ВІТАМ® (VITAM)

Київський вітамінний завод

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

капсули тверді блістер, № 30Ціни в аптеках
Тіаміну гідрохлорид
5 мг
Рибофлавін
2,5 мг
Нікотинамід
20 мг
Кальцію пантотенат
20 мг
Піридоксину гідрохлорид
2,5 мг
Мефенамінова кислота
41,2 мг
Залізо (III)
1,45 мг
Цинк (II)
1,7 мг
Марганець (II)
0,4 мг
Мідь (II)
0,37 мг
Кобальт (II)
0,035 мг
Хром (III)
0,03 мг
Допоміжні речовини: крохмаль картопляний, цукор, аеросил, натрію гідроксид, кальцію стеарат, натрію додецилсульфат.
C

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

ВІТАМ® (VITAM)

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату ВІТАМ® (VІТАМ) Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 капсула містить тіаміну гідрохлориду (вітамін В1) 5 мг; рибофлавіну (вітамін В2) 2,5 мг; піридоксину гідрохлориду (вітамін В6) 2,5 мг; нікотинаміду (вітамін РР) 20 мг; кальцію D-пантотенату 20 мг; кислоти мефенамінової 41,2 мг; заліза (ІІІ) 1,45 мг; цинку 1,7 мг; марганцю 0,4 мг; міді 0,37 мг; кобальту 0,035 мг; хрому (ІІІ) 0,03 мг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, сахароза, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію гідроксид, кальцію стеарат, натрію лаурилсульфат;

Лікарська форма

Капсули тверді.

Тверді желатинові капсули № 1 з корпусом жовтого кольору і кришечкою синього кольору. Вміст капсул — порошок сірого з коричнюватим відтінком кольору, з вкрапленнями.

Назва і місцезнаходження виробника

ПАТ «Київський вітамінний завод».

04073, Україна, м. Київ, вул. Копилівська, 38.

Web-сторінка: www.vitamin.com.ua.

Фармакотерапевтична група

Полівітаміни з мікроелементами. Код АТС А11А А04.

Дія препарату визначається властивостями водорозчинних вітамінів групи В і мікроелементів, що входять до його складу і є складовими ферментних систем та активно впливають на різні функції організму: поліпшують показники кістково-мозкового кровотворення і склад периферичної крові, нормалізують функцію печінки, усувають вплив токсичних речовин і вільних радикалів на серцевий м’яз; підвищують стійкість до інтенсивних фізичних, психічних навантажень; знижують стресовий вплив різних видів радіаційного випромінювання, прискорюють процеси реконвалесценції.

Вітаміни групи В беруть участь у синтезі білків, перетворюють вуглеводи в енергію, нормалізують секреторну та рухову функції шлунка, захищають серцево-судинну систему від надлишку холестерину та тригліцеридів.

Вітамін РР бере участь у процесах тканинного дихання, жирового та вуглеводного обміну.

Поєднання вітамінів В1, В2, В6 і РР впливає на нервову систему, що проявляється поліпшенням живлення нервової тканини та передачі нервових імпульсів; стабільним функціонуванням центральної нервової системи, адекватністю процесів мислення та пам’яті.

Мефенамінова кислота стабілізує білкові ультраструктури та клітинні мембрани, зменшує проникність судин і набряклість тканин, підвищує резистентність клітин.

Залізо входить до складу дихальних пігментів, у тому числі гемоглобіну, бере участь у процесах зв’язування та перенесенні кисню до тканин; стимулює функцію кровотворних органів, підвищує опірність організму до інфекцій.

Цинк необхідний для нормального росту та відтворення клітин, роботи ендокринних залоз, вироблення інсуліну, перешкоджає розвитку алергічних реакцій.

Марганець бере участь у жировому обміні, поділі клітин, функціонуванні статевих залоз, побудові сполучної і кісткової тканин.

Мідь необхідна для нормального обміну заліза, бере участь в утворенні еритроцитів, міститься у ферментах, що відповідають за обмін вуглеводів.

Кобальт належить до числа найважливіших мікроелементів. Цей елемент фізіологічно актив-

ний — впливає на кровотворення та обмін речовин.

Найважливіша роль належить кобальту при ендогенному синтезі вітаміну В12 (ціанокобаламін).

Хром разом з інсуліном впливає на вуглеводний обмін, перешкоджає розвитку атеросклерозу, цукрового діабету, ішемічної хвороби серця.

Показання для застосування

Як профілактичний засіб:

  • при незбалансованому харчуванні, підвищеній потребі у вітамінах та мінералах в умовах збільшення психічних, фізичних навантажень і стресів, зниженій працездатності;
  • при станах, що вимагають поліпшення обміну речовин, імунологічного статусу, роботи ендокринних залоз.

Як лікувальний засіб:

  • у комплексній терапії гострих та хронічних захворювань серцево-судинної системи, органів дихання, травного тракту, захворювань суглобів;
  • у період одужання післяопераційних, інфекційних хворих, станів після травм та опіків;
  • для поліпшення показників периферичної крові при залізодефіцитних анеміях.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість (алергія) до компонентів препарату, дитячий вік до 6 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Можливе забарвлення сечі в жовтий колір, що є цілком нешкідливим чинником і пояснюється наявністю у препараті рибофлавіну.

Пацієнти з рідкою спадковою непереносимістю фруктози, глюкозо-галактозною мальабсорбцією або цукрозо-ізомальтозною недостатністю не повинні приймати препарат у даній лікарській формі. 1 капсула містить приблизно 0,113 г сахарози, що слід прийняти до уваги у хворих на цукровий діабет.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат не рекомендується призначати вагітним та в період годування груддю у зв'язку з відсутністю клінічного досвіду його застосування у такої категорії пацієнтів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Немає посилань на те, що препарат може негативно впливати при керуванні автомобілем або роботі зі складною технікою.

Діти. Препарат у даній лікарській формі не показаний дітям до 6 років. Застосовують тільки з метою лікування за призначенням лікаря.

Спосіб застосування та дози

Препарат приймають після їди, запиваючи достатньою кількістю води.

Дорослим та підліткам від 14 років з профілактичною метою призначають по 1 капсулі, з лікувальною — по 2 капсули 1 раз на добу. Курс лікування — 1–2 місяці, рекомендується повторювати курс 2–3 рази на рік.

Дітям віком від 6 років препарат з лікувальною метою призначають по 1 капсулі на добу. Тривалість лікування визначає лікар індивідуально.

Передозування

У випадку приймання внутрішньо дуже великої кількості капсул можуть виникати нудота та блювання. Можливі прояви передозування мікроелементів (приймання внутрішньо 40–70 мг заліза): біль в епігастральній ділянці, ціаноз та сонливість.

При тривалому прийомі високих доз препарату, що значно перевищують рекомендовані, може виникнути передозування вітамінів групи В (можливі розлад ферментних систем печінки, порушення периферичного кровообігу, алергічні реакції (кропив'янка), неврологічні порушення — затерплість, зниження чутливості, почервоніння обличчя і верхньої частини тіла, запаморочення).

Лікування: промивання шлунка, симптоматичне лікування. У разі інтоксикації залізом, яку підтверджено даними лабораторних досліджень (концентрація заліза в сироватці крові понад 400 мг/100 мл), призначають дефероксамін (дорослим) у дозі 1–2 г кожні 3–12 годин.

Побічні ефекти

При дотриманні запропонованого режиму дозування і тривалості курсу прийому препарату Вітам® побічні ефекти не спостерігалися. В осіб з підвищеною чутливістю до компонентів препарату, можливі алергічні реакції, шкірний висип, відчуття свербежу, кропив'янка; диспепсичні явища (шлунковий дискомфорт, біль в епігастральній ділянці), нудота, блювання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Вітам® може застосовуватись у комплексній терапії з препаратами для лікування основного захворювання.

Під час прийому препарату Вітам® не слід приймати інші вітамінні препарати у зв'язку з можливістю передозування.

При одночасному застосуванні антацидних препаратів, що містять алюміній, кальцій, магній, відбувається зниження абсорбції заліза, що входить до складу препарату Вітам®.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 капсул у блістері. По 3 блістери в пачці.

Умови відпуску

Без рецепта.

Дата додавання: 13.11.2019 р.

© Компендиум 2019

Developed by Maxim Levchenko