0
UA | RU

Цераксон® розчин для перорального застосування (Ceraxon® solution for oral use)

Склад і форма випуску

№ UA/4464/02/01 від 21.04.2021
За рецептом
1 мл розчину містить цитиколіну натрію 104,5 мг, що відповідає 100 мг цитиколіну;
допоміжні речовини: сорбіт 70% (Е420), гліцерин, метилпарагідроксибензоат (Е218), пропілпарагідроксибензоат (Е216), натрію цитрат, сахарин натрію, полуничний ароматизатор, калію сорбат, кислота лимонна безводна (50% розчин) для доведення рН до 6,0, вода очищена..
№ UA/4464/02/01 від 21.04.2021
За рецептом
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Цитиколін стимулює біосинтез структурних фосфоліпідів мембран нейронів, що підтверджено даними магнітно-резонансної спектроскопії. Завдяки такому механізму дії цитиколін покращує функціонування таких мембранних механізмів, як робота іонообмінних насосів та рецепторів, модуляція яких необхідна для нормального проведення нервових імпульсів.

Завдяки стабілізувальній дії на мембрану нейронів цитиколін проявляє протинабрякові властивості, які сприяють зменшенню вираженості набряку мозку.

Експериментальні дослідження показали, що цитиколін інгібує активацію деяких фосфоліпаз (А1, А2, С та D), зменшує утворення вільних радикалів, запобігає руйнуванню мембранних систем і зберігає антиоксидантні захисні системи, такі як глутатіон.

Цитиколін зберігає запас енергії нейронів, інгібує апоптоз та стимулює синтез ацетилхоліну.

Експериментально доведено, що цитиколін також проявляє профілактичну нейропротекторну дію при фокальній ішемії головного мозку.

Клінічні дослідження показали, що цитиколін достовірно збільшує функціональне відновлення у пацієнтів із гострим ішемічним порушенням мозкового кровообігу, що співпадає з уповільненням збільшення об’єму ішемічного пошкодження головного мозку за даними нейровізуалізації.

У пацієнтів із черепно-мозковою травмою цитиколін прискорює відновлення і зменшує тривалість та інтенсивність посттравматичного синдрому.

Цитиколін поліпшує рівень уваги та свідомості, когнітивні та неврологічні розлади, пов’язані з ішемією головного мозку, сприяє зменшенню проявів амнезії.

Фармакокінетика. Цитиколін практично повністю всмоктується при пероральному введенні. Після введення препарату спостерігається значне підвищення рівня холінів у плазмі крові.

Препарат метаболізується у кишечнику та печінці з утворенням холіну та цитидину.

Після введення цитиколін широко розподіляється у структурах головного мозку зі швидким включенням фракції холіну в структурні фосфоліпіди та фракції цитидину в цитидинові нуклеотиди і нуклеїнові кислоти. У головному мозку цитиколін вбудовується у клітинні, цитоплазматичні та мітохондріальні мембрани, інтегруючись у структуру фосфоліпідної фракції.

Лише незначну кількість дози виявляють у сечі і калі (менше 3%). Приблизно 12% дози виводиться через СО2, що видихається. Під час виведення препарату з сечею виділяють 2 фази: перша — протягом 36 год, під час якої швидкість виведення знижується швидко, і друга фаза, уході якої швидкість виведення знижується набагато повільніше. Така ж сама фазність спостерігається при виведенні через дихальні шляхи. Швидкість виведення СО2 знижується швидко, приблизно протягом 15 год, потім — знижується набагато повільніше.

Показання Цераксон розчин для перорального застосування

– інсульт, гостра фаза порушень мозкового кровообігу та лікування ускладнень і наслідків порушень мозкового кровообігу;

– черепно-мозкова травма та її неврологічні наслідки;

– когнітивні порушення та порушення поведінки внаслідок хронічних судинних і дегенеративних церебральних розладів.

Застосування Цераксон розчин для перорального застосування

для застосування внутрішньо. Рекомендована доза препарату Цераксон, р-н для перорального застосування у флаконах, для дорослих становить від 500 мг (5 мл) до 2000 мг (20 мл) на добу, яку слід розподілити на 2–3 прийоми, залежно від вираженості симптомів.

Препарат приймати за допомогою дозувального шприца за наступною схемою. Перед застосуванням слід повністю втиснути поршень дозувального шприца. Відтягнути поршень та набрати необхідну дозу, враховуючи, що кількість рідини в шприці має відповідати призначеній дозі. Препарат приймати безпосередньо або розводити на півсклянки води (120 мл), незалежно від прийому їжі.

Необхідно промивати дозувальний шприц водою після кожного застосування.

Рекомендована доза препарату Цераксон, р-н для перорального застосування у саше, становить 1–2 саше (10–20 мл) на добу залежно від тяжкості перебігу захворювання. Препарат приймати безпосередньо з саше або розводити на півсклянки води (120 мл), незалежно від прийому їжі.

Дози препарату та термін лікування залежать від тяжкості уражень мозку та встановлюються лікарем індивідуально.

Пацієнти літнього віку не потребують коригування дози.

Протипоказання

підвищена чутливість до цитиколіну або до інших компонентів препарату.

Підвищений тонус парасимпатичної нервової системи.

Побічна дія

побічні реакції виникають дуже рідко (<1/10 000), включаючи поодинокі випадки.

З боку ЦНС і периферичної нервової системи: сильний головний біль, вертиго, галюцинації.

З боку серцево-судинної системи: АГ, артеріальна гіпотензія, тахікардія.

З боку дихальної системи: задишка.

З боку травного тракту: нудота, блювання, діарея.

З боку імунної системи: алергічні реакції, у тому числі висипання, гіперемія, екзантема, кропив’янка, пурпура, свербіж, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок.

Загальні реакції: озноб.

Особливості застосування

пацієнтам зі спадковими порушеннями толерантності до фруктози не слід приймати Цераксон, р-н для перорального застосування, оскільки препарат містить сорбіт. Метилпарагідроксибензоат і пропілпарагідроксибензоат, які входять до складу препарату, можуть спричинити алергічні реакції (зазвичай сповільненого типу).

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Достатні дані про застосування цитиколіну у вагітних відсутні. Дані щодо екскреції цитиколіну у грудне молоко та його дія на плід невідомі. У період вагітності або годування грудьми лікарський засіб можна призначати тільки тоді, коли очікувана терапевтична користь для матері переважає потенційний ризик для плода.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами

В індивідуальних випадках деякі побічні реакції з боку ЦНС можуть впливати на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами.

Діти. Досвід застосування препарату у дітей обмежений.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

цитиколін посилює ефект леводопи. Не слід призначати препарат одночасно з лікарськими засобами, що містять меклофеноксат.

Передозування

про випадки передозування не повідомлялося.

Умови зберігання

зберігати при температурі не вище 25 °C. Зберігати в недоступному для дітей місці. Не заморожувати.

У процесі зберігання можлива легка опалесценція, яка зникає при витримуванні препарату в умовах кімнатної температури (≈20 °C).

Інформація для медичних та фармацевтичних працівників. Для публікації в спеціалізованих виданнях, що призначені для медичних закладів та лікарів, а також для розповсюдження на семінарах, конференціях, симпозіумах з медичної тематики.

Повна інформація про лікарський засіб міститься в інструкції для медичного застосування.

Повідомити про небажане явище або про скаргу на якість лікарського засобу Ви можете до TOB «Такеда Україна»  за тел.: (044) 390-09-09. E-mail: [email protected]

C-APROM/UA/CITI/0113

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 04.10.2021 р.
© Компендіум 2021

Діагнози, при яких застосовують Цераксон розчин для перорального застосування

Аневризма мозкової артерії МКХ I67.1
Вегетосудинна дистонія (ВСД) вертеброгенного генезу МКХ G90.9
Гідроцефалія МКХ G91.9
Гіпертензивна енцефалопатія МКХ I67.4
Інші порушення нервової системи МКХ G98
Коронавирусная инфекция COVID-19 МКХ U07.1
Наслідки інфаркту мозку МКХ I69.3
Органічний емоційний лабільний [астенічний] розлад МКХ F06.6
Перелом інших шийних хребців МКХ S12.2
Прогресуюча судинна лейкоенцефалопатія МКХ I67.3
Розлад експресивної мови МКХ F80.1
Синдром середньої мозкової артерії МКХ G46.0
Судинний головний біль, не класифікований в інших рубриках МКХ G44.1
Ураження головного мозку МКХ G93.9
Хоріоїдальная неоваскуляризація (ХНВ) МКХ H35.3
Церебральний атеросклероз з гіпертензією МКХ I67.2
Цереброваскулярна хвороба, неуточнена МКХ I67.9
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko