ПІРАНТЕЛ табл. 250 мг стрип №3

Оксіфарм INN:

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки 250 мг стрип, №  3

За рецептомB

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

ПІРАНТЕЛ (PYRANTEL) Склад

діюча речовина: пірантел;

1 таблетка містить пірантелу памоату еквівалентно пірантелу 250 мг;

допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат, крохмаль кукурудзяний, метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), тальк, магнію стеарат, натрію крохмальгліколят (тип А), барвник Жовтий захід FCF (E 110). Лікарська форма

Таблетки. Фармакотерапевтична група

Протигельмінтні засоби.

Код АТС Р02С С01. Клінічні характеристики

Показання. Ентеробіоз, аскаридоз, анкілостомоз. Протипоказання. Гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату; печінкова недостатність. Спосіб застосування та дози. Застосовувати внутрішньо.

При ентеробіозі, аскаридозі: діти віком від 6 років — по 125 мг на 10 кг маси тіла одноразово; дорослі з масою тіла до 75 кг — по 750 мг (3 таблетки) одноразово; дорослі з масою тіла від 75 кг — по 1000 мг (4 таблетки) одноразово. Середня доза становить 10–12 мг/кг на один прийом.

При анкілостомозі для дорослих та дітей віком від 6 років таке ж дозування, при тяжких формах — по 20 мг/кг маси тіла на добу за 1 або 2 прийоми протягом 2–3 днів.

При лікуванні ентеробіозу з метою поліпшення ефекту рекомендовано чітко дотримуватись правил особистої гігієни, особливо дітям; а також повторно прийняти препарат через 3–4 тижні після попереднього прийому. Побічні реакції

Неврологічні розлади: запаморочення, сонливість, безсоння, головний біль дратівливість.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипання, кропив'янка.

З боку травного тракту: нудота, анорексія, блювання, спазми в животі, діарея, тенезми.

Гепатобіліарні розлади: підвищення рівня печінкових ферментів.

Інші: слабкість, підвищена втомлюваність. Передозування

Симптоми: можлива анорексія, нудота, блювання, діарея, атаксія, проте у зв'язку з мінімальними кількостями пірантелу, що адсорбується, навіть при значному передозуванні рідко виникають ознаки інтоксикації.

Лікування: рекомендоване промивання шлунка внаслідок відсутності специфічного антидоту.

Застережні заходи: контроль функцій респіраторної та серцево-судинної систем. Застосування у період вагітності або годування груддю.

У період вагітності або годування груддю препарат слід застосовувати тільки після ретельної оцінки співвідношення користь для жінки/ризик для плода (дитини), яке визначає лікар, та суворо дотримуватись рекомендованих доз.

Діти. Застосовують дітям віком від 6 років.

Дітям віком до 6 років рекомендується застосовувати препарат у вигляді суспензії. Особливості застосування

Препарат приймати одноразово, незалежно від прийому їжі та часу доби; немає необхідності застосовувати проносні засоби або утримуватися від прийому їжі. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Вплив Пірантелу на здатність керувати автотранспортом та роботу з іншими механізмами не вивчали. У разі виникнення побічних реакцій типу запаморочення, сонливості слід утримуватися від виконання робіт такого роду. Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Не застосовувати препарат разом з левамізолом, оскільки при одночасному застосуванні можливе потенціювання токсичності левамізолу і підвищення рівня теофіліну у плазмі крові; та з піперазином, який є антагоністом протигельмінтної дії пірантелу. Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Пірантел є антигельмінтним засобом, що діє на Enterobius vermicularis, Ascaris lumbricoides, Ankylostoma duodenale і Necator americanus. Пірантел блокує нервово-м’язову систему, паралізуючи гельмінтів, внаслідок чого вони під дією перистальтики виводяться з організму із калом. Пірантел активний щодо чутливих статевозрілих і статевонезрілих форм. Личинки, що мігрують через тканини, не уражаються.

Фармакокінетика. Внутрішньокишкове всмоктування препарату дуже слабке внаслідок нерозчинності пірантелу памоату. Плазматичні концентрації є незначними: від 0,05 мг/мл до

0,13 мг/мл. Основна абсорбція, яка оцінюється показниками незміненої речовини та метаболітами сечі, нижча за 3,8%. Основним метаболітом є N-метил-1,3-пропандіамін, концентрація якого в сечі становить 1,2–4,6%. Понад 93% препарату видаляється з фекаліями у незміненому вигляді. Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки світло-оранжевого кольору, припускається неоднорідне забарвлення з вкрапленнями, подовженої двоопуклої форми, не вкриті оболонкою, з рискою.

Термін придатності. 3 роки. Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Упаковка

По 3 таблетки в алюмінієвому стрипі; 1 стрип у картонній коробці. Категорія відпуску

За рецептом. Виробник

Шречем Фармасьютікалс Пвт. Лтд., Індія. Місцезнаходження

Плот № R-914/915, ТТС Індастріал Ареа, Рабале, Наві-Мумбаї — 400 701, Індія.

Дата додавання: 20.03.2019 р. Версія для друку

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій