0
UA | RU

Гавіскон® (Gaviscon®)

Склад і форма випуску

Гавіскон® полуничні таблетки
РечовинаКількість
Натрію альгінат250 мг
Натрію бікарбонат133,5 мг
Кальцію карбонат80 мг
Допоміжні речовини: ксиліт dc, маніт (е 421), макрогол 20000, полуничний ароматизатор, аспартам (е 951), магнію стеарат, окис заліза червоний (е 172).
№ UA/9210/01/01 від 17.12.2019
ГАВІСКОН® М'ЯТНІ ТАБЛЕТКИ
РечовинаКількість
Натрію альгінат250 мг
Натрію гідрокарбонат133,5 мг
Кальцію карбонат80 мг
Допоміжні речовини: маніт (е 421), макрогол 20000, магнію стеарат, коповідон, калію ацесульфам, мятний ароматизатор, аспартам (е 951).
№ UA/6865/02/01 від 02.01.2019
ГАВІСКОН® М'ЯТНА СУСПЕНЗІЯ
РечовинаКількість
Натрію альгінат250 мг/5 мл
Кальцію карбонат80 мг/5 мл
Натрію бікарбонат133,5 мг/5 мл
Допоміжні речовини: карбомер 974р, метилпарагідроксибензоат (е 218), пропілпарагидроксібензоат (е 216), сахарин натрію, олія м'яти перцевої, натрію гідроксид, вода очищена.
№ UA/6865/01/02 від 20.09.2017
ГАВІСКОН® ФОРТЕ М'ЯТНА СУСПЕНЗІЯ
РечовинаКількість
Натрію альгінат500 мг/5 мл
Калію бікарбонат100 мг/5 мл
Допоміжні речовини: кальцію карбонат, карбомер, натрію гідроксид, сахарин натрію, метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксібензоат, ароматизатор м'ятний, вода очищена.
№ UA/6865/01/01 від 13.10.2017
РечовинаКількість
Натрію альгінат500 мг/5 мл
Калію бікарбонат100 мг/5 мл
Допоміжні речовини: кальцію карбонат, карбомер 974р, натрію гідроксид, сахарин натрію, метилпарагідроксибензоат (е 218), пропілпарагидроксібензоат (е 216), ароматизатор м'ятний, вода очищена.
№ UA/6865/01/01 від 13.10.2017
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Після прийому внутрішньо Гавіскон® м’ятна суспензія/м’ятні таблетки/полуничні таблетки/Форте м’ятна суспензія швидко починають взаємодіяти зі шлунковим соком, утворюючи шар гелю альгінової кислоти на його поверхні, який має близьке до нейтрального значення рН, швидко та ефективно покривають стінки шлунка (протягом 4 год), запобігаючи появі гастроезофагеального рефлюксу. У тяжких випадках цей шар може піднятися до стравоходу замість вмісту шлунка та захищати стінки стравоходу.

Фармакокінетика. Механізм дії лікарського засобу є фізичним та не залежить від рівня всмоктування в системний кровообіг.

Показання Гавіскон

лікування за наявності симптомів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, а саме: печії; відрижки кислим; розладів травлення, що відносяться до рефлюксу, у тому числі в період вагітності.

Застосування Гавіскон

Гавіскон® м’ятна суспензія. Дорослим та дітям віком від 12 років препарат призначають перорально по 10–20 мл (2–4 чайні ложки) після їди та перед сном. Пацієнти літнього віку не потребують корекції дози.

Дітям віком 6–12 років: 5–10 мл (1–2 чайні ложки) після їди та перед сном.

Не слід застосовувати препарат більше 7 діб. Якщо симптоми захворювання зберігаються або посилюються протягом цього періоду, хворому необхідно звернутися до лікаря для уточнення діагнозу та корекції схеми лікування.

Пацієнти з порушенням функції печінки не потребують коригування дози.

Ниркова недостатність: приймати з обережністю хворим, які дотримуються низькосольової дієти (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ).

Діти. Не рекомендується застосовувати у дітей віком до 6 років.

Гавіскон® полуничні таблетки. Дорослим та дітям віком від 12 років препарат призначати перорально по 2–4 таблетки після їди та перед сном (до 4 разів на добу). Таблетки необхідно розжовувати. Не слід застосовувати препарат більше 7 діб. Якщо симптоми захворювання зберігаються або посилюються протягом цього періоду, хворому слід звернутися до лікаря для уточнення діагнозу та коригування схеми лікування.

Пацієнти літнього віку. Не потрібно коригувати дозу для пацієнтів літнього віку.

Пацієнти із захворюваннями печінки. Коригування дози не потрібне.

Пацієнти із захворюваннями нирок. Необхідно враховувати хворим, які дотримуються низькосольової дієти.

Діти. Не рекомендовано застосовувати дітям віком до 6 років. Дітям віком від 6 до 12 років препарат можна застосовувати тільки за призначенням та під наглядом лікаря. Для дітей віком від 6 до 12 років передбачено наявність суспензії.

Гавіскон® м’ятні таблетки. Лікарський засіб призначений для перорального застосування. Таблетки необхідно ретельно розжовувати.

Дорослі та діти віком від 12 років: по 2–4 таблетки після їди та перед сном.

Пацієнти літнього віку: для цієї вікової групи корекції дози не потрібно.

Діти. Клінічні дані щодо застосування у дітей віком до 12 років відсутні.

Не рекомендовано застосовувати у дітей віком до 12 років.

Гавіскон® Форте м’ятна суспензія. Дорослим та дітям віком від 12 років препарат призначають перорально. Приймають по 5–10 мл (1–2 чайні ложки) після їди та перед сном до 4 разів на добу.

Особливі категорії пацієнтів. Не потрібне коригування дози пацієнтам літнього віку.

Порушення функції печінки: коригування дози не потрібне.

Порушення функції нирок: слід застосовувати з обережністю пацієнтам, яким необхідно дотримуватися низькосольової дієти.

Не слід застосовувати препарат більше 7 діб. Якщо симптоми захворювання зберігаються або посилюються протягом цього періоду, хворому необхідно звернутися до лікаря для уточнення діагнозу та коригування схеми лікування.

Діти. Не рекомендовано дітям віком до 12 років.

Дітям віком до 12 років можливо застосовувати препарат тільки за призначенням лікаря, коли очікуваний позитивний ефект перевищує потенційний ризик від прийому препарату.

Протипоказання

цей лікарський засіб протипоказаний пацієнтам з відомою або підозрюваною гіперчутливістю до натрію альгінату, натрію гідрокарбонату та кальцію карбонату або будь-якої з допоміжних речовин.

Гавіскон® м’ятна суспензія, Гавіскон® Форте м’ятна суспензія протипоказані пацієнтам із відомою або підозрюваною гіперчутливістю до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин, у тому числі метилпарагідроксибензоату (Е218) і пропілпарагідроксибензоату (Е216).

Побічна дія

побічні реакції класифіковано за частотою таким чином: дуже часто (від 1/10), часто (від 1/100 до <1/10), нечасто (від 1/1000 до <1/100), рідко (від 1/10 000 до <1/1000), дуже рідко (<1/10 000) та частота невідома (не підлягає оцінці з огляду на наявні дані).

З боку імунної системи: дуже рідко — анафілактичні та анафілактоїдні реакції, реакції гіперчутливості, такі як висип на шкірі, кропив’янка.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: дуже рідко — прояви з боку дихальної системи, такі як бронхоспазм.

З боку травного тракту: частота невідома — здуття живота, запор.

Особливості застосування

Гавіскон® м’ятна суспензія За відсутності покращення через 7 днів необхідно переглянути клінічну картину.

У 20 мл препарату міститься 285,2 мг (12,4 ммоль) натрію, що еквівалентно 14,26% максимального добового споживання натрію для дорослих, рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).

Максимальна добова доза препарату еквівалентна 57% максимального добового споживання натрію для дорослих, рекомендованого ВООЗ.

Цей препарат має високий вміст натрію, що необхідно враховувати хворим, які дотримуються низькосольової дієти, зокрема при захворюваннях нирок або застійній серцевій недостатності.

У 10 мл препарату міститься 160 мг (1,6 ммоль) кальцію карбонату. З обережністю слід застосовувати лікарський засіб пацієнтам із гіперкальціємією, нефрокальцинозом та рецидивуючим кальцієвмісними конкрементами у нирках.

Пацієнтам із порушенням функції нирок необхідно регулярно спостерігати за рівнем кальцію, калію та магнію.

Лікарський засіб містить метилпарагідроксибензоат (Е218) та пропілпарагідроксибензоат (Е216), що можуть спричинити алергічні реакції (можливо, відтерміновані) (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ).

Гавіскон® полуничні таблетки. 4 таблетки препарату містять 254,84 мг (11,08 ммоль) натрію, що еквівалентно 12,74% максимального добового споживання натрію для дорослих, рекомендованого ВООЗ.

Максимальна добова доза препарату еквівалентна 50,96% від максимального добового споживання натрію, рекомендованого ВООЗ.

Цей препарат має високий вміст натрію, що необхідно враховувати пацієнтам, які дотримуються низькосольової дієти, зокрема при захворюваннях нирок або застійній серцевій недостатності.

Слід дотримуватися обережності при лікуванні пацієнтів з гіперкальціємією та нефрокальцинозом, а також із рецидивуючим утворенням у нирках каменів, які містять кальцій, враховуючи, що 4 таблетки препарату містять 320 мг (3,2 ммоль) карбонату кальцію. Оскільки препарат містить аспартам, його не можна призначати хворим на фенілкетонурію.

У пацієнтів із дуже низьким рівнем кислотності шлункового соку можливе зниження ефективності препарату.

За відсутності покращення протягом 7 днів необхідно проконсультуватися з лікарем.

Гавіскон®м’ятні таблетки. 4 таблетки препарату містять 253 мг (11 ммоль) натрію, що еквівалентно 12,65% максимального добового споживання натрію для дорослих, рекомендованого ВООЗ.

Максимальна добова доза препарату еквівалентна 50,6% максимального добового споживання натрію, рекомендованого ВООЗ.

Цей препарат має високий вміст натрію, що необхідно враховувати пацієнтам, які дотримуються низькосольової дієти, зокрема при захворюваннях нирок або застійній серцевій недостатності.

Доза, що дорівнює 4 таблеткам, містить 320 мг (3,2 ммоль) кальцію карбонату. Слід дотримуватися обережності при лікуванні пацієнтів із гіперкальціємією, нефрокальцинозом та рецидивуючим утворенням у нирках каменів, які містять кальцій.

1 таблетка цього препарату містить 3,75 мг аспартаму. При пероральному застосуванні аспартам гідролізується у ШКТ. Одним з основних продуктів гідролізу є фенілаланін. Оскільки препарат містить аспартам (Е951), його не можна призначати хворим на фенілкетонурію.

У разі відсутності зменшення вираженості симптомів через 7 днів лікування клінічна ситуація слід переглянути.

Гавіскон® Форте м’ятна суспензія. Кожні 10 мл препарату містять 78 мг (2,0 ммоль) калію та 106 мг (4,6 ммоль) натрію, що еквівалентно 5,3% максимального добового щоденного споживання натрію, рекомендованого ВООЗ.

Максимальна добова доза цього препарату еквівалентна 21% максимального добового щоденного споживання натрію, рекомендованого ВООЗ.

Цей препарат належить до засобів із високим вмістом натрію.

Це потрібно враховувати хворим, які дотримуються низькосольової дієти, наприклад при застійній серцевій недостатності та при порушенні функції нирок, або застосовують лікарські засоби, які можуть підвищити рівні калію в плазмі крові.

Слід також звернути увагу, що 10 мл суспензії містять 200 мг (2,0 ммоль) кальцію карбонату, тому необхідно з обережністю призначати препарат пацієнтам з гіперкальціємією, нефрокальцинозом та рецидивною нирковокам’яною хворобою, зумовленою кальцієм.

Лікарський засіб містить метилгідроксибензоат та пропілгідроксибензоат, що можуть викликати алергічні реакції (можливо, відтерміновані).

Застосування в період вагітності або годування грудьми. Клінічні дослідження за участю понад 500 вагітних, а також великий обсяг даних, отриманих під час постмаркетингового застосування, свідчать про те, що діючі речовини не спричиняють вад розвитку та не чинять токсичного впливу на новонароджених/немовлят. Препарат Гавіскон® можна застосовувати в період вагітності за наявності клінічної необхідності після консультації з лікарем.

Годування грудьми. Дослідження показали відсутність впливу на новонароджених/немовлят, що перебувають на грудному вигодовуванні, матері яких застосовували цей лікарський засіб. Препарат Гавіскон® можна застосовувати в період годування грудьми після консультації з лікарем.

Фертильність. За даними доклінічних досліджень альгінат не спричиняє негативного впливу на фертильність або репродуктивну функцію досліджуваних тварин або їх потомства.

Клінічні дані не свідчать про наявність впливу на фертильність людини.

Гавіскон® полуничні таблетки не впливає на перебіг вагітності, внутрішньоутробний та постнатальний розвиток плода/дитини. З огляду на наявність кальцію карбонату препарат рекомендується застосовувати протягом якомога коротшого періоду. Препарат можна застосовувати вагітним та у період годування грудьми.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

між прийомом препарату Гавіскон® та інших лікарських засобів, особливо тетрациклінів, дигоксину, фторхінолону, солей заліза, кетоконазолу, нейролептиків, тиреоїдних гормонів, пеніциламіну, блокаторів β-адренорецепторів (атенолол, метопролол, пропранолол), глюкокортикоїдів, хлорохіну, естрамустину та біфосфонатів, має минути не менше 2 год.

Гавіскон® Форте м’ятна суспензія, Гавіскон® полуничні таблетки: у зв’язку з наявністю кальцію карбонату, який діє як антацид, між прийомом препарату Гавіскон® Форте м’ятна суспензія, Гавіскон® полуничні таблетки та прийомом інших лікарських засобів, особливо Н2-антигістамінних препаратів, тетрациклінів, дигоксину, фторхінолону, залізистої солі, кетоконазолу, нейролептиків, тироксину, пеніциламіну, блокаторів β-адренорецепторів (атенолол, метопролол, пропанолол), глюкокортикоїдів, хлорохіну, дифосфонатів та естрамустину, має пройти не менше 2 год.

Передозування

симптоми. Симптоми можуть бути незначними; може виникати деякий дискомфорт у животі. Передозування може проявлятися як здуття живота.

Лікування. У разі передозування застосовують симптоматичне лікування.

Умови зберігання

Гавіскон® м’ятні таблетки: при температурі не вище 30 °C.

Гавіскон® м’ятна суспензія. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С. Не зберігати в холодильнику та не заморожувати.

Гавіскон® полуничні таблетки. Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Гавіскон® Форте м’ятна суспензія. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.

Не зберігати в холодильнику. Не заморожувати.

Докладну інформацію — див. інструкції для медичного застосування лікарських засобів.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 09.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Гавіскон

Атрофический гастрит МКХ K29.4
Болезни желудка и двенадцатиперстной кишки МКХ K29.9
Гастроэзофагеальный рефлюкс без эзофагита МКХ K21.9
Гастроэзофагеальный рефлюкс с эзофагитом МКХ K21.0
Диспепсия (нарушение пищеварения) МКХ K30
Другие острые гастриты МКХ K29.1
Изжога МКХ R12
Острая язва двенадцатиперстной кишки МКХ K26.3
Острый идиопатический панкреатит МКХ K85.0
Пептическая язва МКХ K27.9
Полип желудка и двенадцатиперстной кишки МКХ K31.7
Синдром раздраженного кишечника с диареей МКХ K58.0
Хронический гастрит МКХ K29.5
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko