ГЛЮКОЗА

Фарма Черкас

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

р-н д/інф. 5 % пляшка 200 мл, №  1

Декстроза 5 %

За рецептомC

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Склад

діюча речовина: глюкоза;

100 мл розчину містять глюкози 5 г;

допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група

Кровозамінники та перфузійні розчини. Код АТС В05С Х01.

Клінічні характеристики.

Показання.

Гіпер- та ізотонічна дегідратація;у дітей для запобігання порушенням водно-електролітного балансу під час оперативних втручань;інтоксикація;гіпоглікемія;як розчинник інших сумісних розчинів лікарських засобів.

Протипоказання

Розчин глюкози 5% протипоказаний пацієнтам з:- гіперглікемією;- гіперчутливістю до декстрози. Препарат не вводити одночасно з препаратами крові.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовувати внутрішньовенно краплинно. Доза для дорослих становить до 1500 мл на добу. Максимальна добова доза для дорослих становить 2 000 мл. У разі необхідності максимальна швидкість введення для дорослих — 150 крапель за хвилину (500 мл/год).

Побічні реакції

Порушення електролітного балансу та загальні реакції організму, які виникають при проведенні масивних інфузій: гіпокаліємія; гіпофосфатемія; гіпомагніємія; гіпонатріємія; гіперволемія;гіперглікемія; алергічні реакції (гіпертермія, шкірні висипання, ангіоневротичний набряк, шок).

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту: дуже рідко — нудота центрального походження. У разі виникнення побічних реакцій введення розчину слід припинити, оцінити стан пацієнта і надати допомогу.

Передозування

Посилення проявів побічних реакцій. Можливий розвиток гіперглікемії та гіпотонічної гіпергідратації. У разі передозування препарату призначати симптоматичне лікування та введення препаратів звичайного інсуліну.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат може бути застосований за показаннями.

Діти. Дітям доза залежить від віку, маси тіла, стану та лабораторних показників.

Особливості застосування

Препарат дуже обережно слід застосовувати хворим з внутрішньочерепними та внутрішньоспінальними крововиливами. При тривалому внутрішньовенному застосуванні препарату необхідний контроль рівня цукру в крові. З метою попередження виникнення гіпоосмолярності плазми 5% розчин Глюкози можна комбінувати із введенням ізотонічного розчину хлориду натрію.При введенні великих доз у разі необхідності призначати інсулін під шкіру із розрахунку 1 ОД на 4–5 г глюкози. Вміст пляшки може бути використаний лише для одного пацієнта. Після порушення герметичності пляшки невикористану частину вмісту пляшки слід викинути.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Дані відсутні через виняткове застосування препарату в умовах стаціонару.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні з тіазидними діуретиками і фуросемідом слід враховувати їх здатність впливати на рівень глюкози у сироватці крові. Інсулін сприяє потраплянню глюкози в периферичні тканини. Розчин глюкози зменшує токсичний вплив піразинаміду на печінку. Введення великого об’єму розчину глюкози сприяє розвитку гіпокаліємії, що підвищує токсичність одночасно застосованих препаратів наперстянки. Глюкоза несумісна у розчинах з амінофіліном, розчинними барбітуратами, гідрокортизоном, канаміцином, розчинними сульфаніламідами, ціанкобаламіном.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Розчин глюкози 5% ізотонічний щодо плазми крові і при його внутрішньовенному введенні поповнює об’єм циркулюючої крові, при її втраті є джерелом поживного матеріалу, а також сприяє виведенню отрути з організму. Глюкоза забезпечує субстратне поповнення енергозатрат. При внутрішньовенних ін’єкціях активізує метаболічні процеси, покращує антитоксичну функцію печінки, посилює скорочувальну активність міокарда, розширює судини, збільшує діурез.

Фармакокінетика.

Після введення швидко розподіляється у тканинах організму. Екскретується нирками.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин.

Несумісність. Глюкоза несумісна у розчинах з амінофіліном, розчинними барбітуратами, еритроміцином, гідрокортизоном, варфарином, канаміцином, розчинними сульфаніламідами, ціанокобаламіном.

Не застосовувати в одній системі одночасно або перед/після гемотрансфузії у зв’язку з можливістю виникнення псевдоаглютинації.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище + 25 °С. Заморожування препарату за умови зберігання герметичності пляшки не є протипоказанням для використання. Незмочуваність внутрішньої поверхні пляшки не є протипоказанням для застосування препарату.

Упаковка

По 200 мл або по 400 мл у скляних пляшках.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ДП «Черкаси-ФАРМА».

Місцезнаходження

18008, Україна, м. Черкаси, вул Смілянська, буд. 122/30.

Дата додавання: 05.02.2019 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ГЛЮКОЗА в містах України

Київ 16.05 грн./уп.

р-н д/інф. 5 % пляшка 200 мл № 1, Черкассы-Фарма ..... 16.05 грн./уп.
«СІТІ-ФАРМ» Київ, вул. Шовковична, 39/1, тел.: +380986081828