АМЛОВАС® таблетки

Юнік Фармасьютикал Лабораторіз

табл. 5 мг стрип, № 10, № 20, № 30

табл. 10 мг стрип, № 10, № 20, № 30

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-02-21 р. № 169. Р.п. № UA/15752/01/01,UA/15752/01/02

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: amlodipine; 3-етил-5-метил(-)-2-[(аміноетокси)-метил]-4-(2-хлорфеніл)-1,4-дигідро-6-метил-3,5-піридиндикарбоксилат;

основні фізико-хімічні властивості: білі або майже білі, круглі, плоскі таблетки з рискою на одній стороні;

Склад

1 таблетка містить: амлодипіну бесилату еквівалентно амлодипіну 5 мг або 10 мг;

допоміжні речовини: кальцію гідрогенфосфат безводний, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, кремнезем колоїдний безводний.

Форма випуску

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Селективні антагоністи кальцію з переважною дією на судини. Похідні дигідропіридину.

АТС

С08С А01.

Фармакологічні властивості

Амлодипін, селективний блокатор кальцієвих каналів, — похідна дигідропіридину. Має антигіпертензивну та антиангінальну дії.

Фармакодинаміка. Амлодипін блокує надходження іонів кальцію через повільні кальцієві канали мембрани у гладком’язові клітини міокарда і судин.

Механізм його гіпотензивної дії обумовлений прямим впливом на гладки м’язи судин, що веде до розширення останніх. Завдяки поступовому початку дії амлодипін не чинить вираженої артеріальної гіпотензії.

Антиангінальний ефект препарату обумовлений двома механізмами. По-перше, здатністю амлодипіну розширювати периферичні артеріоли, що призводить до зниження загального периферичного судинного опору і зменшенню постнавантаження на серце без зміни частоти серцевих скорочень. Це веде до зниження потреби міокарда у кисні. По-друге, амлодипін безпосередньо розширює коронарні артерії, що призводить до збільшення надходження кисню в міокард (особливо у разі вазоспастичної стенокардії).

Є відомості, що амлодипін виявляє антиатеросклеротичну, антитромботичну активність. Препарат дещо підвищує швидкість клубочкової фільтрації, має слабку натрійуретичну дію. При діабетичній нефропатії не збільшує вираженість мікроальбумінурії.

Фармакокніетика. Після прийому всередину амплодипін швидко абсорбується з шлунково-кишкового тракту (90%). Максимальна концентрація препарату в крові спостерігається через 6 — 12 годин. Препарат має високий об’єм розподілу — близько 20 л/кг; біодоступність становить 98,56%, зв’язок з білками плазми крові високий — близько 95%. Концентрація стабільної рівноваги препарату в плазмі крові досягається через 7 — 8 днів після його регулярного прийому. Одночасне вживання їжі не впливає на його абсорбцію.

Період напіввиведення препарату становить 35 — 45 годин, що дозволяє призначати його один раз на добу. Метаболізується амлодипін головним чином у печінці з утворенням неактивних метаболітів. Менше 10% дози, прийнятої всередину, виводиться в незміненому вигляді, близько 60% екскретується нирками у вигляді неактивних метаболітів. 20 — 25% виводиться у вигляді метаболітів з жовчю і через кишечник, а також з грудним молоком. Проникає через гематоенцефалічний бар’єр.

Показання для застосування

  • артеріальна гіпертензія;
  • стабільна стенокардія (включаючи стенокардію Принцметалу або варіантну стенокардію).

Спосіб застосування та дози

Дозу і тривалість лікування визначають індивідуально. Зазвичай при артеріальній гіпертензії і стенокардії початкова доза Амловасу® для дорослих становить 5 мг на добу. В разі необхідності вона може бути збільшена до максимальної добової дози — 10 мг на добу.

Побічна дія

З боку серцево-судинної системи: набряки (не пов’язані з затримкою рідини в організмі), відчуття серцебиття, задишка, припливи. Зрідка — аритмії: синусова тахікардія, брадикардія, шлуночкові порушення ритму, фібриляція передсердь. Рідко — напади стенокардії, колапс, задишка.

З боку центральної нервової системи: запаморочення, головний біль, сонливість, відчуття втомленості, зрідка — зміна настрою, астенія, м’язові судоми, міалгія, порушення зору (включаючи диплопію), парестезії, шум у вухах. Дуже рідко — тремор.

З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, біль у животі. Зрідка — диспепсія, дискомфорт в епігастральній ділянці, анорексія, діарея, вздуття, блювання, сухість в роті, гіперплазія ясен. Дуже рідко — підвищення рівня печінкових трансаміназ і жовтяниця (обумовлені холестазом); диспепсія.

З боку кровотворної системи: в окремих випадках — анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія. Дуже рідко — агранулоцитоз.

З боку сечовидільної системи: незначне збільшення добового діурезу і частоти сечовипускання.

Дерматологічні реакції: алергічні реакції (шкірні висипання, свербіж); зрідка — дерматит, алопеція, мультиформна еритема.

З боку опорно-рухового апарату: судоми, міалгія, артралгія.

Інші: зрідка — гінекомастія, сексуальна дисфункція, підвищена пітливість, неспецифічний біль різної локалізації.

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до амлодипіну та інших похідних дигідропіридину;
  • артеріальна гіпотензія;
  • гострий інфаркт міокарда (до 4 тижнів від початку захворювання);
  • кардіогенний шок;
  • нестабільна стенокардія;
  • виражений аортальний стеноз;
  • вагітність та годування груддю.

Передозування

Симптоми: виражена артеріальна гіпотензія. У тяжких випадках можливі тахікардія або брадикардія, гіпоксія, колапс з непритомністю, кардіогенний шок.

Лікування: підтримка функції серцево-судинної системи, моніторинг показників роботи серця і легенів, контроль за об’ємом циркулюючої крові і діурезом. Для відновлення тонусу судин — застосування судинозвужуючих препаратів (за відсутністю протипоказань до їх призначення). Для усунення фізіологічних ефектів блокади кальцієвих каналів — внутрішньовенне введення препаратів кальцію. Якщо введення препаратів кальцію не ефективне, доцільно застосування симпатоміметиків (допамін або норепінефрин) для стабілізації артеріального тиску. Симпатоміметики доцільні також для усунення брадикардії. Якщо таким чином не вдається припинити брадикардію, пропонується застосування штучного водія серцевого ритму.

Слід обережно підходити до інфузії розчинів тому, що при цьому підвищується ризик перевантаження серця.

Оскільки рівень зв’язування амлодипіну з білками плазми крові високий, недоцільно використовувати гемодіаліз.

Особливості застосування

Препарат можна призначати як у вигляді монотерапії, так і в комбінації з тіазидними діуретиками, інгібіторами АПФ, блокаторами α- та β-адренорецепторів. При застосуванні комбінованої терапії немає потреби корегувати дозу Амловасу®.

З обережністю Амловас® призначають пацієнтам зі схильністю до артеріальної гіпотензії, з вираженою серцевою недостатністю, з гемодинамічно вагомим мітральним стенозом, з обструктивною гіпертрофічною кардіоміопатією. В цих випадках терапію слід здійснювати під постійним клінічним контролем.

Пацієнтам з порушеннями функції печінки слід коригувати дозування препарату і уникати призначення його в максимальних дозах. Пацієнти з порушенням функції нирок можуть приймати Амловас® в загальноприйнятих дозах.

Вимагає обережності призначення Амловасу® пацієнтам, які знаходяться на гемодіалізі та при гіповолемії, оскільки розширення кровоносних судин може спричинити в них значне зниження артеріального тиску.

У хворих похилого віку можлива підвищена чутливість до препарату.

Досвіду застосування Амловасу® у дітей немає.

Амловас® не справляє будь-якого небажаного впливу на метаболізм і не змінює лабораторні показники (ліпіди крові, показники вуглеводного, пуринового обміну). Його можна призначати пацієнтам з дисліпідеміями, цукровим діабетом, подагрою, бронхіальною астмою.

Вживання алкоголю під час лікування препаратом протипоказано.

Вагітність та грудне вигодовування.

Безпека застосування Амловасу® у період вагітності не встановлена.

Активний інгредієнт препарату екстрагується в грудне молоко, тому в разі необхідності призначення препарату у період лактації слід вирішити питання про припинення годування груддю.

Вплив на здатність керування автотранспортом і управління механізмами.

Прийом Амловасу® може призвести до розвитку індивідуальних психосоматичних реакцій. Тому під час лікування цим препаратом пацієнтам слід утримуватись від роботи з потенційно небезпечними механізмами та керування транспортними засобами (особливо на початку лікування, при зміні дозування і при вживанні комбінованої терапії).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Амловас® можна призначати в комбінації з тіазидними діуретиками, a- та b-адреноблокаторами, інгібіторами АПФ, тривало і коротко діючими нітратами, нестероїдними протизапальними засобами, антибіотиками, гіпоглікемізуючими препаратами для прийому всередину.

При поєднанні амлодипіну з антигіпертензивними засобами та трициклічними антидепресантами можливе підсилення гіпотензивного ефекту.

Одночасне застосування амлодипіну і дигоксину не змінює рівень концентрації дигоксину у сироватці крові і нирковий кліренс дігоксину.

Паралельне використання амлодипіну і циметидину не змінює фармакокінетику амлодипіну.

Амлодипін суттєво не змінює дію варфарину на протромбіновий час у здорових чоловіків-добровольців.

Грейпфрутовий сік підвищує біодоступність амлодипіну, що може посилити гіпотензивний ефект препарату.

Умови та термін зберігання

Зберігати в темному місці при температурі не вище 30°С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності — 3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 10 таблеток у стрипах ( контурна безчарункова упаковка з алюмінієвої фольги); таблетки 5 мг по 2 або по 3 стрипи у коробці з картону (№20, №30); таблетки 10 мг по 3 стрипи у коробці з картону (№30)

Виробник

“Юнік Фармасьютикал Лабораторіз” (відділення фірми “Дж.Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд.”).

Адреса

Ворлі, Мумбай 400 030, Індія.

Дата добавления: 28.01.2018 г.

Комментарии

Нет комментариев к этому материалу. Прокомментируйте первым

Добавить свой