦНС.

Залежно від кількості всмоктуваного ГКС і лідокаїну можуть проявлятися нижченаведені побічні ефекти.

Інфекції та інвазії: активація субклінічних інфекцій, маскування проявів інфекцій, опортуністичні інфекції.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості.

З боку ендокринної системи: пригнічення функції кори надниркових залоз, гіперкортицизм (як прояв резорбтивної дії преднізолону).

Порушення харчування та обміну речовин: гіпокаліємічний алкалоз, затримка натрію і рідини в організмі, гіпокаліємія.

Психічні порушення: безсоння, психічні розлади.

З боку ЦНС: судоми, запаморочення, головний біль, підвищення внутрішньочерепного тиску.

З боку органа зору: катаракта (ймовірність розвитку катаракти вища у дітей), субкапсулярна катаракта, екзофтальм, глаукома, набряк диска зорового нерва, виразка роговиці.

З боку серця: серцева недостатність, порушення серцевої провідності.

З боку судин: АГ, периферична вазодилатація.

З боку ШКТ: шлункова кровотеча, шлунково-кишкова кровотеча, перфорація органів ШКТ, езофагіт, панкреатит, пептична виразка.

З боку шкіри і підшкірних тканин: дерматит, фолікуліт (у місці застосування), висипання за типом акне (стероїдні вугри), контактний дерматит; сухість, стоншення і вразливість шкіри; еритема, висипання, кропив’янка, гірсутизм, гіпергідроз, попрілості, свербіж, атрофія шкіри, гіпопігментація, подразнення шкіри, утворення стрій, телеангіектазії, відчуття печіння на шкірі, пурпура.

З боку скелетно-м’язової та сполучної тканини: затримка росту, стероїдна міопатія, остеонекроз, остеопороз.

Загальні розлади і порушення в місці введення: уповільнене загоєння ран.

Дослідження: підвищення внутрішньоочного тиску, негативний азотистий баланс, уповільнена реакція в шкірних провокаційних тестах.

Особливості застосування

при виникненні подразнення шкіри або алергічних реакцій застосування препарату слід негайно припинити і розпочати відповідну симптоматичну терапію. Щоб уникнути місцевої чи загальної токсичності препарату, не слід застосовувати препарат на великих уражених поверхнях шкіри, у складках шкіри, під оклюзійною пов’язкою і/або протягом тривалого часу.

При тривалому застосуванні препарату на одну й ту саму поверхню шкіри може виникнути атрофія шкіри, особливо у пацієнтів молодого віку.

З особливою обережністю препарат застосовують за наявності катаракти, цукрового діабету, глаукоми, туберкульозу та анемії, а також за наявності пригнічення гіпоталамо-гіпофізарної системи, спричиненого ГКС.

Препарат з обережністю слід застосовувати у пацієнтів із тяжкою серцевою недостатністю, нирковою та печінковою недостатністю.

Необхідна обережність при лікуванні пацієнтів з ослабленою чи потенційно ослабленою імунною системою (в тому числі пацієнтів зі СНІДом або ВІЛ-інфекцією).

Мазь Ауробін містить допоміжні речовини метилпарабен (Е218), спирт цетиловий та пропіленгліколь. Метилпарабен (Е218) може спричинити алергічні реакції (можливо, уповільнені). Спирт цетиловий може спричинити місцеві шкірні реакції (наприклад контактний дерматит). Пропіленгліколь може спричинити подразнення шкіри.

Застосування у період вагітності чи годування грудьми

Вагітність. Препарат протипоказано застосовувати у І триместр вагітності. При призначенні препарату у ІІ і ІІІ триместри вагітності необхідно ретельно оцінювати співвідношення очікуваної користі та потенційних ризиків.

Годування грудьми. ГКС і лідокаїн проникають у грудне молоко. Таким чином, ГКС можуть впливати на функцію кори надниркових залоз новонародженого і спричиняти порушення росту. Незначні кількості лідокаїну з’являються у грудному молоці. Незважаючи на те що на практиці це не становить жодного ризику для дитини, при застосуванні препарату жінками, які годують грудьми, необхідна підвищена обережність.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами чи іншими механізмами. Потенційний вплив препарату на здатність керувати транспортними засобами чи працювати з іншими механізмами не вивчався, але слід враховувати можливість розвитку побічних реакцій з боку ЦНС та органа зору.

Діти. Дітям віком до 1 року застосовувати мазь протипоказано.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

дослідження взаємодії із застосуванням мазі Ауробін не проводилися.

Препарат не слід застосовувати у разі одночасного застосування лідокаїну за іншими показаннями.

Поєднане застосування з іншими протиаритмічними засобами потребує обережності.

Інгібітори МАО посилюють місцевоанальгезивну дію лідокаїну.

Передозування

може проявлятися місцевими або системними симптомами залежно від кількості всмоктаного ГКС та лідокаїну. Специфічного антидоту не існує, слід проводити підтримувальну терапію.

Умови зберігання

при температурі 8−15 °C. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 19.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Ауробін

Геморой першого ступеня МКХ K64.0
Геморой під час вагітності МКХ O22.4
Гостра тріщина заднього проходу МКХ K60.0
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko