ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА (DICLOFENAC-VIOLA)

Віола

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

гель 1 % туба 40 г, № 1Ціни в аптеках
Диклофенак натрій
1 г/100 г
Допоміжні речовини: пропіленгліколь, етанол 96%, макрогол 400, карбопол 980, вода очищена, метилпарагідроксибензоат.
гель 1 % туба 40 г в пачці, № 1Ціни в аптеках
Диклофенак натрій
1 г/100 г
Допоміжні речовини: пропіленгліколь, етанол 96%, макрогол 400, карбопол 980, вода очищена, метилпарагідроксибензоат.
№ UA/7167/01/01 від 04.10.2017
B
гель 5 % туба 50 г в пачці, № 1Ціни в аптеках
Диклофенак натрій
5 г/100 г
№ UA/7167/01/02 від 13.03.2018 до 13.03.2023
B

ДІАГНОЗИ

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

ІНСТРУКЦІЯ

для застосування препарату

Склад:

 діюча речовина: 1 г гелю містить диклофенаку натрію 1 мг;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, етанол 96 %, макрогол 400, карбопол 980, вода очищена, метилпарагідроксибензоат.

Лікарська форма.

Гель.

Фармакотерапевтична група.

Нестероїдні протизапальні засоби.

Фармакологічні властивості.

При місцевому застосуванні виявляє знеболювальну, протизапальну та протинабрякову дію. Усуває біль та запалення в суглобах, зменшує ранкову скутість та припухлість суглобів, сприяє збільшенню об’єму руху в них.

При застосуванні у вигляді гелю диклофенак повільно резорбується, проникає до підшкірної жирової та м’язової тканини, суглобової капсули та сіновіальної рідини.

Показання.

Ревматоїдний артрит, остеоартрит, ревматичні ураження м’яких тканин (тендовагініт, бурсит); остеохондроз хребта, радикуліт; міалгія. невралгія; травми (забиття, розтягнення зв’язок. м’язів та сухожиль); запальні набряки м’яких тканин, біль у м’язах та суглобах, спричинений тяжким фізичним навантаженням.

Протипоказання.

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, бронхіальна астма, кропив’янка або риніт, спричинені застосуванням ацетилсаліцилової кислоти. та інших нестероїдних протизапальних засобів; пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, період вагітності та годування груддю, вік до 14 років.

Застереження при застосуванні.

Перед початком лікування порадьтеся з лікарем!

Не можна наносити препарат на пошкоджену поверхню шкіри, відкриті рани, очі та слизові оболонки.

Взаємодія з лікарськими засобами.

Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби,  обов’язково повідомте про це лікарю!

Особливі вказівки.

З обережністю застосовують препарат при порушеннях функції печінки та нирок, порушеннях кровотворення, поліпозі слизової оболонки носу, алергічних реакціях.

Спосіб застосування та дози.

Гель наноситься місцево, на шкіру. Залежно від площі больової ділянки, 2-4 г гелю (полоска гелю завдовжки 4-8 см) наносять тонким шаром на шкіру та легко втирають 2-3 рази на добу.

Тривалість курсу лікування залежить від показань та ефективності терапії.

Побічні ефекти.

Почервоніння шкіри, відчуття печіння або пощипування, шкірний свербіж у місці застосування.

У разі виникнення будь-яких незвичних реакцій обов’язково порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату!

Термін придатності.

2 роки. Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 градусів, у захищеному від світла місці; не допускається заморожування. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

Гель 1 % у тубах по 40 г.

Правила відпуску.

Без рецепта.

Назва та адреса виробника.

ЗАТ фармацевтична фабрика “Віола”.

69063, Україна м. Запоріжжя. вул Кірова, 75.

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Склад:

 діюча речовина: диклофенак натрію;

1 г гелю містить диклофенаку натрію 50 мг;

допоміжні речовини: трометамол, макрогол 400, меґилпарагідроксибензоат (Е 218), карбопол Ультрез 21, спирт етиловий 96 %, гліцерин, вода очищена.

Лікарська форма.

Гель.

Основні фізико-хімічні властивості: однорідний гель білого або майже білого кольору.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що застосовують місцево при суглобовому і м’язовому болю. Нестероїдні протизапальні засоби для місцевого застосування. Диклофенак. Код АТХ М02А А15.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Диклофенак-Віола — нестероїдний протизапальний засіб для зовнішнього застосування групи похідних фенілоцтової кислоти. Препарат має виражені місцеві протиревматичні, знеболювальні та протизапальні властивості, що зумовлено пригніченням синтезу простагландинів — медіаторів болю та запалення.

При запаленні, спричиненому травмами або ревматичними захворюваннями, Диклофенак-Віола призводить до зменшення болю, набряку тканин та скорочення періоду поновлення функцій ушкоджених суглобів, зв’язок, сухожиль і м’язів.

Фармакокінетика.

Диклофенак натрію повільно та частково абсорбується з поверхні шкіри. Кількість диклофенаку, яка всмоктується через шкіру, пропорційна до площі його нанесення і залежить як від загальної застосованої дози препарату, так і від ступеня гідратації шкіри. Максимальна концентрація у плазмі крові спостерігається через 6-9 годин. Після внутрішнього застосування максимальна концентрація у плазмі крові досягається приблизно через 1-2 години. Середній час угримання діючої речовини у системній циркуляції — приблизно 9 годин, що значно довше порівняно з 1-2 годинами після внутрішнього застосування.

Диклофенак накопичується у шкірі, яка слугує резервуаром, звідки відбувається поступове вивільнення речовини у прилеглі тканини. Звідти диклофенак переважно надходить у глибші запалені тканини, такі як суглоби, де продовжує діяти і визначається у концентраціях до 20 разів більших, ніж у плазмі крові.

Метаболізм та виведення препарату після нанесення на шкіру аналогічні таким після системного застосування. Диклофенак та його метаболіти виводяться переважно з сечею. Загальний системний плазмовий кліренс диклофенаку становить 263 ± 56 мл/хв, а кінцевий період напіввиведення у середньому — 1-3 години. Диклофенак зв’язується з білками плазми крові на 99 %. Після швидкого метаболізму у печінці (гідроксилювання і зв’язування з глюкуроновою кислотою) дві третини речовини виводиться нирками й одна третина — з жовчю.

При нирковій або печінковій недостатності метаболізм та виведення з організму диклофенаку не змінюються.

Клінічні характеристики.

Показання.

Місцеве лікування болю та запалення суглобів, м’язів, зв’язок та сухожиль ревматичного або травматичного походження.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до диклофенаку або до інших нестероїдних протизапальних засобів, або до інших компонентів препарату. Наявність в анамнезі нападів бронхіальної астми, кропив’янки, гострого риніту, назальних поліпів, ангіоедеми, зумовлених застосуванням ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів. Останній триместр вагітності.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Оскільки системна абсорбція диклофенаку внаслідок місцевого застосування препарату дуже низька, виникнення взаємодій малоймовірне.

Особливості застосування.

З обережністю слід застосовувати препарат з пероральними нестероїдними протизапальними засобами.

Імовірність розвитку системних побічних ефектів при місцевому застосуванні диклофенаку є незначною порівняно з застосуванням його пероральних форм, але вона не виключається при застосуванні препарату на відносно великих ділянках шкіри впродовж тривалого часу.

Диклофенак-Віола рекомендується наносити тільки на інтактні ділянки шкіри, запобігаючи потраплянню на запалену, поранену або інфіковану шкіру. Слід уникати контакту препарату з очима та слизовими оболонками. Препарат не застосовувати внутрішньо.

При появі будь-яких шкірних висипів лікування препаратом потрібно припинити.

Застосовувати під повітронепроникну оклюзійну пов’язку не рекомендуєгься, але допускається його застосування під неоклюзійну пов’язку. У випадку розтягнення зв’язок уражену ділянку можна перев’язати бинтом.

Не наносити на відкриті рани або інфіковану шкіру, а також на ділянки шкіри, уражені екземою, або на слизові оболонки.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Клінічний досвід застосування диклофенаку вагітним жінкам обмежений, тому у період вагітності або годування груддю не рекомендується застосування цього препарату.

Препарат протипоказаний під час ІІІ триместру вагітності у зв’язку з можливістю розвитку слабкості родової діяльності та/або передчасного закриття артеріальної протоки.

У ході досліджень на тваринах не було виявлено жодного прояву шкідливого впливу диклофенаку на вагітність або ембріональний розвиток, пологи або постнатальний розвиток дитини.

При наявності вагомих підстав для застосування Диклофенак-Віола у період годування груддю, коли очікувана користь препарату, на думку лікаря, перевищує потенційний ризик, препарат не слід наносити на молочні залози або великі ділянки шкіри та не слід застосовувати впродовж тривалого часу.

Фертильність

Немає доступних даних щодо впливу для диклофенаку місцевого застосування на фертильність людини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози.

Диклофенак-Віола застосовувати 3-4 рази на добу, злегка втираючи у шкіру. Кількість препарату, яка застосовується, залежить від розміру ураженої зони (так, 24 г гелю, що за розміром відповідає розміру вишні або волоського горіха, достатньо для нанесення на ділянку площею 400-800 см2).

Після аплікації препарату необхідно вимити руки, окрім тих випадків, коли саме ця ділянка підлягає лікуванню.

Тривалість терапії залежить від харакгеру захворювання та ефективності лікування.

Препарат не слід застосовувати довше 14 днів поспіль.

Пацієнти літнього віку (старше 65 років)

Немає ніяких підстав вважати, що пацієнти літньго віку потребують спеціального підбору дози або в них можуть виникнути побічні реакції, відмінні від інших пацієнтів.

Пацієнти з нирковою недостатністю

Немає ніяких підстав вважати, що пацієнти з нирковою недостатністю потребують спеціального підбору дози.

Пацієнти з печінковою недостатністю

Немає ніяких підстав вважати, що пацієнти з печінковою недостатністю потребують спеціального підбору дози.

Діти.

Рекомендації щодо дозування та терапевтичні показання щодо застосування препарату Диклофенак-Віола у дітей відсутні.

Передозування.

Передозування малоймовірне у зв’язку з низькою абсорбцією диклофенаку у системний кровоток при місцевому застосуванні. У разі випадкового проковтування слід враховувати, що 1 туба препарату по 100 г містить еквівалент 1 г диклофенаку натрію; при цьому можливий розвиток системних побічних реакцій.

У разі випадкового проковтування препарату слід одразу спорожнити шлунок та застосувати адсорбент. Показане симптоматичне лікування із застосуванням терапевтичних заходів, що слід використовувати при отруєнні нестероїдними протизапальними засобами.

Побічні реакції.

Диклофенак-Віола зазвичай добре переноситься. Небажані реакції включають легкі тимчасові реакції на шкірі у місці нанесення. У рідкісних випадках можуть спостерігатися алергічні реакції.

Оцінка побічних реакцій наведена за частотою проявів: дуже поширені (≥ 1/10), поширені (≥ 1/100, ≤ 1/10), непоширені ( 1/1000,  1/100), рідко поширені ( 1/10000,  1/1000), дуже рідко поширені (< 1/10000).

Інфекції та інвазії: рідкісні: пустульозні висипання.

З боку шкіри: непоширені — висипання, свербіж, почервоніння, екзема, екзантема, еритема, печіння, поява набряків і везикул, папули, пустули, лущення і сухість шкіри, дерматит (у тому числі контактний дерматит); рідко поширені — бульозний дерматит; дуже рідко поширені — реакції світлочутливості, генералізовані шкірні висипання, відчуття печіння шкіри.

З боку імунної системи: дуже рідко поширені — реакції підвищеної чутливості (у тому числі кропив’янка), ангіоневротнчний набряк обличчя, задишка.

З боку дихальної системи: дуже рідко поширені — бронхіальна астма.

З боку травної системи побічні реакції виникають дуже рідко після місцевого застосування препаратів, які містять диклофенак.

При застосуванні гелю у високих дозах або його нанесенні на великі ділянки шкіри не можна виключити можливість виникнення системних побічних реакцій, а також реакцій гіперчутливості у формі ангіоедеми, диспное.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 градусів.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 40 г або по 50 г, або по 100 г гелю в тубі; по 1 тубі в картонній пачці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Україна, 69063, м. Запоріжжя, вул. Академіка Амосова, 75.

Дата додавання: 13.11.2019 р. Версія для друку

© Компендиум 2019

Ціни на ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА в містах України

Вінниця 69.73 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 61.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Вінниця, вул. Грибоєдова, 3, тел.: +380672132986

Дніпро 65.98 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 49.8 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Дніпро, бульв. Слави, 40, тел.: +380567940024

Житомир 66.52 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 61.99 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Житомир, вул. Покровська, 54, тел.: +380678238849

Запоріжжя 70.56 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 65 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Запоріжжя, вул. Зестафонська, 22, тел.: +380612172171

Івано-Франківск 67.37 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 60.35 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Івано-Франківськ, вул. Хоткевича, 65, тел.: +380342722985

Київ 64.65 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 59.89 грн./уп.
«АПТЕКА 36,6» Київ, бульв. Кольцова, 14Е

Кропивницький 69.16 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 61.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Кіровоград, вул. Пашутинська, 75, тел.: +380677196874

Луцьк 63.66 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 58.8 грн./уп.
«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Лесі Українки, 47, тел.: +380504361590

Львів 65.86 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 60 грн./уп.
«D.S.» Львів, вул. Городоцька, 300, тел.: +380800302060

Миколаїв 62.86 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 49.8 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Миколаїв, вул. Чкалова, 91А, тел.: +380512769961

Одеса 58.96 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 55 грн./уп.
«АПТЕКА ВІД СКЛАДУ» Одеса, просп. Адміральський, 37, тел.: +380482340120

Полтава 70.39 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 49.8 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Полтава, вул. Дмітрієва Миколи, 6Д, тел.: +380532625085

Рівне 68.27 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 49.8 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Рівне, вул. Князя Володимира, 109Б, тел.: +380362420455

Суми 70.36 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 61.99 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +380677713709

Тернопіль 65.88 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 49.8 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Тернопіль, вул. Текстильна, 28Ч, тел.: +380352561257

Ужгород 65.02 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 60 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, вул. Минайська, 35А, тел.: +380800302060

Харків 64.8 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 49.8 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Харків, вул. Полтавський шлях, 53/55, тел.: +380577284145

Херсон 67.34 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 49.8 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Херсон, пл. Привокзальна, 1, тел.: +380552701250

Хмельницький 65.95 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 60 грн./уп.
«D.S.» Хмельницький, вул. Попова, 3, тел.: +380800302060

Черкаси 68.58 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 49.8 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Черкаси, вул. Дашковича Остафія, 19, тел.: +380472590164

Чернігів 68.67 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 61.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430

Чернівці 64.56 грн./уп.

ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 5 % туба 50 г № 1, Виола ФФ ..... 49.8 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Чернівці, вул. Головна, 200, тел.: +380372931378

Developed by Maxim Levchenko