• Кабинет
 • Архив


  КОФЕТАМІН (COFFETAMINUM)

  Татхімфармпрепарати

  Склад і форма випуску

  таблетки, вкриті оболонкою контурна чарункова упаковка, № 10Ціни в аптеках
  Кофеїн
  0,1 г
  Ерготаміну тартрат
  0,001 г
  C За рецептом

  Інструкція

  КОФЕТАМІН (COFFETAMINUM)

  ІНСТРУКЦІЯ

  для медичного застосування препарату

  КОФЕТАМІН

  (COFFETAMIN)

  Загальна характеристика

  основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, білого кольору. На поперечному розрізі видно два шари: оболонка білого кольору, ядро білого або білого кольору з кремовим відтінком;

  склад

  1 таблетка містить кофеїну моногідрату 100 мг та ерготаміну тартрату 1 мг;

  допоміжні речовини: крохмаль картопляний, тальк, кислота стеаринова, глюкоза, цукор.

  Форма випуску

  Таблетки, вкриті оболонкою.

  Фармакотерапевтична група

  Засоби, що застосовуються при мігрені. Код АТС N02С А52.

  Фармакологічні властивості

  Фармакодинаміка. Комбінований препарат. Кофеїн викликає стимуляцію центральної нервової системи, головним чином кори головного мозку, дихального та судинно-рухового центру. Підвищує розумову і фізичну працездатність, зменшує сонливість, відчуття втоми. Здійснює виражену кардіотонічну дію: збільшує силу і частоту серцевих скорочень, підвищує артеріальний тиск при гіпотензії. Ерготамін справляє судинозвужуючу дію. Кофеїн прискорює всмоктування ерготаміну.

  Фармакокінетика. Не вивчалась.

  Показання для застосування

  Мігрень, головний біль при артеріальній гіпотензії, черепно-мозкова гіпертензія (судинного, травматичного та інфекційного генезу).

  Спосіб застосування та дози

  Дорослим і дітям старше 14 років призначають внутрішньо, по 1 — 2 таблетки на прийом під час нападу головного болю, потім по 1 таблетці 2 — 3 рази на добу протягом декількох днів. Максимальна разова доза — 2 таблетки, добова — 4 таблетки. Курс лікування — не більше 7 днів.

  Побічна дія

  З боку нервової системи: збудження, тривожність, тремор, запаморочення, судоми, парестезії в кінцівках, підвищення сухожильних рефлексів, тахипное, безсоння; при раптовому припиненні прийому препарату — підсилення гальмування центральної нервової системи, підвищена втомлюваність, сонливість.

  З боку серцево-судинної системи: тахікардія, кардіалгії, підвищення артеріального тиску.

  З боку травної системи: нудота, блювання, діарея.

  Алергічні реакції: набряк, свербіж.

  Інші: при довготривалому застосуванні — слабкість у ногах, міалгія, синдром Лериша (різкий ціаноз, відсутність пульсу в нижніх кінцівках, біль, порушення чутливості за дистальним типом). Може розвинутись звикання, залежність від препарату.

  Протипоказання

  Підвищена чутливість до компонентів препарату. Вагітність і лактація. Діти до 14 років.

  З обережністю призначають у таких випадках: порушення сну, стенокардія, пізні стадії атеросклерозу та артеріальної гіпертензії, облітеруючі або спастичні захворювання периферичних судин, печінкова та ниркова недостатність, глаукома.

  Передозування

  Симптоми: посилення вираженості побічних ефектів, у тому числі нудота, блювання, затерплість у верхніх і нижніх кінцівках, сонливість, епілептичні напади, ступор, кома.

  Лікування: промивання шлунка, застосування активованого вугілля, за необхідності — проведення симптоматичної терапії.

  Особливості застосування

  Не рекомендується застосовувати препарат тривалий час. Після 7 днів застосування у випадках, які потребують більш тривалого лікування, роблять перерву на 3 — 4 дні. З обережністю препарат призначають особам похилого віку.

  Вплив на здатність керувати автотранспортними засобами або іншими складними механізмами.

  При застосуванні препарату слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  Підсилює фармакологічну дію препаратів, які містять алкалоїди ріжків і кофеїн.

  Кофеїн є антагоністом аденозину (можуть знадобитися більші дози аденозину).

  При одночасному застосуванні Кофетаміну і барбітуратів, примідону, протисудомних засобів (похідних гідантоїну, особливо фенітоїну) можливо підсилення метаболізму та збільшення кліренсу кофеїну; циметидину, пероральних протизапліднювальних засобів, дисульфіраму, ципрофлоксацину, норфлоксацину — зниження метаболізму кофеїну в печінці (уповільнення його виділення та збільшення концентрації в крові).

  Засоби, що сприяють стимуляції центральної нервової системи, при одночасному прийомі з Кофетаміном можуть надмірно стимулювати центральну нервову систему.

  Мексилетин знижує виділення кофеїну до 50%; нікотин збільшує швидкість виділення кофеїну.

  Інгібітори МАО, фуразолідон, прокарбазин і селегілін: більші дози кофеїну можуть спричинити розвиток небезпечних аритмій серця чи вираженого підвищення артеріального тиску.

  Кофеїн знижує всмоктування препаратів кальцію в шлунково-кишковому тракті.

  Знижує ефект наркотичних і снодійних засобів, підвищує — ненаркотичних аналгетиків (підвищення всмоктування). Збільшує виведеня препаратів літію з сечею.

  Прискорює всмоктування і підсилює дію серцевих глікозидів, підвищує їх токсичність.

  Одночасне застосування Кофетаміну з бета-адреноблокаторами може призводити до взаємного пригнічення терапевтичних ефектів: з адренергічними бронхорозширювальними засобами — до додаткової стимуляції центральної нервової системи та інших аддитивних токсичних ефектів.

  Кофеїн може знижувати кліренс теофіліну і, можливо, інших ксантинів, збільшуючи можливість адитивних фармакодинаміних і токсичних ефектів.

  Судинозвужуючу дію препарту підсилюють альфа-адреностимулятори, бета-адреноблокатори, агоністи серотоніну (в тому числі суматриптан) і нікотин. Макроліди збільшують токсичність ерготаміну (зниження печінкового кліренсу кофеїну).

  Умови та термін зберігання

  Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності — 2 роки.

  Умови відпуску

  За рецептом.

  Упаковка

  По 10 таблеток у скляній пробірці; по 10 або 20 таблеток у контурній чарунковій упаковці.

  Виробник

  ВАТ „Татхімфармпрепарати”.

  Адреса

  Росія, 420091, м. Казань, вул. Бєломорська, 260.

  Дата додавання: 28.08.2020 р.
  © Компендиум 2009
  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko