ТІОТРИАЗОЛІН® таблетки

Корпорация Артериум

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

табл. 0,1 г контурн. чарунк. уп., № 30, № 50

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Загальна характеристика

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору, круглої форми, з плоскою поверхнею, з фаскою;

Склад

1 таблетка містить тіотриазоліну 0,1 г (100 мг);

допоміжні речовини: мікрокристалічна целюлоза, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, цукор-пудра, крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Форма випуску

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Кардіологічні препарати. Код АТС С01Е В.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Фармакологічний ефект тіотриазоліну обумовлений протиішемічною, мембраностабілізуючою, антиоксидантною та імуномоделюючою дією.

Вплив препарату реалізується за рахунок посилення компенсаторної активації анаеробного гліколізу та активації процесів окиснення в циклі Кребса зі збереженням внутрішньоклітинного фонду АТФ. Наявність у структурі молекули тіотриазоліну тіолу сірки, для якої характерні окисно-відновні властивості, та третинного азоту, який зв’язує надлишок іонів водню, зумовлює активацію антиоксидантної системи. Сильні відновлювальні властивості тіольної групи спричиняють реакцію з активними формами кисню та ліпідними радикалами. Реактивація антирадикальних ферментів — супероксиддисмутази, каталази і глутатіонпероксидази — запобігає ініціюванню активних форм кисню.

Вплив тіотриазоліну приводить до гальмування процесів окиснення ліпідів в ішемізованих ділянках міокарда, зменшення чутливості міокарда до катехоламінів, запобігання прогресивного пригнічення скорочувальної функції серця, стабілізації і зменшення відповідно зони некрозу та ішемії міокарда. Покращення реологічних властивостей крові здійснюється за рахунок активації фібринолітичної системи. Поліпшення процесів метаболізму міокарда, підвищення його скоротливої здатності, сприяння нормалізації серцевого ритму дозволяє рекомендувати тіотриазолін для лікування хворих з різними формами ішемічної хвороби серця.

Паралельно із застосуванням препарату в кардіології тіотриазолін застосовують при лікуванні захворювань печінки та інших внутрішніх органів, враховуючи його високі гепатопротекторні властивості. Препарат запобігає руйнуванню гепатоцитів, знижує ступінь жирової інфільтрації та поширення центролобулярних некрозів печінки, сприяє процесам репаративної регенерації гепатоцитів, нормалізує в них білковий, вуглеводний, ліпідний та пігментний обміни. Збільшує швидкість синтезу та виділення жовчі, нормалізує її хімічний склад.

Фармакокінетика. Відносна біологічна доступність препарату — 64,5%, період напіввсмоктування — 0,28 години, напіввиведення — 1,3 години, максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1,18 години, зв’язування з білками крові не перевищує 10%. У значних концентраціях препарат накопичується в тканинах серця, печінки, селезінки, прямої кишки та нирок, в незначній кількості — у легенях і тонкій кишці. Тіотриазолін не впливає на кислотність шлунка і виділяється, головним чином, нирками.

Показання для застосування

У комплексному лікуванні ішемічної хвороби серця: стенокардії, інфаркту міокарда, постінфарктному кардіосклерозі; серцевих аритмій.

У комплексному лікуванні хронічних гепатитів різної етіології, в тому числі алкогольного гепатиту; цирозу печінки.

Спосіб застосування та дози

При стенокардії напруження та спокою, інфаркті міокарда, постінфарктному кардіосклерозі — по 1–2 таблетки 3–4 рази на добу протягом 20–30 днів.

При порушеннях серцевого ритму — по 1–2 таблетки внутрішньо або під язик 3 рази на добу.

При захворюваннях печінки зазвичай дорослим призначають по 1–2 таблетки 3–4 рази на добу протягом 20–30 днів.

Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально, залежно від тяжкості та перебігу захворювання.

Побічна дія

Препарат зазвичай добре переноситься. У хворих із підвищеною чутливістю рідко можуть виникати алергічні реакції: свербіж, гіперемія шкіри, гарячка, шкірні висипання (уртикарні, папульозні, дрібнокрапчасті, плямисті); при прийомі інших препаратів описані окремі випадки кропив’янки та ангіоневротичного набряку, один випадок анафілактичного шоку. У окремих пацієнтів, переважно літнього віку, зокрема при прийомі інших препаратів описані надзвичайно рідкісні випадки:

з боку центральної та периферичної нервової системи: загальна слабкість, запаморочення, шум у вухах;

з боку серцево-судинної системи: тахікардія, артеріальна гіпертензія (один випадок);

з боку травного тракту: прояви диспепсичних явищ — сухість у роті, нудота, здуття живота, блювання;

з боку дихальної системи: задишка та ядуха (по одному випадку).

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до тіотриазоліну та інших компонентів препарату;
  • ниркова недостатність;
  • період вагітності або годування груддю.

Передозування

При передозуванні в сечі підвищується концентрація натрію та калію. В таких випадках препарат необхідно відмінити. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування

Вагітність та період годування груддю. Застосування препарату в період вагітності або годування груддю не вивчалось.

Діти. Досвід застосування препарату дітям недостатній.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами. Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Тіотриазолін як кардіопротекторний препарат можна застосовувати у комбінації з базисними засобами терапії ішемічної хвороби серця. Як гепатопротекторний засіб, може поєднуватися з призначенням традиційних методів лікування гепатитів відповідної етіології.

Умови та термін зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15 °С до 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності

3 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

Таблетки по 0,1 г №10 у контурній чарунковій упаковці, 3 або 5 контурних чарункових упаковок у пачці.

Виробник

АТ «Галичфарм», м. Львів; ВАТ «Київмедпрепарат», м. Київ.

За участі НВО «Фарматрон», м. Запоріжжя.

Адреса

АТ «Галичфарм», Україна,79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8.

ВАТ «Київмедпрепарат», Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139.

Дата додавання: 23.10.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій