0
UA | RU

М’яти перцевої листя (Folia menthae piperitae)

різних виробників

Склад і форма випуску

Лікарські засоби
М'ЯТИ ПЕРЦЕВОЇ ЛИСТЯ
Віола
РечовинаКількість
Листя м'яти перцевої1,5 г
№ UA/2261/01/01 від 12.04.2017
Лубнифарм
РечовинаКількість
Листя м'яти перцевої50 г
№ UA/8285/01/01 від 26.04.2018
ЗАТ "Ліктрави"
РечовинаКількість
Листя м'яти перцевої1,5 г
№ UA/5979/01/01 від 21.06.2016
РечовинаКількість
Листя м'яти перцевої50 г
№ UA/5979/01/01 від 21.06.2016
Тернофарм
РечовинаКількість
Олія м'яти перцевої50 г
№ UA/8876/01/01 від 06.07.2018
Біологічно активні речовини
ФІТОЧАЙ "МЯТА ПЕРЦЕВА"
Фітобіотехнології
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина
Дієтичні добавки

Актуальна інформація

М’ята перцева (лат. Mentha piperita) — рослина, багата на ефірні олії. Лікарською рослинною сировиною є листя рослини. Лікувальна дія м’яти перцевої реалізується за рахунок таких фітохімічних речовин, як каротин, азулен, бетаїн, α- і β-пінен, р-іонон, кумарин, карвон, каркварол, гесперидин, рутин та ін. (Фармацевтична енциклопедія), однак найважливішим є ментол. За рахунок наявності цих речовин екстракти рослини чинять спазмолітичну, знеболювальну, антисептичну та жовчогінну дію, а також рефлекторно розширюють коронарні судини (Студеникин В.М., 2011). В ефірній олії м’яти перцевої, крім ментолу, містяться такі активні речовини, як метилацетат, цинеол, ментон, ментофуран, які сприяють посиленню секреції жовчі, стимуляції травних залоз іншої локалізації, чинять протиблювотну, антисептичну, протибродильну, вітрогінну та спазмолітичну дію (Кляритская И.Л., 2006).

М’яти перцевої листя в неврології

Настій м’яти перцевої листя рекомендується в якості легкого заспокійливого засобу, а також при різних функціональних захворюваннях ШКТ (інструкція МОЗ України).

Екстракт м’яти перцевої входить до складу популярних седативних фітопрепаратів (Студеникин В.М., 2011). Вважається, що настій листя м’яти перцевої можна застосовувати в якості фітопрепарату при порушеннях сну і головному болю (Решетова Т.В., 2013). Настої і відвари м’яти перцевої можна застосовувати зовнішньо у вигляді ванн, аплікацій при болю невралгічного походження (Фармацевтична енциклопедія).

Рекомендовано приймати трав’яний збір, до складу якого входить листя м’яти перцевої, для психонейровегетативної стабілізації у пацієнтів із хронічною коронарною недостатністю (Михайлис А.А., 2009).

М’ята перцева в гастроентерології

Необхідно враховувати, що застосування м’яти перцевої (наприклад у формі настою) може сприяти розвитку гіпотонії нижнього стравохідного сфінктеру, а це призводить до загострення гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) та грижі стравохідного отвору діафрагми (ГПОД), що проявляється печією різного ступеня вираженості (Сайфутдинов Р.Г., 2003). З іншого боку, існує рекомендація застосовувати настій листя м’яти для лікування ГЕРХ у дітей — за рахунок спазмолітичної та заспокійливої дії препарату. Для досягнення терапевтичного ефекту бажано поєднувати в настої листя м’яти з корінням валеріани і квітками ромашки (Белоусов Ю.В., 2011).

Настій м’яти перцевої стимулює жовчоутворення, чинить вітрогонний і спазмолітичний ефект, тому рекомендовано застосовувати настій при overlap-синдромі. Overlap-синдром (синдром перехресту) — поширене в гастроентерологічній практиці явище, яке являє собою комбінацію уражень кількох органів з імовірно загальним механізмом патогенезу. Найбільш поширеним варіантом overlap-синдрому є поєднання ГЕРХ, функціональної диспепсії і функціональних біліарних розладів (Симаненко В.И., 2016). При цьому введення в схему лікування трав’яного настою з седативною та спазмолітичною дією сприяє зменшенню загального медикаментозного навантаження на пацієнта (Федулова Е.Н., 2008). Листя м’яти перцевої також входить до складу фітозборів, що застосовуються для терапії синдрому подразненого кишечнику (Убеева И.П., 2010).

М’ята перцева: інші способи клінічного застосування

Фітозбори, що включають екстракт листя м’яти перцевої, входять у схеми комплексного лікування опісторхозу і псевдоамфістомозу (Хамидуллин А.Р., 2006).

Результати рандомізованого клінічного дослідження свідчать, що вдихання ефірної олії м’яти перцевої сприяє пригніченню блювання і нудоти у пацієнтів після операцій на відкритому серці (Maghami M., 2020). Олія м’яти перцевої також зменшує вираженість нудоти, блювання та анорексії у пацієнток, які отримують хіміотерапію з приводу раку молочної залози (Jafarimanesh H., 2020).

У результаті досліджень in vitro встановлено, що ефірна олія м’яти перцевої чинить вірицидну дію проти вірусу Herpes simplex, у тому числі і проти штамів, резистентних до ацикловіру (Schuhmacher A., 2003). Спиртова настоянка листя м’яти перцевої входить до складу приготованого ex tempore фітоополіскувача для порожнини рота. Його бактерицидний ефект застосовується для догляду за порожниною рота осіб похилого та старечого віку, що носять зубні протези (Пономарева Н.А., 2007). Настій або настоянка м’яти перцевої використовується в якості основи для ополіскувачів, що застосовуються для боротьби з галітозом (Haghgoo R., 2013).

У літературі можна знайти інформацію, що листя м’яти перцевої можна застосовувати в період вагітності — її настій зменшує вираженість симптомів нудоти/блювання вагітних (Решетько О.В., 2011), а також в якості м’якого холекінетика при гіпотонічній дисфункції жовчного міхура (Сыродеева Ю. А., 2014), однак немає даних про безпеку застосування листя м’яти перцевої у вагітних (інструкція МОЗ України), тому при призначенні слід оцінювати користь в кожному випадку індивідуально.

Активні речовини, що містяться у листі м’яти перцевої, пригнічують лактацію. Така дія застосовується для більш швидкого завершення годування грудьми (Suzuki N., 2020), однак слід уникати застосування м’яти тим, хто планує продовжувати годування грудьми.

Також згідно з інструкцією МОЗ України настій листя м’яти перцевої не рекомендовано застосовувати у дітей віком молодше 3 років, але існує думка окремих авторів (Ровенская Ю.В., 2013), що настій листя м’яти перцевої можна застосовувати при підвищеному газоутворенні у дітей грудного віку — відомо, що м’ята перцева (у формі відвару) зменшує обсяг кишкових газів (Ногаллер А., 2016).

Відзначено рекомендації (Фармацевтична енциклопедія) застосовувати настій або олію м’яти перцевої для інгаляцій при бронхіті, ГРВІ, ларингіті — як відхаркувальний засіб (Mahendran G., 2019), однак слід враховувати, що у пацієнтів з алергією різкий запах м’яти перцевої може викликати бронхоспазм (Файзуллина Р.А., 2009).

М’ята перцева: висновки

М’ята перцева — рослина, яке широко застосовується в традиційній медицині. Лікувальні властивості м’яти перцевої застосовуються для лікування функціональних розладів ШКТ, в якості підтримувального засобу в ремісії, а також для корекції фізіологічних станів, що виникають у період вагітності, обтяжують хіміотерапію чи хірургічні втручання.

Інструкція МОЗ

М'ЯТИ ПЕРЦЕВОЇ ЛИСТЯ листя 50 г,листя 1.5 г, Віола ПрАТ (Україна, Запоріжжя)

Склад

діюча речовина: м’яти перцевої листя (Menthae piperitae folium);

1 пачка містить м’яти перцевої листя (Menthae piperitae folium) — 50 г; 1 фільтр-пакет містить м’яти перцевої листя (Menthae piperitae folium) — 1,5 г.

Лікарська форма

Листя.

Основні фізико-хімічні властивості: 

подрібнена сировина: шматочки листків різної форми, з домішкою квіток та бутонів. Край листка пилчастий з нерівними гострими зубцями; поверхня гола, тільки знизу по жилках під лупою помітні рідкі, притиснуті волоски і по всій поверхні листка — блискучі золотисто-жовті або більш темні залозки. Колір листків від світло-зеленого до темно-зеленого. Запах сильний, приємний. Смак трохи пекучий, холодячий;

порошок крупний: шматочки листків різної форми, з домішкою квіток та бутонів, що проходять крізь сито №1400. Край листка пилчастий з нерівними гострими зубцями; поверхня гола, тільки знизу по жилках під лупою помітні рідкі, притиснуті волоски і по всій поверхні листка — блискучі золотисто-жовті або більш темні залозки. Колір листків від світло-зеленого до темно-зеленого. Запах сильний, приємний. Смак трохи пекучий, холодячий.

Фармакотерапевтична група

Протиблювальні засоби і препарати, що усувають нудоту. Код АТХ А04А D.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Біологічно активні речовини препарату чинять жовчогінну, седативну і слабку гіпотензивну дію; підвищують секрецію травних залоз, збуджують апетит, пригнічують процеси гниття і бродіння у травному каналі, знижують тонус гладеньких м’язів кишечнику, жовчо- та сечовивідних шляхів, посилюють виділення жовчі.

Фармакокінетика.

Фармакокінетика не визначалась.

Клінічні характеристики

Показання

Захворювання травного тракту (нудота різного походження, кишкові коліки, метеоризм, спазми травного тракту); захворювання печінки (холецистит, гепатит, холангіт, жовчокам’яна хвороба), як легкий заспокійливий засіб (у складі комплексної терапії).

Протипоказання

Гіперчутливість до біологічно активних речовин препарату. Спазмофілія, круп, бронхіальна астма.

Особливі заходи безпеки.

Пацієнтам зі шлунково-стравохідним рефлюксом (печією) слід уникати застосування листя м’яти перцевої, оскільки може збільшитися печія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Невідома.

Особливості застосування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

За призначенням лікаря у тому випадку, коли користь для матері переважає потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

1 столову ложку листя помістити в емальований посуд, залити 200 мл гарячої кип’яченої води, закрити кришкою і настоювати на киплячій водяній бані 15 хвилин. Охолодити при кімнатній температурі протягом 45 хвилин, процідити, залишок віджати до процідженого настою. Об’єм настою довести кип’яченою водою до 200 мл.

Приймати у теплому вигляді 2–3 рази на добу за 15 хвилин до їди: дорослим та дітям віком від 14 років — по ½-⅓ склянки, дітям віком 12–14 років — по ¼ склянки, 7–12 років — по 2 столові ложки, 3–7 років — по 1 столовій ложці. Перед застосуванням настій збовтати.

2 фільтр-пакети помістити у скляний або емальований посуд, залити 200 мл окропу, закрити і настоювати 15 хвилин. Приймати у теплому вигляді 3–4 рази на добу за 15 хвилин до їди: дорослим та дітям віком від 14 років — по 1 склянці, дітям 12–14 років — по ½ склянки, 7–12 років — по ⅓ склянки, 3–7 років по 2 столові ложки.

Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально.

Діти.

Препарат застосовувати дітям віком від 3 років.

Передозування

Нераціональне застосування препаратів м’яти може призвести до болю у ділянці серця. Терапія симптоматична.

Побічні реакції

Алергічні реакції (у т.ч. гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри, кропив’янка, контактний дерматит). При появі побічних реакцій слід припинити прийом препарату та звернутися до лікаря.

Термін придатності

2 років.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Приготовлений настій — при температурі 8–15 °С не більше 2 діб.

Упаковка

По 50 г у пачках з внутрішнім пакетом, по 1,5 г у фільтр-пакетах в упаковці №20.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

69050,Україна, м. Запоріжжя, вул. Складська, 4.

Заявник

ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».

Місцезнаходження заявника

69063, Україна, м. Запоріжжя, вул. Академіка Амосова, 75.

М'ЯТИ ПЕРЦЕВОЇ ЛИСТЯ листя 50 г, Лубнифарм АТ (Україна, Лубни)

Склад

діюча речовина: 1 пачка містить м’яти перцевої листя (menthae piperitae folium) 50 г.

Лікарська форма

Листя.

Основні фізико-хімічні властивості: суміш часток зеленого, коричнювато-зеленого, коричнювато-фіолетового кольору. Сировина має характерний, проникаючий запах і характерний ароматний смак.

Фармакотерапевтична група

Протиблювотні засоби та препарати, що усувають нудоту. Код АТХ А04А D.

Фармакологічні властивості

М’яти перцевої листя містить олію ефірну, до складу якої входить ментол, пінени, лимонен, феландрен, цинеол та інші терпеноїди. Крім цього, препарат містить флавоноїди, кислоту урсолову і олеанолову, бетаїн, каротин, гесперидин, речовини дубильні, кислоти органічні, мікроелементи. Цей комплекс біологічно активних речовин чинить жовчогінну, седативну і слабку гіпотензивну дію. Препарати із листя м’яти перцевої підвищують секрецію травних залоз, збуджують апетит, пригнічують процеси гниття і бродіння в травному каналі, знижують тонус гладких м’язів кишечнику, жовчо- та сечовивідних шляхів, посилюють виділення жовчі.

Клінічні характеристики

Показання

У комплексній терапії при захворюваннях травного тракту (нудота різного походження, кишкові коліки, метеоризм, спазми травного тракту), захворюваннях печінки (холецистит, гепатит, холангіт, жовчнокам’яна хвороба), як легкий заспокійливий засіб.

Протипоказання

Підвищена чутливість до біологічно активних речовин, що входять до складу препарату; спазмофілія; круп; бронхіальна астма.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не вивчалась.

Особливості застосування.

Пацієнтам із шлунково-стравохідним рефлюксом (печією) слід уникати застосування препарату М’яти перцевої листя, оскільки може збільшитися печія.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Безпека та ефективність застосування листя м’яти перцевої у період вагітності або годування груддю не вивчалися, тому лікарський засіб призначають у цей період тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати у вигляді настою: 5 г (1 столова ложка) листя помістити в емальований посуд, залити 1 склянкою (200 мл) гарячої кип’яченої води, накрити кришкою і тримати на киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджувати при кімнатній температурі протягом 45 хв, процідити, залишок віджати до процідженого настою. Об’єм настою довести кип’яченою водою до 200 мл. Приймати у теплому вигляді 2–3 рази на добу за 15 хв до їди: дорослим та дітям від 14 років — по ½-1/3 склянки, дітям 12–14 років — по ¼ склянки, 7–12 років — по 2 столові ложки, 3–7 років — по 1 столовій ложці. Перед застосуванням настій збовтати.

Тривалість лікування визначається індивідуально з урахуванням характеру захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Діти.

М’яти перцевої листя не слід призначати дітям віком до 3 років, оскільки немає досвіду застосування цього препарату в цій віковій групі.

Передозування

У разі передозування можливе посилення седативного ефекту препарату, біль у ділянці серця.

Лікування: терапія симптоматична.

Побічні реакції

Нераціональне застосування лікарського засобу М’яти перцевої листя може призвести до болю в ділянці серця.

В окремих випадках можуть з’являтися алергічні реакції (у тому числі гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри, кропив’янка, контактний дерматит). При появі побічних реакцій слід припинити прийом препарату та звернутися до лікаря.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Приготовлений настій зберігати при температурі від 8 °С до 15 °С не більше 2 діб.

Упаковка

По 50 г у пачках з внутрішнім пакетом.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

АТ «Лубнифарм».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 37500, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Барвінкова, 16.

М'ЯТИ ПЕРЦЕВОЇ ЛИСТЯ листя 50 г,листя 1.5 г, Ліктрави ПрАТ (Україна, Житомир)

Склад

діюча речовина: м’яти перцевої листя (Menthae piperitae folia);

1 пачка містить м’яти перцевої листя (Menthae piperitae folia) 50 г;

1 фільтр-пакет містить м’яти перцевої листя (Menthae piperitae folia) 1,5 г.

Лікарська форма

Листя.

Основні фізико-хімічні властивості: шматочки листя різної форми з домішками шматочків стебел від світло-зеленого до темно-зеленого або коричнювато-зеленого кольору, іноді з коричнювато-фіолетовими вкрапленнями.

Фармакотерапевтична група

Протиблювальні засоби і препарати, що усувають нудоту.

Код АТХ

А04A D.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Біологічно активні речовини препарату чинять жовчогінну, седативну і слабку гіпотензивну дію; підвищують секрецію травних залоз, збуджують апетит, пригнічують процеси гниття і бродіння у травному каналі, знижують тонус гладеньких м’язів кишечнику, жовчо- та сечовивідних шляхів, посилюють виділення жовчі.

Клінічні характеристики

Показання

Захворювання травного тракту (нудота різного походження, кишкові коліки, метеоризм, спазми травного тракту); захворювання печінки (холецистит, гепатит, холангіт, жовчокам’яна хвороба), як легкий заспокійливий засіб (у складі комплексної терапії).

Протипоказання

Гіперчутливість до біологічно активних речовин препарату. Спазмофілія, круп, бронхіальна астма.

Особливі заходи безпеки

Пацієнтам з шлунково-стравохідним рефлюксом (печією) слід уникати застосування листя м’яти перцевої, оскільки може посилитися печія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Невідома.

Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю.

За призначенням лікаря у тому випадку, коли користь для матері переважає потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.

Спосіб застосування та дози

1 столову ложку листя помістити в емальований посуд, залити 200 мл гарячої кип’яченої води, закрити кришкою і настоювати на киплячій водяній бані 15 хв. Охолодити при кімнатній температурі протягом 45 хв, процідити, залишок віджати до процідженого настою. Об’єм настою довести кип’яченою водою до 200 мл.

Приймати у теплому вигляді 2–3 рази на добу за 15 хв до їди: дорослим та дітям віком від

14 років — по ½-⅓ склянки, дітям віком 12–14 років — по ¼ склянки, 7–12 років — по 2 столові ложки, 3–7 років — по 1 столовій ложці. Перед застосуванням настій збовтати.

2 фільтр-пакети помістити у скляний або емальований посуд, залити 200 мл окропу, закрити

і настоювати 15 хв. Приймати у теплому вигляді 3–4 рази на добу за 15 хв до їди: дорослим та дітям віком від 14 років — по 1 склянці, дітям віком 12–14 років — по ½ склянки, 7–12 років — по ⅓ склянки, 3–7 років — по 2 столові ложки.

Приготовлений настій зберігати при температурі 8–15 оС не більше 2 діб.

Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально.

Діти. Препарат застосовувати дітям віком від 3 років.

Передозування

Нераціональне застосування препаратів м’яти може призвести до болю

у ділянці серця. Терапія симптоматична.

Побічні реакції

Алергічні реакції (у т.ч. гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри, кропив’янка, контактний дерматит). При появі побічних реакцій слід припинити прийом препарату та звернутися до лікаря.

Термін придатності

 2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 50 г у пачках з внутрішнім пакетом, по 1,5 г у фільтр-пакетах в упаковці № 20 у пачці або

у пачці з внутрішнім пакетом.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПрАТ «Ліктрави».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 10001, Житомирська обл., м. Житомир, шосе Київське, будинок 21.

М'ЯТИ ПЕРЦЕВОЇ ЛИСТЯ листя 50 г, Тернофарм ТОВ (Україна, Тернопіль)

Склад

діюча речовина: м’яти перцевої листя;

1 пакет містить м’яти перцевої листя (Menthaе piperitaе folium) 50 г.

Лікарська форма

Листя.

Основні фізико-хімічні властивості: шматочки листя різної форми з домішками шматочків стебел; колір зелений або коричнювато-зелений, іноді з коричнювато-фіолетовими фрагментами (жилки листка). Запах характерний, проникаючий.

Фармакотерапевтична група

Протиблювотні засоби та препарати, що усувають нудоту. Код АТХ A04A D.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. М’яти перцевої листя містить олію ефірну, до складу якої входить ментол, пінени, лимонен, феландрен, цинеол та інші терпеноїди. Крім цього, препарат містить флавоноїди, кислоту урсолову та олеанолову, бетаїн, каротин, гесперидин, речовини дубильні, кислоти органічні, мікроелементи. Цей комплекс біологічно активних речовин чинить жовчогінну, седативну і слабку гіпотензивну дію. Препарати із м’яти перцевої листя підвищують секрецію травних залоз, збуджують апетит, пригнічують процеси гниття і бродіння у травному тракті, знижують тонус гладких м’язів кишечнику, жовчо- та сечовивідних шляхів, посилюють виділення жовчі.

Фармакокінетика. Не вивчалась.

Клінічні характеристики

Показання

У комплексній терапії при захворюваннях травного тракту (нудота різного походження, кишкові коліки, метеоризм, спазми травного тракту); захворюваннях печінки (холецистит, гепатит, холангіт, жовчнокам’яна хвороба); як легкий заспокійливий засіб.

Протипоказання

Підвищена чутливість до біологічно активних речовин, що входять до складу лікарського засобу. Спазмофілія, круп, бронхіальна астма.

Особливі заходи безпеки.

Пацієнтам зі шлунково-стравохідними рефлюксом (печією) слід уникати застосування «М’яти перцевої листя», оскільки може збільшитися печія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не вивчалась.

Особливості застосування.

«М’яти перцевої листя» є звичайним лікарським засобом рослинного походження для застосування відповідно до показань, підтверджених тривалим застосуванням.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Безпека та ефективність лікарського засобу у період вагітності або годування груддю не вивчалась, тому м’яти перцевої листя слід призначати у цей період тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати у вигляді настою: 5 г (1 столова ложка) листя помістити в емальований посуд, залити 1 склянкою (200 мл) гарячої кип’яченої води, закрити кришкою і тримати на киплячій водяній бані 15 хвилин. Охолодити при кімнатній температурі протягом 45 хвилин, процідити, залишок віджати до процідженого настою. Об’єм настою довести кип’яченою водою до 200 мл. Приймати у теплому вигляді 2–3 рази на добу за 15 хвилин до їди: дорослим та дітям від 14 років по ½–⅓ склянки, дітям 12–14 років — по ¼ склянки, 7–12 років — по 2 столові ложки, 3–7 років — по 1 столовій ложці. Перед застосуванням настій збовтати.

Тривалість лікування визначається індивідуально з урахуванням характеру захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем, якщо симптоми захворювання не зникли під час застосування лікарського засобу або спостерігаються побічні реакції, не зазначені в інструкції для медичного застосування лікарського засобу.

Діти.

М’яти перцевої листя не слід призначати дітям віком до 3 років, оскільки немає досвіду застосування цього препарату у даній віковій групі.

Передозування

При передозуванні можливе посилення седативного ефекту препарату.

Терапія симптоматична.

Побічні реакції

Нераціональне застосування м’яти перцевої листя може призвести до болю у ділянці серця.

В окремих випадках можуть з’являтися алергічні реакції (у тому числі гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри, кропив’янка, контактний дерматит).

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 оС.

Приготовлений настій зберігати при температурі від 8 оС до 15 оС не більше 2 діб.

Зберігати у недоступному для дітей місці!

Упаковка

По 50 г у пачці з внутрішнім пакетом.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник/заявник

ТОВ «Тернофарм».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності/місцезнаходження заявника

ТОВ «Тернофарм».

Україна, 46010, м. Тернопіль, вул. Фабрична, 4.

Тел./факс: (0352) 521–444, http://www.ternopharm.com.ua.

Дата додавання: 14.10.2021 р.
© Компендіум 2019
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko