РЕЛІФ® супозиторії ректальні

Байєр

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

суп. ректал. 5 мг стрип, № 12

Фенілефрину гідрохлорид 5 мг

№  UA/3173/02/01 від 06.03.2018Без рецептуC

Дата додавання: 22.01.2019 р.

Рекомендовані аналоги з повною інформацією:

Коментарі

Алексей Музыченко 22.01.2019 12:00

В справочнику «Компендіум» 2017 року по даному препарату була представлена наступна інформація

суп. ректал., № 12

суп. ректал. 5 мг стрип, № 12

Затверджено МОЗ Украiни від 2018-03-06 р. № 450. Р.п. № UA/3173/02/01

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 супозиторій містить фенілефрину гідрохлориду 5 мг;

допоміжні речовини: масло печінки акули, масло какао, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), крохмаль кукурудзяний.

Лікарська форма

Супозиторії ректальні.

Однорідні непрозорі супозиторії від блідо-білого до світло-жовтого кольору торпедоподібної форми зі слабким рибним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника

Істітуто Де Анжелі С.р.л., Італія

50066 Реггелло (Флоренція), Лок. Пруллі, 103/с, Італія/

Istituto De Angeli S.r.l., Italy

50066 Reggello (Fl), Loc. Prulli, 103/c, Italy.

Назва і місцезнаходження заявника

Байєр Консьюмер Кер АГ, Швейцарія

Петер Меріан-Штрассе 84, 4052 Базель, Швейцарія/

Bayer Consumer Care AG, Switzerland

Peter Merian-Strasse 84, 4052 Basel, Switzerland.

Фармакотерапевтична група

Засоби для лікування геморою та анальних тріщин для місцевого застосування. Код АТС C05A X.

Фенілефрину гідрохлорид є адреноміметиком, застосування якого призводить до місцевого судинозвужувального ефекту. Це нормалізує співвідношення між припливом крові до гемороїдальних вузлів і відтоком крові від них, а також сприяє зменшенню ексудації, набряклості, свербежу, серозних виділень при геморої та при інших захворюваннях аноректальної зони.

Жирова основа супозиторіїв чинить пом'якшувальну дію.

Фенілефрин, що входить до складу Реліф®, інактивується тканинною моноаміноксидазою, неактивні метаболіти виділяються у складі слизу або у вкрай незначних кількостях нирками.

Показання для застосування

Зовнішній та внутрішній геморой, тріщини заднього проходу, ерозія та мікротравми заднього проходу, анальний свербіж.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з компонентів препарату, значне підвищення артеріального тиску, тахісистолічні порушення серцевого ритму, декомпенсована серцева недостатність, порушення серцевої провідності, тяжка ниркова та печінкова недостатність, тиреотоксикоз, гострий панкреатит, одночасне застосування з інгібіторами моноаміноксидази або протягом 15 днів після припинення лікування інгібіторами МАО, тромбоемболічна хвороба, гранулоцитопенія.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Слід з обережністю застосовувати цей лікарський засіб хворим з артеріальною гіпертензією, серцево-судинними захворюваннями, захворюваннями щитовидної залози, закритокутовою глаукомою, цукровим діабетом. При гепатиті, розладах сечовипускання застосування препарату допустиме з урахуванням співвідношення користь/ризик, яке визначає лікар.

Не застосовувати препарат у випадках ушкодження або відсутності захисної пластикової оболонки.

У разі значних кров'янистих виділень із заднього проходу або якщо симптоми хвороби тривають більше 7 днів, необхідно додатково проконсультуватися з лікарем.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування препарату у період вагітності або годування груддю можливе, якщо, на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. На даний момент повідомлень немає. Проте при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами рекомендується дотримуватися особливої обережності, враховуючи можливість розвитку небажаних реакцій з боку нервової системи.

Діти.

Не застосовувати препарат дітям віком до 12 років без призначення лікаря.

Спосіб застосування та дози

Дорослим та дітям віком від 12 років препарат слід застосовувати після проведення гігієнічних процедур. Попередньо теплою водою обмити шкіру навколо заднього проходу, очистити уражену ділянку за допомогою зволоженої м'якої серветки, потім обережно просушити туалетним папером або м'якою тканиною, видаливши надлишкову вологу. Перед введенням супозиторія необхідно зняти з нього пластикову захисну оболонку. Ввести супозиторій у задній прохід.

Вводити по 1 супозиторію до 4 разів на добу, особливо на ніч, вранці і після кожного випорожнення кишечнику. Тривалість лікування становить 7–14 днів. Регулярне застосування препарату дозволяє забезпечити стійкий терапевтичний ефект, полегшує симптоми геморою.

Передозування

У медичній практиці не описане, відсутні дані про системні, у тому числі токсичні, реакції організму у відповідь на ректальне введення препарату Реліф®. Проте при передозуванні можливе посилення проявів побічних реакцій, особливо при тривалому застосуванні. Можуть спостерігатися артеріальна гіпертензія, біль та дискомфорт у ділянці серця, відчуття серцебиття, задишка, некардіогенний набряк легень, збудження, судоми, порушення сну, тривога, дратівливість, психози з галюцинаціями, слабкість, анорексія, нудота, блювання, олігурія, затримка сечовипускання, почервоніння обличчя, відчуття холоду у кінцівках, парестезії, підвищена чутливість, гіперглікемія, гіпокаліємія, скорочення притоку крові до життєво важливих органів, що може призвести до погіршення кровопостачання нирок, метаболічного ацидозу, зростання навантаження на серце внаслідок збільшення загального опору периферичних судин. Лікування симптоматичне. У випадках істотного перевищення рекомендованих разових і добових доз може спостерігатися схильність до гіперкоагуляції.

Побічні ефекти

Цей лікарський засіб зазвичай переноситься добре, але у поодиноких випадках можуть спостерігатися побічні реакції, обумовлені фенілефрину гідрохлоридом.

З боку серцево-судинної системи: рефлекторна брадикардія, аритмія, можливі порушення серцевого ритму, підвищення артеріального тиску.

З боку імунної системи: алергічні реакції, у тому числі перехресні реакції при алергії на інші симпатоміметики, що можуть проявлятися у вигляді висипань, свербежу, ангіоневротичного набряку, контактного дерматиту.

З боку нервової системи: запаморочення, знервованість, головний біль, тремор, безсоння, відчуття страху, відчуття припливу крові до обличчя.

У місці застосування можливі гіперемія, висип, свербіж, набряк, помірний біль/печіння при пошкодженні або кровотечі із заднього проходу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не слід застосовувати разом з іншими судинозвужувальними засобами (при будь-якому шляху введення останніх), а також з антигіпертензивними лікарськими засобами (β-адреноблокаторами).

Атропіну сульфат блокує рефлекторну брадикардію, спричинену фенілефрином, та збільшує вазопресорну відповідь на фенілефрин. Одночасний прийом фенілефрину з β-адреноблокаторами може призвести до артеріальної гіпертензії та надмірної брадикардії з можливою серцевою блокадою. Слід обережно застосовувати з гормонами щитовидної залози, препаратами, що впливають на серцеву провідність (серцеві глікозиди, антиаритмічні препарати).

При одночасному застосуванні з препаратами, що зумовлюють виведення калію, наприклад з деякими діуретиками типу фуросеміду, можливе посилення гіпокаліємії та зменшення артеріальної чутливості до таких вазопресорних препаратів, як фенілефрин.

Одночасний прийом фенілефрину та інших симпатоміметиків може призвести до додаткової стимуляції центральної нервової системи до надзвичайно високого рівня, що супроводжується нервозністю, дратівливістю, безсонням. Також імовірні напади судом.

Не слід застосовувати цей лікарський засіб одночасно або протягом 2 тижнів після припинення лікування інгібіторами МАО.

Термін придатності

2 роки.

Після закінчення терміну придатності препарат не застосовувати.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Забороняється зберігати супозиторії із розкритою або відсутньою захисною пластиковою оболонкою.

Упаковка

2 пластикових стрипи білого кольору по 6 супозиторіїв у кожному, у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Додати свій

Ціни на РЕЛІФ® супозиторії ректальні в містах України

Вінниця 163.09 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 133.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +380432550303

Дніпро 163.21 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 137.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, вул. Тітова, 30, тел.: +380563721615

Житомир 145.51 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 131.98 грн./уп.
«САНІТАС» Житомир, вул. Київська, 52, тел.: +380412463046

Запоріжжя 160.9 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 138.06 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 40А

Івано-Франківск 161.2 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 138.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 52, тел.: +380342559348

Київ 168.17 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 135.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Ревуцького, 12/1, тел.: +380442905303

Кропивницький 150.68 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 138.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Попова Космонавта, 20В, тел.: +380522273425

Луцьк 158.51 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 138.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, просп. Соборності, 11А, тел.: +380948300443

Львів 164.07 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 128.7 грн./уп.
«АПТЕКА ЗНАХАР» Львів, вул. Городоцька, 82, тел.: +380322645337

Миколаїв 157.34 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 139.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Миколаївська, 15/4, тел.: +380512214072

Одеса 159.47 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 137.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Глушка Академіка, 22, тел.: +380935043543

Полтава 170.66 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 137.26 грн./уп.
«АПТЕКА 9-1-1» Полтава, вул. Великотирнівська, 35/2

Рівне 161.37 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 139.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 30, тел.: +380362460595

Суми 158.19 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 135.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Петропавлівська, 74, тел.: +380542610004

Тернопіль 167.17 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 142.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 4, тел.: +380352423685

Ужгород 167.27 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 146.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. 8-го Березня, 30, тел.: +380312662062

Харків 165.93 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 135.6 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Харків, просп. Олександрівський, 81, тел.: +380503027108

Херсон 152.86 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 139.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +380552380948

Хмельницький 159.74 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 138.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Панаса Мирного, 4/1

Черкаси 150.36 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 137.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24, тел.: +380472663513

Чернігів 153.69 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 135.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Перемоги, 18, тел.: +380462641094

Чернівці 164.82 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 138.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 178, тел.: +380372513610