0
UA | RU

ЕРБІСОЛ® Екстра (ERBISOL® Extra)

Склад і форма випуску

№ UA/5036/01/01 від 12.06.2017
За рецептом
Діючі речовини: 1 мл препарату містить: комплекс природних небілкових низькомолекулярних органічних сполук негормонального походження, отриманих із тваринної ембріональної тканини, олігопептиди та глікопептиди (загалом 0,07–0,4 мг), нуклеотиди, амінокислоти.
Допоміжні речовини: р-н 0,9% натрію хлориду ізотонічний..
№ UA/5036/01/01 від 12.06.2017
За рецептом
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Фармакологічна активність препарату визначається вмістом у ньому низькомолекулярних біологічно активних пептидів, яким властиві імуномодулюючі, репаративні, антиоксидантні та антигіпоксичні ефекти.

Основний імуномодулюючий ефект препарату проявляється, перш за все, через дію на макрофагальну ланку, яка відповідає за репарацію пошкоджених клітин та відновлення функціональної активності органів і тканин, а також через NК-клітини (CD316+56+) та Т-кілери (CD3+16+56+), якi відповідають за знищення ушкоджених клітин, нездатних до регенерації, або аномальних клітин. Одночасно препарат має імунокоригувальну дію і при порушеннях імунного стану сприяє його нормалізації внаслідок активації Т-лімфоцитів, Тh1-хелперів і Т-кілерів, що важливо для відновлення балансу між клітинним та гуморальним імунітетом.

Репаративні властивості препарату обумовлені його імуномодулюючою дією, що проявляється підвищенням активності макрофагів (які зумовлюють процеси репарації пошкоджених клітин та відновлення функціональної активності органів і тканин), а також N- і Т-кілерів, що відповідають за знищення пошкоджених клітин, нездатних до регенерації.

Антиоксидантний ефект препарату проявляється за рахунок гальмування процесів ПОЛ, підвищення активності глютатіон залежної антиоксидантної системи крові, без змін активності ферментів мікросомального окиснення та вмісту цитохрому Р450, а також мембраностабілізуючого ефекту на рівні плазматичних мембран.

Антигіпоксичні властивості препарат реалізує за рахунок збільшення споживання кисню тканинами і покращення тканинного дихання в результаті посилення транспорту електоронів у мітохондріях, відновлення протонного градієнта на їх мембранах і зміщення кривої дисоціації оксигемоглобіну вправо, тобто підсилює віддачу кисню тканинам.

Препарат нетоксичний, позбавлений кумулятивної токсичності, алергенних, тератогенних, мутагенних і канцерогенних властивостей.

Фармакокінетика. Не вивчена.

Показання ЕРБІСОЛ Екстра

в комплексній терапії:

– серцево-судинних захворювань: АГ, кардіоміопатії, міокардитів, ІХС, інфаркту міокарда, постінфарктного кардіосклерозу, дифузного кардіосклерозу;

– неврологічних захворювань: церебрального атеросклерозу, інсульту, неврологічних порушень, пов’язаних із розладом мозкового кровообігу (після перенесеного інсульту), поліневритів різного генезу, демієлізуючих поліневропатій, хвороби Паркінсона;

– захворювань ШКТ: гострих та хронічних гепатитів різної етіології, гепатопатій, гепатозів, цирозу печінки, панкреатита, ерозивного гастродуоденіту, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, неспецифічного виразкового коліту;

– неспецифічних захворювань: неспецифічних захворювань легенів (пневмонія, хронічні бронхіти), метаболічні дистрофії, ангіопатії, для покращання мікроциркуляції, нормалізації тонусу та кровонаповнення судин, хронічна ниркова недостатність, ревматизм, дифузні захворювання сполучних тканин, системні васкуліти, артрити різної етіології, деформуючий остеоартроз, подагра. Ербісол Екстра використовується у комплексному лікуванні осіб, які постраждали від наслідків радіаційного впливу та екологічного забруднення, препарат має виражені адаптивно-коригуючі властивості, підвищує компенсаторні та захисні функції організму.

– цукрового діабету, тиреоїдитів, аутоімунного інсулінового синдрому;

– пародонтиту та пародонтозу;

– у хірургії та травматології: облітеруючі захворювання аорти та її гілок атеросклеротичного генезу, облітеруючі ендартеріїти, діабетичні макро- та мікроангіопатії, травматичні, післяопераційні і гнійні рани, трофічні виразки різної етіології, пролежні, переломи (для прискорення консолідації кісткових фрагментів);

– в алергології: алергічні захворювання, включаючи БА, атопічний дерматит і атопічний ринокон’юнктивіт;

– захворювань шкіри: гнійникових захворювань шкіри, дерматитів та токсикодермії, нейродерматозів, екземи, псоріазу;

– в геронтології: функціональної недостатності, пов’язаної з віковими порушеннями діяльності печінки, імунної, нервової та серцево-судинної системи. Для підвищення фізичної активності та загального життєвого тонусу, потенції.

Застосування ЕРБІСОЛ Екстра

препарат Ербісол Екстра застосовують виключно у складі комплексної терапії та вводять в/м щоденно по 2–4 мл протягом 20–30 діб 2 рази на добу, бажано вранці о 6–8 год за 1–2 год до їди (при лікуванні захворювань підшлункової залози о 9–11 год через 2–3 год після їди), та ввечері, перед сном, о 20–22 год через 2–3 год після їди.

При комплексній терапії неврологічних захворювань (демієлізуючі поліневропатії, хвороба Паркінсона) Ербісол Екстра призначають в/м щоденно 2 рази на добу: о 6–8 год та 20–22 год по 2 мл протягом перших 3 діб, наступні 10–20 діб вводять двічі: о 6–8 год по 4 мл та о 20–22 год по 2 мл, а потім — протягом 7–17 діб двічі по 2 мл.

При комплексному лікуванні неврологічних порушеннях, пов’язаних із розладом мозкового кровообігу (після перенесеного інсульту), у постінфарктний період Ербісол Екстра рекомендується призначати через 7–10 діб після епікризу в/м щоденно по 2 мл вранці протягом 20–30 діб.

У складі комплексної терапії ІХС та порушень периферичного кровообігу препарат призначають в/м щоденно 2 рази на добу по 2 мл протягом 20 діб.

При комплексному лікуванні облітеруючих захворювань судин препарат призначають в/в крапельно по 4 мл, розведених у 250 мл фізіологічного р-ну протягом 1–2 год. Підтримуюча доза забезпечується в/м введенням препарату щоденно двічі по 2 мл вранці та ввечері. Курс лікування становить 10–15 діб.

У складі комплексної терапії при неспецифічному виразковому коліті Ербісол Екстра призначають в/м щоденно двічі по 2 мл вранці та ввечері протягом 20–30 діб, а потім щоденно по 4 мл вранці та по 2 мл ввечері протягом 20–30 днів, а потім щоденно по 2 мл вранці та ввечері протягом 10–20 діб.

При комплексній терапії ран, парадонтитів та пародонтозів перші 10 діб призначають в/м щоденно 2 рази на добу по 2 мл вранці та ввечері, а наступні 10 діб у разі потреби,по 2 мл вранці. При генералізованих парадонтитах додатково призначають аплікації та електрофорез Ербісол Екстра з аноду (+) на ясна.

Комплексне лікування гепатозів, гепатитів, ерозивно-виразкових уражень ШКТ, дифузних захворювань сполучної тканини, травматичних уражень тканин і органів, трофічних виразок різної етіології, пролежнів, для прискорення консолідації кісткових фрагментів, а також для підвищення компенсаторних та захисних функцій організму, підвищення фізичної активності та загального життєвого тонусу, Ербісол Екстра призначають в/м щоденно двічі по 2 мл вранці та ввечері протягом 20 діб, або протягом перших 3 діб по 2 мл вранці, а наступні 10 діб вводять двічі по 2 мл вранці та ввечері, потім 7 діб по 2 мл вранці.

При комплексній терапії панкреатиту протягом перших 10–20 діб Ербісол Екстра призначають в/м щоденно двічі: по 2 мл вранці о 9–11 год і ввечері о 20–22 год, а потім наступні 10–20 діб по 2 мл вранці.

У складі комплексної терапії при цукровому діабеті протягом перших 20 діб Ербісол Екстра призначають в/м щоденно двічі: по 2 мл вранці о 9–11 год і ввечері о 20–22 год, а потім наступні 10 діб по 2 мл вранці. Курс лікування можна повторювати 2–3 рази на рік.

Протипоказання

індивідуальна непереносимість, підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

Побічна дія

можливі підвищення АТ і температури тіла. Можливі реакції гіперчутливості.

Особливості застосування

при підвищеній кислотності шлункового соку слід застосовувати антисекреторні та антацидні препарати.

При підвищеному АТ, а також у фазі загострення патологічного процесу препарат слід застосовувати з обережністю, знижуючи дозу. Перші 5 днів приймати 1 раз по 2 мл вранці, а потім 2 рази по 2 мл і далі — згідно з інструкцією.

У деяких випадках протягом перших 2–5 днів прийому препарат може спричиняти загострення хронічного запального процесу, що у більшості випадків є стадією лікувального процесу.

Застосування у період вагітності чи годування груддю. Дослідження щодо ефективності лікарського засобу Ербісол Екстра у період вагітності чи годування груддю не проводились, тому Ербісол Екстра не слід призначати у період вагітності чи годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Вплив на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не вивчався. Малоймовірною є здатність лікарського засобу Ербісол Екстра впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти. Безпека та ефективність лікарського засобу не досліджувалася у дітей, тому дітям не слід призначати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Ербісол Екстра посилює дію антибактеріальних засобів, екзогенних інтерферонів і при цьому зменшує їх токсичну дію. Для ефективної реалізації спрямованої імуномодулюючої дії Ербісол Екстра не рекомендується призначати з імуномодуляторами, які стимулюють гуморальний імунітет. Ербісол Екстра підвищує чутливість рецепторів, тому при сумісному застосуванні з ним гормональних препаратів та біостимуляторів слід контролювати їх дозування, знижуючи дозу в разі потреби.

Передозування

можлива короткочасна підвищена збудливість, яка не потребує специфічної терапії.

Умови зберігання

при температурі 4–12 °С у недоступному для дітей місці. При зберіганні допускається поява опалесценції.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 16.06.2021 р.
© Компендіум 2021

Діагнози, при яких застосовують ЕРБІСОЛ Екстра

Варикозне розширення вен нижніх кінцівок з виразкою МКХ I83.0
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko