ФЛАВАМЕД® ФОРТЕ

Berlin-Chemie AG

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл, №  1

Амброксолу гідрохлорид 30 мг/5 мл

№  UA/3591/01/02 від 16.08.2018Без рецептуB

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

Склад:

 

діюча речовина: ambroxol hydrochloride;

5 мл розчину орального містять амброксолу гідрохлориду 30 мг;

допоміжні речовини: кислота бензойна (Е 210); гліцерин (85%); сорбіту розчин, що не кристалізується (Е 420); гідроксіетилцелюлоза, вода очищена, малиновий ароматизатоp

№ 516028.

Лікарська форма.

Розчин оральний.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин від безбарвного до злегка жовтого кольору з фруктовим запахом, близьким до запаху малини.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що застосовуються при кашлі і застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Код АТХ R05C B06.

Фармакологічні властивості.

 

Фармакодинаміка.

Діюча речовина ФЛАВАМЕДу® ФОРТЕ — амброксолу гідрохлорид — збільшує секрецію дихальних шляхів. Амброксол посилює виділення легеневого сурфактанта шляхом прямого впливу на пневмоцит типу ІІ в альвеолах та клітинах Клара у бронхіолах, а також стимулює циліарну активність, внаслідок чого зменшується в’язкість слизу, виділення слизу та його виведення (покращення мукоциліарного кліренсу). Покращення мукоциліарного кліренсу було продемонстровано під час клініко-фармакологічних досліджень.

Активація секреції рідини і збільшення мукоциліарного кліренсу полегшують виведення слизу та зменшують кашель.

Місцевий анестезуючий ефект амброксолу гідрохлориду пояснюється його властивостями блокування натрієвих каналів, що спостерігали на моделі кролячого ока. Дослідження in vitro показали, що амброксолу гідрохлорид блокує нейронні натрієві канали; зв’язування було оборотним і залежало від концентрації.

Амброксолу гідрохлорид продемонстрував протизапальний вплив in vitro. У дослідженнях in vitro виявили, що амброксолу гідрохлорид значно зменшує вивільнення цитокіну з мононуклеарних і поліморфнонуклеарних клітин крові та тканин.

Фармакологічні властивості, що призводять до швидкого послаблення болю та пов'язаного з болем дискомфорту у носовій порожнині, у ділянці вуха і трахеї при вдиханні повітря, відповідають даним допоміжного спостереження симптомів у клінічних дослідженнях ефективності амброксолу гідрохлориду при лікуванні верхніх відділів дихальних шляхів.

Після застосування амброксолу гідрохлориду підвищуються концентрації антибіотиків (амоксициліну, цефуроксиму, еритроміцину та доксицикліну) у бронхолегеневому секреті та у мокроті.

Фармакокінетика.

Абсорбція. Абсорбція амброксолу гідрохлориду швидка і досить повна, з лінійною залежністю від дози у терапевтичному діапазоні. Максимальні рівні у плазмі крові досягаються через 1–2,5 години при пероральному прийомі лікарських форм швидкого вивільнення.

Розподіл.

При пероральному прийомі розподіл амброксолу гідрохлориду з крові до тканин швидкий і виражений, з найвищою концентрацією активної речовини у легенях. Об’єм розподілу при пероральному прийомі становить 552 л. У плазмі крові у терапевтичному діапазоні приблизно 90% препарату зв’язується з білками.

Метаболізм та виведення. Приблизно 30% дози після перорального застосування виводиться через пресистемний метаболізм. Амброксолу гідрохлорид метаболізується головним чином у печінці шляхом глюкуронізації і розщеплення до дибромантранілової кислоти (приблизно 10% дози). Клінічні дослідження показали, що CYP3A4 відповідає за метаболізм амброксолу гідрохлориду до дибромантранілової кислоти.

За 3 дні перорального прийому близько 6% дози виводяться разом із сечею у незміненій формі, у той час як приблизно 26% дози — у кон’югованій формі.

Період напіввиведення з плазми крові становить близько 10 годин. Загальний кліренс знаходиться у межах 660 мл/хв разом із нирковим кліренсом, що становить приблизно 8% від загального кліренсу. Через 5 днів приблизно 83% загальної дози виводиться з сечею.

Фармакокінетика в особливих груп хворих. У пацієнтів із порушенням функції печінки виведення амброксолу гідрохлориду зменшене, що зумовлює в 1,3–2 рази вищий рівень у плазмі крові.

Оскільки терапевтична амплітуда амброксолу гідрохлориду достатньо широка, змінювати дозування не потрібно.

Вік та стать не мають клінічно значущого впливу на фармакокінетику амброксолу гідрохлориду, тому будь-яка корекція дози не потрібна.

Прийом їжі не впливає на біодоступність амброксолу гідрохлориду.

Клінічні характеристики.

 

Показання.

 

Секретолітична терапія при гострих і хронічних бронхопульмональних захворюваннях, пов’язаних із порушеннями бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу.

Протипоказання.

 

ФЛАВАМЕД® ФОРТЕ не можна застосовувати пацієнтам із відомою гіперчутливістю до амброксолу гідрохлориду або до інших компонентів сиропу.

У випадку рідкісних вроджених станів, через які можлива непереносимість допоміжної речовини (див. розділ «Особливі застереження»), прийом препарату протипоказаний.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

 

Відсутні повідомлення щодо клінічних небажаних взаємодій з іншими медичними препаратами.

Одночасне застосування лікарського засобу ФЛАВАМЕД® ФОРТЕ та засобів, що пригнічують кашель, може призвести до надмірного накопичення слизу внаслідок пригнічення кашльового рефлексу. Тому така комбінація можлива тільки після ретельної оцінки лікарем співвідношення очікуваної користі та можливого ризику від застосування.

Особливості застосування.

 

Повідомляли про випадки тяжких шкірних реакцій після застосування амброксолу, таких як мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона/токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла) та гострий генералізований екзентематозний пустульоз. Якщо наявні симптоми або ознаки прогресуючого шкірного висипу (іноді пов’язаного з пухирцями та ураженнями слизової оболонки), слід негайно припинити застосування амброксолу і звернутися за медичною порадою. Здебільшого їх можна було пояснити тяжкістю перебігу основного захворювання у пацієнтів та/або одночасним застосуванням іншого препарату. Також на початковій стадії синдрому Стівенса-Джонсона або синдрому Лайєлла у пацієнтів можуть бути неспецифічні, подібні до ознак початку грипу симптоми, такі як пропасниця, ломота, риніт, кашель і біль у горлі. Помилково при таких неспецифічних, подібних до ознак початку грипу симптомах можна застосувати симптоматичне лікування препаратами проти кашлю і застуди.

Оскільки ФЛАВАМЕД® ФОРТЕ може посилити секрецію мокроти, його слід з обережністю застосовувати при порушені бронхіальної моторики та посиленій секреції слизу (наприклад при такому рідкому захворюванні як первинна циліарна дискінезія).

Пацієнтам із порушеною функцією нирок або тяжкими печінковими порушеннями слід приймати ФЛАВАМЕД® ФОРТЕ тільки після консультації з лікарем. Якщо амброксол застосовують пацієнти з тяжкою нирковою недостатністю, він як і будь-яка інша активна речовина метаболізується печінкою та потім виводиться нирками, при цьому накопичуються печінкові метаболіти.

ФЛАВАМЕД® ФОРТЕ містить 7 г сорбіту на кожну максимальну рекомендовану добову дозу (20 мл).

Пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю фруктози не слід приймати цей препарат. Якщо у Вас встановлена непереносимість деяких цукрів, проконсультуйтесь з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

ФЛАВАМЕД® ФОРТЕ не містить цукру.

Не містить алкоголю.

Оскільки муколітичні засоби можуть пошкоджувати слизовий бар’єр оболонки шлунка, амброксол слід застосовувати з обережністю у пацієнтів із виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Амброксолу гідрохлорид проникає через плацентарний бар’єр. Не виявлено прямих або непрямих шкідливих впливів на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода, пологи чи постнатальний розвиток.

Повідомляли про застосування препарату після 28-го тижня вагітності, під час якого не виявлено жодного шкідливого впливу на плід.

Однак потрібно дотримуватися звичних застережних заходів стосовно прийому ліків у період вагітності. Особливо під час першого триместру вагітності не рекомендується застосовувати ФЛАВАМЕД® ФОРТЕ.

Амброксолу гідрохлорид проникає у грудне молоко. Хоча не очікується небажаного впливу, ФЛАВАМЕД® ФОРТЕ не рекомендується застосовувати у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Немає даних щодо впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Досліджень впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не проводили.

Спосіб застосування та дози.

 

Якщо не зазначене інше, рекомендується такий режим прийому лікарського засобу ФЛАВАМЕД® ФОРТЕ:

Діти віком до 2 років: по ¼ мірної ложки (1,25 мл) 2 рази на добу (еквівалентно 15 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

Діти віком від 2 до 5 років: ¼ мірної ложки розчину (1,25 мл) 3 рази на добу (еквівалентно 22,5 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

Діти віком від 6 до 12 років: ½ мірної ложки розчину (2,5 мл) 2 -3 на добу (еквівалентно 30–45 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

Дорослі та підлітки віком від 12 років: 1 мірну ложку розчину (5 мл) 3 рази на добу (еквівалентно 90 мг амброксолу гідрохлориду на добу) протягом перших 2–3 діб, далі —

1 мірну ложку розчину (5 мл) 2 рази на добу (еквівалентно 60 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

У разі необхідності терапевтичний ефект для дорослих та дітей віком від 12 років може

бути підсилений збільшенням дози до 10 мл 2 рази на добу (еквівалентно 120 мг

амброксолу гідрохлориду на добу).

ФЛАВАМЕД® ФОРТЕ застосовують орально незалежно від прийому їжі із використанням мірної ложечки.

Загалом немає ніяких обмежень щодо тривалості застосування лікарського засобу, проте довготривале застосування слід проводити під наглядом лікаря.

ФЛАВАМЕД® ФОРТЕ не слід застосовувати довше 4–5 днів без консультації з лікарем.

Діти.

Препарат можна застосовувати у педіатричній практиці. Дітям віком до 2 років застосовувати за призначенням лікаря.

Передозування.

 

На даний час немає повідомлень щодо випадків передозування у людей. Симптоми, відомі з поодиноких повідомлень про передозування та/або випадки помилкового застосування ліків, відповідають відомим побічним діям ФЛАВАМЕДу® ФОРТЕ у рекомендованих дозах і потребують симптоматичного лікування.

Побічні реакції.

 

Нижче наведені побічні реакції виникали із вказаною частотою:

дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100 до невідомо (неможливо оцінити на підставі доступних даних).

Порушення з боку травної системи: часто — нудота, нечасто — блювання, сухість у роті та горлі, діарея, диспепсія та абдомінальний біль, запор, зниження чутливості у ротовій порожнині і глотці, слинотеча, печія.

Порушення з боку імунної системи: нечасто — пропасниця; рідко — реакції гіперчутливості; невідомо — анафілактичні реакції, включаючи анафілактичний шок, набряк Квінке, свербіж.

Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини: рідко — висип, кропив’янка; невідомо — тяжкі шкірні побічні реакції (включаючи мультиформну еритему, синдром Стівенса-Джонсона/токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла) та гострий генералізований екзентематозний пустульоз).

Порушення з боку нервової системи: часто — дисгевзія (розлад смаку).

Порушення з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: часто — зниження чутливості у роті та глотці; невідомо — сухість у горлі.

Інші порушення: дизурія, ринорея.

Повідомлення про можливі небажані реакції

Повідомлення про можливі побічні реакції у післяреєстраційний період лікарського засобу відіграють важливу роль. Це дозволяє продовжувати спостереження за співвідношенням «користь/ризик» щодо застосування даного лікарського засобу. До фахівців охорони здоров’я звертаються із проханням повідомляти про будь-які можливі побічні реакції.

Термін придатності.

 

3 роки. Після першого розкриття флакона — 6 місяців. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

 

Спеціальні умови зберігання не вимагаються. Зберігати в недоступному для дітей місці!

Упаковка.

 

Скляний флакон коричневого кольору з кришкою з захистом від несанкціонованого відкриття, що містить 100 мл розчину орального, та мірна ложка з поліпропілену із градуюванням 1,25 мл, 2,5 мл, 5 мл (край ложки), у картонній коробці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

 

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ/BERLIN-CHEMIE AG.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

 

Глінікер Вег 125, 12489 Берлін, Німеччина/Glienicker Weg 125, 12489 Berlin, Germany.

Заявник.

 

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ/BERLIN-CHEMIE AG.

Місцезнаходження заявника та адреса місця провадження його діяльності.

 

Глінікер Вег 125, 12489 Берлін, Німеччина/Glienicker Weg 125, 12489 Berlin, Germany.

Дата додавання: 22.01.2019 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ФЛАВАМЕД® ФОРТЕ в містах України

Вінниця 102.53 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 88.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +380432550303

Дніпро 107.62 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 81.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, просп. Героїв, 37, тел.: +380567137505

Житомир 94.56 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 82.74 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380412430045

Запоріжжя 101.27 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 89.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 3, тел.: +380612772929

Івано-Франківск 100.64 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 88.43 грн./уп.
«ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ» Івано-Франківськ, вул. Мазепи Гетьмана, 1

Київ 105.43 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 90 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Ялтинська, 6, тел.: +380445660237

Кропивницький 101.44 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 91.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Добровольского, 22А, тел.: +380522596998

Луцьк 103.83 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 88.43 грн./уп.
«ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ» Луцьк, просп. Соборності, 38, тел.: +380503994911

Львів 102.59 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 88.95 грн./уп.
«АПТЕКА ЗНАХАР» Львів, вул. Городоцька, 82, тел.: +380322645337

Миколаїв 103.55 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 92.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Карпенка Генерала, 16/1, тел.: +380512440304

Одеса 100.36 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 90.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Глушка Академіка, 22, тел.: +380935043543

Полтава 101.16 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 87.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Великотирнівська, 39А, тел.: +380631867581

Рівне 104.39 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 89.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 30, тел.: +380362460595

Суми 100.5 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 89.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 32

Тернопіль 110.31 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 93.45 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Тернопіль, вул. Текстильна, 28Ч, тел.: +380352561257

Ужгород 111.1 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 97.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. 8-го Березня, 30, тел.: +380312662062

Харків 103.87 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 88.43 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Харків, вул. Харьківських Дивізій, 19

Херсон 99.25 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 94.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Шенгелія, 4, тел.: +380552471006

Хмельницький 109.78 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 91.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Панаса Мирного, 4/1

Черкаси 99.39 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 90.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24, тел.: +380472663513

Чернігів 101.05 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 88.43 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернігів, вул. Рокоссовського, 15

Чернівці 100.55 грн./уп.

р-н орал. 30 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Berlin-Chemie AG ..... 92.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Шевченка Тараса, 5, тел.: +380372523600