КАЛІЮ ПЕРМАНГАНАТ (KALII PERMANGANAS)

Склад і форма випуску

порошок для приготування р-ну для зовнішнього застосування 5 г флакон, № 1Ціни в аптеках
Калію перманганат
5 г
№ UA/5815/01/01 від 02.03.2017
C

Інструкція

КАЛІЮ ПЕРМАНГАНАТ (KALII PERMANGANAS)

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-03-02 р. № 203. Р.п. № UA/5815/01/01

Склад лікарського засобу

діюча речовина: калію перманганат;

1 флакон містить калію перманганату 5 г.

Лікарська форма

Порошок для розчину для зовнішнього застосування.

Гранульований порошок темно-фіолетового або коричнево-чорного кольору, чи кристали темно-фіолетового або майже чорного кольору, зазвичай із металевим блиском.

Назва і місцезнаходження виробника.

ТОВ «Исток-Плюс».

Україна, 69032, м. Запоріжжя, вул. Макаренка, 4.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфікуючі засоби. Код АТС D08A X06.

Антидоти. Код АТС V03A B18.

Калію перманганат — сильний окиснювач. У присутності органічних речовин, що легко окиснюються (компоненти тканин, гнійні виділення), легко відщеплює кисень і перетворюється у діоксид марганцю, який залежно від концентрації розчину виявляє в’яжучу, подразливу, припікальну дію. Кисень, що вивільнився, зумовлює протимікробний і дезодораційний вплив. Застосовується як антидот при отруєнні фосфором, опіоїдами.

Показання для застосування

Інфіковані рани, опіки, виразки шкіри, дерматомікози, вагініт, уретрит, цистит, баланопостит, фарингіт, ларингіт, тонзиліт. Отруєння опіоїдами, алкалоїдами, фосфором, нікотином, синильною кислотою, хініном; для промивання шлунка; при потраплянні аніліну на шкіру; для припікання місця укусу комах і змій.

Протипоказання

Підвищена чутливість до калію перманганату.

Належні заходи безпеки при застосуванні

При застосуванні у високій концентрації можливе виникнення подразнення шкіри.

Окиснення ціанідів у присутності калію перманганату спостерігається лише у лужному середовищі.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Немає даних щодо застосування у період вагітності або годування груддю, тому препарат слід призначати тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

Діти.

Ефективність і безпека при застосуванні препарату дітям не встановлені. З цієї причини його застосування можливе тільки під наглядом або за призначенням лікаря.

Спосіб застосування та дози

Калію перманганат застосовують у вигляді водних розчинів зовнішньо, для полоскання, спринцювання і вводять у шлунок для промивання.

Для полоскання, спринцювання в хірургічній, гінекологічній, урологічній, оториноларингологічній, стоматологічній практиці застосовують 0,01%-0,02%-0,1% розчини, для промивання ран застосовують 0,1–0,5% розчини, для змазування (зрошення) виразкових і опікових поверхонь застосовують 2–5% розчини.

При отруєннях для промивання шлунка застосовують 0,01–0,1% розчин.

Передозування

При потраплянні внутрішньо спричиняє різкий біль у порожнині рота, по ходу стравоходу, блювання, пронос; слизова оболонка рота і глотки — набрякла, темно-коричневого, фіолетового кольору, можливий набряк гортані і розвиток механічної асфіксії, опікового шоку, рухового збудження, судом. Часто виникають тяжкі пневмонії, геморагічний коліт, нефропатія, гепатопатія, явища паркінсонізму. При зниженій кислотності шлункового соку можливий розвиток метгемоглобінемії з вираженим ціанозом і ядухою. Смертельна доза для дітей — близько 3 г, для дорослих — 0,3–0,5 г/кг. Як антидот застосовують метиленовий синій (дорослим 50 мл 1% розчину), аскорбінову кислоту (дорослим — 30 мл 5% розчину внутрішньовенно), вітаміни В12 (до 1000 мкг) та В6 (дорослим — 3 мл 5% розчину внутрішньом’язово). Внутрішньо призначають молоко з яєчним білком, після чого викликають блювання.

Показаний гемодіаліз. Обмінне переливання крові.

Побічні ефекти

Калію перманганат у розчинах високої концентрації може спричинити подразнення тканин, при підвищеній чутливості тканини — опік. При потраплянні внутрішньо у людей зі зниженою кислотністю шлункового соку спричиняє гемотоксичну дію (метгемоглобінемія).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При взаємодії препарату з деякими органічними (танін, цукор, вугілля, спирт, гліцерин, органічні кислоти) або легкоокиснювальними речовинами (сірка, натрію тіосульфат, натрію нітрат, залізо відновлене) може статися вибух.

При взаємодії з бромідами, йодидами, хлоридами виділяються вільні галоїди.

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 5 г порошку у флаконі.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Діагнози, при яких застосовують КАЛІЮ ПЕРМАНГАНАТ

Дата додавання: 05.10.2020 р.
© Компендиум 2019
geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko