0
UA | RU

Вобе-Мугос E (Wobe-Mugos® E)

Mucos Pharma

Склад і форма випуску

таблетки кишково-розчинні № 20
таблетки кишково-розчинні № 40
таблетки кишково-розчинні № 100
РечовинаКількість
Трипсин29 µкатал
Хімотрипсин200 µкатал
Папаін270 ОД FIP
Допоміжні речовини: лактоза, целюлоза мікрокристалічна, макрогол, кополівідон, кремнію діоксид, магнію стеарат, кросповідон, повідон, тальк, кополімер метакрилової кислоти - метилметакрилату (1:1), триетилцитрат, ванілін.
№ UA/14480/01/01 від 30.07.2021
За рецептом
Класифікація
Лікарські засоби

Склад

діючі речовини: 1 таблетка кишковорозчинна містить трипсину 29 mkat, хімотрипсину 200 mkat, папаїну 270 F.I.P.-Од;

допоміжні речовини: лактози, моногідрат; целюлоза мікрокристалічна; макрогол 6000; коповідон; кремнію діоксид колоїдний безводний; магнію стеарат; кросповідон; повідон; тальк; метакрилатний сополімер (тип А); триетилцитрат; ванілін.

Лікарська форма

Таблетки кишковорозчинні.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою з гладкою поверхнею, однорідної форми, сіро-білого кольору.

Фармакотерапевтична група

Комбіновані антинеопластичні засоби.

Код АТХ L01X Y.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Дослідження in vitro показали, що трипсин, хімотрипсин та папаїн активують мононуклеарні та NK-клітини. Це призводить до вивільнення більшої кількості цитокінів (фактора некрозу пухлини, інтерлейкіну 1, інтерлейкіну 6). Поєднання інтерферону-гамма та ферментів ще більше збільшує вироблення фактора некрозу пухлини.

Дуже важливо, що фермент знову може вивільнити фактор некрозу пухлини, що зв’язався з рецептором пошкодженої раком клітини, і є неактивним (дослідження in vitro).

Крім того, протеази зменшують кількість трансформуючого фактора росту β (TGF β), оскільки пов’язаний з ферментами α2-макроглобулін видаляється швидше. TGF β діє, індукуючи метастази та інгібуючи цитотоксичні лімфоцити.

Підтримуюча дія протеаз відбувається за рахунок зменшення специфічних побічних ефектів, які виникають після хіміотерапії або променевої терапії. Можна повністю уникнути легеневого фіброзу або зміни тромбоцитів, що з’являються після лікування блеоміцином. Тоді як пострадіаційні симптоми мукозиту (вухо, ніс і горло, сечовий міхур, кишечник), такі як набряки, можуть зменшитися. Також можуть бути полегшені симптоми, що виникають під час обох методів лікування (нудота, адинамія, огида, втрата апетиту). Це також стосується болю, викликаного раком. Яким чином відбувається вплив на всі ці симптоми, дотепер невідомо.

Фармакокінетика.

Абсорбція

Абсорбція протеолітичних ферментів була досліджена in vitro та in vivo.

Ці дослідження показали, що протеолітичні ферменти зменшують щільні з’єднання (зв’язки між клітинами) і відкривають парацелюлярні транспортні шляхи для покращення перенесення молекул через епітелій, проходячи через міжклітинний простір між клітинами. Великі молекули всмоктуються в активній формі з шлунково-кишкового тракту за допомогою різних опосередкованих клітинами механізмів, після чого вони пов’язуються з білками транспорту крові.

Розподіл

Було виявлено, що від 60% до 70% зазначеного трипсину ковалентно зв’язується з білками плазми у щурів та людини (Report 915.040, Heisig, 1991b). Цей висновок оцінюється на основі фізіологічного пригнічення протеази, такої як трипсин, α2-макроглобуліном та α1-антитрипсином. На першому етапі протеази, що поглинаються, є зв’язаними з антипротеїназами, α1-антитрипсином (трипсином) та α2-макроглобуліном (папаїном). Трипсин транспортується до α2-макроглобуліну. Комплекси α2-макроглобулін-протеази повністю виводяться з крові завдяки пов’язаним з білками рецепторам низької щільності, які поширені скрізь по тканинах. Коли протеази зв’язуються з α2-макроглобуліном, молекули перетворюються з молекул повільної форми в молекули швидкої форми. Ця форма α2-макроглобуліну має кліренсові властивості для цитокінів і взаємодіє з рецепторами клітинної поверхні (Lamarre, 1991, Borth 1994).

Біотрансформація

Немає даних для дослідження метаболізму лікарського засобу ВОБЕ-МУГОС Е. Організм зазвичай метаболізує білки шляхом протеолізу, це стосується і активних інгредієнтів кишковорозчинних таблеток ВОБЕ-МУГОС Е. Було обчислено, що при біотрансформації період напіввиведення перорального трипсину становить приблизно від 12,5 до 20 годин та папаїну — від 36 до 48 годин для.

Виведення

Відсутні доклінічні дані щодо виведення препарату ВОБЕ-МУГОС Е. Однак можна припустити, що до денатурації або перетравлення неабсорбовані ферменти виводяться з фекаліями.

Біодоступність

У дослідженні 1996 р. 21 здорова особа протягом 4 днів отримувала 4 або 8 кишковорозчинних таблеток, що містять 48 мг трипсину, 90 мг бромелаїну та 100 мг рутозиду. Протягом 5 годин після перорального прийому підвищився рівень трипсину та бромелаїну в плазмі; найвищі концентрації були на 2 або 3 день. Найвищі концентрації бромелаїну становили відповідно 3,3 нг/мл та 5,6 нг/мл, AUC — 141,6 нг × годину/мл та 295,4 нг × годину/мл відповідно. Максимальна концентрація трипсину становила відповідно 1,26 нг/мл та 2,10 нг/мл, а AUC становила 65,1 нг × годину/мл та 118,9 нг × годину/мл відповідно. Оскільки рутозиду та кверцетину не виявлено у плазмі, досліджувалися метаболіти цих речовин — гомованілінова та 3,4-дигідрофенілоцтова кислоти. За 24 години після першого прийому визначали концентрацію гомованілінової кислоти; вона становила 96,9 нг/мл (після прийому 4 таблеток) або 98,8 нг/мл (після прийому 8 таблеток); AUC для обох доз становила приблизно 4,75 μг × годину/мл. Максимальна концентрація 3,4-дигідрофенілоцтової кислоти через 30 хвилин після першого прийому була 79,8 нг/мл (4 таблетки) або 83,6 нг/мл (8 таблеток); AUC для обох доз становила приблизно 3,4 μг × годину/мл.

У 1997 р. було проведено рандомізоване багаторазове перехресне дослідження, у якому брали участь 22 здорові особи; під час дослідження протягом 4 днів 4 рази на добу особи приймали перорально по 4 або 8 кишковорозчинних таблеток, що містять 120 мг папаїну, 90 мг бромелаїну та 100 мг рутозиду.

Максимальна концентрація бромелаїну за 75,5 або 48 годин після прийому становила 2,29 нг/мл або 4,46 нг/мл відповідно, AUC — 111,8 нг × годину/мл або 255,9 нг × годину/мл відповідно. Максимальна концентрація папаїну за 101 або 86 годин після прийому становила 1,85 нг/мл або 5,31 нг/мл, AUC — 84,1 нг × годину/мл або 338,4 нг × годину/мл відповідно.

Клінічні характеристики

Показання

Полегшення небажаних ефектів променевої та хіміотерапії.

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-яких допоміжних речовин, перелічених у розділі «Склад».
  • Підвищена чутливість до фруктів ананаса або папаї.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Клінічних досліджень стосовно взаємодії з іншими лікарськими засобів не проводилося.

Особливості застосування

Якщо пацієнт до операції приймав ВОБЕ-МУГОС Е, у нього знизиться показник згортання крові.

Лікарський засіб слід приймати з обережністю при наявності тяжких вроджених або набутих порушень згортання крові (наприклад, гемофілія, тяжке ураження печінки та нирок) або у разі застосування антикоагулянтних препаратів.

Хворих на цукровий діабет слід поінформувати, що одна таблетка містить кількість вуглеводів, еквівалентну 0,020 ОХ (хлібних одиниць).

Пацієнтам з такими рідкісними спадковими проблемами, як дефіцит лактази або мальабсорбція глюкози-галактози, не слід приймати цей препарат.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Дані щодо застосування препарату ВОБЕ-МУГОС Е вагітним відсутні або їх кількість обмежена, тому його не слід застосовувати в період вагітності.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Досліджень не проводилося.

Даних про те, що ВОБЕ-МУГОС Е впливає на здатність керувати автотранспортом і працювати з іншими механізмами, немає.

Спосіб застосування та дози

Дози

Рекомендується приймати по 2 кишковорозчинні таблетки 3 рази на день, починаючи за 3 дні до променевої або хіміотерапії і впродовж до 7 днів після її завершення.

Для пацієнтів літнього віку (віком від 65 років)

Під час клінічних досліджень не було виявлено відмінностей у застосуванні доз між групами пацієнтів літнього та молодшого віку.

Для пацієнтів з порушенням функції нирок

Пацієнтам з нирковими порушеннями слід виявляти обережність через недостатню кількість клінічних досліджень.

Для пацієнтів з порушенням функції печінки

Оскільки компоненти кишковорозчинних таблеток ВОБЕ-МУГОС Е не метаболізуються печінкою, не потрібно коригувати дози пацієнтам з порушеннями функції печінки.

Спосіб застосування

Таблетки слід приймати перорально. Рекомендується ковтати їх, не розжовуючи, за 0,5–1 годину до прийому їжі, запиваючи склянкою води.

Діти

Безпека та ефективність застосування лікарського засобу ВОБЕ-МУГОС Е дітям (віком до 18 років) не досліджені. Дані відсутні.

Передозування

Навіть при тривалому застосуванні високих доз препарату токсичного впливу не виявлено. Можлива лише легка діарея, що проходить після відміни препарату (без додаткового лікування).

Побічні реакції

Частота побічних реакцій визначається згідно з такими умовними позначеннями: дуже часто (≥ 1/10), часто (від ≥ 1/100 до < 1/10), нечасто (від ≥ 1/1000 до <1/100), рідко (від ≥ 1/10000 до < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), частота невідома (не може бути оцінена за наявними даними).

Побічні реакції, що спостерігалися під час клінічних випробувань та/або протягом післяреєстраційного періоду

Класи систем органів Рідко Дуже рідко
Порушення з боку системи травлення Дискомфорт з боку органів травлення Діарея, нудота, блювання, метеоризм
Порушення з боку шкіри та підшкірної тканини   Висипання, свербіж, еритема, посилене потовиділення
Порушення з боку нервової системи   Головний біль
Порушення з боку імунної системи   Алергічні реакції

Побічні реакції внаслідок прийому препарату ВОБЕ-МУГОС Е, як правило, швидко зникають. Вони також можуть проявлятися, при цьому із більш високою інтенсивністю, в разі передозування.

Порушень з боку шлунково-кишкового тракту можна уникнути, приймаючи добову дозу препарату дрібними дозами протягом дня, одночасно дотримуючись точного часу прийому (приблизно за 30–60 хвилин до або хоча б за 90 хвилин після їди).

Застосування препарату ВОБЕ-МУГОС Е може впливати на зміну консистенції, кольору та запаху випорожнень, що можна віднести до специфічної дії ферментів, які не всмоктуються.

Термін придатності

2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Умови зберігання

Зберігати в сухому, темному місці при температурі не вище 25 ºС.

Упаковка

По 20 кишковорозчинних таблеток у блістері; по 1 або 2, або 5 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

МУКОС Eмульсіонсгезелльшафт мбХ, Німеччина/MUCOS Emulsionsgesellschaft mbH, Germany.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Мірауштрассе 17, 13509 Берлін, Німеччина/Miraustrasse 17, 13509 Berlin, Germany.

Дата додавання: 19.10.2021 р.
© Компендіум 2019
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko