0
UA | RU

ОПТИКС (OPTIX)

Склад і форма випуску

таблетки, вкриті плівковою оболонкою блістер № 30
таблетки, вкриті плівковою оболонкою блістер № 60
РечовинаКількість
Бета-каротин1,5 мг
Лютеін2,5 мг
Вітамін Е36 мг
Вітамін С (кислота аскорбінова)225 мг
Цинк5 мг
Мідь1 мг
Зеаксантин0,5 мг
Допоміжні речовини: кальцію сульфат, целюлоза мікрокристалічна, кислота стеаринова, натрію кроскармелоза, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза);
оболонка: суміш для плівкового покриття Opadry II Yellow: гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), титану діоксид (Е171), полідекстроза, заліза оксид жовтий (Е172), мальтодекстрин, тальк, тригліцериди середнього ланцюга..
№ UA/6929/01/01 від 11.05.2018
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Комбінований лікарський засіб, що містить вітаміни, мінеральні речовини та рослинні каротиноїди.

Поповнює дефіцит вітамінів та мінеральних речовин. Проявляє антиоксидантну активність. Дія препарату обумовлена ефектами речовин, що входять до його складу.

Лютеїн і зеаксантин – специфічні каротиноїди, що містяться безпосередньо в сітківці ока (так званій жовтій плямі). Дія цих речовин обумовлена їх високою антиоксидантною активністю та здатністю фільтрувати шкідливу частину світлового спектра.

Лютеїн і зеаксантин чинять антиоксидантну, екранізуючу та поглинаючу дію, запобігають розвитку вікових порушень.

β-каротин відіграє важливу роль у побудові зорового пігменту родопсину, що забезпечує адаптацію ока до зниженої освітленості, а також чинить антиоксидантну дію.

Дія вітаміну С — водорозчинного антиоксиданту — у препараті поєднується з вітаміном Е, що захищає клітини та тканини від пошкоджувальної дії надлишкової кількості вільних радикалів та перекисного окиснення ліпідів.

Мідь і цинк функціонують як компоненти численних металоензимів, каталізуючи їх дію і попереджаючи утворення вільних радикалів.

Показання ОПТИКС

– поповнення необхідних вітамінів і мінералів при захворюваннях очей (вікова дегенерація сітківки, катаракта, ретинопатії, захворювання зорового нерва).

– Профілактика вікових порушень зору і захворювань очей у групах ризику (у віці понад 55 років; у хворих на цукровий діабет; за наявності спадкової схильності до катаракти або дегенерації сітківки; у курців; в осіб зі світлим кольором очей).

– Профілактика захворювань очей при значних зорових навантаженнях (робота за комп’ютером, під впливом УФ-променів, випромінювання телеекранів); при порушеннях нічної адаптації зору; під час одужання після офтальмологічних операцій.

Застосування ОПТИКС

лікарський засіб застосовують внутрішньо під час або після прийому їжі. Дорослим та дітям від 12 років призначають по 1 таблетці 1 раз на добу протягом 2–3 міс.

Максимальна добова доза — 1 таблетка. Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально. У разі необхідності, за відсутності стійкого ефекту, призначають повторні курси після консультації з лікарем.

Діти. Лікарський засіб не застосовують у дітей віком до 12 років.

Протипоказання

гіперчутливість до компонентів лікарського засобу, виражена ниркова недостатність, хронічний гломерулонефрит, саркоїдоз, гіпервітаміноз А та Е, тромбофлебіт, порушення обміну заліза або міді, тиреотоксикоз, одночасний прийом ретиноїдів.

Побічна дія

у осіб з підвищеною чутливістю — алергічні реакції (висип на шкірі, кропив’янка тощо), включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, гіпертермію, відчуття свербежу, бронхоспазм; головний біль, запаморочення.

Не було повідомлень про випадки побічної дії лютеїну, зеаксантину, невеликі кількості вітаміну С (до 2000 мг/добу для дорослих).

Проявами побічної дії міді можуть бути біль у животі, нудота, блювання та діарея.

Тривале застосування надмірної кількості цинку може призвести до дефіциту міді.

У разі появи будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування лікарського засобу та звернутися до лікаря.

Особливості застосування

максимальний ефект каротиноїдів спостерігається при прийомі з їжею, що містить жири (особливо — рослинні олії).

Не слід перевищувати рекомендовану дозу.

Лікарський засіб містить лактозу, тому його не слід застосовувати у пацієнтів зі спадковою непереносимістю галактози, мальабсорбцією глюкози-галактози або недостатністю лактази.

Лікарський засіб застосовують з обережністю у пацієнтів із сечокам’яною хворобою, при декомпенсації серцевої діяльності, жовчнокам’яній хворобі, хронічному панкреатиті, хворих на гострий нефрит, зі схильністю до тромбоутворення. Не застосовують у пацієнтів з непереносимістю фруктози.

Лікарський засіб не рекомендується призначати з іншими полівітамінами, оскільки можливе передозування останніх в організмі.

Застосування у період вагітності або годування груддю. У період вагітності або годування груддю лікарський засіб можна застосовувати лише у випадках, якщо, на думку лікаря, очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

при застосуванні з іншими лікарськими засобами, що містять такі ж самі вітаміни й мінерали, необхідно враховувати сумарний ефект вітамінів.

Одночасне застосування холестираміну, колестиполу, орлістату та проносних засобів зменшує всмоктування каротиноїдів.

Вітамін С посилює дію та прояви побічних реакцій сульфаніламідів.

Всмоктування вітаміну Е можуть порушувати препарати заліза, срібла.

Передозування

при передозуванні можливе посилення побічної дії лікарського засобу та розвиток проявів гіпервітамінозу (А, С, Е), виникнення алергічних реакцій, диспептичних розладів, включаючи біль у ділянці епігастрію, нудоту, блювання, метеоризм, діарею, підвищення збудливості нервової системи.

Лікування: активоване вугілля, промивання шлунка, симптоматична терапія.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °C.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 01.10.2021 р.
© Компендіум 2021

Діагнози, при яких застосовують ОПТИКС

Астигматизм гіперметропічний МКХ H52.2
Гіперметропія МКХ H52.0
Дегенеративна міопія МКХ H44.2
Збіжна співдружна косоокість МКХ H50.0
Звично-надмірне напруження акомодації МКХ H52.5
Інші помутніння склоподібного тіла МКХ H43.3
Міопія МКХ H52.1
Початкова стареча катаракта МКХ H25.0
Пресбіопія МКХ H52.4
Псевдоексфоліативний синдром (ПЕС), офтальмогіпертензія МКХ H40.1
Халазіон МКХ H00.1
Хоріоїдальная неоваскуляризація (ХНВ) МКХ H35.3
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko