0
UA | RU

Гавіскон® Подвійної дії (Gaviscon® double action)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Натрію альгінат500 мг/10 мл
Натрію гідрокарбонат213 мг/10 мл
Кальцію карбонат325 мг/10 мл
Допоміжні речовини: карбомер 974р, метилпарагідроксибензоат (е 218), пропілпарагидроксібензоат (е 216), сахарин натрію, ароматизатор м’яти перцевої № 2, натрію гідроксид, вода очищена.
№ UA/13393/01/01 від 05.12.2018
РечовинаКількість
Натрію альгінат500 мг/10 мл
Натрію гідрокарбонат213 мг/10 мл
Кальцію карбонат325 мг/10 мл
Допоміжні речовини: карбомер 974р, метилпарагідроксибензоат (е 218), пропілпарагидроксібензоат (е 216), сахарин натрію, ароматизатор м’яти перцевої № 2, натрію гідроксид, вода очищена.
№ UA/13393/01/01 від 05.12.2018
РечовинаКількість
Натрію альгінат250 мг
Натрію гідрокарбонат106,5 мг
Кальцію карбонат187,5 мг
Допоміжні речовини: макрогол 20000, маніт (е 421), коповідон, калію ацесульфам, аспартам (е 951), м’ятний ароматизатор j8696, кармоізин (е 122), магнію стеарат, ксиліт dc.
№ UA/13353/01/01 від 26.11.2018
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Лікарський засіб є комбінацією двох антацидів (кальцію карбонату та натрію гідрокарбонату) і натрію альгінату.

Під час прийому їжі лікарський засіб швидко вступає в реакцію зі шлунковою кислотою, утворюючи шар гелю альгінової кислоти, який має нейтральне значення рН та ефективно покриває стінки шлунка, запобігаючи появі гастроезофагеального рефлюксу. У тяжких випадках шар гелю, розподілений по поверхні вмісту шлунка, піднімається до стравоходу і запобігає подразненню стравоходу. Карбонат кальцію нейтралізує шлункову кислоту та забезпечує швидке зменшення вираженості симптомів розладу шлунка і печії. Вираженість цього ефекту підвищується при додаванні гідрокарбонату натрію, який також чинить нейтралізуючу дію. Загальна нейтралізуюча здатність препарату при найнижчій дозі 10 мл становить близько 10 мЕкв/год.

Фармакокінетика. Механізм дії цього лікарського засобу є фізичним та не залежить від абсорбції в системний кровообіг.

Показання Гавіскон Подвійної дії

лікування за наявності симптомів гастроезофагеального рефлюксу, пов’язаних із кислотністю вмісту шлунка, що закидається у стравохід, таких як кисла відрижка, печія, розлад травлення, наприклад після прийому їжі або в період вагітності.

Застосування Гавіскон Подвійної дії

Гавіскон® Подвійної дії, таблетки жувальні. Лікарський засіб призначений для перорального застосування. Таблетки необхідно ретельно розжовувати.

Дорослі та діти віком від 12 років: по 2–4 таблетки після прийому їжі та перед сном, загалом до 4 разів на добу.

Пацієнти літнього віку: для цієї вікової групи корекції дози не потрібно.

Пацієнти з порушенням функції печінки не потребують коригування дози.

Ниркова недостатність: приймати з обережністю хворим, які дотримуються низькосольової дієти (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ).

Діти. Не рекомендовано застосування у дітей віком до 12 років.

Гавіскон® Подвійної дії, суспензія оральна. Лікарський засіб призначений для перорального застосування.

Дорослі та діти віком від 12 років приймають по 10–20 мл (2–4 чайні ложки) після прийому їжі та перед сном, загалом до 4 разів на добу. Перед застосуванням збовтати.

Особливі категорії пацієнтів: не потрібна корекція дози в пацієнтів літнього віку.

Пацієнти літнього віку: для цієї вікової групи корекція дози не потрібна.

Пацієнти з порушенням функції печінки не потребують коригування дози.

Ниркова недостатність: приймати з обережністю хворим, які дотримуються низькосольової дієти (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ).

Діти. Не рекомендовано дітям віком до 12 років.

Протипоказання

Гавіскон® Подвійної дії, таблетки жувальні. Підвищена чутливість (алергія) до будь-якого з компонентів препарату.

Гавіскон® Подвійної дії, суспензія оральна. Лікарський засіб протипоказаний пацієнтам з відомою або підозрюваною гіперчутливістю до діючих речовин або будь-якої з допоміжних речовин, у тому числі метилпарагідроксибензоату (Е218) і пропілпарагідроксибензоату (Е216).

Побічна дія

побічні реакції класифіковано за частотою таким чином: дуже часто (від 1/10), часто (від 1/100 до <1/10), нечасто (від 1/1000 до <1/100), рідко (від 1/10 000 до <1/1000), дуже рідко (<1/10 000) та частота невідома (не підлягає оцінці з огляду на наявні дані).

З боку імунної системи: дуже рідко — анафілактичні та анафілактоїдні реакції, реакції гіперчутливості, такі як кропив’янка.

З боку обміну речовин та порушення травлення: частота невідома — алкалоз1, кислотний рикошет1, гіперкальціємія1, молочно-лужний синдром1.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: дуже рідко — прояви з боку дихальної системи, такі як бронхоспазм.

З боку травного тракту: частота невідома — запор1.

Опис окремих побічних реакцій. 1Зазвичай такі симптоми виникають внаслідок перевищення рекомендованої дози.

Особливості застосування

Гавіскон® Подвійної дії, таблетки жувальні. 4 таблетки препарату містять 223,56 мг (9,72 ммоль) натрію, що еквівалентно 11,18% максимального добового споживання натрію для дорослих, рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).

Максимальна добова доза препарату еквівалентна 44,71% максимального добового споживання натрію, рекомендованого ВООЗ.

Цей препарат має високий вміст натрію, що необхідно враховувати пацієнтам, які дотримуються низькосольової дієти, зокрема при захворюваннях нирок або застійній серцевій недостатності.

Доза, що дорівнює 4 таблеткам, містить 300 мг (7,5 ммоль) кальцію. Слід дотримуватися обережності при лікуванні пацієнтів із гіперкальціємією, нефрокальцинозом і рецидивним утворенням ниркових каменів, що містять кальцій.

Цей лікарський засіб містить аспартам (Е951), який є джерелом фенілаланіну. Тому засіб може становити небезпеку для пацієнтів із фенілкетонурією.

Цей лікарський засіб містить кармоїзин (Е122), який може спричиняти алергічні реакції.

У разі відсутності покращення симптоматики через 7 днів лікування клінічна ситуація потребує перегляду.

Прийом препарату може маскувати симптоми інших серйозних захворювань.

Цей лікарський засіб містить ксиліт, який може чинити проносну дію. Енергетична цінність 1 г ксиліту — 2,4 ккал.

Гавіскон® Подвійної дії, суспензія оральна. 20 мл препарату містять 255,76 мг (11,12  ммоль) натрію, що еквівалентно 12,79% максимального добового споживання натрію для дорослих, рекомендованого ВООЗ.

Максимальна добова доза препарату еквівалентна 51,15% максимального добового споживання натрію, рекомендованого ВООЗ.

Цей препарат має високий вміст натрію, що необхідно враховувати пацієнтам, які дотримуються низькосольової дієти, зокрема у разі захворювань нирок або застійної серцевої недостатності.

20 мл суспензії містять 260 мг (6,5 ммоль) кальцію. Слід дотримуватися обережності у разі лікування пацієнтів із гіперкальціємією, нефрокальцинозом і рецидивним утворенням ниркових каменів, що містять кальцій.

У разі відсутності покращення стану через 7 днів лікування клінічна ситуація потребує перегляду.

Прийом препарату може маскувати симптоми інших серйозних захворювань.

Лікарський засіб містить метилпарагідроксибензоат (Е218) та пропілпарагідроксибензоат (Е216), що можуть викликати алергічні реакції (можливо, відтерміновані).

Флакон скляний — поводитися обережно! Не пити безпосередньо із флакона.

Застосування в період вагітності або годування грудьми. Гавіскон® Подвійної дії не впливає на перебіг вагітності, внутрішньоутробний та постнатальний розвиток дитини. Препарат можна застосовувати в період вагітності та годування грудьми.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

у зв’язку з наявністю кальцію карбонату, який діє як антацид, необхідно витримувати 2-годинний інтервал між прийомом препарату Гавіскон® Подвійної дії та інших лікарських засобів, особливо Н2-антигістамінних препаратів, тетрациклінів, дигоксину, фторхінолону, солей заліза, кетоконазолу, нейролептиків, тироксину, пеніциламіну, блокаторів β-адренорецепторів (атенолол, метопролол, пропранолол), глюкокортикоїдів, хлорохіну, дифосфонатів та естрамустину.

Передозування

симптоми. Симптоми бувають незначними при гострому передозуванні. Передозування може проявлятися у вигляді дискомфорту та здуття в животі. Молочно-лужний синдром розвивався в осіб, які приймали кальцію карбонату у високих добових дозах протягом тривалого періоду.

Лікування. При передозуванні необхідно припинити застосування препарату та провести симптоматичну терапію.

Умови зберігання

Гавіскон® подвійної дії, таблетки жувальні зберігати при температурі не вище 30 °С в оригінальній упаковці. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Гавіскон® подвійної дії, суспензія оральна зберігати при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці. Не зберігати в холодильнику та не заморожувати.

Докладну інформацію — див. інструкції для медичного застосування лікарських засобів.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 20.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Гавіскон Подвійної дії

Виразкова хвороба кишечнику МКХ K28.9
Виразкова хвороба шлунка МКХ K25.9
Гастрит МКХ K29.7
Гастроезофагеальний рефлюкс без езофагіту МКХ K21.9
Гастроезофагеальний рефлюкс з езофагітом МКХ K21.0
Гостра виразка дванадцятипалої кишки МКХ K26.3
Гостра виразка з кровотечею МКХ K27.0
Диспепсія (порушення травлення) МКХ K30
Діафрагмальна грижа МКХ K44.9
Дуоденіт МКХ K29.8
Езофагіт МКХ K20
Постхолецистектомічний синдром МКХ K91.5
Хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки МКХ K29.9
Хронічний поверхневий гастрит МКХ K29.3
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko