0
UA | RU

Тербізил крем (Terbisil cream)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Тербинафіну гідрохлорид1 %
Допоміжні речовини: натрію гідроксид, спирт бензиловий, сорбітан моностеарат, цетілпальмитат, спирт цетіловий, спирт цетостеариловий, полісорбат 60, ізопропілміристат, вода очищена.
№ UA/4558/01/01 від 26.01.2021
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Механізм дії. Тербінафін являє собою аліламін, який має широкий спектр протигрибкової активності.

У низьких концентраціях тербінафін виявляє фунгіцидну активність щодо дерматофітів, пліснявих і деяких диморфних грибів. Дія на дріжджові гриби може бути фунгіцидною або фунгістатичною залежно від виду гриба. Препарат чинить тривалу дію, що дає змогу досягти ефекту за короткий період лікування.

Тербінафін впливає на ранній етап біосинтезу стеролів шляхом інгібування скваленепоксидази і це призводить до дефіциту ергостеролу і внутрішньоклітинного накопичення сквалену, що призводить до загибелі грибкової клітини.

Тербінафін пригнічує фермент скваленепоксидази, розташований на клітинній мембрані гриба. Фермент скваленепоксидази не належить до системи цитохрому Р450.

Тербінафін не впливає на метаболізм гормонів або інших лікарських препаратів.

Фармакокінетика. При місцевому застосуванні абсорбція становить менше 5%, препарат чинить незначну системну дію.

При застосуванні препарату Тербізил крем протягом 7 днів концентрація в роговому шарі перевищує фунгіцидну і зберігається як мінімум протягом 7 днів після припинення застосування препарату.

Показання Тербізил крем

грибкові інфекції шкіри, спричинені дерматофітами роду Trichophyton (T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum canis та Epidermophyton floccosum, наприклад, дерматофітії стоп; пахова дерматофітія («свербіж жокея»); дерматофітія тулуба («стригучий лишай»); кандидоз шкіри, спричинений грибами роду Candida, зазвичай Candida аlbicans; різнобарвний лишай (Pityriasis versicolor), спричинений Pityrosporum orbiculare, також відомий як Malassezia furfur.

Застосування Тербізил крем

застосовувати дорослим і дітям віком від 12 років.

Препарат Тербізил крем можна застосовувати 1 або 2 рази на добу залежно від показань. Перед нанесенням крему необхідно ретельно очистити й підсушити уражені ділянки. Крем наносити тонким шаром на уражену шкіру і прилеглі ділянки, злегка втираючи. При інфекціях, що супроводжуються попрілістю (під молочними залозами, у міжпальцевій зоні, паховій ділянці та між сідницями), місця нанесення можна вкривати марлею, особливо на ніч.

Тривалість та частота застосування препарату

Тривалість лікування залежить від тяжкості перебігу захворювання:

— дерматофітія стоп, пахова дерматофітія та дерматофітія тулуба: 1 раз на добу протягом 1 тиж;

— сквамозно-гіперкератотична дерматофітія стоп («мокасинова стопа») 2 рази на добу протягом 2 тиж;

— кандидоз шкіри: 1–2 рази на добу протягом 1 тиж;

— різнобарвний лишай: 1–2 рази на добу протягом 2 тиж.

Для пацієнтів літнього віку корекції дози не потрібно.

Зменшення вираженості симптомів зазвичай відзначається протягом кількох днів після початку лікування. У разі нерегулярного застосування або передчасного припинення лікування є ризик рецидиву інфекції. За відсутності ознак поліпшення після 2 тиж лікування слід проконсультуватися з лікарем.

Протипоказання

підвищена чутливість до діючої речовини або допоміжних компонентів препарату.

Побічна дія

у місцях нанесення препарату можуть виникати свербіж, лущення, біль, подразнення, порушення пігментації, печіння, почервоніння шкіри, утворення кірки. Ці безпечні симптоми слід відрізняти від реакції гіперчутливості, що супроводжується висипом. Подібні реакції виникають рідко, але при цьому слід припинити застосування препарату.

При потраплянні в очі може спричинити подразнення.

У рідкісних випадках можливе загострення основної грибкової інфекції.

Можливі побічні ефекти

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, у тому числі кропив’янка*.

З боку органа зору: подразнення очей.

З боку шкіри та сполучних тканини: лущення шкіри, свербіж, порушення цілісності шкіри, утворення кірки, ураження шкіри, порушення пігментації, еритема, відчуття печіння шкіри, відчуття сухості шкіри, контактний дерматит (у тому числі бульозний дерматит), екзема, висип*.

Загальні порушення та реакції в місці нанесення: біль, біль у місці нанесення, подразнення в місці нанесення, загострення симптомів, підвищення температури шкіри в місці нанесення.

*Дані, отримані у процесі постмаркетингових спостережень.

Особливості застосування

препарат Тербізил крем призначений тільки для зовнішнього застосування.

Слід уникати потрапляння крему в очі, тому що він може спричинити подразнення. При випадковому потраплянні препарату в очі їх слід негайно промити проточною водою.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Крем містить цетиловий і цетостеариловий спирти, які можуть спричинити місцеві шкірні реакції (наприклад контактний дерматит).

Застосування у період вагітності або годування грудьми

Період вагітності. У ході досліджень на тваринах не відзначено ембріотоксичної дії тербінафіну. Оскільки клінічний досвід застосування препарату в період вагітності обмежений, препарат не слід застосовувати вагітним, за винятком випадків, коли, на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Період годування грудьми. Тербінафін проникає у грудне молоко, тому препарат не слід призначати матерям, які годують грудьми. Необхідно уникати контакту дітей з ділянками шкіри, на які наноситься препарат, включаючи молочні залози.

Вплив на фертильність. У дослідженнях, проведених на тваринах, впливу на фертильність не відзначено.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Препарат Тербізил крем не впливає на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами.

Діти. Досвід застосування тербінафіну у дітей віком до 12 років обмежений, тому призначати препарат пацієнтам цієї вікової групи не слід.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

лікарські взаємодії для тербінафіну у формі крему невідомі.

Передозування

низька системна абсорбція тербінафіну у формі крему визначає надзвичайно низьку імовірність передозування. Випадковий прийом внутрішньо 2 тюбиків крему по 15 г (що містять 300 мг тербінафіну) порівнянна з прийомом активного компонента 1 таблетки Тербізил 250 мг.

При випадковому застосуванні крему внутрішньо можливе виникнення симптомів передозування таблеток тербінафіну (наприклад головний біль, нудота, біль в епігастральній ділянці та запаморочення).

Рекомендоване в разі передозування лікування включає заходи з виведення препарату в першу чергу шляхом призначення активованого вугілля і при необхідності — застосування симптоматичної підтримувальної терапії.

Умови зберігання

у недоступному для дітей місці. Зберігати при температурі не вище 30 °C.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 04.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Тербізил крем

Інші уточнені поверхневі мікози МКХ B36.8
Мікоз кистей МКХ B35.2
Різнобарвний лишай МКХ B36.0
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko